Přejít na obsah


Fotka

COLORADO chyba v urcovani pozice


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
15 odpovědí na toto téma

#1 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 841 příspěvků(y)

Publikováno 09 May 2008 - 8:14

Tak celodenni cyklo-putovani s COLORADEM a zaroven s LEGENDEM mne dost zklamalo. Vzhledem k postupne navigaci "od bodu k bodu" jsem zacal pozorovat, ze s narustajicim casem zapnuti COLORADA se zvetsuje jeho odchylka pri vypoctu spravne polohy. Cca po 5 hodinach uz byla 140m. Bylo tristni, kdyz jsem stal na pozici "postupovky", a COLORADO ukazovalo ze mi k ni zbyva jeste cca 140m. I pri prepnuti na druzice, se zobrazovaly spatne souradnice. Stacilo jen vypnou a zapnout COLORADO a okamzite ukazovalo spravne. To se mi behem celodeniho putovani stalo jeste 2x. :( :( Prikladam 2 fota se souradnicemi pred vypnutim a po zapnutim. (stupne a minuty se shodovaly a jsou rozmazane proto, abych tu neprozradil postupovku mysterky :) ) P.S. nejak se mi nedari sem nahrat ty fotky... takze pred restartem XX XX.522 a YY YY.063 a po restartu XX XX.473 a YY YY.128 stav satelitu 8 nezmenen
  • 0

#2 Slapator

Slapator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 09 May 2008 - 10:00

Tak s tím jsem se nesetkal, naopak Colorado mě většinou navede na metr přesně . když je dobrej signál. Tohle jsou hodně prasečí odchylky, skoro bych to zkusil reklamovat, jestli není špatnej přijímač. Coloradu se zatím dají vytknout chyby, ale přesnost to IMHO zrovna není.
  • 0

#3 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3704 příspěvků(y)

Publikováno 09 May 2008 - 10:17

dost celodennich vyletu mame za sebou a vse ok.
  • 0

#4 gEs689

gEs689

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 09 May 2008 - 14:35

Máme za sebou několik celodenních výletů a takové problémy jsme s Coloradem neměli. Pro jistotu jsem po delším přesunu autem zkalibroval vždy kompas a vše bylo OK. Větší problémy jsme měli při pokládání keší, zde vždy šipka opisovala kruh cca 20m. Takže pro pokládku keší používáme raději PDA+BeeLineGPS.
  • 0
Garmin Colorado 300+TopoCzech3, Samsung Omnia +GCzII

#5 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 841 příspěvků(y)

Publikováno 09 May 2008 - 15:58

No pri celodennich vyletech autem jsem to taky nepozoroval. Resp. ono kazde zapnuti a vypnuti to "opravi". Spis mi to pripadalo, ze se chyba zvetsuje s poctem zastavek, kdy se po kratkem cyklopresunu pomalu jde nebo stoji na jednom miste.
  • 0

#6 hradnik

hradnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)

Publikováno 10 May 2008 - 14:12

Jednou se mi stalo pri "prepisovani" jednoho bodu na jedne multine (vzdy si opravuji souradnice u vychozicho bodu na nove a nove vypocitane stage), ze jsme stali na dalsi postupovce a Colorado mi psalo jeste 55m, ale hint byl jasny a tak jsme proste sahli a meli, nejak jsem to zatim neresil, bylo to jen jednou (zatim), ale asi kdyz tak ctu tohle vlakno... Nevim, nevim, co na to soudruzi z USA, kde ze se stala ta chyba
  • 0

#7 Mikecood

Mikecood

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 91 příspěvků(y)

Publikováno 10 May 2008 - 17:23

Já mám zas trochu podezření, že k podobným chybám dochází po změně profilu. Nestalo se mi to tolikrát abych to mohl tvrdit ale zaměřím se tímto směrem a uvidíme...
  • 0

#8 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 12 May 2008 - 10:29

Já mám zase podezření, že při přesunu rychlejším jak 10-15km/h si Colorado zapne jakousi pseudostatickou navigaci. Po zpomalení pak ukazuje jiné místo a až dlouhodobější pobíhání kolem dokola, nebo jeho restart souřadnice zpřesní. Už se mi to párkrát stalo - dojel jsem s autem na místo, a pak jsem od auta vyrazil pěšky, ale šipka se nechtěla hnout, a najednou jsem měl rozdíl 35 metrů. Pak jsem se tedy zkusmo na chvíli rychle rozběhl - a hle, šipka poskočila na správné místo. Opravdu mám pocit, že Colorado má jakési úpravy filtrování "nechtěného" pohybu - jakási forma dynamicky statické navigace :D (No, občas mne to spíš štve, než že by mi to bylo k smíchu)
  • 0

#9 Jave

Jave

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 12 May 2008 - 13:29

No ja jsem se na zahranicnich forech docetl nasledujici: V pripade, ze u colorada (nejen 3OO ale i 400t) dojde k nahlemu zhorseni signalu, pristroj se jakoby zasekne na miste a spolecne s vasim dalsim pohybem nasbira odchylku - obcas pry az do 100 metru. V tehle odchylce se pak i pres dobry signal dal drzi.. Dale se take psalo, ze krome restartu, se da odchylka take odstranit a ) tim, ze po nejake dobe pri dalsich kolisanich signalu provede gpska korekci b ) tim, ze pokud se zastavite na miste s horsim signalem a sipka zacne sama cestovat v kruhu, dojde k jakemusi vyprazdneni pameti pomoci erroru a sipka skoci na spravne souradnice.. PS: za nic nerucim, cetl jsem a vylozil si to takhle :)
  • 0

#10 martinek-2695

martinek-2695

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 13 May 2008 - 13:22

Tak toto jsem tedy nepozoroval a to jsem ted mel tri celodenni vyjezdy do Vidne a vse v pohode, spis me zarazila jina vec - behem celodenniho kesovani(colorado bylo stale zaple) se mi znicehonic rozkalibroval asi 2x kompas, proste sipka ukazovala treba na opacnou stranu ale vzdalenost se zmensovala, takze jsem sel podle topomapy, pak stacilo jedine prekalibrovani..
  • 0

#11 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3704 příspěvků(y)

Publikováno 13 May 2008 - 15:43

martinek napsal/a:
Tak toto jsem tedy nepozoroval a to jsem ted mel tri celodenni vyjezdy do Vidne a vse v pohode, spis me zarazila jina vec - behem celodenniho kesovani(colorado bylo stale zaple) se mi znicehonic rozkalibroval asi 2x kompas, proste sipka ukazovala treba na opacnou stranu ale vzdalenost se zmensovala, takze jsem sel podle topomapy, pak stacilo jedine prekalibrovani..


s kompasem jsem se prestal kamaradit behem prvnich 3 minut, urychlene (hnedka jak mi poradil mion, kde to udelat) jsem mu zavrel tipec a je od nej pokoj :D
  • 0

#12 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 13 May 2008 - 20:52

Tak já mám naopak kompas rád. A protože on to cítí, chová se ke mně úplně jinak než k vám. Kalibrace je potřeba jen jednou za pár dnů, a často je jen preventivní.
  • 0

#13 palic

palic

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 13 May 2008 - 21:40

Kompas je velmi citlivý na vnější magnetické pole. Taky jsem se divil, co mi vyvádí. Nakonec padlo podezření na mobilní telefon (ten obsahuje poměrně silný magnet). Po umístění do zadní kapsy bylo po problému.
  • 0

#14 Medcin

Medcin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 91 příspěvků(y)

Publikováno 14 May 2008 - 9:02

palic napsal/a:
Kompas je velmi citlivý na vnější magnetické pole. Taky jsem se divil, co mi vyvádí. Nakonec padlo podezření na mobilní telefon (ten obsahuje poměrně silný magnet). Po umístění do zadní kapsy bylo po problému.


Sakra - to by mohlo být ono!! Dík za tip
  • 0

#15 BAFteam

BAFteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 249 příspěvků(y)

Publikováno 15 May 2008 - 15:54

Je zajimave cist, jak kazdemu Colorado funguje jinak:| Mam srovnani s 60 Cx, a musim rovnez rict, ze "flexibilita" sipky kompasu je o dost horsi u C. Stalo se mi taky uz nekolikrat, jak psal Martinek, ze mi sipka kompasu ukazovala na druhou stranu, nez mela (metry ubyvaly). Premyslim o vypnuti el.kompasu. U 60Cx, kde nebyl vubec nechybel a sipka byla o mnoho zivejsi a daleko presneji ukazovalo cil... Vzdyt o tom pise sahodlouze Mion v jinem vlakne. Snad se to tedy casem zlepsi snad diky FW. :@ A propos - KDE SE TEN E.Kompas VYPINA - nemuzu to najit... Diky za radu.
  • 0

#16 Luckyn

Luckyn

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 15 May 2008 - 19:30

BAFteam napsal/a:
Je zajimave cist, jak kazdemu Colorado funguje jinak:| Mam srovnani s 60 Cx, a musim rovnez rict, ze "flexibilita" sipky kompasu je o dost horsi u C. Stalo se mi taky uz nekolikrat, jak psal Martinek, ze mi sipka kompasu ukazovala na druhou stranu, nez mela (metry ubyvaly). Premyslim o vypnuti el.kompasu. U 60Cx, kde nebyl vubec nechybel a sipka byla o mnoho zivejsi a daleko presneji ukazovalo cil... Vzdyt o tom pise sahodlouze Mion v jinem vlakne. Snad se to tedy casem zlepsi snad diky FW.
:@ A propos - KDE SE TEN E.Kompas VYPINA - nemuzu to najit... Diky za radu.


Ahoj, kompas vypnes Zkratky -> Nastaveni -> Smer pohybu -> Kompas

P.S. Co ten spolecny odlov, myslis na nas? hihi diky
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama