Přejít na obsah


Fotka

double trouble


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
35 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 01 August 2005 - 20:11

Tak koukám že už máme dva Zkamenělé zámky..... :))

Zkamenely zamek by lazysleeper [GCK6JX]
Zkamenely zamek by staniol [GCPZ92]

  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 01 August 2005 - 22:48

docela dobra shoda nazvu, pokud neslo o opisovani ;-)
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 01 August 2005 - 23:05

Tak koukám že už máme dva Zkamenělé zámky..... :))

Zkamenely zamek by lazysleeper [GCK6JX]
Zkamenely zamek by staniol [GCPZ92]

No, alespoň že nejsou na stejném kopci :-)

Asi by to chtělo více invence při používání zeměpisných názvů ...

  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 02 August 2005 - 8:00

Myslím že se tady řeší úplné nesmysly.....s takovou by se pak obyvatelé třeba takových Lhot museli umlátit.
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 19 August 2005 - 13:31

Ať mi někdo vysvětlí proč mu vadí stejná jména keší. Pořád mi není jasný jak si někdo může splést Orlík jako přehradu a Orlík jako Zříceninu navíc když jsou od sebe nějakejch pár desítek km daleko. Řekl bych že s tímhle mají problém jen lovci bodíků,ale člověk který bere geocaching tak jak byl stvořen,tzn určitě ne za účelem co nejvyššího počtu odlovených cache,s tím určitě problém nemá,neboť si velice dobře pamatuje na každou svoji odlovenou kešku. Ale připadá mi že vám jde hlavně o ten počet že ?
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 25 August 2005 - 8:15

Tak koukam, ze mame dve CELAKAJDA cache, dokonce na shodne pozici, ale pod ruznymi WP... GCQ9AN a GCQ9AC Ale to jde urcite jen o prehmat zakladatele, nebo haggeho, pripadne obou... :-)
Kam se mame logovat? pod oba waypointy? ;-))))
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 01 August 2005 - 23:18

Asi by to chtělo více invence při používání zeměpisných názvů ...

Nevidim k tomu zadny duvod, pokud je tento nazev dostatecny a vystizny. A to tenhle je, i kdyz se vyskytuje vicekrat.
Uz se tu jednou probiralo, ze nazev kese nemusi byt unikatni a ani na nej nemuze platit "copyright". Prinejmensim lze kes vzdy odlisit autorem - aspon do doby, kdy stejnojmennou zalozi stejny autor :o), ale i pak je tu jeste nazev waypointu
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 02 August 2005 - 19:42

Myslím že se tady řeší úplné nesmysly.....s takovou by se pak obyvatelé třeba takových Lhot museli umlátit.

V dobach kdy nebyl internet byl vznik duplicitnich nazvu mnohem vice pochopitelny.
Ale me uz nevyhovovaly ani ALTY VISTY a JUNAJTID AJLENDS rozlisene jen cisly.
To je asi tim ze v GPSce nemuzu mit u waypointu nic nez nazev omezene delky ( no COMMENT :-), nebo jen GCXXXX. Muj problem.
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 19 August 2005 - 14:36

Ať mi někdo vysvětlí proč mu vadí stejná jména keší. Pořád mi není jasný jak si někdo může splést Orlík jako přehradu a Orlík jako Zříceninu navíc když jsou od sebe nějakejch pár desítek km daleko. Řekl bych že s tímhle mají problém jen lovci bodíků,ale člověk který bere geocaching tak jak byl stvořen,tzn určitě ne za účelem co nejvyššího počtu odlovených cache,s tím určitě problém nemá,neboť si velice dobře pamatuje na každou svoji odlovenou kešku. Ale připadá mi že vám jde hlavně o ten počet že ?


A je to tady zase. Docela rad bych navrhoval tuto diskusi uzavrit.
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 19 August 2005 - 18:18

Ať mi někdo vysvětlí proč mu vadí stejná jména keší. Pořád mi není jasný jak si někdo může splést Orlík jako přehradu a Orlík jako Zříceninu navíc když jsou od sebe nějakejch pár desítek km daleko. Řekl bych že s tímhle mají problém jen lovci bodíků,ale člověk který bere geocaching tak jak byl stvořen,tzn určitě ne za účelem co nejvyššího počtu odlovených cache,s tím určitě problém nemá,neboť si velice dobře pamatuje na každou svoji odlovenou kešku. Ale připadá mi že vám jde hlavně o ten počet že ?

Ne, ne hlavne :-).
Mozna te prekvapi, ze jsem to byl ja, kdo prvni zadal, aby v nazvech kesi nebyla uzivana diakritika a pres pocatecni rozpaky a nepochopeni se dnes vseobecne uznava, ze je lepsi se toho vyvarovat.
Kazdou vec, ktera byt i jen nekolika lidem muze v budoucnosti zpusobit obtize pri uz tak komplikovanem ziskavani informaci je potreba prodiskutovat a pripadne se shodnout na nejakem rozumnem stanovisku. To se zatim nestalo.
K tvemu prispevku: je kazdeho vec, kolik zajimavych mist chce za den navstivit, je to jeho cas a jeho penize a spolecenska nebezpecnost je nulova. :-). S probiranym problemem to nema zadnou souvislost.
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 25 August 2005 - 9:44

Tak koukam, ze mame dve CELAKAJDA cache, dokonce na shodne pozici, ale pod ruznymi WP... GCQ9AN a GCQ9AC Ale to jde urcite jen o prehmat zakladatele, nebo haggeho, pripadne obou... :-)

Obou + casova shoda - vyslo to tak, ze jsem nevidel ve fronte oba duplikaty najednou. Bylo mi divne, proc se Celakajda drzi ve fronte, kdyz jsem mel dojem, ze uz jsem ji publikoval :)
Napraveno, retraktovano (opak od publikovano), archivovano.
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 02 August 2005 - 11:50

Nevidim k tomu zadny duvod, pokud je tento nazev dostatecny a vystizny. A to tenhle je, i kdyz se vyskytuje vicekrat.
Uz se tu jednou probiralo, ze nazev kese nemusi byt unikatni a ani na nej nemuze platit "copyright".

No, já cache eviduji a identifikuji podle zkratek, ale orientuji se v nich, pochopitelně, podle slovního názvu.
Asi není zcela štastné, když se dvě cache jmenují úplně stejně, ale možné to je.

Mimochodem, staniol mi docela nahusto zakešoval oblast, kam jednou za čas jezdím na kolo, takže když jich tam ještě pár přidá, mě to zas až tak vadit nebude, ty názvy překousnu.

Ale u vlastních cache se zdvojenému názvu budu snažit vyhnout ...

  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 02 August 2005 - 20:50

Nevidim k tomu zadny duvod, pokud je tento nazev dostatecny a vystizny. A to tenhle je, i kdyz se vyskytuje vicekrat.

Mozna k tomu neni zadny duvod, ale kdyby nekdo pouzil stejny nazev jako ja, trval bych nekompromisne na prejmenovani. Minimalne bych ocekaval alespon dotaz, jestli muj nazev lze pouzit. U jmen vlastnich to neplati, kdyz se neco jmenuje stejne na ruznych koncich republiky, tak s tim nic nenadelam. Taky proto je pokud mozno nepouzivam.
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 03 August 2005 - 11:02

Juro, jasne ze tu nikto nikoho nebuzeruje, ale postazovat si moze.
Racionalny zaklad to ma. Skoduju podla mna skor majitelia cache, ludia si pletu ich cache, ak su blizko seba, mozu si mysliet, ze tam uz boli. Navyse druhy majitel sa vystavuje pochybnostiam o svojej fantazii.
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 19 August 2005 - 16:03

A je to tady zase. Docela rad bych navrhoval tuto diskusi uzavrit.


Vono je to přeci jenom taky trochu o tom, jaké máš možnosti pro práci s waypointy. Pokud je máš roztříděné do adresářů a zobrazuješ si je nad topo mapou, přece jen to asi nebudou nějaké duplicity moc vadit.
Když máš jenom nějaké easygps nebo gsak a vidíš všechno seřazené podle abecedy v tabulce, máš možná víc důvodů prskat... Na druhou stranu zase ušetříš fůru peněz za komerční aplikaci a mapy ;-)
Geocaching je především zábava a bojím se, že by se někteří lidé mohli cítit (právem) uraženi, když místo poděkování za novou cache (a tím i příležitost pro ftfkáře) dostanou vynadaný za to, že porušili pravidlo, který stejně není nikde napsaný...
Pokud jde o mě, jsem vděčný za každou cache v okruhu 20 km od naší chalupy. U nás na venkově se na každou novou cache v okolí máme pořád ještě důvod těšit a nějaké problémy s duplicitami prostě neřešíme (alespoň náš team nikoliv).
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 19 August 2005 - 22:00

Kazdou vec, ktera byt i jen nekolika lidem muze v budoucnosti zpusobit obtize pri uz tak komplikovanem ziskavani informaci je potreba prodiskutovat a pripadne se shodnout na nejakem rozumnem stanovisku. To se zatim nestalo.

Jake komplikovane ziskavani informaci???????????????????
Myslim, ze stanovisko svobodne volby nazvu cache, s prihlednutim k zdejsim duraznym (a opodstatnenym) radam vyvarovat se duplicity, je dostatecne rozumne stanovisko. Pripadny prikaz ci zakaz by to mozna vyresil, ale nikdo tu neni bohuzel (nebo bohudik?) v pozici, aby mohl neco takoveho jako tvorbu a zmenu pravidel vyzadovat. Na to je tu, rekl bych, GC.COM a myslim, ze je jedine dobre, ze neni vse prisne svazano presnymi pravidly a ze se v mnohych vecech zachovava jista volnost.
  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 20 August 2005 - 21:51

Ne, ne hlavne :-).
Mozna te prekvapi, ze jsem to byl ja, kdo prvni zadal, aby v nazvech kesi nebyla uzivana diakritika a pres pocatecni rozpaky a nepochopeni se dnes vseobecne uznava, ze je lepsi se toho vyvarovat.
Kazdou vec, ktera byt i jen nekolika lidem muze v budoucnosti zpusobit obtize pri uz tak komplikovanem ziskavani informaci je potreba prodiskutovat a pripadne se shodnout na nejakem rozumnem stanovisku. To se zatim nestalo.
K tvemu prispevku: je kazdeho vec, kolik zajimavych mist chce za den navstivit, je to jeho cas a jeho penize a spolecenska nebezpecnost je nulova. :-). S probiranym problemem to nema zadnou souvislost.

Neber si to tak osobně :o)
  • 0

#18 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 25 August 2005 - 10:46

Obou + casova shoda - vyslo to tak, ze jsem nevidel ve fronte oba duplikaty najednou. Bylo mi divne, proc se Celakajda drzi ve fronte, kdyz jsem mel dojem, ze uz jsem ji publikoval :)
Napraveno, retraktovano (opak od publikovano), archivovano.

Omlouvám se, ale způsobil jsem to nedočkavostí při mé první založené kešce. Nevím jak to napravit, aby se při kliknutí na Cachemapě zobrazil popis správné cache.Děkuji za pomoc. Kohi
  • 0

#19 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 03 August 2005 - 15:25

Ale chce-li člověk zachovat ve jménu cache název místa kde je uložená,tak to prostě jinak nejde a podle mě bohatě stačí k názvu přidat nějaký přívlastek,aby to nebylo úplně stejné. A potom,kdo se dívá jestli už náhodou podobný název neexistuje,já teda nee,jenom si pamatuji názvy cache v okruhu cca 50km a takové názvy bych nepoužil :o)
  • 0

#20 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 19 August 2005 - 23:41

Pripadny prikaz ci zakaz by to mozna vyresil, ale nikdo tu neni bohuzel (nebo bohudik?) v pozici, aby mohl neco takoveho jako tvorbu a zmenu pravidel vyzadovat.

Ja tvorbu pravidel vyzaduju uz dva roky a to z pozice ucastnika hry, ktereho se to tyka. Mnoha pravidla uz vznikla a dalsi jeste vzniknou nezavisle na GC.COM, protoze se resi nove vznikle situace. Na lokalnich forech se resi mistni problemy bezne a nazory se vyvijeji postupne, ale nepretrzite.
Jeden priklad odjinud: Nas zatim nemusi zajimat vznik tzv. MEMBERS ONLY kesi, protoze tu moc takovych nemame. Ale jinde uz vznikl problem, ze Travelbugy zmizi v bezne nezverejnovanych kesich a radovy geocacher je nemuze vyzdvihnout ani je-li majitelem, protoze nevi, kde kes lezi. Dalsi potiz je se zakladanim novych kesi, ty nevis, ze uz nekde MEMBERS ONLY kes existuje, zalozis svoji nekde pobliz a approver ti ji bez udani duvodu neschvali. To asi v zacatcich geocachingu nikdo nemohl predpokladat.
Nektere veci se vyviji smerem, ktery se mi libi, jine se mi zatim prosadit nepodarilo a uz asi nepodari. Ale muzu prejmenovanim kesi na ORLIK zahajit kybernetickou hladovku, abych na problem upozornil i ty, kteri bezne fora nectou. Klidne si mysli, ze jsem cvok. To si pis ze jsem, copak nekdo normalni beha po lese a hleda poklady :-) ?
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama