Přejít na obsah


Fotka

Garmin 60 CSx firmware update


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
22 odpovědí na toto téma

#1 Colonel74

Colonel74

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2008 - 21:58

Nevim, jestli to tu uz neprobehlo, ale myslim, ze ne. V unoru byla uvolnena nova verze FW 3.60 opravujici par chyb, bohuzel zadne zasadni vylepseni myslim :(

http://www8.garmin.c...ct=010-00422-00
  • 0
Proud member of Quick Georesponse Team

#2 TechNick

TechNick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2008 - 22:01

No vida a pak že se žádné podpory po příchodu Colorada nedočkáme. Díky za info, jdu to tam nalejt. K tomu Atlas 10r7, co víc si přát?
  • 0

#3 Brabenecz

Brabenecz

    Veterán geocachingu

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2008 - 23:00

Hmm tak to je novinka, zrovna před dvěma dny jdem kontroloval zda není nový FW a na stránkách byla pořád loňská verze 3.50 Tak já to jdu také vyzkoušet;-)
  • 0

#4 Brabenecz

Brabenecz

    Veterán geocachingu

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2008 - 23:32

Tak mám nové poznatky co se týče nového FW 3.60 Je opraveno routování na mapách formátu NT, všechny cesty co jsem zkoušel routovat s FW 3.50 na nové mapě Atlas 7 NT, ve kterých byla chyba v routingu, jsou nyní naprosto správně, všechny chyby a zajížďky zmizely. Super:-)
  • 0

#5 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2008 - 6:05

Take je opraven problem s castou potrebou kalibrovat kompas. Behem vcerejska fungoval naprosto dokonale.
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#6 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2008 - 8:23

safra prace, tak snad by panove mohli makat na coloradu a ne si tady hrat s nejakou 60kou ;) :D
  • 0

#7 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2008 - 8:26

Nevíte někdo, jak je to s češtinou? Měl jsem už teď starší verzi, která neměla češtinu. Ne že by to byl takový problém, ale přece jen to člověku trochu pomůže. A potom k problémům: 1) zmizela mi z přístroje mapa a musím ji tam znovu nainstalovat, to je normální? 2) firmware asi nezná náš zimní a letní čas. Měl jsem nastavené časové pásmo Praha a ukázalo mi to čas o 1 hodinu jiný (v 8 hodin mi ukazovalo 9 hodin) a musel jsem tam nastavit londýnský čas a asi budu muset měnit při letním a zimním času časové pásmo.
  • 0

#8 les-coccinelles

les-coccinelles

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2008 - 8:37

Čeština ti zmizí. Takže je lepší si FW stáhnout ručně přes web, rozbalit a pomocí utilitky nevímjaksejmenujealemamji si změnit jazyk na češtinu. Jinak po celodenním lovu můžu potvrdit, že kompas je stálejší, nepotřeboval překalibrovávat a ani pořád netrval na držení roviny.
  • 0

#9 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2008 - 11:16

Brabenecz napsal/a:
Tak mám nové poznatky co se týče nového FW 3.60 Je opraveno routování na mapách formátu NT, všechny cesty co jsem zkoušel routovat s FW 3.50 na nové mapě Atlas 7 NT, ve kterých byla chyba v routingu, jsou nyní naprosto správně, všechny chyby a zajížďky zmizely. Super:-)


Mohl bys prosím tě popsat nějakou ukázku špatného routingu? Tzn. konkrétně odkud kam to generovalo špatnou trasu, a s jakým nastavením?

V seznamu změn na stránkách Garminů totiž nic o routování u NT map nepíšou, takže by si to chtěl před upgradem vyzkoušet na vlastní kůži a případně Garminy sprdnout proč ty changelogy neuvádějí kompletní :).
  • 0

#10 Brabenecz

Brabenecz

    Veterán geocachingu

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2008 - 23:35

Mimon_team napsal/a:
Mohl bys prosím tě popsat nějakou ukázku špatného routingu? Tzn. konkrétně odkud kam to generovalo špatnou trasu, a s jakým nastavením?

V seznamu změn na stránkách Garminů totiž nic o routování u NT map nepíšou, takže by si to chtěl před upgradem vyzkoušet na vlastní kůži a případně Garminy sprdnout proč ty changelogy neuvádějí kompletní :).

Zkoušel jsem routovat trasu z domova na chatu, což je od cache IEEE 802.11 do Jílového u Prahy. A v Libuši mi FW 3.50 vypočítal docela pěknou kličku cca 3km navíc. Prostě místo abych jel rovně, tak navigace radila zahnot doleva, doprava, doleva (s tim že po ujetí skoro 3km jsem byl zpět na té stejné silnici, ale o 500metrů dál). S novym FW 3.60 je už všechno v pohodě a dokonce to počítá i rychlejš.
Jo a nastavení, teď to nemám poruce, ale mám to na Auto/moto; nejlepší trasa, povolené placené úseky a dálnice (první tři políčka zaškrtnutý, zbylá dvě ne). To asi vše k nastavení.
  • 0

#11 drobik

drobik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2008 - 8:23

Brabenecz napsal/a:
mi FW 3.50 vypočítal docela pěknou kličku cca 3km navíc. Prostě místo abych jel rovně, tak navigace radila zahnot doleva, doprava, doleva (s tim že po ujetí skoro 3km jsem byl zpět na té stejné silnici, ale o 500metrů dál)

Podobnu vec mi spachala 76CSX cez vikend, ked sa ma snazila poslat na nejaku bocnu cestu, tam sa asi po kilometri otocit, vratit sa na miesto kde som odbocil a pokracovat dalej. Novy firmware mam nahraty, ale k testovaniu sa dostanem asi az cez vikenda, dam vediet ako som dopadol :)
  • 0

#12 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2008 - 9:44

Tak jsem si nainstaloval nový Atlas 7, udělal upgrade firmware na 3.60 a zkoušel jsem včera podle toho jezdit po Brně. Musím říct, že je to mnohem použitelnější než když jsem to stejné zkoušel s Topo 1.20 a fw 3.50. Mapa je pochopitelně přehlednější, ale hlavně mám pocit, že po aplikaci nového fw to reaguje mnohem lépe z hlediska autonavigace. Např. upozornění na odbočení se objeví dřív a ne až v křižovatce, trasa se přepočítává rychleji a... no teď už nevím. Stále mi ale nevyhovuje, že k navigaci přistupuje čistě směrově a ne dopravně. Mám na mysli situaci, kdy na křižovatce jde hlavní doprava a já sjíždím na vedlejší, která vede rovně. CSx se tváří, že se nic nemění a mám jet pořád rovně. Třeba TomTom řekne, abych jel rovně a řidič si hned řekne - proč to asi říká a dává větší pozor. Zajímavé je, že zeleň je v Atlasu 7 zakreslena mnohem přesněji než v Topo 1.20. Na druhou stranu musím říct, že jsem poměrně zklamaný z mapových podkladů anebo z routingu, těžko říct, co za to může. Hned první test odhalil pochybení - ze Soběšické na Fryčajovu mě táhl přes Cacovickou, přičemž i dva roky starý TomTom ví, že tama nee, protože je tam zákaz. Zkusil jsem stejnou trasu naplánovat v MapSource a tam to bylo správně, přes Selskou a Obřanskou. Takže to vidím spíš na špatný výpočet CSxa než než na chybu v mapě. Celkově jsem příjemně překvapen a podrobím CSx fw 3.60 s Atlasem 7 internímu testování, přičemž fw 3.50 a Topo 1.20 jsem okamžitě odsoudil jako téměř nepoužitelné pro autonavigaci.
  • 0

#13 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2008 - 10:33

Jen pro jistotu - podívej se do nastavení, jestli počítáš trasu pro auto a nezůstal ti tam třeba chodec, který ignoruje přikázané směry jízdy.
  • 0

#14 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2008 - 12:28

Je to v pořádku, nastavení je na auto a má použít nejrychejší trasu. Teď jsem to zkoumal po cestě. Pokud naviguje skrz Husovický tunel, tak jede správně až do Bílovic. Pokud vypočítá trasu po Soběšické (např. od plavečáku na Lesné), tak jede po Cacovické. Kromě toho, že je tam zákaz to taky určitě není rychlejší (leda by věděl, že je teď Obřanská rozkopaná a jsou tam semafory :D) - takže CSx asi špatně interpretuje mapový podklad, jinak si to neumím vysvětlit, když to MapSource zvládne správně.
  • 0

#15 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2008 - 20:41

Colonel74 napsal/a:
Nevim, jestli to tu uz neprobehlo, ale myslim, ze ne. V unoru byla uvolnena nova verze FW 3.60 opravujici par chyb, bohuzel zadne zasadni vylepseni myslim :(

Díky za toto vlákno. Na Garmin.cz obcas mrknu, ale jejich stranky jsou tak malo aktualizovany, ze uz me to zacalo nudit. Tak jsem si dnes upgradoval firmware i automapu Czech. Vyzkousel jsem asi na 100 km v aute cestou necestou pri hledani dnesnich sesti kesek. Atlas je na autorouting urcite prehlednejsi nez Topo a pokud mohu porovnavat, tak na cestach, ktere znam s Topo je mnohem spolehlivejsi a chytrejsi. Tak ted stale prepinam mapy, do auta Atlas v7 a do terenu Topo v 1.20. Z me strany zatim spokojenost.
  • 0

#16 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2008 - 21:48

S Atlasem 10R všech dosavadních verzí 5,6, a nyní 7 jsem také moc spokojen a většinu cesty a trasy jej na garminu mám stále předvolený. Až když vylezu z auta a zanořím se do "džungle",:D teprve pak přepínám na TOPO, a to ještě na dobu nezbytně nutnou. Ten Atlas je prostě na přístup až k poslední odbočce přehlednější, rychlejší, a kontrastnější, což jsem nejvíce ocenil hlavně na motorce.

bertlak napsal/a:
Atlas je na autorouting urcite prehlednejsi nez Topo a pokud mohu porovnavat, tak na cestach, ktere znam s Topo je mnohem spolehlivejsi a chytrejsi. Tak ted stale prepinam mapy..


  • 0

#17 Brabenecz

Brabenecz

    Veterán geocachingu

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2008 - 23:46

Akorád co mi teda vadí u 60CSx je to zdlouhavé přepínání map, nebo má někdo nějakej trik, jak rychle označit všechny mapy? Standartně mám zapnuty TOPO mapy, když k nim zapnu ještě Atlas 7, tak sice je atlas navrchu, ale routing je dosti divokej, takže musim deaktivovat všechny TOPO mapy a to se musí po jedné, jinej způsob neznám, takže to trvá děsně dlouho. Stejně když to chci vrátit zpět.
  • 0

#18 Colonel74

Colonel74

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2008 - 0:06

Jde to podstatne jednodusseji :) Z mapy stisknout menu, najet si na tu zalozku oznacenou I v krouzku, kde jsou jednotlive "kousky" map, znovu zmacknout menu a vybrat VYP/ZAP prislusnou mapu ;)
  • 0
Proud member of Quick Georesponse Team

#19 TechNick

TechNick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2008 - 7:43

Colonel74 napsal/a:
Jde to podstatne jednodusseji :) Z mapy stisknout menu, najet si na tu zalozku oznacenou I v krouzku, kde jsou jednotlive "kousky" map, znovu zmacknout menu a vybrat VYP/ZAP prislusnou mapu ;)

Taky jsem je vypínal po jedný položce ;).
  • 0

#20 drobik

drobik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2008 - 8:43

TechNick napsal/a:
Taky jsem je vypínal po jedný položce ;).

a pritom by stacilo si precitat manual, RTFM! :)
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama