Přejít na obsah


Fotka

OpenWIG - wherigo v Javovém telefonu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
712 odpovědí na toto téma

#281 matejcik

matejcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2008 - 22:51

PetrX napsal/a:
Tak jsem se konečně odhodlal a vyzkoušel WHERIGO a to sice pomocí OpenWIG pomocí telefonu SE K800i a modulu NOKIA LD-3W. Jako první jsem zkusil Cartridge "Za prazskymi vodniky" a musím říci, že bez jediného zaškobrtnutí programu. Vše proběhlo čistě jak má, tedy myslím po technické stránce. Nepočítám mou neschopnost a nutnost se několikrát vracet :).

to rád slyším :e)

Teď bych chtěl napsat pár svých skromných výtek, které bych měl k samotnému programu OpenWIG:
- aplikace nepokrývá celý display a v horní části zůstává stavová lišta a nadpis telefonu, která zmenšuje plochu zobrazení

to je schválně - kdybych to odstranil, jednak bych nemohl používat menu a ovládací prvky s přirozeným vzhledem a musel bych vyrábět vlastní, jednak by nebyly vidět hodiny ;e)

- navigační šipka se díky předchozímu nedostatku v horní části nevykresluje celá a kousíček ji chybí a i dole je nějak useknutá

v poslední verzi jsem přidal nahoru trochu místa, ale že by byla dole useknutá, to vidím poprvé. myslíš, že bys mohl vyfotit jak to vypadá?
jinak co se toho týká, zrovna u obrazovky šipky bych asi mohl přidat přepnutí do fullscreenu, tam to není velký problém. uvidíme.

- nešlo by u šipky doprogramovat denní/noční režim? Lovil jsem už za tmy a to bílé pozadí strašně oslňovalo

to je VYNIKAJÍCÍ nápad. když jsem lovil blair witch, taky mi to pořád svítilo do očí - ale udělat si černé pozadí mě nenapadlo ;e) v příští verzi to bude

Na závěr ještě několik nedostatků, které však nevím jestli nejsou ovlivněny přímo samotnou WHERIGO:
- pokud daný úkol úspěšně splním, tak by se již neměl při průchodu zónou znovu zobrazit, u výše zmíněné se mi to několikrát stalo
- nějakým záhadným způsobem se mi vytratila získaná věc, kterou jsem poctivě sebral, ale když jsem prošel znovu přes zónu kde jsem ji získal, tak najednou zmizela a já to zjistil až dále a tak jsem se pro ni musel vracet

to vypadá trochu jako kdyby se ty zóny nedeaktivovaly.
mohl bys mi poslat log z té hry? pokud jsi zapnul logování, tak to bude soubor .gwl (nebo v nejnovější verzi .owl) ve stejném adresáři jako cartridge.
jestli log nemáš, tak aspoň řekni, ve kterých zónách se to dělo (pošli soukromou zprávu jestli to nechceš zveřejňovat, já mám tu cartridge celkem prošlou)


Prosím neberte mé názory jako kritiku, ale jen jako postřehy jednoho ze spokojených uživatelů, který che jen trochu komfortu navíc ;).

Jinak díky, že to pro nás děláte. Máte můj obdiv a úctu

pro příště bych prosil o tykání - jednak mám pocit, že jste starší než já, jednak sám jsem držka drzá a na internetu každému tykám, tak mi přijde nefér ;e)
  • 0

#282 evass

evass

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2008 - 10:43

To je věc přímo cartridge. Zony jsem tedy uzavřela. Počítala jsem to, je to celkem potřetí - zavírám, otevírám, zavíram - a naposledy. Každý chce něco jiného. Navíc kačeři u hry jedí :), pijí :), hledají další kešky :), zkrátka užívají si to :D. Co chudák autor! Na vše aby myslel. Nyní definitivně zavřeno, už to měnit nebudu B). Verze 2.7, tedy dvacátá sedmá
  • 0

#283 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2008 - 12:32

Já to nemyslel zle ;), jen mi to přišlo divné, že když jsem se znovu ocitl na tom samém místě to po mě chtělo znovu zodpovědět otázku znovu. Byla to moje první a tak jsem chvíli tápal jak se hraje a zbytečně jsem dělal chyby a musel se vracet na předchozí místa. Tím se tento problém vysvětluje :). Přikládám foto šipky jak se zobrazuje na mém mobilu.

Přiložené miniatury

  • p1150459.jpg

  • 0

#284 matejcik

matejcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2008 - 22:06

PetrX: ok, takhle šipka fakt vypadat nemá :e) podívám se na to. evass: a nebyla tohle spíš stížnost na to, že se ty zóny znovu aktivují? jakože tam nekontroluješ splnění úkolů?
  • 0
<reklama>OpenWIG - Wherigo player pro mobilní telefony</reklama>
"ty vaše kešky" jsou mi celkem ukradené :ep

#285 evass

evass

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2008 - 10:03

Ano, byla. Opraveno, změněno. Snad se jednou dopracuji k dokonalosti :o
  • 0

#286 jiritaufer

jiritaufer

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2008 - 12:36

Ahoj! Chystám se zítra na Dělovou kouli na Špilberku. Nějak nevím, jak mám poznat, že mi OpenWIG funguje a že mi našel GPS. Mám ho nainstalovaný na T-Mobile MDA Compact III s vestavěným GPS modulem. Ve verzi 0.3.06 jsou ale u GPS volby pouze BT, sériový port a Manual. Manual mi ale neumožňuje OpenWIGu zadat, že GPS má hledat na COM4. Dělám něco špatně? Nebo mi na MDAčku OpenWIG nebude fungovat?
  • 0

#287 matejcik

matejcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2008 - 13:36

jiritaufer napsal/a:
Ahoj! Chystám se zítra na Dělovou kouli na Špilberku.
Nějak nevím, jak mám poznat, že mi OpenWIG funguje a že mi našel GPS. Mám ho nainstalovaný na T-Mobile MDA Compact III s vestavěným GPS modulem. Ve verzi 0.3.06 jsou ale u GPS volby pouze BT, sériový port a Manual. Manual mi ale neumožňuje OpenWIGu zadat, že GPS má hledat na COM4.
Dělám něco špatně? Nebo mi na MDAčku OpenWIG nebude fungovat?

jednak si stáhni verzi 0.3.07, jednak nevím jakej midlet manager je na MDAčku, ale víceméně se můžeš držet instrukcí pro TrekBuddy. nová verze ti už ukáze jenom možnosti, které u tebe jdou zapnout, což nejspíš bude Manual a TCP Socket, takže budeš potřebovat tcp redirector (třeba GpsPort), nastavíš si přesměrování z COM4 na nějaký TCP port, a číslo portu potom vyplníš v openwigu u "TCP socket"
  • 0

#288 jiritaufer

jiritaufer

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2008 - 14:03

matejcik napsal/a:
jednak si stáhni verzi 0.3.07,..."


Bohužel, verze 0.3.07 mi na MDA nejde nainstalovat, vždy mi to vyhodí chybovou hlášku a instalace se stornuje. S 0.3.06 mi uvedený postup nefungoval.
Dělová koule na Špilberku tedy odolala. :( :( :(
Snad příště.

Jo, na MDA Compact II mám WM5, verze Midlet je 11.1.7.1018 (Build 20060726)
  • 0

#289 matejcik

matejcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2008 - 14:12

jiritaufer napsal/a:
Bohužel, verze 0.3.07 mi na MDA nejde nainstalovat, vždy mi to vyhodí chybovou hlášku

...konkrétně jakou?

Jo, na MDA Compact II mám WM5, verze Midlet je 11.1.7.1018 (Build 20060726)

a značka midlet manageru? Esmertec Jbed? IBM J9? Jeodek?
  • 0

#290 jiritaufer

jiritaufer

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2008 - 14:20

matejcik napsal/a:

jiritaufer napsal/a:
Bohužel, verze 0.3.07 mi na MDA nejde nainstalovat, vždy mi to vyhodí chybovou hlášku

...konkrétně jakou?

Jo, na MDA Compact II mám WM5, verze Midlet je 11.1.7.1018 (Build 20060726)

a značka midlet manageru? Esmertec Jbed? IBM J9? Jeodek?


- v "About MIDlet manager" je Tao Group Limited, Runtime JTWI 1.0: 11.1.7.1018 (Build 20060726)
Co z toho je značka MIDlet manageru, nevím. Snad z toho něco zjistíš
- chybová hláška při instalaci 0.3.07 je:"Chyba. Instalace aplikace MIDlet se nezdařila." Z toho se toho asi moc poznat nedá. :(
  • 0

#291 matejcik

matejcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2008 - 14:29

wow. Intent Midlet Manager ... wow. to jsem ještě neviděl ani neslyšel a vypadá to pěkně. dobře, dvě věci a) když ve verzi 0.3.06 zvolíš Sériový port, nemůžeš vybrat COM4 (jakožto interní gps) ? B) zkus nainstalovat tu "vylepšenou" 0.3.07 : http://openwig.googl...ig-0.3.07-a.zip
  • 0
<reklama>OpenWIG - Wherigo player pro mobilní telefony</reklama>
"ty vaše kešky" jsou mi celkem ukradené :ep

#292 matejcik

matejcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2008 - 14:35

...jinak si můžeš zkusit nainstalovat nejnovější Esmertec Jbed odtud, na kterém to funguje s interní gps bez problémů
  • 0
<reklama>OpenWIG - Wherigo player pro mobilní telefony</reklama>
"ty vaše kešky" jsou mi celkem ukradené :ep

#293 jiritaufer

jiritaufer

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2008 - 14:49

matejcik napsal/a:
wow. Intent Midlet Manager ... wow. to jsem ještě neviděl ani neslyšel a vypadá to pěkně.
dobře, dvě věci
a) když ve verzi 0.3.06 zvolíš Sériový port, nemůžeš vybrat COM4 (jakožto interní gps) ?
B) zkus nainstalovat tu "vylepšenou" 0.3.07 : http://openwig.googl...ig-0.3.07-a.zip


ad a) - Nemůžu. No serial ports found.
ad B) - z http://openwig.googl...ig-0.3.07-a.zip mi už instalace 0.3.07 prošla.
Mám tu teď možnost TCP Socket. Co teď? Mám tam vypsat ten COM4? Nebo mám nainstalovat ten GPS port, cos mi doporučil a přesměrovat COM4 na TCP Socket, který mi určí n (byl to tuším, 20175)?
  • 0

#294 matejcik

matejcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2008 - 14:50

nainstaluješ GpsPort, přesměruješ com4 na socket, a jako socket vyplníš to 20175 nebo co ti určí
  • 0
<reklama>OpenWIG - Wherigo player pro mobilní telefony</reklama>
"ty vaše kešky" jsou mi celkem ukradené :ep

#295 jiritaufer

jiritaufer

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2008 - 14:58

matejcik napsal/a:
nainstaluješ GpsPort, přesměruješ com4 na socket, a jako socket vyplníš to 20175 nebo co ti určí


Super. Moc děkuju, jdu na to. Na další lov WIG se ale chystám nejdřív tak za týden, takže se případně ozvu, až všechno vyzkouším.

Ještě jednou moc děkuji!!! B) B) B)
  • 0

#296 pelzner

pelzner

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2008 - 11:59

Jeste nedavno jsem si myslel, ze wherigo cache se me nikdy tykat nebudou a dnes jsem pomoci tohoto skveleho programku odlovil jsou prvni - Certovu rokli :). Samotna hra fungovala zcela bez problemu, takze diky moc autorovi kesky i autorovi openWIG. Mam ale problem pokud hru ukoncim, at uz v prubehu nebo po dohrani, tak neni mozne spustit zadnou dalsi. Po kliknuti na tlacitko start v hlavnim menu se objevi hlaska "Neocekavana vyjimka. Zavrit aplikaci?" Jediny zpusob, jak opet otevrit nejakou hru je odinstalace openWIG a nasledna nova instalace. Vzhledem k poctu wherigo kesi u nas to pro me neni problem vzdy program preinstalovat, takze rozhodne nechci openWIG kritizovat, moc si cenim toho, co autor pro nas dela! Pro upresneni - pouzivam posledni verzi programu (0.3.07) na Nokii E51.
  • 0

#297 matejcik

matejcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2008 - 13:32

elza napsal/a:
Jeste nedavno jsem si myslel, ze wherigo cache se me nikdy tykat nebudou a dnes jsem pomoci tohoto skveleho programku odlovil jsou prvni - Certovu rokli :). Samotna hra fungovala zcela bez problemu, takze diky moc autorovi kesky i autorovi openWIG.
Mam ale problem pokud hru ukoncim, at uz v prubehu nebo po dohrani, tak neni mozne spustit zadnou dalsi. Po kliknuti na tlacitko start v hlavnim menu se objevi hlaska "Neocekavana vyjimka. Zavrit aplikaci?" Jediny zpusob, jak opet otevrit nejakou hru je odinstalace openWIG a nasledna nova instalace. Vzhledem k poctu wherigo kesi u nas to pro me neni problem vzdy program preinstalovat, takze rozhodne nechci openWIG kritizovat, moc si cenim toho, co autor pro nas dela!
Pro upresneni - pouzivam posledni verzi programu (0.3.07) na Nokii E51.

myslím, že se jedná o chybu, kterou jsem už opravil, ale ještě není vydaná žádná verze s touto opravou - předpokládám, že v nabídce "disků" při prvním spuštění openwigu máš "Paměť telefonu" a "Paměť. karta". openwig si pamatuje poslední cestu a tyhle háčky a čárky mu z nějakého dosud blíže nezjištěného důvodu dělají problémy.
pokud máš v nabídce kromě názvů ještě disky "c:" a "e:", tak použij ten odpovídající (C je telefon, E je karta) a problému se vyhneš - jinak si počkej na další verzi, kde už je to ošetřeno
  • 0

#298 pelzner

pelzner

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2008 - 13:41

Jo, jo nabizi mi to tu nabidku s hackama a carkama. Ted jsem to zkjusil pres C: nebo E: a uz to funguje :) Diky moc
  • 0

#299 MausX

MausX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2009 - 18:45

Tak za prvé musím fakt smeknout před autorem tohoto super prográmku, aspoň můžu vyrazit na wherigo keš, aniž bych musel pořizovat PDA. Ale vyskytl se menší problém. Spustím program načtu nějakou tu cartrige, všechno jede OK, ale když dam exit ze hry a po dotazu exit game? a dám yes, vyskočí chyba aplikace. Přesněji se jedná o "Null Pointer java/lang/NullPointerException" a celá aplikace spadne. Pak by mě ještě zajímalo jestli nejde nějak zrušit stále ptaní, na to jestli může číst data. V položce oprávnění programů nemůžu nic vybrat. A poslední dotaz než přestanu otravovat, bude tento bombastický program taky v češtině? Teda ne že bych anglicky neuměl to ne, ale čeština je čeština :D
  • 0

#300 matejcik

matejcik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 389 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2009 - 18:50

MausX napsal/a:
Tak za prvé musím fakt smeknout před autorem tohoto super prográmku, aspoň můžu vyrazit na wherigo keš, aniž bych musel pořizovat PDA.

Ale vyskytl se menší problém. Spustím program načtu nějakou tu cartrige, všechno jede OK, ale když dam exit ze hry a po dotazu exit game? a dám yes, vyskočí chyba aplikace. Přesněji se jedná o "Null Pointer java/lang/NullPointerException" a celá aplikace spadne.

detaily, detaily! kterou přesně verzi používáš, na jakém telefonu, s jakou cartridgí?

Pak by mě ještě zajímalo jestli nejde nějak zrušit stále ptaní, na to jestli může číst data. V položce oprávnění programů nemůžu nic vybrat.

nejde - protože aby to šlo, musel by být program digitálně podepsaný, k tomu bych potřeboval certifikát, a ty jsou nepříjemně drahé.

A poslední dotaz než přestanu otravovat, bude tento bombastický program taky v češtině? Teda ne že bych anglicky neuměl to ne, ale čeština je čeština :D

inu ... ono to původně v češtině bylo, ale dal jsem to do angličtiny, aby to bylo přístupnější i venku.
jestli objevím způsob, jak jednoduše udržovat českou a anglickou verzi souběžně, tak tam češtinu klidně dám. jinak holt zůstane anglicky
  • 0
<reklama>OpenWIG - Wherigo player pro mobilní telefony</reklama>
"ty vaše kešky" jsou mi celkem ukradené :ep




5 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 5 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama