Přejít na obsah


Fotka

PM ještě výhodněji


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
35 odpovědí na toto téma

#1 PedroKV

PedroKV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 277 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2007 - 19:34

Dneska mi psal známý, že USD je za 18Kč = čas pořídit si/prodloužit PM na GC.com. Co si pamatuji, tak naposledy (tak 2 měsíce) byl za 22Kč.
  • 0

#2 xpj

xpj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2007 - 19:37

Mno, US$ je pod dvacet už delší dobu...
  • 0
Garmin GPSMAP 60CSx + Topo Czech 1.2
Sony Ericsson K750i + Opera Mini 4.1beta + Handy Geocaching 3.2.5
Apple iPod Nano + Pocket Queries as VCards (via GPSBabel :-)

#3 PedroKV

PedroKV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 277 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2007 - 19:38

hezký, tak to jsem nepostřehl...
  • 0

#4 cztweety

cztweety

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2007 - 19:45

jj, cena dolaru je tlacena dolu, je to kvuli krizovym pojistovnam v americe, nebo co ;)
  • 0
Jára Cimrman - otec GPS aneb „Gde Proboha Sem ?“

GEOPERNIKARI

#5 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2007 - 19:48

Mohu si předplatit PM na několik let? Vím, je to risk - třeba GC skončí, nebo spíš mě to přestane bavit (což nehrozí). Ale tak mě to napadlo, když je ten dolar za tak málo teď. :) Dá se tedy předplatit PM třeba na dva roky dopředu?
  • 0

#6 Mates168

Mates168

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2007 - 20:02

Dolar hned tak neposílí. Stálý klesání je způsobený posilováním eura. Tzn. čim je euro vůči dolaru silnější, tím je koruna k dolaru silnější. A dolar furt slábne taky kvůli začínající krizi v americe.;)
  • 0

#7 xpj

xpj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2007 - 20:11

chemic77 napsal/a:
Mohu si předplatit PM na několik let? Vím, je to risk - třeba GC skončí, nebo spíš mě to přestane bavit (což nehrozí). Ale tak mě to napadlo, když je ten dolar za tak málo teď. :) Dá se tedy předplatit PM třeba na dva roky dopředu?


Jde to. Když se to koupí přes http://store.grounds...uctid=GSPANNUAL tak viz. na té stránce:

This is a non-renewing membership. By adding more than 1 to the cart you can receive additional years.

Takže si jich kupte třeba deset. Já počkám, až bude dolar za 3 koruny :-)
  • 0
Garmin GPSMAP 60CSx + Topo Czech 1.2
Sony Ericsson K750i + Opera Mini 4.1beta + Handy Geocaching 3.2.5
Apple iPod Nano + Pocket Queries as VCards (via GPSBabel :-)

#8 minarjo

minarjo

    minarjo

  • Members
  • PipPipPip
  • 758 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2007 - 20:45

I pres PayPal to jde, pokud použiješ roční non-renew verzi. Zadání S- kódu z PayPal platby vždy prodlouží PM období o dalších 365 dní od aktuálního PM konce.
  • 0

Nevíte si s něčím v GC rady? Zkuste jít nejprve na Českou encyklopedii GC


#9 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2007 - 22:26

chemic77 napsal/a:
Mohu si předplatit PM na několik let? Vím, je to risk - třeba GC skončí, nebo spíš mě to přestane bavit (což nehrozí). Ale tak mě to napadlo, když je ten dolar za tak málo teď. :) Dá se tedy předplatit PM třeba na dva roky dopředu?

Jak ukazuje tento již zmiňovaný graf, prognóza dolaru ukazuje dlouhodobě poměrně jasný pokles.
Vložený obrázek
Proto kupovat dolary či PM nyní nemusí být až zas tak výhodné, jak se může zdát.
Každopádně PM se kupuje tak, že ti přijde aktivační kód, který můžeš použít třeba za dvacet let... B)
  • 0
Proud user of GeoGet 2

#10 minarjo

minarjo

    minarjo

  • Members
  • PipPipPip
  • 758 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2007 - 0:41

Tak to zase pozor-nejsem si stoprocentně jist, zda má Cowboy určitě v tomto pravdu a zda S- kód nemá omezenou platnost do zadání. Každopádně jeho použití rozhodně přidá rok k existujícímu konci, ne k akt.datu, to je jasný-proto není třeba se zadáním čekat. A co se poklesu USD kurzu týče? Po každém poklesu zase někdy následuje vzestup, že... A zda to bude za týden, měsíc, rok? To nikdo stoprocentně samosebou neví.
  • 0

Nevíte si s něčím v GC rady? Zkuste jít nejprve na Českou encyklopedii GC


#11 v&f family

v&f family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 497 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2007 - 6:29

minarjo napsal/a:
Tak to zase pozor-nejsem si stoprocentně jist, zda má Cowboy určitě v tomto pravdu a zda S- kód nemá omezenou platnost do zadání. Každopádně jeho použití rozhodně přidá rok k existujícímu konci, ne k akt.datu, to je jasný-proto není třeba se zadáním čekat.
A co se poklesu USD kurzu týče? Po každém poklesu zase někdy následuje vzestup, že... A zda to bude za týden, měsíc, rok? To nikdo stoprocentně samosebou neví.


Pepo od kdy? Dvakrat jsem prodluzoval a vzdy to bylo k aktualnimu datu, cili se to o par dni zkratilo. Takze z puvodniho 15.12. jsem ted na 1.12. Coz je ale bezvyznamne. S-kod uz mam koupeny, tak to muzu zkusit aktivovat, co to provede.

EDIT: Presne jak jsem rikal. Podivej

You are a Premium Member. Your membership will continue through Wednesday, November 26, 2008.

Koupil jsem ho 23.11. a oni stanovili 26. Pricemz expirace byla 1.12. Tak si vyber. Kazdopadne to nejde nakoupit dlouho dopredu.
  • 0

#12 PaBa

PaBa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 347 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2007 - 7:37

v&f family napsal/a:

Pepo od kdy? Dvakrat jsem prodluzoval a vzdy to bylo k aktualnimu datu, cili se to o par dni zkratilo. Takze z puvodniho 15.12. jsem ted na 1.12. Coz je ale bezvyznamne. S-kod uz mam koupeny, tak to muzu zkusit aktivovat, co to provede.

EDIT: Presne jak jsem rikal. Podivej

You are a Premium Member. Your membership will continue through Wednesday, November 26, 2008.

Koupil jsem ho 23.11. a oni stanovili 26. Pricemz expirace byla 1.12. Tak si vyber. Kazdopadne to nejde nakoupit dlouho dopredu.


Tak to me se to chova uplne opacne - dvakrat jsem prodluzoval (naposled 19.11.2007) a vzdycky mi to presne o rok prodlouzilo, zachovava to porad to puvodni datum - 12.12.2006:

Your Current Membership Details
Type: Premium Member
Created: Monday, November 19, 2007
Will Expire: Friday, December 12, 2008

Stando, vypada to, ze ti to misto 'Renew' (a pridani od koncoveho data) udelalo neco jako puvodni koupi (od prave platneho data)..
  • 0
PaBa

--
I always use ROT13 twice for extra security

#13 v&f family

v&f family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 497 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2007 - 8:12

To mi teda rekni proc. Jinou moznost nez Renew nemam. Ale jinak to neni zadny problem. Nez se mi to posune do leta, tak to uz piksly budou hledat Barbie s drahejma kabelkama a to uz me bavit nebude:p
  • 0

#14 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2007 - 9:50

Dle meho nazoru jiz aktualni kurz dolaru k euru i korune vyjadruje integraci ocekavani vsech investoru ohledne budouci ceny dolaru a z toho duvodu se neda odhadnout budouci vyvoj. Na 50% bude dolar dal klesat, a na 50% bude stoupat. Kupovat clenstvi na nekolik let dopredu tedy podle me neni vyhodne vzhledem k inflaci, tj. kdyz si clenstvi koupis az za rok, tak bude o trosicku levnejsi (pokud GS nezdrazi).
  • 0

#15 AgentJ

AgentJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2007 - 12:28

v&f family napsal/a:
.... Kazdopadne to nejde nakoupit dlouho dopredu.


z ceho tak usuzujes ?

podle me si muzes nakoupit predplatitelskejch kuponu, kolik chces :D
v tom te GS nemuze nijak omezovat, on totiz ani nemuze pac to platis PayPALem a ten neni nijak svazanej s tvym GC uctem.
jestli ty S-kupony budes potom rozdavat kamaradum nebo je das treba jako FTF price, je ciste na tobe.


u subscriptions se obecne pouzivaji 2 modely:
pokud se jedna o sluzbu, ktera je permanentne vyuzivana (napr. aktualizace serveru apod.), pak se vsechny renewal subscriptions vzdy vztahuji k initday. to plati i v pripade, kdy se ty stavajici nestihnou vcas prodlouzit.
pokud se jedna o sluzbu, kde pro jeji vyuzivani neni navaznost nezbytne nutna (prave nas GC, kde se PM sluzby po expiraci nedaji vyuzivat), pak by se po expiraci stavajicich subscriptions mely renewal subscriptions chovat jako pri nove aktivaci, tj. k datu zadani "renewal" S-kodu. pokud to tak GS nedela, jsou to lumpove:D
  • 0

#16 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2007 - 22:27

v&f family napsal/a:
Nez se mi to posune do leta, tak to uz piksly budou hledat Barbie s drahejma kabelkama a to uz me bavit nebude:p

Sedmilháři...:P:p:p To zni podobně jako PaBa začne chodit pěšky, Dorki si koupí auto, Dáin se vyabstrahuje na FTF, Šaman zapne GPS, nebo Haggaeus začne luxovat pražský kešky :D:D:D
  • 0

#17 stanleypaulGC

stanleypaulGC

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2007 - 11:09

dandra napsal/a:
....nebo Haggaeus začne luxovat pražský kešky :D:D:D


Tak to teda prrr, nevím, jestli jsi viděl mapu Prahy, ale MOJE keše V PRAZE jsou haggeusem průběžně luxovány už teď!!! Ale ti ostatní jemnovaní, to máš asi pravdu, to by se musela Země začít točit na druhou stranu ;):D
  • 0

#18 minarjo

minarjo

    minarjo

  • Members
  • PipPipPip
  • 758 příspěvků(y)

Publikováno 01 prosinec 2007 - 12:35

Teď koncem týdne jsem přes PayPal seedcorpovi zprostředkoval PM platbu a potvrdil se můj předpoklad - PM měl do 4.12.07, prodloužil jej už teď 1.12. a natáhlo mu to normálně dle očekávání do 4.12.08, čili datum konce + 1 rok. V&f family tedy má nějakou smůlu, nechápu to...
  • 0

Nevíte si s něčím v GC rady? Zkuste jít nejprve na Českou encyklopedii GC


#19 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2007 - 11:58

Ach jo,... 10.12. jsem koupil přes http://www.geocaching.com/subscribe/ a PayPal roční PM bez obnovy, přišel S-kód. Sylva ho dostala pod stromeček a teď jsme ho zkusili zadat (zkopírovat, nemůže být chybně opsáno) na stránce http://www.geocaching.com/subscribe/ do aktivačního pole (nahoře). Po stisku "Subscribe" dostáváme jen: ----- "If you have paid by eCheck, it can take 4-6 days before your payment clears. When we receive a message from PayPal we will notify you that your subscription is ready. This membership does not exist." ----- :@ Kde je chyba?
  • 0

#20 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2007 - 18:30

ProKesTom napsal/a:
Ach jo,... 10.12. jsem koupil přes http://www.geocaching.com/subscribe/ a PayPal roční PM bez obnovy, přišel S-kód. Sylva ho dostala pod stromeček a teď jsme ho zkusili zadat (zkopírovat, nemůže být chybně opsáno) na stránce http://www.geocaching.com/subscribe/ do aktivačního pole (nahoře). Po stisku "Subscribe" dostáváme jen:
-----
:@ Kde je chyba?


V neschopnosti GroundSpeaku, kde jinde? Kdys jsme v breznu pres PayPal kupovali PM my, tak to rikalo uplne totez! (Kupovali jsme take rocni bez obnovy...). Napsali jsme buzer-mail na GroundSpeak, co ze to jako ma byt? Asi za dva dny koukame, ze PM mame aktivovano, aniz by se nam obtezovali napsat sluvko vysvetleni.

Asi maji u toho rocniho PM bez obnovy nejaky problem...
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama