Přejít na obsah


Fotka

etrex Legend - jak doplnit příslušenství


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
29 odpovědí na toto téma

#1 ject9a

ject9a

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 15 March 2008 - 8:17

Ahoj, dostal jsem Garmin etrex Legend darem, ale "bohužel" jenom samotný přístoj, tedy bez příslušenství. Vygooglil jsem, že to je docela schopné GPSko ke geocachingu, tak bych se tomu chtěl věnovat. Proto bych se chtěl zeptat na dvě věci:

1) jakou mapu ČR sehnat a kde? Četl jsem o nějakých TOPO 20, TOPO 50, TOPO Česká republika... Která je nejvhodnější pro GC? V přístroji mám zřejmě jenom basemap, protože místo Pardubic (kde právě jsem) mi to i po přiblížení ukazuje jenom tečku - tedy usuzuju, že ta mapa není moc podrobná.

2) jak tam tu mapu dostat? Dostal jsem jen přístroj, tedy bez propojovacího kabelu k PC - kde by se dal koupit? Když jsem googlil "etrex legend kabel" tak mi to našlo jenom inzeráty, kde prodávali přístroj+kabel, nikdy ne samostatně.

Předem díky za odpovědi,

nováček Tom
  • 0

#2 TechNick

TechNick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 15 March 2008 - 8:55

Tady koupíš kabel http://www.adshop.cz...id-GA00114.html
za docela rozumný peníze.
  • 0

#3 TechNick

TechNick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 15 March 2008 - 9:05

V současnosti asi jediná prodávaná turistická mapa je TOPO CZECH1.2 http://www.gpscentru...detail&item=614. Mám obavu, že to v legendu pojede hrozně pomalu a kvůli malé vnitřní paměti legenda se tam nevejde celá, budeš muset nahrát vždy jen tu část, kde se budeš pohybovat.

Druhá možnost jsou freemapy, nepoužívám je, tak nevím na jaké jsou úrovni.http://gps-maps.info/cz/
  • 0

#4 philipe

philipe

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 15 March 2008 - 10:26

;)
  • 0

#5 TechNick

TechNick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 15 March 2008 - 10:51

philipe napsal/a:
Jinak mapu TOPO CZECH1.2 jsem našel i na strong DC...Jsou tam i další;)

Tohle fórum není určené k propagaci sdílecích programů a warezu.
  • 0

#6 vlastik7

vlastik7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 15 March 2008 - 11:21

Mapa je sice pomalejší, ale pro pěší hledání to ujde. Doporučuji zapnout orientaci mapy k severu. V MapSource se dá do Legenda nahrát tak 1/3 ČR. Nahrávat bez routovacích informací.
  • 0
-- Vlastik7's Family Team Geocaching.CZ --
vlastiksk.blogspot.com

#7 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1317 příspěvků(y)

Publikováno 15 March 2008 - 11:29

Jenom podotýkám, že jestli to je starý Legend (tedy bez C, Hcx a podobně), tak potřebuje http://www.adshop.cz...id-GA00113.htmltento kabel.
Mapa TOPO 1.2 v legendu je IMHO pro běžnou turistiku použitelná (aspoň já ji používám a nestěžuji si, i když pomalé to je).
  • 0

#8 Mosafer

Mosafer

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 15 March 2008 - 11:34

Mám propojovací kabel pro Legenda, který nepotřebuji, neboť mám Legenda C. Před dvěma lety jsem kupoval mapu a kabel byl součástí balení. Proto Ti ho můžu nabídnout. Pokud máš zájem, kontaktuj mě přes profil.
  • 0

#9 TechNick

TechNick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 15 March 2008 - 11:39

PaWcz napsal/a:
Jenom podotýkám, že jestli to je starý Legend (tedy bez C, Hcx a podobně), tak potřebuje http://www.adshop.cz...id-GA00113.htmltento kabel.
Mapa TOPO 1.2 v legendu je IMHO pro běžnou turistiku použitelná (aspoň já ji používám a nestěžuji si, i když pomalé to je).


Máš pravdu, asi bude potřebovat tenhle, nějak jsem si neuvědomil, že jsou různé verze legendů, já znám jen toho od Bédi.
  • 0

#10 ject9a

ject9a

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 15 March 2008 - 17:34

PaWcz napsal/a:
Jenom podotýkám, že jestli to je starý Legend (tedy bez C, Hcx a podobně), tak potřebuje http://www.adshop.cz...id-GA00113.htmltento kabel.
Mapa TOPO 1.2 v legendu je IMHO pro běžnou turistiku použitelná (aspoň já ji používám a nestěžuji si, i když pomalé to je).


jj nejspíš to bude tenhle kabel (USB výstup tenhle Garmin nemá), jen teda podle obrázku na tom webu nevím, jestli má stejný konektor do GPS jako mám já - když zvednu gumovou krytku, jsou tam takový 4 pozlacený "tečky" vedle sebe...

Asi si teda pořídím tu mapu TOPO 1.2, když stačí pro běžnou turistiku. Ještě jedna věc: ta mapa se musí do GPS nějakým softem nakopírovat, je to tak? Hodně se píše o MapSource, takže mám shánět i to? Jsou nějaký - levnější - varianty?

A poslední dotaz: až budu mít pak všechno v cajku, dají se do Legenda nějak jednoduše zanést kešky? Souvisí to s tím programem MapSource?
  • 0

#11 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3176 příspěvků(y)

Publikováno 15 March 2008 - 18:42

Mapsource dostaneš s koupenou mapou. (v ceně) Pokud ti stačí do tisíce keší najednou, půjde to přes Mapsource nebo jakýkoliv jiný program vybavený komunikací s GPS (EasyGPS, OZIExplorer...). Cache se pak nahrají jako normální waypointy a půjdou upravovat přímo v přístroji. Pokud potřebuješ keší víc než 1000, musíš je tam dát jako POI (points of interest) v průhledné mapové vrstvě. Návod je kdesi ve wikipedii geocachingu. Je to složitější, ale taky to jde. Počet POI je snad omezený jenom pamětí a body nejdou přímo v přístroji upravovat.
  • 0

#12 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3704 příspěvků(y)

Publikováno 15 March 2008 - 18:51

mapsource je zaroven soucasti instalace. ano, waypointy se daji jednoduse poslat do gpsky třeba přes mapsource nebo free programek easygps
  • 0

#13 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 15 March 2008 - 19:25

protoze jsem take vlastnikem legenda, resim kesky take rpes pruhlednou POI mapu. protoze si kesky spravuji Geogetem (pochopitelne, ze?), tak si je snadno vyexportuji v 'garmin polish formatu', coz je primo zdrojak pro program cGPSmapper, ktery tento zdrojak prelozi do IMG mapy. A tuto IMG mapu lze pak nahrat do libovolne Garmin GPSky. Kesky se pak objevi v POI jako 'krajinne znaky -> krater' (ale muzes si to v tom exportnim makru zmenit...). Cela CR - kod kesky, tag, nazev, waypointy, hinty... vse dohromady cca 900kB.
  • 0

#14 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3566 příspěvků(y)

Publikováno 15 March 2008 - 21:09

Ja sice nevlastnim legenda, ale program garmin XT pre PDA ktory by sa mal chovat obdobne a pre tento som urobil aj podporu v MoZiGo. Snáď to bude fungovať aj v legendovi rovnako ak sa to z Mapsource pošle do neho.
Tu je odkaz na popis spoluprace MoZiGo a Mapsource

  • 0

#15 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 15 March 2008 - 22:10

Pres mapsource tam touto cestou nacpes max. 1000 bodu (i do mnohem novejsich GPSek! Napriklad co jsem zahledl, tak v Coloradu to zvedli na 2000...) Ale problem je v tom, ze uz i pri par stovkach se stary legend znacne zadychava. :( A par stovek bodu je treba na Prahu smesne malo... Tak proto to resim pres POI, kdy tam mohu mit klidne i celou CR (v tuto chvili vice jak 12500 bodu! Kese + waypointy) a stary Legend to zvlada bez problemu.
  • 0

#16 ject9a

ject9a

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 15 March 2008 - 23:03

Supr, díky moc za rady. Ještě mám dotaz - jaký je rozdíl mezi mapami TOPO 20, TOPO 50 (dvacítka je zřejmě podrobnější?) a TOPO 1.2 ?
  • 0

#17 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3704 příspěvků(y)

Publikováno 16 March 2008 - 8:20

topo 20, 50 jsou free mapy a v podstate nic jineho nez vrstevnice tam není. 20 a 50 znamena, po kolika metrech ty vrstevnice jsou. pak jeste existuje topo 50 v.2 a topo 50 v.3 a to jsou komercni predchudci topo czech.
  • 0

#18 vlastik7

vlastik7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 17 March 2008 - 12:44

HaLuMa napsal/a:
protoze jsem take vlastnikem legenda, resim kesky take rpes pruhlednou POI mapu.

protoze si kesky spravuji Geogetem (pochopitelne, ze?), tak si je snadno vyexportuji v 'garmin polish formatu', coz je primo zdrojak pro program cGPSmapper, ktery tento zdrojak prelozi do IMG mapy. A tuto IMG mapu lze pak nahrat do libovolne Garmin GPSky.

Kesky se pak objevi v POI jako 'krajinne znaky -> krater' (ale muzes si to v tom exportnim makru zmenit...). Cela CR - kod kesky, tag, nazev, waypointy, hinty... vse dohromady cca 900kB.

Nemohl by jsi mi to IMG zaslat na mail? Taky mam rad legenda :-)
  • 0
-- Vlastik7's Family Team Geocaching.CZ --
vlastiksk.blogspot.com

#19 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 17 March 2008 - 13:29

... ale ja mam rad sebe! Takovouto vec zakazuji hned tri ruzne licence: 1. licence poskytovatele dat Groundspeaku, ktera zakazuje distribuci dat o geocache tretim osobam. 2. licence Geogetu, ktera rika, ze jej muzes pouzivat jen pro vlastni osobni potrebu, coz distribuce dat tretim osobam skutecne neni 3. licence free cGPSmapperu, ktera opet rika, ze vygenerovana mapa se da pouzit jen pro vlastni osobni potrebu. Neni to tak davno, co tu na mne nekdo zaloval u Groundspeaku, a ta mela co se pak spustila, byla fakt vyzivna. Opravdu nedam nikomu do ruky zaminku k tomu, aby se neco podobneho mohlo opakovat. je proto snad pochopitelne, ze mam ted takovyto postoj a nechci tem zalobnickum dat do ruky klacek. Vsechna data i vsechny potrebne nastroje mas sam k dispozici, takze proc si takovou mapu nevygenerujes sam? Pokud s tim budes mit nejaky problem, rad ti pomuzu co jak jak udelat, ale samotna data, ta po me fakt nechtej.
  • 0

#20 vlastik7

vlastik7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 17 March 2008 - 14:14

HaLuMa napsal/a:
... ale ja mam rad sebe! Takovouto vec zakazuji hned tri ruzne licence:

1. licence poskytovatele dat Groundspeaku, ktera zakazuje distribuci dat o geocache tretim osobam.

2. licence Geogetu, ktera rika, ze jej muzes pouzivat jen pro vlastni osobni potrebu, coz distribuce dat tretim osobam skutecne neni

3. licence free cGPSmapperu, ktera opet rika, ze vygenerovana mapa se da pouzit jen pro vlastni osobni potrebu.

Neni to tak davno, co tu na mne nekdo zaloval u Groundspeaku, a ta mela co se pak spustila, byla fakt vyzivna. Opravdu nedam nikomu do ruky zaminku k tomu, aby se neco podobneho mohlo opakovat. je proto snad pochopitelne, ze mam ted takovyto postoj a nechci tem zalobnickum dat do ruky klacek.

Vsechna data i vsechny potrebne nastroje mas sam k dispozici, takze proc si takovou mapu nevygenerujes sam? Pokud s tim budes mit nejaky problem, rad ti pomuzu co jak jak udelat, ale samotna data, ta po me fakt nechtej.

Ok, rozumim, jsem to licencne nedomyslel, vygeneruju si to, aspon se to naucim B)
  • 0
-- Vlastik7's Family Team Geocaching.CZ --
vlastiksk.blogspot.com




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama