Přejít na obsah


Fotka

Popis instalace češtiny do GPSmap60/76x , Etrex-X/HCX US


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
5 odpovědí na toto téma

#1 Morose

Morose

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2008 - 16:02

Po dnešním asi 4 hodinovem badani a prolézání různých diskusi a skladání střípků informací jsem po upgradu US verze GPS konečně naládoval češtinu. Postup jsem detailně popsal, určitě se to někomu hodí. (V diskusích je to časté téma, ale odkazy jsou již nefunkční nebo informace není úplná) Postup patche SW garmin pro GPS60CSx US verze (Garmin 60/76-X and Etrex-X/HCX US) pro instalaci podpory češtiny: 1) stáhnout požadovanou verzi SW z garmin.com, což se zjeví jako soubor s příponou .exe 2) tento soubor bez rozpaků rozbalit ( je to samorozbalovací exáč), současně se v rozbalených souborech objeví i nástroj pro nahrátí SW do GPS, ve formě souboru: „Updater.exe“ 3) stáhnout prográmek GarPatch ze webu: http://www.garpatch.de.vu/ soubor se jmenuje: garpatch_full.zip 4) rozbalit jej ( je zkomprimován, tedy ve tvaru: soubor.zip ) 5) spustit garpatch.exe, vybrat volbu „Patch firmware“, najít soubor , který s příponou .rgn, který máte v adresáři kam jste rozbalili SW stažený z Garminu, vybrat si požadované 4 preferované jazyky a spustit „Start patch“ tlačítkem dole. Po pár sekundách dostanete hlášku „Done“ a je SW zmodifikován dle vašeho nastaveni. Vše je popsáno v přidruženém reame.txt souboru 6) nyní je čas zmodifikovaný SW nazlačit do vaší milované GPS, na což použijete již zmiňovaný Updater.exe . Při připojené GPS je postup velmi jednoduchý . 7) Pak už se vaše GPS ozve (hezky) česky. Tento postup jsem úspěšně uplatnil na GPSMAP 60CSx a verzí SW 3.5 ( ta je podle informace s reade.txt souboru i pro: GPSMAP 76Cx GPSMAP 76CSxs GPSmap60Cx .
  • 0

#2 Mates168

Mates168

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2008 - 16:42

Ses tu měl ozvat, tady by ti někdo určitě poradil. Já to našel asi za 5 minut. Ten odkaz bych ti klidně hodil. Ale když už si to našel, je úctyhodný, že myslíš i na ostatní a hodils to sem;)
  • 0
Vložený obrázek
ORGANIZATION TEAM MEMBER
rád zodpovím vaše dotazy ohledně eventu MAFIE

#3 Basin

Basin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 169 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2008 - 17:30

taky jsem to tady už napsal že se mi to podařilo. Myslel jsem to jako výzvu pro případné zájemce, že poradím. Mužů aspoň potvrdit, že jsem postupoval stejně u legenda hcx a funguje to. Je to použitelný zejména pro vlastníky us verzi pro upgrade firmware. Jo a nejtěžší bylo se odhodlat to tam nahrát.
  • 0

#4 sojka

sojka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2010 - 18:31

http://www.garpatch.de.vu/ Neexistuje! Nevíte kde se dá ten to prográmek stáhnout?
  • 0

#5 robici

robici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2010 - 16:11

http://gpsfreemaps.n...pgrade-firmware
  • 0

#6 Levit

Levit

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2010 - 12:29

Takže napřed modifikuju SW na svem PC a potom ho dostanu do gps pomocí webupdateru.A updatuje si mi pak zaroveň i chipset?Někde ve foru je napsano, že po updatu samotného SW se chová gps problemově a je potřeba updatovat i chipset což se provede samo pomocí webupdateru.
  • 0




3 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 3 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama