Přejít na obsah


Fotka

Barvy a čísla satelitů


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
10 odpovědí na toto téma

#1 kyknos

kyknos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2008 - 12:37

Zajímalo, zda barvy, kterými jsou označeny jednotlivé satelity, mají nějaký význam. Čísla satelitů skutečně identifikují vždy stejné konkrétní satelity, nebo jsou přiřazována náhodně?
  • 0

#2 FHonza

FHonza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2008 - 12:40

Čísla jsou pevně přiřazená, barvy nevím, ale spíš ne
  • 0

#3 kubulak

kubulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2008 - 12:42

Kyknos - a zkusil sis precist manual? Na mym Legendu jsou sedive satelity o kterych GPS vi ale jeste z nich nema zpracovany signal, "nedrzi" je. cerne jsou satelity se kteryma uz plne komunikuje, ktery pouziva pro vypocet polohy...
  • 0

#4 kyknos

kyknos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2008 - 12:45

V manuálu (který popravdě řečeno stojí za prd) o tom není ani slovo. Šedivé satelity jsem pochopil i bez manuálu, ale já se ptám na význam barev (modrá, zelená, oranžová...)
  • 0

#5 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2008 - 12:46

Barvy slouží pravděpodobně jen pro rozlišení na "skyplotu" a ukazateli síly signálu. Čísla opravdu identifikují vždy stejné a konkrétní satelity, jestli i barvy nevím.
  • 0

#6 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2008 - 12:49

Co já vím, tak snad oranžová je zaměřující se satelit a zelená zaměřený, nicméně může to být u tebe i jinak. Modrou tedy netuším, že by např. neaktivní satelit, který slouží jako záloha? :o
  • 0

#7 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2008 - 12:51

U barevných modelů jde nastavit, aby se každý satelit zobrazoval jinou barvou. S načtením datové zprávy nebo použitelností satelitu toto nemá nic společného.
  • 0

#8 kyknos

kyknos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2008 - 12:53

Sutech, to se mi nezdá, protože těch barev tam bývá hodně, často (nevím zda vždy) má každý satelit jinou barvu, i když už je poloha zaměřena. Teď jsme v budově kde není signál, tak se na to nemůžu mrknout. Asi bude mít pravdu alkes, že je to jen pomůcka k porovnávání grafu a skyplotu.
  • 0

#9 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2008 - 12:57

Aha, pochopil jsem z toho, že máš jen tyto 3 barvy. :) V tom případě to je, jak říká alkes, nicméně např. u mého GPS modulu právě oranžová značí zaměřující se satelit, zelená zaměřený (podobně jako to psal kubulak u Legendu ;))
  • 0

#10 FHonza

FHonza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2008 - 13:00

U barevných garminů prázdné kolečko (a obdelníček) nepoužitý satelit, blikající je zaměřující se, plný je použitý. A když je v obdélníčku (kvalita přijímaneého signálu) ješte D, tak se k údajům ze satelitu zároveň čtou korekce
  • 0

#11 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2008 - 14:10

Jak už tu psali přede mnou, prázdný nezaplněný sloupec ukazující sílu signálu je ještě "nezamknutý" satelit, plné jsou "zamknuté". Ohledně přiřazení barev - barva není vázaná na konkrétní satelit, pokaždé je u stejné družice jiná. Je to fakt jen pro jednodušší identifikaci na skyplotu. Dokonce když to budeš sledovat nějakou chvilku, tak se budou barvy u jednoho satelitu občas měnit... Alespoň tak mi to funguje u mé Visty HCx...
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama