Přejít na obsah


Fotka

GSAK


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
22 odpovědí na toto téma

#1 hopa

hopa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 152 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2008 - 21:25

Hodně se tadyodvoláváte na GSAK. Je to jen placená verze nebo se to dá používst regulérně i jinak. Existuje do tohoto programu i česká lokalizace ? Díky
  • 0

#2 TechNick

TechNick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2008 - 22:08

O české lokalizaci nic nevím. Gsak můžeš 30 dní testovat zdarma, po té se dlouho spouští.
  • 0

#3 hopa

hopa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 152 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2008 - 13:23

TechNick napsal/a:
O české lokalizaci nic nevím.
Gsak můžeš 30 dní testovat zdarma, po té se dlouho spouští.


Co to znamená dlouho se spouští. Znamená to, že než program začne fungovat trvá to déle než jindy, pak ale funguje vše normálně a stejně rychle jako v testovacím období?
  • 0

#4 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2008 - 13:36

Ja ho mam nainstalovany uz 43 dni, od 21. dne se dele spousti (ted cca 13 sekund), ale vliv na funkce programu to nejspis nema.
  • 0

#5 solsais

solsais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2008 - 13:40

Po 30-ti dnech se objeví při startu okno, ve kterém se odečítá čas do zpřístupnění tlačítka OK pro pokračování. Ze začátku jsou to sekundy, s připbývajícími dny přibývají sekundy a po dalším měsíci užívání už čekáš víc než půl minuty. Jinak to maká bez omezení jako full verze.
  • 0

#6 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2008 - 13:44

Neni jeste jedno odpocitavani v okamziku exportu dat? Ja uz si to nepamatuju, protoze jakmile mne to odpocitavani zacalo zdrzovat o vice jak 10 sec, hned jsem GSAk zaplatil :) Holt casu neni nikdy nazbyt ;)
  • 0

#7 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2008 - 13:48

To ja pred dvema roky GSAK zkusil, ale nakonec nijak nepouzival. A kdyz jsem se tam nedavno chtel na neco podivat, tak jsem po dlouhem cekani GSAK ustrelil. To abych si GSAK pustil rano, abych s nim odpoledne uz mohl pracovat... nene, uz se tam na nic koukat radsi ani nechci a radsi zase vylepsim Geoget. ;)
  • 0

#8 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2008 - 13:52

Vylepšuj, vylepšuj, střádej funkcičku k funkcičce, přijde den, zúčtujem spolu. Ale na kvality GSAKu to stejně mít nebude ;)
  • 0

#9 solsais

solsais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2008 - 13:56

No jo, ještě vlastně totéž odečítání je i při exportu :( Na Geoget bacha, abys s tím mohl trošku smysluplně pracovat, musíš nejdřív dlouze studovat manuál. Není to intuitivní program. Po importu dat musíš nějak složitě nastavovat filtry a spouštět zobrazování, než vůbec něco vydíš. GSAK Ti ukáže všechno ihned po importu. A na to odečítání je udělátko. Nemá to crackem nic společnýho, funguje to pro různé programy. Jmenuje se to enabler2 a kdysi to bylo na nějakým přiloženým CD v PC Worldu. Bezva věcička ;)
  • 0

#10 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2008 - 14:14

mitak napsal/a:
Vylepšuj, vylepšuj, střádej funkcičku k funkcičce, přijde den, zúčtujem spolu. Ale na kvality GSAKu to stejně mít nebude ;)


Ano, nikdy na nej mit nebude, az na to, ze uz pred rokem to umelo veci, na ktere se GSAK zmohl az teprve pred mesicem, a to jeste diky zdejsim nadsencum, kteri to tam pridelali svepomocne.

No nic, nechci vyvolavat flame. Je nutne si uvedomit, ze geoget neni kopie GSAk, tak nektere veci dela jinak, nektere veci nedela vubec a zase dela veci, ktere GSAK nedela. Je to proste neco podobneho, ale jineho. A sposte lidem jeho moznosti bohate dostacuji, aniz by za program msueli platit nebo cekat minuty nez se jim uraci spustit, ze?
  • 0

#11 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2008 - 14:22

solsais napsal/a:
No jo, ještě vlastně totéž odečítání je i při exportu :(
Na Geoget bacha, abys s tím mohl trošku smysluplně pracovat, musíš nejdřív dlouze studovat manuál. Není to intuitivní program. Po importu dat musíš nějak složitě nastavovat filtry a spouštět zobrazování, než vůbec něco vydíš. GSAK Ti ukáže všechno ihned po importu. A na to odečítání je udělátko. Nemá to crackem nic společnýho, funguje to pro různé programy. Jmenuje se to enabler2 a kdysi to bylo na nějakým přiloženým CD v PC Worldu. Bezva věcička ;)


Miluju, kdyz zaprisahly odpurce Geogetu papouskuje veci, ktere nekdo nekdy rekl a sam o to nic nevi. Nic z toho co o Geogetu rikas, neni pravda!

Nehlede na to, ze vubec nechaopu o jakem slozitem nastavvani filtru mluvis. Filtry jsou tam reseny mnohem jednoduseji nez v GSAK a navic jsou po spusteni prednastaveny tak, ze v drtive vetsine pripadu se jich nemusis ani dotknout. Import dat je jednoduchy,z e jednodusi snad byt ani nemuze: file/import vyberu GPX (i vice najednou) a je to. Data se zobrazuji stiknutim jednoho tlacitka na formulari, nebo automaticky po startu. Hm, to je fakt desne neintuitivni...

To by mne fakt zajimalo, co jsem ti provedl, ze tady siris takoveto bludy?
  • 0

#12 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2008 - 14:26

No, když nechceš vyvolávat flame, tak sis mohl hned na začátku odpustit tu narážku na GeoGet - a není to poprvé, koukám že tě prostě svrbí prsty ;)

Ale já ty pohnutky plně chápu, kór když tomu člověk věnuje spoustu času, tak chce aspoň slyšet uznání.

HaLuMa napsal/a:
No nic, nechci vyvolavat flame. ...


  • 0

#13 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2008 - 14:33

solsais napsal/a:
... Geoget bacha, abys s tím mohl trošku smysluplně pracovat, musíš nejdřív dlouze studovat manuál. Není to intuitivní program.


No já měl s Geogetem taky problém. Souhlasím s tím, že to není intuitivní program. Jen nastavit domácí souřadnice mi zabralo spoustu času. Pro zobrazování domácích souřadnic nebyl použit popisek, ale asi textbox a šel tam umístit kurzor. Souřadnice ae ale měnily úplně jinde. Raději jsem sáhnul po GSAKu.

Nicméně si myslím, že HaLuMa dělá dobrou práci. A kdo není zhnilej si pořádně prostudovat návod, tak získá dobrý program.
  • 0

#14 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2008 - 14:37

Nemohu se zbavit pocitu, ze nekteri startuji do boje ve chvili, kdy nekde pobliz sebe uvidi slovo GSAK a zaroven Geoget, aniz by si precetli slova kolem...
  • 0

#15 solsais

solsais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2008 - 14:37

To by mne fakt zajimalo, co jsem ti provedl, ze tady siris takoveto bludy?


Nic si mi neproved. Nešířím bludy. Píšu vlastní zkušenosti.
  • 0

#16 NadaK2

NadaK2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2008 - 14:41

hmm, pánové, používám oba softíky, jakožto uživatel mi každý vyhovuje v nečem více a tak se peru s obouma nebo oběma ;) ??? Pro mne je GeoGet uživatelsky jednodušší, GSAK bezesporu nabízí mnohem širší paletu nastevení filtrů, po nějaké době užívání se v něm začínám lépe orientovat a více využívat jeho netušených možností. GeoGet mi poskytl moc hezkou OFFLINE databázi, kterou mám u sebe pořád v mobilku a jsem s ní mooooc spokojená. Osobně děkuji HaLuMo-vi za praktické rady s použitím GeoGet-u B)
  • 0

#17 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2008 - 14:51

solsais napsal/a:
Nic si mi neproved. Nešířím bludy. Píšu vlastní zkušenosti.


V tom pripade mne dost mrzi, ze kdyz je geogetu neco vytykano a ja pracne jen kvuli kritikum venuji svuj cas na predelani, tak ze se pak ti kritici i dlouho pote chovaji, jako by zadna nova predelana verze neexistovala...

Ale to tu jsme uz jaksi hodne offtopic. Nechme toho!
  • 0

#18 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2008 - 15:04

V GSAKu je odpocitavani i treba pri importu kesi z mejlu, pripadne pri spousteni makra. Proste Nag Nag Nag :) Ja to vydrzel asi do 36 sekund :)
  • 0

#19 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2008 - 15:05

HaLuMo, mne mrzí, že jsi sem napsal TY jako první příspěvek (a není to poprvé), který na původní dotaz vůbec neodpovídal, a který jen posloužil k tomu, abys mohl vyjádřit s GSAKem nespokojenost a zmínit v závěru nenápadně a jakoby mimochodem o GeoGetu. Dle mého názoru je to klasické spamování...
Jinak samozřejmě tvoji práci uznávám a vím, že to žádná legrace není a je fajn, že jsou lidi, co mají čas pro jiné dělat něco zadarmo. Aspoň jsou pro mnohé alternativy na výběr.

HaLuMa napsal/a:
V tom pripade mne dost mrzi, ze kdyz je geogetu neco vytykano ...


  • 0

#20 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2008 - 15:14

Mion napsal/a:
HaLuMo, mne mrzí, že jsi sem napsal TY jako první příspěvek (a není to poprvé), který na původní dotaz vůbec neodpovídal, a který jen posloužil k tomu, abys mohl vyjádřit s GSAKem nespokojenost a zmínit v závěru nenápadně a jakoby mimochodem o GeoGetu. Dle mého názoru je to klasické spamování...


Ne, to je prave o tom, ze neumis cist co pisu a hned startujes. Ja reagoval na informaci o prodluzijicim se NAG screenu moji zkusenosti, kdy jsem po dvou letech pustil GSAK a ten NAG byl tak dlouhy, ze jsem se konce nedockal.

To snad podle tebe neni prispevek k tematu?
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama