Přejít na obsah


Fotka

Ukládání keše po zalogování


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
19 odpovědí na toto téma

#1 Petr.zablati

Petr.zablati

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 20 April 2008 - 13:04

Již na několika keších se mi stalo, že jem krabici našel jinde, než kam ji dal autor. Například na vedlejší značce, na jiné části plotu/zábradlí, v jiné díře ve skále...apod.

Jak ukládáte keše?
Tam kde byla, nebo když najdete "lepší" úkryt, tak ji dáte tam?

A jaký je váš názor na přemisťování keší (na přemisťování nálezcem, ne autorem)?

Já osobně dávám keš zásadně tam kde jsem ji našel, nejvýše upravím maskování, nebo i úkryt je-li to nutné, ale tak aby hind odpovídal.
  • 0
Nad řekou Blanicí, tyčí se hora. Pěkná tam keška, kačer ji hledá. Hlouběji zarazil do země svou paži, prst na plast narazil, vytáhl krabici. Tak pověst nelhala, jsou tam a čekají, děti mé, neplačte nezoufej, národe kačerů...

#2 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 20 April 2008 - 13:13

zásadně tam kde jsem ji našel, pokud nezapomenu, kde to bylo :D:D Každopádně ale mohou nastat situace, kdy to prostě nejde. Občas cache najdeš evidentně mimo úkryt, nebo na míste neodpovídajícím hintu... pak je myslím správné dát ji na pravděpodobné správné místo. A když je původní úkryt rozbitý, vymudlený apod, tak najít nový a kontraktovat autora.
  • 0

#3 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1867 příspěvků(y)

Publikováno 20 April 2008 - 13:17

Na stejné místo, kde keška byla. Kam správně patří asi vždy tuší jenom autor :-)) Pokud to je nezbytné a možné, snažím se ji více zamaskovat.
  • 0
Samsung Galaxy mini II ( Nokia microSDHC 8GB ) + Nokia LD-3W, Pou / Sygic / aDrake / Locus / WhereYouGo
a na hraní k tomu ještě PDA Pocket LOOX N560 + OziExplorerCE 2.31, Wherigo player, vše zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.

#4 petzbrna

petzbrna

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 20 April 2008 - 13:26

K tomu jen dodam, ze se vzdy tesim na kesky, kde owner v logu pise, ze byl na kontrole a keska byla nekde uplne jinde B) Diky bohu za lidi co jen meni jejich polohu v ramci nekolika metru a ne, ze ji premistuji rovnou domu ... :(
  • 0
Lets go za sipkou!

#5 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1262 příspěvků(y)

Publikováno 20 April 2008 - 18:26

Zásadně tam kde ji vezmu, ale to je přece jasný:-) No a jinak jsem autor jedné micro, který je ihned přesunuta. Vždycky! :-( celkem mě to trápí, protože už po přesunutí o půl metru dochází k ..né tak dokonalé iluzi:-)
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#6 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1372 příspěvků(y)

Publikováno 20 April 2008 - 19:43

Vždy tam, kde byla. Někdy je tam ale skupina stejných objektů a to je to pak těžké, v rámci větší jasnosti nápovědy a jednoznačnosti uložení je lepší, když autor vybere ze skupiny objektů nějaký, který je unikátní (červená trubka mezi šedivými apod..) ;)
  • 0

#7 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 20 April 2008 - 20:08

Czecho Cowboy napsal/a:
... v rámci větší jasnosti nápovědy a jednoznačnosti uložení je lepší, když autor vybere ze skupiny objektů nějaký, který je unikátní (červená trubka mezi šedivými apod..) ;)

Například v břidlicovém lomu - pod kamenem, v lese - u paty stromu apodobně. :)
Ragěji dávám keš na místo odkud jsem ji vzal - i když si myslím, že patří jinam.
  • 0

#8 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1136 příspěvků(y)

Publikováno 21 April 2008 - 6:21

Cache samozřejmě vracím tam kde jsem ji vzal, někdy upravím maskování (Když je do skalní škvíry nacpaný kus dřeva tak je to nápadné, zato když je tam kámen...). Jenom jednou jsem musel odhadovat kde cache byla protože ležela jenom tak volně na povrchu. Vadí mi když někdo dá cache jinak než byla, kolikrát se tím naruší důmyslně vymyšlené maskování ... jednu moji cache je potřeba usadit poměrně pečlivě na místo tak aby byl z určitého úhlu vidět jenom kousek a většina lidí na to stejně *** (censored). Po mé údržbě zásadně následuje nějaké to DNF než to zase někdo zkazí.
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#9 Asek

Asek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 21 April 2008 - 7:21

Jak "vracíte"? Ony se mají vracet !?!
  • 0

#10 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1159 příspěvků(y)

Publikováno 21 April 2008 - 8:01

Samozřejmě ukládám kešku přesně tam, kde jsem ji našel. Pokud je to hodně divné, následně upozorním ownera, ale nikdy nevytvářím modifikace cizí kešky. Mám jednu takovou (BMC Starý Lískovec), která neustále cestuje poměrně brutálním způsobem o několik metrů doelva, doprava a v důsledku to pak lidi nemůžou najít, protože nesedí souřadnice, musí do trávy mezi psí exkrementy atd. Přitom to vždy ukládám do naprosto jednoznačně identifikovatelného místa. Aviatik: no potěš... owner tam třeba schválně nechá dřevo, aby to hledači neměli moc obtížné a nerozhrabali kde co v okruhu x metrů a ty změníš maskování a stane se přesně to, co owner nechtěl. Nenene, to není dobře :|
  • 0

#11 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2002 příspěvků(y)

Publikováno 21 April 2008 - 8:28

Zcela jasným příkladem je moje cache Bazaly. Ta cestuje o 2-10 metrů nonstop. Co kolem ní projdu a je to poměrně často, tak je jinde....
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#12 ty,ty,ty & familly

ty,ty,ty & familly

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 298 příspěvků(y)

Publikováno 21 April 2008 - 10:12

Tam kde jsem ji našel. Upravim úkryt, vyměnim pytlík a zamaskuju. Ať si to pak na správné místo (pokud toto neni správné) přemístí owner. Pokud je ale cache jinde, tak dle hintu a navigace zkusim najit pravý úkryt. Pokud vyjde, dám ji tam, pokud ne, nechám ji tam kde byla a napíšu pm ownerovi, kde je
  • 0
ty,ty,ty a golfy

#13 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1136 příspěvků(y)

Publikováno 21 April 2008 - 13:12

abakus napsal/a:
Aviatik: no potěš... owner tam třeba schválně nechá dřevo, aby to hledači neměli moc obtížné a nerozhrabali kde co v okruhu x metrů a ty změníš maskování a stane se přesně to, co owner nechtěl. Nenene, to není dobře :|


Cache maskuju zásadně tak aby se hrabat nemuselo, vždycky je při bližším pohledu z určitého úhlu kousek cache nebo igelitu vidět. Nehledě na to že ten kus dřeva tam owner vůbec dát nemusel, z kontrol vlastních cachí vím že to každý po sobě maskuje jinak, někteří jsou schopní navršit na cache úplnou mohylu, někteří ji zase zahrabou pod 10cm hlíny a jehličí... Já to mám rád tak, že laik nic nepozná a cacherovi je jasné že tady se jedná o dílo lidských rukou...
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#14 DeathOfRats

DeathOfRats

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 21 April 2008 - 16:37

Aviatik napsal/a:

abakus napsal/a:
Aviatik: no potěš... owner tam třeba schválně nechá dřevo, aby to hledači neměli moc obtížné a nerozhrabali kde co v okruhu x metrů a ty změníš maskování a stane se přesně to, co owner nechtěl. Nenene, to není dobře :|


Cache maskuju zásadně tak aby se hrabat nemuselo, vždycky je při bližším pohledu z určitého úhlu kousek cache nebo igelitu vidět. Nehledě na to že ten kus dřeva tam owner vůbec dát nemusel, z kontrol vlastních cachí vím že to každý po sobě maskuje jinak, někteří jsou schopní navršit na cache úplnou mohylu, někteří ji zase zahrabou pod 10cm hlíny a jehličí... Já to mám rád tak, že laik nic nepozná a cacherovi je jasné že tady se jedná o dílo lidských rukou...


Naprosto souhlasím s Aviatikem.
Jedna keš v pařezu, kolem které chodím se psem, má po každém návštěvníkovi nové maskování. Nejdřív tam byly kousky kůry, když se je někomu nepodařilo naskládat správně zpátky, tak přibyla jehličnatá větev, pak další, pak kus dřeva a na tom taky větev...
  • 0
SQUEAK?
deathofrats.rajce.net
deathofrats13.blogspot.com

#15 mzteam

mzteam

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 21 April 2008 - 22:58

abakus napsal/a:
... Mám jednu takovou (BMC Starý Lískovec), která neustále cestuje poměrně brutálním způsobem o několik metrů doelva, doprava a v ... |


JJ, tu jsem hledal pul hodiny bez hintu a pak jsem volal domu a dalsi pul hodiny s hintem.

Nam se stalo neco lepsiho.
Nasli jsme cerny igelitak (klasika na odpadky),
pul metru od ni tubu a v ni GC pravidla.
Sipka ukazovala 2m k cili.
Pridali jsme teda papir na logovani a ukryli tam kde keska musela nabeton patrit. Napsali autorovi.
Pak jsme sli na dalsi co byla asi 400 m od ni a tam skoro to samy,
keska venku na ceste a v ni vsechno, od loot pres pravidla az po log. Tak ji schovame a napisem autorovi.

Za pul roku nam autor napise a zperuje za to ze co mu to tam zakladame za novy kesky. :D
  • 0

#16 miroslav_urban

miroslav_urban

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 22 April 2008 - 9:38

Take jsem se s tim setkal, ze jsem kes nasel jinde, ci treba vubec nenasel, zeptal se autora a sdelil mi misto, kde ma byt a stejne tam nebyla. A az jsem kontaktoval posledniho nalezce, tak jsem se dozvedel, ze kes je treba o 15 metru vedle..A to i v pripade mikro ve meste.. Proste nekteri kaceri maji pocit, ze je potreba schovat kes jinde. Pripadne se mi stalo, ze kes stacilo "hrabnout a vytahnout, nikde nelezt" a sice jsem ohmataval jak kulinsky a nikde nic.. apak se od predchoziho nalezce dozvedel, ze kes ulozil, tak, ze ma metr osmdesat a ze zeme ji neukladal...
  • 0

#17 miroslav_urban

miroslav_urban

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 22 April 2008 - 9:40

abakus napsal/a:
Samozřejmě ukládám kešku přesně tam, kde jsem ji našel. Pokud je to hodně divné, následně upozorním ownera, ale nikdy nevytvářím modifikace cizí kešky.
Mám jednu takovou (BMC Starý Lískovec), která neustále cestuje poměrně brutálním způsobem o několik metrů doelva, doprava a v důsledku to pak lidi nemůžou najít, protože nesedí souřadnice, musí do trávy mezi psí exkrementy atd. Přitom to vždy ukládám do naprosto jednoznačně identifikovatelného místa.

Aviatik: no potěš... owner tam třeba schválně nechá dřevo, aby to hledači neměli moc obtížné a nerozhrabali kde co v okruhu x metrů a ty změníš maskování a stane se přesně to, co owner nechtěl. Nenene, to není dobře :|


JJ, chlape, presne tuhle Tvoji jsem mel v prispevku na mysli... To je normalne mrska neposedna :) Asi ji budes muset pridelat na spagatek
  • 0

#18 mariushka

mariushka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 22 April 2008 - 10:09

Ahoj, mám keš ve velké dutině stromu, která má "rohy". Krytí tam nemělo být žadné, protože keška se tam krásně vleze a není vidět. Někomu to nedalo a nycpal tam staré noviny, trčely ze stromu :).
  • 0

#19 Atlaska

Atlaska

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 294 příspěvků(y)

Publikováno 23 April 2008 - 0:02

Vzhledem k tomu, že hint čtu jen výjimečně, tak vracím kešku na místo, kde jsem ji našla a snažím se maskovat podobně, jak jsem ji našla. Pokud se mi to místo nezdá, upozorním autora, ale jinak umístění neřeším, pokud není někde vypadlá na zemi.
  • 0
Atlaska - Míša

#20 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1136 příspěvků(y)

Publikováno 23 April 2008 - 5:49

mariushka napsal/a:
Ahoj, mám keš ve velké dutině stromu, která má "rohy". Krytí tam nemělo být žadné, protože keška se tam krásně vleze a není vidět. Někomu to nedalo a nycpal tam staré noviny, trčely ze stromu :).

Hledal jsem nejmenovanou cache a co nevidím - z pod kamene čouhá asi 20cm typického černého igeliťáku :) Omluvou předchozímu hledači budíž to že ji ukrýval za soumraku a neměl s sebou světlo (ještě že to napsal do logu, jinak bych ho měl za bordeláře).
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama