Přejít na obsah


Fotka

Moje Colorado


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
13 odpovědí na toto téma

#1 Jave

Jave

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2008 - 16:39

Predem upozornuju ze jde spis o popis osobni zkusenosti nez namet do diskuze :) Dnes rano jsem dorazil do gpscentrum, rozhodnuty koupit Colorado. Cetl jsem spoustu vlaken tady a jednu dobu dost zvazoval, jestli colorado vubec koupit nebo ne. Nakonec jsem se rozhodl, ze to zkusim. Tady je vysledek: Faze 1. - koupe: Colorado bylo predemnou vybaleno, zapnuto a bylo mi vysvetleno jak a kde se co ovlada. Pan byl sice trochu zmateny, kdyz jsem se ho zeptal na kalibraci kompasu a zastaval nazor, ze kompas prece nemuzu kalibrovat, ale nakonec jsme se dobrali i k tomu :) Vzledem k informacim, co jsem se tu docetl, jsem se pro jistotu jeste optal na to, jestli je Colorado opravdu vodotesne a jestli mi uznaji reklamaci, kdyz si to projistotu doma vyzkousim. Pry to neni zadny problem a kdyby se mi nahodou stalo, ze do Colorada preci jen natece, pristroj vymeni. Kdyz jsem poprve pristroj vybalil, trochu jsem se vydesil, protoze onen vodotesny kryt jde vysunout velmi zlehka a i kdyz se snazim zasunout kryt co nejvic to jde, stejne zustava v horni casti mezi krytem a telem colorada mezera (!?) - tohle me vydesilo natolik, ze jsem se do obchodu vratil, nedolehavost ukazal a ptal jse (tentokrat uz jineho pana) jestli jsou opravdu presvedceni, ze je pristroj vodotesny. A ted pozor! :) Pan byl dobrodruh a tak vzal jejich zkusebni Colorado, prinesl kyblik s vodou, colorado zapnul a hodil ho do kybliku.. Oba jsme stali a asi 1-2 minuty koukali, jak z colorada na dne utikaji bublinky :) Pak pan pristroj vyndal a ukazal mi ze porad bez problemu funguje. Colorado jsme ususili na povrchu a otevreli zadni kryt, aby bylo videt, jestli nejaka voda natekla i dovnitr. Pri otevreni zadniko krytu sice vytekla jeste nejaka voda ven, ale bylo videt, ze se nedostala ani ke slotu pro kartu, ani k mistu pro baterky (diky silikonove tesnici gumicce, kterou je prostor pro baterky i kartu opatreny) 2. prvni zkouseni Jedina GPS se kterou jsem se doted setkal, byl Legend, ktery byl kdysi v akci u Mountfiedlu, takze jako uzivateli, ktery je pouzivanim jine GPS nepoznamenany, nemam s Coloradem sebemensi problemy. V menu se vyznam i bez manualu, vsechno jede jak ma, venku na display vidim dobre a jeste se mi nestalo, ze by se Colorado seklo. I pres informace o pomalem USB jsem za cca 3-5 min. nahral do pristroje celou Topomapu CR. Do pristroje jsem dal uz mirne vybite baterie od GP (2700) a zatim po 6ti hodinach hrani si s Coloradem jsem na polovine. 3. geocaching - teprve jdu vyzkouset, tak dam jeste vedet. Snad jen ze nahravani kesek do Colorada primo z GC.com je naprosto paradni! Nejen ze se nahraje listing, ale zaroven se muzu ke kesce rovnou nechat navigovat, a kesky se zaroven zobrazi na topomape svou charakteristickou ikonkou - to vsechno jen po jednom kliknuti na netu :) 4. odolnost - zatim chci s pristrojem jeste chvili blbnout, tak neriskuju, ale v nedeli na vecer ho planuju zkusti potopit.. tak uvidime :) PS: Berte to jako report od novacka v GPS pristrojich a o pokus popsat jak jsem na tom lidem, co jsou laici jako ja a mozna se taky rozhoduji jesti Colorado ano, nebo ne :)
  • 0

#2 Sinuhet

Sinuhet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 260 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2008 - 17:33

No ze zvedavosti sleduji tyto podvodni pokusy, protoze ja nadobro colorado utopil ... nerozchodil jsem ho ani po 3 dnech co jsem s nim byl chvili v rybniku.
  • 0

#3 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2008 - 9:29

ad vodotěsnost krytu - znovu upozorňuji, že kryt Colorada je vymyšlen (zamýšlen) tak, že na rozdíl od 60CSX netěsní po svém obvodu! Takže se voda v pohodě pod něj dostane a je s tím i počítáno. Je to trochu netradiční řešení, ale je to tak.Vodotěsnost má být totiž zajištěna až ve vztahu k vlastnímu slotu pro SD a pro baterie. Ty mají po obvodu těsnící gumu, která po nasunutí zadního krytu a úplném (podotýkám, úplném!) doražení do mezní polohy zajišťuje vlastní vodotěsnost. Ve vztahu k bateriím a SD. Pokládám toto řešení za nešťastné, hlavně proto, že když se nedorazí kryt co nejvíc, nebude SD karta dobře utěsněna! (U baterií to nehrozí). Krytem lze totiž i po zaklapnutí pojistky mírně pohnout - a pokud není co nejvíc doražen do horní polohy (co nejvíc k anténě), může být SD karta špatně utěsněna - a to může pro přístroj znamenat velmi pravděpodobný konec. Když na to dáte pozor a vlastní těsnění bude v pořádku (nebude zteřelé, nebo omačkané), zřejmě bude Colorado opravdu vodotěsné. Já to ale zkoušet nehodlám ;) Já jsem pro jistotu to těsnění ještě potřel silikonovou lékařskou vazelinou (používá se např. při vyšetření ultrazvukem na sondu), která sama o sobě odpuzuje vodu. Kryt jde tak o mnoho lépe sundat, a silikon vytváří další překážku případné pronikající vodě.
  • 0

#4 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2008 - 21:40

Prosbicka na Miona, kde se da sehnat ta vazelina? Vylepsil bych s ni tesneni u 60CSx a PETZL celovky. Predem diky za odpoved.
  • 0

#5 junet

junet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2008 - 22:08

Zkus se zeptat v lékarně, nebo nějaké zdravotní sestry.
  • 0

#6 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2008 - 22:27

Zadnou sestricku neznam, skoda.:D Ale kamarad je gynekolog, takze ji nakonec asi sezenu.:D
  • 0

#7 hopa

hopa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 152 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2008 - 6:53

Lékařská vazelina se dá běžně koupit v lékárnách. Úplně stačí ta nejmenší velikost. Stálo mě to asi 15,- V lékárnách se do vazeliny přidávají různé sajrajty a je z toho mast.
  • 0

#8 JarMar

JarMar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 419 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2008 - 9:31

Také jsem namazal a je to o mnoho lepší, zavírání jde snadno a opotřebení toho těsnění bude také určitě menší. Dobrý nápad Mione. ;)
  • 0

#9 Jave

Jave

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2008 - 9:58

Porovnani Colorada s MDA :)
  • 0

#10 Jave

Jave

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2008 - 9:59

Detail netesnosti, co me pri koupi tak vydesila (1)
  • 0

#11 Jave

Jave

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2008 - 10:01

Detail netesnosti (2)
  • 0

#12 Jave

Jave

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 02 květen 2008 - 10:04

Reseni "vodotesnosti" diky gumickam kolem prostoru pro baterie a karty
  • 0

#13 Jave

Jave

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2008 - 22:27

Podarilo se mi konecne stravit temer cely den na nohou se zapnutou GPS.. V pristroji byly zcela nove, cerstve nabite baterie SANYO 2700. Colorado zacalo odepirat poslusnost po 13ti hodinach a 8mi minutach.
  • 0

#14 c.jirin

c.jirin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2008 - 8:20

Jave,díky za toto vlákno.Já mám GPSmap 60Cx a jsem s ní spokojen,ale do budoucna nikdo neví,co bude a tak je fajn,že se podělíš o zkušenosti s Coloradem s dalšími případnými zájemci. :)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama