Přejít na obsah


Fotka

udaje viditelne v GPS o keskach


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
16 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2005 - 11:38

Prave teď jsem se bavil s Honzou ohledně toho, co všechno by se mělo stahovat do GPX formatu tak, aby bylo videt v GPS. Jak již zde bylo dnes napsáno, bylo by vhodné mít v GPS přehled, zda se jedná o TRADIČNÍ, MULTI, MYSTERY, ... atd. Je to zejména z toho duvodu, že když se člověk narychlo ocitne někde neplánovaně a má čas zalovit, aby mohl i když nemá popis a ani přístup k netu. Našel by si nejbližší kešku v GPS a podíval se, zda není např. MULTI (k ní musí mít popis). Když ne, lze ji udělat i bez popisku (třebas).
V současné době v GPS vidím tyto údaje o kešce:
např.
1. souřadnice
2. GCK ... (kód cache)
3. Prigl by ok2pes

já navrhuji toto (Honza řekl, ať to napíši do fóra k odsouhlasení/vyjádření):
1. souřadnice
2. GCK ... (kód cache)
3. X* Prigl by ok2pes

kde to X bude zastupovat jednoznak "T" (Tradiční cache), "M" (Multi), "S" (Mystery), "O" (Ostatni).
Tedy by bylo:
3. T* Prigl by ok2pes.

Souhlasite s tím?
Jiné návrhy?
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2005 - 11:42

chtel jsem hlavne rict, ze vic oci vic vidi, vic der - vic syslu, vic hlav - vic smyslu.
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2005 - 13:05

Prave teď jsem se bavil s Honzou ohledně toho, co všechno by se mělo stahovat do GPX formatu ....


já navrhuji toto (Honza řekl, ať to napíši do fóra k odsouhlasení/vyjádření):
1. souřadnice
2. GCK ... (kód cache)
3. X* Prigl by ok2pes

kde to X bude zastupovat jednoznak "T" (Tradiční cache), "M" (Multi), "S" (Mystery), "O" (Ostatni).
Tedy by bylo:
3. T* Prigl by ok2pes.

Souhlasite s tím?
Jiné návrhy?

To jsem napsal ja - např.v souboru GPX švýcarských a jiných keší je položka cmt ve které je uveden typ. Potom přes sw lze přiřadit každému typu třeba ikonku v GPS. PS.Nedaří se mě zobrazit vzorek toho řadku ani v textovém a ani v <PRE> html formatu. Jinak pokud to nepujde jinak jsem pro tuto variantu. Mozna ted ... <cmt><![CDATA[Multi-cache]]></cmt>.
Jinak diky za vasi velkou praci!!
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2005 - 17:10

Pokud mate nekdo zajem si stahnout kompletni mapu ceskych kesek pro Garmin se vsemi udaji, o ktery zde byla rec...uz delsi dobu je k dispozici na mapcenteru. Snazim se to updatovat minimalne jednou za tyden (bezne kazdy patek). Udaje, ktere krome waypointu, komentare (nazvu a jmena autora), zde naleznete jsou: typ cache, velikost cache, datum zalozeni, obtiznost a teren. Nejblizsi cache naleznete pod tlacitkem Find->Services. Jedina nevyhoda tohoto pristupu je, ze clovek ztrati podporu pro geocaching v GPSce. Tzn. ze nelze filtrovat nalezene a nenalezene a ikonka je nenapadna -> maly ctverecek. Nicmene tuto funkcionalitu defacto nepouzivam. Vsechny cache od zimy lovim uz jen s touto mapou. Vetsinou nevim, kde mne vitr zavane. Legenda: typ cache: [T] - tradicni, [M] - multi, [V] - virtual, [W] - webcam, [E] - event, [L] - letterbox, [C] - cito, [?] - unknown/other velikost cache: [--] - large, [-] - regular, [] - small, () - micro, {} - virtual.
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2005 - 12:04

chtel jsem hlavne rict, ze vic oci vic vidi, vic der - vic syslu, vic hlav - vic smyslu.


A co oko nevidí, to srdce nebolí...
Ačkoliv ke správě waypointů používám jiný software a tento problém většinou neřeším (navíc bych musel všechny své záznamy překopat od základu a loc soubory tahám přímo z gc.com), mohlo by to být zajímavé.
Otázka je, jak dlouhá může být taková textová poznámka a kolik znaků celkem v poli poznámka gps překousne.
Když už se chystá nějaká úprava gpx souboru, možná by nebylo marné doplnit ještě telefonní číslo autora, pro uvedený příklad by to mohlo vypadat takhle:

T Prigl by OK2PES 608236944

Souhlas?
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2005 - 13:12

To jsem napsal ja - např.v souboru GPX švýcarských a jiných keší je položka cmt ve které je uveden typ. Potom přes sw lze přiřadit každému typu třeba ikonku v GPS. PS.Nedaří se mě zobrazit vzorek toho řadku ani v textovém a ani v <PRE> html formatu. Jinak pokud to nepujde jinak jsem pro tuto variantu. Mozna ted ... <cmt><![CDATA[Multi-cache]]></cmt>.
Jinak diky za vasi velkou praci!!

Za jine ikonky bych se rozhodne neprimlouval, nebot napr. 60C umi tridit cache podle symbolu - nalezeno, nenalezeno. rozlisuje tedy jen 2 symboly.Proto bych navrhoval, nechat symbol symbolem a do description priradit prislusny priznak jak jsem napsal vyse. Tak lze pouzivat podporu geocachingu v 60C/CS a navic se docist, ze to je Multi, Tradicni, ... .Myslim, ze jina varianta neni.
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2005 - 16:36

Ja bych se primlouval i za ten typovy tag. Pismeno v popisce je urcite skvele, obtiznosti by take prisly vhod, ale mozna zaokrouhlene, at to neni (2,5/3,5) moc dlouhe.

Jeste me teda uz davno napadlo, ze by vlastne vubec nebylo spatne, kdyby to bylo videt rovnou u jmena (kodu) kese, napr.: GC1K6H.M - uz v seznamu by bylo videt, co je to za typ, na mape to same.
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2005 - 21:48

Pokud mate nekdo zajem si stahnout kompletni mapu ceskych kesek pro Garmin se vsemi udaji, o ktery zde byla rec...uz delsi dobu je k dispozici

Jde to vyuzit nejak na PocketPC? Existuje nejakej program, kterej to umi nacist a zobrazit? Pripadne to prevest nekam, kde to uz jde? Takova pekna mapa a nemuzu s ni nic delat :-(
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2005 - 12:07

A co oko nevidí, to srdce nebolí...
Ačkoliv ke správě waypointů používám jiný software a tento problém většinou neřeším (navíc bych musel všechny své záznamy překopat od základu a loc soubory tahám přímo z gc.com), mohlo by to být zajímavé.
Otázka je, jak dlouhá může být taková textová poznámka a kolik znaků celkem v poli poznámka gps překousne.
Když už se chystá nějaká úprava gpx souboru, možná by nebylo marné doplnit ještě telefonní číslo autora, pro uvedený příklad by to mohlo vypadat takhle:

T Prigl by OK2PES 608236944

Souhlas?

Telefonni cisla bych nezverejnoval, to je kazdeho vec.
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2005 - 13:59

Za jine ikonky bych se rozhodne neprimlouval, nebot napr. 60C umi tridit cache podle symbolu - nalezeno, nenalezeno. rozlisuje tedy jen 2 symboly.Proto bych navrhoval, nechat symbol symbolem a do description priradit prislusny priznak jak jsem napsal vyse. Tak lze pouzivat podporu geocachingu v 60C/CS a navic se docist, ze to je Multi, Tradicni, ... .Myslim, ze jina varianta neni.

Jasně, je více možností chování GPS, ale pokud tam někde bude uveden typ, tak se s tim da dal pracovat. Ale myslím si, že by ale nemělo být v rozporu použít výše uvedené rozlišení v názvu plus ještě použít cmt tag v GPX souboru. GSAK nebo EasyGPS pak zobrazí na základě CMT správně typ keše bez dalšího upravování.To by snad nemělo vadit v GPS či v sw které se pro správu waypointů používají? Pole pro export do GPS se dají nastavit, takže typ se nemusí exportovat a zůstane v GPS trvale implicitní ikonka
Takže já bych byl pro přiřazení příznaku k názvu a ještě doplnit CMT položku.
Ahoj . ... . .
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2005 - 17:17

Kdyz stahnes mapu o ktere jsem psal, tak pod tlacitkem Find->Services se objevi list nejblizsich kesek. Kdyz pak v seznamu listujes, v tom okne pod seznamem jsou videt ony "typove" udaje (neni treba mackat Enter na kazdem waypointu). Nevim jaky mas pristroj, ale na mem Grminu rady 60 je tam takove dalsi okenko. Neco jako map info. Vyzkousej a uvidis. Ahoj.
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2005 - 10:55

Jde to vyuzit nejak na PocketPC? Existuje nejakej program, kterej to umi nacist a zobrazit? Pripadne to prevest nekam, kde to uz jde? Takova pekna mapa a nemuzu s ni nic delat :-(

Bohuzel nevlastnim PocketPC. Ale videl jsem, ze se pouziva Pocket MV pro nacitani Garmin img map. Treba ti to pomuze. Mej se.
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2005 - 14:58

GSAK nebo EasyGPS pak zobrazí na základě CMT správně typ keše bez dalšího upravování.


Já používám Touratech Quo Vadis a nejsem si jistý, jestli by toto korektně zvládnul.
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2005 - 11:15

Jasne ze sa to da, a velmi dobre. Meno programu zial nemam po ruke, lebo nemam pocket pc.
Ale pohladaj vo forach, ked sa hladala alternativa k palmovskemu Cachemate.
Alebo to bude vediet PC Romeo, Pitr, Dorcadion...
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2005 - 15:12

3. M Prigl 3/4 by ok2pes
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2005 - 11:16

mal som samozrejme na mysli ten GPX subor, nie nieco skompilovane pre Garmin.
  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2005 - 22:56

Dik vsem za tipy, podivam se na to. Ja porad jeste hledam idealni zpusob, kterej by mi presunul info o vsem, co potrebuju, rovnou do PDA :-) Aby stacilo jen pomyslet na cache a ono by se to vsechno samo stahlo, komplet stranka se vsema logama, fotky na prohlizeni, waypointy by se ulozily rovnou do navigacniho programu, atd :-) Ale to je vazne zatim pohadka ...
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama