Přejít na obsah


Fotka

Přenos dat z mapy.cz do eTrex Venture


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
5 odpovědí na toto téma

#1 maxipes

maxipes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2008 - 13:04

Ahoj, koupil jsem si nový Garmin eTrex Venture a mám možná naivní dotaz. Existuje nějaký způsob, jak dostat souřadnice libovolného bodu na tur. mapě (mapy.cz) do Garminu aniž bych musel jeho souřadnice otrocky opisovat z monitoru? Topo mapa v MapSource je mizerná :( a tak bych raději plánoval výlety z mapy Shocartu.
  • 0

#2 Dexter

Dexter

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 46 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2008 - 13:06

Zkus Topo Czech pres MapSource... To je moc pekna mapa :-)
  • 0

#3 maxipes

maxipes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2008 - 13:10

Dexter napsal/a:
Zkus Topo Czech pres MapSource... To je moc pekna mapa :-)

O té jsem mluvil, není špatná jako podklad v GPS ale Shocart je kapánek jinde. Nemluvě o tom, že v Topo Czech schází spousta neznačených cest a ty značené jsou často značeny jinou barvou nebo vůbec špatně. Plánovat se podle toho moc nedá :-(
  • 0

#4 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2008 - 13:16

Když jsem poprvé viděl mapy v Garminovi a MapSource, tak jsem si říkal, že to snad nemyslí vážně, protože to se nedá vůbec používat. Časem jsem zjistil, že opak je pravdou. Naklikej si v MS trasu, zobrazuje ti to celkovou vzdáenost (to i mapy.cz), ale můžeš trasu libovolně modifikovat a s troškou šikovnosti z toho dostaneš i výškový profil apod. Dnes se primárně orientuju podle map v MapSource, kde hlavně vidím i kešky a k mapy.cz sahám jen pokud někde vidím problematický přístup a pomůže tam spíš ortofoto. Příjemná věc je taky, že to, co člověk vidí na monitoru, má pak i v GPSce, nechybá žádné cesty apod. Zkus užívat MS delší dobu a uvidíš, že tomu přijdeš na chuť ;)
  • 0

#5 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2008 - 13:18

Máš pravdu, že co se týče značení turistických cest, není to v Topo nic moc, ale Shocartí mapy na tom nejsou o moc líp. Když máš GPSku, tak přece nepotřebuješ chdit po značených cestách, stačí ti jakákoli cesta, většinou i necesta. Nebo aspoň tak to funguje u mě a nemám sebemenší problém.
  • 0

#6 maxipes

maxipes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2008 - 13:30

Díky za radu. Aby nedošlo k omylu, proti ovládání mapy v MS nic nemám, ba naopak. Problém mám s jejím obsahem. Možná že na hledání cachí je optimální. Jenže já mám GPS hlavně jako chytrý tachometr na kolo ( MTB ) a pro pěší turistiku. Geocaching je pro mě spíš zpestřením výletu, než jeho hlavním cílem. A v turistice jako takové Shocart jednoznačně vede jak co do přesnosti, tak i do detailů. Každopádně, nechtěl jsem rozproudit diskusi o kvalitách map (každému sedne něco jiného B)), spíš mě zajímá, jestli někdo nezná nějakou fintu fň na ty mapy.cz ;) , díky.
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama