Přejít na obsah


Fotka

Geocaching & Acer n35 s GPS


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
5 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2005 - 20:11

Jako potencionálního zájemce o geocaching by mě zajímala vhodnost či zkušenosti s přístrojem PDA Acer n35. Nejsem si jist jestli výrobcem udávaná přesnost pozice: 10m není příliš "hrubá" a tudíž nevhodná. Díky za názor. G
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2005 - 22:20

Ahoj, n35 je pro geocaching velmi vhodný, pokud si k němu pořídíš takovou tu přídavnou větší baterku a možná by se hodil i obyčejný magnetický kompas nebo buzola. Výhodu má hlavně ve městě a v lese, kde je citlivější než všechny skvělé garminy dohromady. Ale zase bacha na vodu a mechanické poškození. Už ho máš koupený, nebo se teprve rozmýšlíš?
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2005 - 11:24

Začínám, ale používám N35 a jsem spokojen s přesností. S výdrží baterky je to asi horší, ale vzhledem k tomu, že pro přesuny používám auto tak to nevadí. Pro cyklistické výlety bude asi dvouhodinová (možná i delší) výdrž krátká. Bude se muset vypínat, nebo použít nějaký vypínač displeje, aby nežral energii. To jsem zatím nezkoušel.
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 červenec 2005 - 15:47

... přesnost pozice: 10m není příliš "hrubá" a tudíž nevhodná ...


Ja bych podle vlastni zkusenosti neprecenoval vyznam udaje o presnosti, zpravidla totiz neobsahuje druhy dulezity udaj, totiz pravdepodobnost takove presnosti. Taky se neda spolehat na to, ze te sipka dovede az ke cache - me se osvedcuje metoda zamereni smeru ke cachi ze vzdalenosti 10 - 15 m, to je vetsinou pomerne presne, pak GPS odkladam a hledam "hlavou" - v miste neni neomezene moznosti ukrytu. V krizi to resi napoveda, neni zadna hanba si ji precist.

Davam jednoznace prednost krabickam na tuzkovy baterky nebo acu AA, ty sezenes vsude, maji velkou kapacitu atd., pro outdoorovy pouziti jednoznace nejlepsi.

  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2005 - 23:45

Ahoj,
n35 je pro geocaching velmi vhodný, pokud si k němu pořídíš takovou tu přídavnou větší baterku a možná by se hodil i obyčejný magnetický kompas nebo buzola. Výhodu má hlavně ve městě a v lese, kde je citlivější než všechny skvělé garminy dohromady. Ale zase bacha na vodu a mechanické poškození. Už ho máš koupený, nebo se teprve rozmýšlíš?

Teprve se rozmýšlím. Ty používáš něco podobného?
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2005 - 0:32

nene, ale prodávám je a měl jsem ho možnost kdysi dávno testovat.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama