Přejít na obsah


Fotka

pozvánka na GPS orienťák


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
25 odpovědí na toto téma

#1 precek

precek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)
  • LocationPrague

Publikováno 22 leden 2008 - 22:55

Všichni sportovně zaměření zájemci z řad geokačerů jsou srdečně zváni na orientační závod kombinovaný s prvky geokešingu, který se bude konat dne 9.2.2008 nedaleko Dobříše v rámci Pražské zimní ligy OB.
V podstatě se jedná o multikeš, přičemž poloha všech etap i finálky (cíle) je předem známa.
Informace, podrobnosti, pokyny a aktuality naleznete v rozpisu: http://precek.cz/ob/scp/08zl.
Přihlášky posílejte, prosím, podle pokynů v něm uvedených.
Dotazy, připomínky a názory pište do tohoto vlákna, budu se snažit na ně reagovat co nejrychleji.
  • 0

#2 TechNick

TechNick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2008 - 22:58

Tou dobou budu na jiné akci, ale zvědavost mě donutila kliknout na odkaz, ale není funkční ;).
  • 0

#3 precek

precek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)
  • LocationPrague

Publikováno 22 leden 2008 - 23:04

Můžeš, prosím, upřesnit proč není ten odkaz funkční?
  • 0

#4 TechNick

TechNick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2008 - 23:07

V IE7 se mi načte po kliknutí na odkaz prázná stránka.
  • 0

#5 jimmyjames

jimmyjames

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2008 - 23:19

TechNick napsal/a:
V IE7 se mi načte po kliknutí na odkaz prázná stránka.

Tak zahoď IE a nainstaluj si Operu nebo Firefox, v obou to funguje ;)
  • 0

#6 jizersky_drak

jizersky_drak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2008 - 23:20

mně to v Mozille funguje
  • 0

#7 jizersky_drak

jizersky_drak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2008 - 23:25

žeby si IE neuměl poradit s tím, že není na začátku www? :D jinak furt Preckovi řikám, ať to udělá jako event, ale on prý, že je to proti pravidlům... (zhruba že "akce která by se konala tak jako tak nemá být event")
  • 0

#8 precek

precek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)
  • LocationPrague

Publikováno 22 leden 2008 - 23:48

Už je to OK. Chyběl tam tag </title>.
  • 0

#9 TrainTour Reviewer

TrainTour Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2008 - 23:53

jizersky_drak napsal/a:
...Preckovi řikám, ať to udělá jako event, ale on prý, že je to proti pravidlům... (zhruba že "akce která by se konala tak jako tak nemá být event")

Větší problém vidím v tom, že 9.2. se koná Hradníkův event Ledopády, kam jede i dost kačerů z Prahy - čili je to kolize termínů a tato později ohlášená událost bude mít už spíše smůlu z hlediska počtu kačerů, co mají ještě daný den volno-i téma eventu je podobné, na Ledopády jedou též spíše sportovně/outdoorově založení, je to turist.okruh po NP ČS Švýcarsko cca 12km...
  • 0

#10 jizersky_drak

jizersky_drak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2008 - 0:09

TrainTour Reviewer napsal/a:
Větší problém vidím v tom, že 9.2. se koná Hradníkův event Ledopády, kam jede i dost kačerů z Prahy - čili je to kolize termínů a tato později ohlášená událost bude mít už spíše smůlu-i téma eventu je podobné, na Ledopády jedou též spíše sportovně/outdoorově založení, je to turist.okruh po NP ČS Švýcarsko cca 12km...


Copak existuje nějaké pravidlo, které by zakazovalo aby se současně konaly 100km od sebe dva eventy? Jasně, kdyby Precek svou akci dělal primárně pro kačery (jak by to u Eventu přeci jen mělo být), měl by patrně minimální účast (i když by se jiště našli tací, kteří nemůžou eventu věnovat celý víkend, ale půlku soboty jo) a zvolil by jiný termín. Jenže on ji nedělá primárně pro kačery, a tak ho nějaká termínová kolize vcelku nemusí zajímat (nehledě na to, že tam by naopak účast stovky lidí navíc byla patrně již dost nežádoucí, optimální by bylo "pár desítek").
Když už jsem se dostal do diskuze s Minarjem - nejde mi o to, jestli to teda event bude nebo nebude... ale můžeš objasnit, jestli v takové podově v jaké je akce pořádaná a v dalších souvislostech (souběh s Ledopády) by to event být mohl? Jsi toho názoru, že akce nepořádaná primárně pro kačery eventem prostě být nemá? (jakkoliv osobně vidim dost podstatný rozdíl mezi vztahem gc - gps orienťák a gc - bleší trh)
  • 0

#11 TrainTour Reviewer

TrainTour Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2008 - 0:15

Cituji z českého překladu Guidelines: "Event cache jsou setkání otevřená všem geocacherům a pořádaná geocachery. Jakkoli může být koncert, burza, radioamatérský polní den nebo městem pořádaný ohňostroj zajímavý pro geocachery, takové události nejsou vhodné k přihlášení jako event cache, protože organizátoři a cílová skupina návštěvníků nejsou geocacheři." Cili pokud nejde o akci primárně plánovanou kačerem (kačery) pro jiné kačery, pak by o event nemělo jít. Co se týče souběhu eventů-samosebou 2 eventy v jeden den takto daleko od sebe není problém, já jen zde chtěl sdělit to info, že hodně kačerů bude na ledopádech, nic víc...
  • 0

#12 jizersky_drak

jizersky_drak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2008 - 0:25

ano, tu citaci mi předložil už Precek, i když mi ji nepřekládal. no a co když je to "akce pořádané kačerem - orienťákem pro ostatní orienťáky a/nebo kačery", ha? ;) (to si nevymýšlím, to je v tomto případě pravda, nebo asi lépe řečeno byla by kdyby to byl event) jasně, nakonec řekneš "ne, protože primárně je to ten orienťák" B)
  • 0

#13 TrainTour Reviewer

TrainTour Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 365 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2008 - 0:37

Můj názor a výklad citovaného je jednoznačný-event je zkrátka UZAVŘENÝ pro kačery, aneb jde o akci kačerů pro kačery, žádní mudlové nee. U všech eventů, kterých jsem se zúčastnil, to tak zatím platilo, čili dělat event z otevřené akce i pro mudly mi nepřijde šťastné.
  • 0

#14 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2008 - 9:45

jizersky_drak napsal/a:
no a co když je to "akce pořádané kačerem - orienťákem pro ostatní orienťáky a/nebo kačery", ha? ;) (to si nevymýšlím, to je v tomto případě pravda, nebo asi lépe řečeno byla by kdyby to byl event) jasně, nakonec řekneš "ne, protože primárně je to ten orienťák" B)


ano, spravne, primarne je to orientak :) myslim, ze vyklad je jasny. proste tohle event neni, je to orientak s tim, ze jsou tam zvani i kaceri pro ktere bude udelana multina. to ze poradajici je zaroven kacer moc neznamena. event musi byt vytvoren pro kacery, ne zaroven pro verejnost. v tomhle bych vyjimecne souhlasil s minarjem ;) :D

ale porad nevidim ten hacek, proc - pokud to chcete jako event - to neusporadat jako regulerni event? myslim, ze by se libil.
  • 0

#15 Saman

Saman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 940 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2008 - 9:46

TrainTour Reviewer napsal/a:
Můj názor a výklad citovaného je jednoznačný-event je zkrátka UZAVŘENÝ pro kačery, aneb jde o akci kačerů pro kačery, žádní mudlové nee. U všech eventů, kterých jsem se zúčastnil, to tak zatím platilo, čili dělat event z otevřené akce i pro mudly mi nepřijde šťastné.

toz ta sutaz netradicnych plavidiel v Plzni tomuto pravidlu pomerne odporovala, mam pocit?
  • 0
Vložený obrázek

Chceš-li jít rychle, jdi sám.
Chceš-li dojít daleko, jdi s přáteli.

#16 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2008 - 10:27

Saman napsal/a:

TrainTour Reviewer napsal/a:
Můj názor a výklad citovaného je jednoznačný-event je zkrátka UZAVŘENÝ pro kačery, aneb jde o akci kačerů pro kačery, žádní mudlové nee. U všech eventů, kterých jsem se zúčastnil, to tak zatím platilo, čili dělat event z otevřené akce i pro mudly mi nepřijde šťastné.

toz ta sutaz netradicnych plavidiel v Plzni tomuto pravidlu pomerne odporovala, mam pocit?


aha, hmm, no tak to je nekde chybka. prijde mi zvlastni, delat hned ze vseho event :)
  • 0

#17 Kumul

Kumul

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2008 - 10:27

Pokud se najde někdo ochotný ujmout se organizace orienťáku pro kačery (v okolí Prahy) ráda pomůžu . Třeba na podzim ? Jsem sice spíš bludnej Holanďan, ale běhala jsem orienťáky s dětma a všechny nás to moc bavilo ( a byla tam legrace)
  • 0

#18 jizersky_drak

jizersky_drak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2008 - 11:19

V případě takovýhohle neoficiálního tréninkovýho závodu (což ten Přečkuv je) je největší (a jediný) opruz roznést do terénu kontroly - i když to bude třeba jen fáborek + pastelka, ten les se prostě musí projít a rozvěšet to tam. V případě GPS orienťáku i zaměřit souřadnice. A pak by se to taky ještě mělo po závodě sesbírat. Přeček to prostě primárně pořádá jako orienťák (tréninkový závod - součást Pražské zimní ligy) a tak proč nedat účastníkem na výběr, jestli poběží podle mapy, nebo podle GPS, že? Je to pro něj minimum práce navíc... Pokud jde o uspořádání eventu - GPS orienťáku - pokud by pořadatel měl zájem aby dorazili i "normální" orienťáci (těch co hledaj jak s mapou lampiony tak s GPS plastový krabice neni zrovna málo), může mít od dubna do listopadu dost termínově problém - závodů je fakt hodně. I když jeden volný den v dubnu nebo říjnu by se našel bez problémů. Nadruhou stranu, když by tam orienťáky nechtěl, stačí to postavit proti celostátnímu žebříčku poblíž Prahy ;-) Každopádně pokud by to pořádal neorienťák, bylo by dobré konzultovat termín, ať už s jakýmkoliv záměrem ;-)
  • 0

#19 Saman

Saman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 940 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2008 - 13:00

Dain & Olik napsal/a:

Saman napsal/a:

TrainTour Reviewer napsal/a:
Můj názor a výklad citovaného je jednoznačný-event je zkrátka UZAVŘENÝ pro kačery, aneb jde o akci kačerů pro kačery, žádní mudlové nee. U všech eventů, kterých jsem se zúčastnil, to tak zatím platilo, čili dělat event z otevřené akce i pro mudly mi nepřijde šťastné.

toz ta sutaz netradicnych plavidiel v Plzni tomuto pravidlu pomerne odporovala, mam pocit?


aha, hmm, no tak to je nekde chybka. prijde mi zvlastni, delat hned ze vseho event :)

body body bodyyyyyyyyyyy :D
  • 0
Vložený obrázek

Chceš-li jít rychle, jdi sám.
Chceš-li dojít daleko, jdi s přáteli.

#20 MichalS & Flower

MichalS & Flower

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2008 - 13:44

Saman napsal/a:

Dain & Olik napsal/a:

Saman napsal/a:

TrainTour Reviewer napsal/a:
Můj názor a výklad citovaného je jednoznačný-event je zkrátka UZAVŘENÝ pro kačery, aneb jde o akci kačerů pro kačery, žádní mudlové nee. U všech eventů, kterých jsem se zúčastnil, to tak zatím platilo, čili dělat event z otevřené akce i pro mudly mi nepřijde šťastné.

toz ta sutaz netradicnych plavidiel v Plzni tomuto pravidlu pomerne odporovala, mam pocit?



aha, hmm, no tak to je nekde chybka. prijde mi zvlastni, delat hned ze vseho event :)


body body bodyyyyyyyyyyy :D



Jako jeden z aktivních účastníků bych mohl namítnout, že nám byl tento event schválen, ale to asi není to pravé.
Uznávám byla to chyba a příště se to nebude již opakovat - tedy akce se určitě zase zúčastníme, ale event už to nebude - sice to asi už nebude tak atraktivní pro přihlížející kešery (kterých přišlo kupodivu celkem dost) a celé se to zřejmě smrskne na několik nadšenců a jejich doprovod co opět postaví plavidlo a vydají se s ním po řece bez ohledu na body. Za ten zážitek, srandu a adrenalin to rozhodně stojí.
Tím jsem to snad dostatečně vysvětlil nasypal si popel na hlavu a tím by se dala otázka netradičních plavidel uzavřít :).

P.S. Kdybychom chtěli body tak 14 dní nestavíme plavidlo, netestujeme ho a pak s ním nestrávíme den na vodě při teplotě 15°C se zaručeným koupáním v centru pod jezem ..., ale sedneme do auta a budeme "kombajnovat" keše. Za tu dobu jsme mohli sehnat víc než jeden bod. No a nakonec co je nám do ostatních kešerů. Když se nechtějí koupat, stavět plavidla a zažít akci na vlastní kůži tak ať nemají ani ten bodík za podporu :).
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama