Přejít na obsah


Fotka

Jak na nejen japonský Garmin eTrex Legend


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4 odpovědí na toto téma

#1 cunakus

cunakus

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2008 - 23:01

V aukci na Aukro.cz byl nabízen Garmin eTrex Legend, který, jak i důrazně upozorňoval prodávající, byl pouze v japonštině. Cena byla víc než příznivá a tak jsem neodolal a risknul to. To přece nemůže být zas tak těžké, zprovoznit ho v nějakém rozumném jazyce. Podařilo se, ale byla to daleko větší fuška než jsem čekal. Naučil jsem se několik zajímavých postupů a triků, o které se chci podělit, protože by se mohli hodit i jiným uživatelům Legenda.

1. Upgrade firmware
Vypadá to jednodušše, ale stažení "eTrexLegend_370.exe" nepomohlo, protože program oznámil "No updates are available for your product". Zkusil jsem i jiném verze (vynikající je stránka http://www.gpsinform...y/etrex/legend/) a všechny to odmítly. Teprve až WebUpdater (buď ze stránek garmina nebo odsud:
http://www.gpsinformation.org/perry/) mi dal šanci a zeptal se, zda přesto chci přes stávající verzi firmware nainstalovat tu ze stránek Garmina. Odsouhlasil jsem tento "násilný" upgrade na 3.70 a sláva, Legend začal mluvit anglicky. Vyhráno ale nebylo, protože odmítal najít satelity.

2. "Downgrade" firmware
Na stránkých skyfly.cz jsem našel u jednoho recenzujícího, že verze 3.70 není dobrá, že teprve po zacouvání na nižší verzi začal Legend fungovat. Žádný SW od Garmina tuto operaci (v podstatě "downgrade") ale nenabízí. Všiml jsem si ale, že instalace obsahuje soubor *.RGN a napadlo mne, že to je vlastní SW, který se cpe do Legenda. Vypreparoval jsem ho z verze 3.60 (stačí ho pustit) a pak zjistil, že WebUpdater stahuje nejvyšší možnou verzi pod názvem Update.RGN do adresáře C:\Documents and Settings\User\Local Settings\Temp\Garmin Software Updates (pozor - to zřejmě bude individuální podle Vašeho nastavení PC, ale dohledáte to snadno, třeba podle jména adresáře). No a v okamžiku, kdy jsem spustil aktualizaci SW Legenda, tak jsem po jeho hlášení, že stáhl poslední verzi firmware z webu Garmina, jeho verzi přepsal tou verzí 3.60, samozřejmě pod stejným jménem Update.RGN. Povedlo se, Legend začel hledat satelity - jenom to první zapnutí dlouho trvalo, jako když se přemístí bez zapnutí daleko :) ... ale stále to nebylo dokonalé. Volby práce s waypointy Legenda zasekávaly.

3. Vymazání lokálních dat
Napadlo mne, že to zasekávají japonsky zapsaný waypointy, které v GPS zůstaly. Jejich download v MapSource (nebo čemkoliv jiném, to potvrzoval). Po dalším googlení jsem našel tuto skvělou stránku o tajných nebo lépe neveřejných operacích s Garminem: http://www.gpsinform...dale/secret.htm o tajných hmatech na Garmina. Tam bylo uvedeno, že pokud přidržím tlačítko "přepínání stránek" (Page) a "kurzoru" ("click stick") a zapnu ji - tlačítko "power" (připomíná to trochu windowsový trojhmat, fuj), tak se zeptá, zda jsme si jisti ("Are you sure?") a pokud to odsouhlasíte, tak smaže všecha uživatelská data. Provedl jsem to a on je smazal. Nabídky Bodů/Waypointů se přestaly zasekávat. Teď už začal Legend normálně fungovat a pomohl mi dnes najít "Odkaz Martiniců".

4. Co zbývá
Zbývá poslední věc - při zapnutí hlásí, že obsahuje "Japan base map". Sice to vůbec nevadí provozu, ale asi by bylo prima se naučit tam nahrát evropskou/českou základní mapu (nemyslím Topo nebo jakoukoliv jinou z MapSource a podobně). Pokud někdo víte jak, rád přijmu tuto radu.
  • 0
Cunakus [Garmin Colorado 300] - hlavni GPS [Nokia E71 + Handy geocaching] - zalozni GPSka [palmOne Tungsten E2 + Nokia LD-3W] - jiz nevyuzivana GPSka [Garmin eTrex Legend] - prejeta geoautem/znicena

#2 swenney

swenney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 405 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2008 - 23:15

hehe....to se vyplatilo kupovat z japonska;)
  • 0

#3 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 136 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2008 - 7:16

Jestli nebylo rychlejší naučit se hiraganu :D
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#4 LiborH

LiborH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 334 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2008 - 8:42

Taky jsem na tohodle Japonce na Aukru koukal a cena byla zajímavá, ale pak se stejně vyšplhala zbytečně vysoko. Ale když to tak čtu, tak je to celkem fuška, udělat z toho použitelnou GPS. I jsem přemýšlel, jak se to to vzalo, a usoudil jsem, že někdo prostě okrad japonského turistu a pak nevěděl co s tím. Jïnak nechápu důvod ;)
  • 0

#5 Stan-7895

Stan-7895

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2008 - 19:01

To nebude z lupu, spíš velice levný import, jsou jak nový a to by musel někdo okrást alespoň autobus Japonců, co jsem koukal na aukro, nabízeli je tam pravidelně docela dlouho. A nejen tam. A když nepočítáš čas kterej s tím strávíš, máš mašinku jako já třeba za sedm stovek a to už jde, ne? :D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama