Přejít na obsah


Fotka

eTrex H nebo eTrex Legend ?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
7 odpovědí na toto téma

#1 marv3k

marv3k

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2008 - 20:33

Ahojte, vím že je už tady plno takových článků, a dost jsem jich už i přečetl, ale přece jenom nejsem takový odborník a nevím co koupit. Proto se ptám jestli eTrex H - má lepší citlivější GPS příjmač ale je nemapový, což mi zase nevadí, ale nevím zda je to třeba nebo eTrex Legend - který je sice mapový, ale nemá takovou citlivost ??? Díky všem.
  • 0

#2 Tomaaas

Tomaaas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2008 - 20:40

Já mám etrex legend a asi bych ho i doporučil. On nemá zas hroznej příjmač, když už jednou chytíš signál, tak ho jen tak neztratí.A mapy se čas od času hodí.
  • 0

#3 kyknos

kyknos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2008 - 20:42

To musíš vědět sám, zda a) potřebuješ mapy B) potřebuješ velkou citlivost - chytit signál v hlubokém lese atd. Můj eTrex umí obojí, ale kdybych si měl vybrat, beru asi tu citlivost. Ale já jsem například zvyklý s sebou nosit papírovou mapu tak jako tak. Stejně je stokrát přehlednější než malý displej.
  • 0

#4 marv3k

marv3k

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2008 - 21:01

OK, s klasickou mapou nemám problém. Prošel jsem i školou buzola(kompas) + mapa. Takže orientace v terénu mi nedělá problém. Tzn. že ten eTrex H stačí? Díky
  • 0

#5 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2008 - 22:00

Stačí, já mám třeba GPS modul, který používám spolu s mobilem, kde mi běží Handy Geocaching, takže mapy taky nemám - a jde to i bez nich. Nicméně kolikrát se mapa hodí, ukáže třeba, jestli ke kešce nevede pohodlně nějaká cesta - takhle buď musím jít rovně za šipkou (nedoporučuju :D) a nebo zkusit nějakou cestu naslepo jen podle intuice ;) Takže přesto, že bez map to jde, ti přeci jen doporučuju Legenda (měl jsem ho). S citilivostí je to ucházející, na GC ti to bohatě stačí a navíc ho dnes v bazarech získáš do 2500, takže se to vyplatí...
  • 0

#6 tomasCR

tomasCR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2008 - 23:27

Na navigovat.cz vyšel pěknej test na Háčko
http://navigovat.mob....asp?ARI=113663
ale, mě by mapa asi chyběla ;)
  • 0

#7 swenney

swenney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 405 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2008 - 0:07

No ja mam legenda....mapu tea pouzivam minimalne, ale treba zjistit jestli se mam tim bahnem brodit 500 metru po tady te strane reky, nebo po te druhe je nekdy celkem uzitecny;)
  • 0

#8 marv3k

marv3k

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2008 - 10:45

Ok, díky všem za názory. Asi vezmu nakonec eTrex H. Je sice bez mapy, ale dávám na citlivost a do začátku to myslím stačí. Později by jsem koupil něco lepšího třeba eTrex Vista nebo Legend HCx. Rekonstuuji teď byt takže je jasné kde teď tečou prachy. Už tak jsem rád, že jsem prosatdil doma aspoň tohle :-)
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama