Přejít na obsah


Fotka

CD v kesce


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
27 odpovědí na toto téma

#1 kakolini

kakolini

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2008 - 20:51

cauec vsichni jelikoz sem novacek a teprve s touhle zavislosti zacinam,tak bych se chtel zeptat zda je mozno do kesky vlozit CD napadlo me (mozna uz s krizkem po funuse-treba uz to nekdo praktikoval), ze na CD vypali kazdy nalezce svoji fotku a posle to dal, po zaplneni, to posledni hodi na internet, nebo mi to posle zpet(to bych radsi) uvital bych, aby mi nekdo rekl, jestli to neni blbost a je to realne cus kakolini ;)
  • 0

#2 kvapa

kvapa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2008 - 20:54

No problem, klidne si muzes vytvorit takovy TB, pokud si myslis, ze to CD az se Ti vrati prectes :).
  • 0

#3 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2008 - 20:59

Jestli by nebylo lepší použít nějakou starší flešku. Jinak mi to přijde jako docela dobrý nápad udělat z ní TB:)
  • 0

#4 kakolini

kakolini

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2008 - 21:00

kvapa napsal/a:
No problem, klidne si muzes vytvorit takovy TB, pokud si myslis, ze to CD az se Ti vrati prectes :).


aha takze jeste vymyslet jak ho ochranit nebo plechovy :D
  • 0

#5 Dawit

Dawit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2008 - 21:11

Je to dobrej nápad...nevim jestli by se normalni cd do kešky vešlo ale dneska už dělají miniCD který má něco okolo 100MB takže kdby to slo i s obalem tak by to mohlo jit...ještě by to chtělo nějak domyslet..třeba že by se jednalo o příběh a každej by udělal jakoby jeden obrázek kterej by jakoby pokračoval v ději..takovej komiks v reálu..:) třeba naznačit prvních 10fotek o co by se mělo (ze začátku) jednat a pak podle fantazie by se příběh dokončoval..chtělo by to ovšem lidi co umí ve photoshopech photofiltrech a vubec přidávat do obrázku texty aby taky se dalo z toho pochopit kam příběh spěje..ježiš to jsem se do toho vžil :D... jestli ovšem tohle nmáš v plánu tak to sem napiš..možná bych do toho šel..B)
  • 0

#6 kakolini

kakolini

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2008 - 21:32

Dawit napsal/a:
Je to dobrej nápad...nevim jestli by se normalni cd do kešky vešlo ale dneska už dělají miniCD který má něco okolo 100MB takže kdby to slo i s obalem tak by to mohlo jit...ještě by to chtělo nějak domyslet..třeba že by se jednalo o příběh a každej by udělal jakoby jeden obrázek kterej by jakoby pokračoval v ději..takovej komiks v reálu..:) třeba naznačit prvních 10fotek o co by se mělo (ze začátku) jednat a pak podle fantazie by se příběh dokončoval..chtělo by to ovšem lidi co umí ve photoshopech photofiltrech a vubec přidávat do obrázku texty aby taky se dalo z toho pochopit kam příběh spěje..ježiš to jsem se do toho vžil :D... jestli ovšem tohle nmáš v plánu tak to sem napiš..možná bych do toho šel..B)


tak az tak sem to nedomejslel:), sem jen myslel, ze by pak bylo mozno shlednout u koho a pripane kde az se ten TB dostal, takova virtualni seznamka pokud by se mi to podarilo dokoncit a dat na net :)
  • 0

#7 JardaD

JardaD

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2008 - 21:33

V kešce jsem již také CD objevil. Pálené a pro Linux. Neměl jsem důvěru ho vzít a pak spustit. Jako dobrou škodolibost bych viděl takto šířit jakousi počítačovou havěť. Ale myšlenka použít starší flešku a udělat z ní TB a zaznamenávat tam foto z cestování... to se mi líbí. CD by to zacházení nevydrželo. Přesto zůstává problém s důvěrou vkládat do počítače neznámé potenciální nosiče nákaz. A nebo když už chceš CD tak mě napadá možnost udělat kešku speciálku na výměnu originálních CD (DVD). Originál filmů v každé trafice je za pár korun hafo.
  • 0

#8 xpj

xpj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2008 - 21:39

Trochu technicky... Multisession CD může mít 99 sessions, session se skládá z lead-in, data a lead-out. Tyto lead-in/out vezmou něco kolem 13Mb. Vidím tyto problémy: 1. CD to fyzicky nepřežije 2. někdo uzavře CD 3. obsah dat: 700/13 - maximálně 53 sessions bez dat :-) Aby to bylo smysluplné, chtělo by to tak 5mb dat a pak vyjde 700/18 = 38 sessions. O 100mb CD nemá smysl se vůbec bavit :-) Tak nevím, možná že obyč flashka je lepší...
  • 0
Garmin GPSMAP 60CSx + Topo Czech 1.2
Sony Ericsson K750i + Opera Mini 4.1beta + Handy Geocaching 3.2.5
Apple iPod Nano + Pocket Queries as VCards (via GPSBabel :-)

#9 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 101 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2008 - 21:54

Flashek pobíhá po světě docela dost. Např http://www.geocachin....aspx?id=966011 ;)
  • 0

#10 Bo.T.L.

Bo.T.L.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2008 - 22:00

xpj napsal/a:
Trochu technicky...

Multisession CD může mít 99 sessions, session se skládá z lead-in, data a lead-out. Tyto lead-in/out vezmou něco kolem 13Mb.
...


Proč brát toto CD jako datové? Já tomu moc nerozumím, ale existuje i jiný formát.
  • 0

#11 SniperCZE

SniperCZE

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2008 - 22:10

s tou flashkou to neni blbej napad, pouzil bych treba tuhle http://www.czechcomp...jsp?artno=33762 - 2GB je dostatecna velikost a je i odolna, coz bude jenom vyhoda
  • 0

#12 Lo36

Lo36

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2008 - 22:10

Taky jsem poslal flešku a teď mi visí u tygra viz cache GC14FDV...
  • 0

#13 LiborH

LiborH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 334 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2008 - 22:29

Bo.T.L. napsal/a:

xpj napsal/a:
Trochu technicky...

Multisession CD může mít 99 sessions, session se skládá z lead-in, data a lead-out. Tyto lead-in/out vezmou něco kolem 13Mb.
...


Proč brát toto CD jako datové? Já tomu moc nerozumím, ale existuje i jiný formát.

Jo existuje ještě DVD-RAM, který funguje jako disketa, ale ne každý má vypalovačku s podporou DVD-RAM. Navíc toto ani jakékoliv další CD/DVD médium nemůže obstát bohybu po keších, byť v obalu.

FLASH disk je lepší varianta, ale možná bych měl zábrany cokoliv takového strčit do počítače kvůli infekci. Nakonec je stejně nejhygieničtější způsob fotku někam uploadnout nebo poslat mejlem :).
  • 0

#14 jizersky_drak

jizersky_drak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2008 - 23:36

K původní otázce: dát do kešky CD či jiný datový nosič je zcela o.k., není-li obsah pirátský. Různá CDčka se v keškách poměrně často objevují jako klasický trade-item, obvykle s různými sharewarovými programy (přílohy počítačových časopisů, distribuce Linuxu apod.) Pokud jde o médium kam by každý něco nahrál a poslal dál - jednak by to určitě chtělo udělat jako travel bug (jestli jsi úplný nováček, možná ses s ním ještě nesetkal... ne každý na něj narazí ve své první kešce jako já :-) - v tom případě mrkni do geowiki) či v současnosti v českých podmínkách jako travellizard, a druhak zapomenout na CD a použít starou flashku. 1GB se v současnosti dá sehnat pod 200, nemluvě o starším vyřazeném "odpadu". CD má oproti flashce mnohem užší okruh keší kam se vejde a hlavně vyžaduje citlivé zacházení, což se o prasklé krabičce v lese určitě říct nedá. Vím že nějaké takové s různým zaměřením po světě obíhají. I když strčit si to do compu... no radši asi ne do Win XP ;-)
  • 0

#15 Dawit

Dawit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2008 - 23:56

Jo flashka je mnohem lepší alternativa která mě nenapadla... a ta co tu je v odkazu je řekl bych i na to dobrá... teď už jen promyslet obsah ;)
  • 0

#16 xxxxx190

xxxxx190

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2008 - 19:18

Možná, že by šla použít pamětová SD/MMC karta (treba 128Mb sezeneta za 150 Kč)
  • 0

#17 nufloni

nufloni

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2008 - 21:58

Na kartu už jsme taky narazili - [tb]TB1CWM4[/tb]. Jak říká klasik, v Geocachingu už tu všechno bylo :-) Bát se něco takového strkat do počítače, to už musí být těžký stupeň paranoi. Bill by z vás měl radost :-)
  • 0

#18 Tomaaas

Tomaaas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2008 - 22:01

Flashku si chci dát taky na TB.
  • 0

#19 Sylvia999

Sylvia999

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 538 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2008 - 23:05

Nemusíš se bát to strčit do počítače, když při zasunutí (asi minutu) podržíš SHIFT - pak se obsah nespustí a i kdyby fleška obsahovala havěť, ta zůstane pěkně ve flešce. No a pak prověřit několika antiviry ... Pro jistotu se na obsah ani nepodívat (i v jpg může být havěť, přetečení bufferu = technologická nekázeň programátorů je nesmrtelný problém), ... Bill by radost neměl, ten ještě pořád netuší, co je informační bezpečnost. ProKesTom
  • 0
Sylvia999

#20 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2008 - 23:11

Sylvia999 napsal/a:
..i v jpg může být havěť..

Trochu stíha, ne?
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama