Přejít na obsah


Fotka

double trouble


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
35 odpovědí na toto téma

#21 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 25 August 2005 - 11:39

Omlouvám se, ale způsobil jsem to nedočkavostí při mé první založené kešce. Nevím jak to napravit, aby se při kliknutí na Cachemapě zobrazil popis správné cache.Děkuji za pomoc. Kohi

Alespon je nejaka sranda a trochu si procvicime mozkove zavity pri hledani te spravne cache.
  • 0

#22 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 15 August 2005 - 0:14

A potom,kdo se dívá jestli už náhodou podobný název neexistuje,já teda nee,

A uz mame i dva Orliky - hrad a prehradu. Ach jo.
  • 0

#23 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 20 August 2005 - 10:30

Members only kese povazuji za ulet, to s temi TB do nich zmizicimi je opravdu neprijemne. Asi by se do nich mely davat jen "members only travel bugy" :-)))
Cvoci jsme vicemene vsichni, na tom nevidim nic prekvapiveho :-)
Ale to demonstracni prejmenovani kesi bylo podle mne trochu nestastne. Odted aby clovek navic myslel na to, ze nekdo muze ze subjektivnich duvodu docasne menit popis, vlastnosti, ci nazvy svych kesi jen z duvodu, ze nesouhlasi se soucasnymi pravidly a muze tak zpusobit problemy geocacherum, kteri jsou v tomto ohledu zcela nevinni. Ale nastesti zmena nazvu kese zadne velke neprijemnosti neprinasi. Spis jde o to, ze nikdo neceka pozdejsi provadene totalni zmeny v nazvu (je to jakymsi dalsim nepsanym pravidlem, ze se nazev pokud mozno od vytvoreni radikalne nemeni) a prisuzuje to pak nejakym problemum s databazi.
Pro klid v geocacherskych vodach by ale asi stalo za to, aby majitele duplicitnich nazvu kesi zvazili jednorazovou upravu jejich nazvu tak, aby byli vsichni konecne spokojeni.
  • 0

#24 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 21 August 2005 - 18:00

... Dalsi potiz je se zakladanim novych kesi, ty nevis, ze uz nekde MEMBERS ONLY kes existuje, zalozis svoji nekde pobliz a approver ti ji bez udani duvodu neschvali. To asi v zacatcich geocachingu nikdo nemohl predpokladat.
Nektere veci se vyviji smerem, ktery se mi libi, jine se mi zatim prosadit nepodarilo a uz asi nepodari. Ale muzu prejmenovanim kesi na ORLIK zahajit kybernetickou hladovku, abych na problem upozornil i ty, kteri bezne fora nectou. Klidne si mysli, ze jsem cvok. To si pis ze jsem, copak nekdo normalni beha po lese a hleda poklady :-) ?

S temi MO cachemi to neni tak uplne pravda: jsou videt ve vysledcich hledani a strance Nearest Caches. Jedine omezeni je, ze neplatici clenove se nedostanou na stranku cache. Mimochodem, MO cache se moc neujaly, vseobecne uznavane vhodne pouziti je moznost prepnout sve cache na Member Only, kdyz se v oblasti objevi vykradac cachi. S tim neschvalenim "bez udani duvodu" se mi to taky nezda, duvod je jasny - "prilis blizko existujici cache", stejne jako kdyz umistis svou cache prilis blizko finalni stage multi.
Protestni upravy svych stranek cachi byvaji povazovany za "cache with agenda" - vetsinou se tenhle bod guidelines pouziva proti politicke, nabozenske apod. agitaci na strance cache, ale videl jsem v reviewerskem foru napr. diskusi o nove cachi, jejiz autor razil nazor, ze psat logy "TNLNSL, thanks" je zlorad, ktery je treba vymytit, a proto bude takove logy mazat - tusim, ze autorovi bylo doporuceno, aby zmirnil ton.
  • 0

#25 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 25 August 2005 - 16:28

Alespon je nejaka sranda a trochu si procvicime mozkove zavity pri hledani te spravne cache.

Správná Celakajda je ta s názvem GCQ9AC.
  • 0

#26 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 15 August 2005 - 1:47

A uz mame i dva Orliky - hrad a prehradu. Ach jo.


navrhuju od ted vsechny kese pojmenovavat "GEOCACHE", pak si na eventech budou geokaceri povidat: "joo kdyz jsem byl na GCyyyy a taky na GCxxxx" :-D

  • 0

#27 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 15 August 2005 - 8:37

A uz mame i dva Orliky - hrad a prehradu. Ach jo.

To především ukazuje, že někteří geocacheři mají naprostý nedostatek fantazie :-(

Asi by to chtělo, v rámci schvalování, kontrolovat jméno na duplicitu.
Jakpak to řeší jinde? V anglicky mluvící oblasti musí být náhodné shody ještě častější ...

  • 0

#28 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 15 August 2005 - 10:42

Stale nechapu v cem s tim mate problem!!!
Mame prece "Orlik by lucky&spol." a "Orlik by IvanM"
Nezapominejte, ze nedilnou soucasti jmena kese je i owner a vzdy byva vsude jeho jmeno za jmenem kese uvadeno. Tim vznika ta jedinecnost nazvu cache. Proto take nikde neni podminka unikatnosti nazvu vyzadovana. je to naprosty NESMYSL chtit po ostatnich, aby nepouzili shodny nazev, jaky uz nekdo uzil na opacnem konci republiky napr. pro stejnojmennou lokalitu.
V tomto ohledu plne podporuji svobodu rozhodovani kazdeho zakladatele ohledne nazvu jeho cache. Jen za nepouzivani diakritiky bych se primlouval, ale to je uz ze zcela jineho duvodu :-)
Howgh.
  • 0

#29 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 20 August 2005 - 15:03

Tak bych zmenil zamek Orlik na:ORLIK-ZAMEK,nebo na ORLIK1 a snad to bude prijatelne a nebude to duplicitni nazev! :o)))
  • 0

#30 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 21 August 2005 - 22:49

S temi MO cachemi to neni tak uplne pravda: jsou videt ve vysledcich hledani a strance Nearest Caches. Jedine omezeni je, ze neplatici clenove se nedostanou na stranku cache.

BigDoggy
User
Joined: Feb 17, 2004
Posts: 158
Location: Kenner, LA
Posted: Sat Jul 30, 2005 6:56 am Post subject: Re: Premium Members ONLY
My first encounter with a PMO (Premium Members Only) cache was when my Dixie Dog Tag TB got stuck in one in a Washington state cache. I watched in frustration as months went by with no premium members choosing to visit it and normal members couldn’t even search for it. Finally, I edited its bug sheet to specify that it not be placed in PMO caches. That experience gave me a chance to think about the nature of PMOs. I’m guessing that cache was in a remote area, which contributed to its neglect, but the whole experience left a bad after-taste.
  • 0

#31 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 25 August 2005 - 22:52

Správná Celakajda je ta s názvem GCQ9AC.

Keška tam je, krásná, dohledatelná a parádní, dneska sme ji našli (dokonce FTF). Ahoj
  • 0

#32 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 15 August 2005 - 11:26

Tak sorry... ted koukam, ze na gc.cz tomu tak neni, tam se v seznamech navstivenych kesi owner neuvadi. Mozna by stacilo tuhle informaci za nazev kese pridat, ty nejvetsi problemy v rozliseni pak snad pominou.
  • 0

#33 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 15 August 2005 - 11:44

Stale nechapu v cem s tim mate problem!!!

Kdyz pouziju pro informaci o nalezech za posledni den FEEDREADER, tak tam u nazvu zadny BY NEKDO nemam. Vidim, ze uz sis toho take vsiml, takze az priste nebudes chapat co s tim ma kdo za problem, tak bud rad ze ty s tim zadny nemas a ver ostatnim, ze k tomu nejaky duvod maji.
  • 0

#34 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 15 August 2005 - 12:01

Ano, dobre, jsem vul, uznavam to a omlouvam se za svuj vylev. Nicmene nedalo by se s tim tedy delat neco z opacne strany? Nez vytvaret nejaka nepsana pravidla o vytvareni nazvu kesek, ktere novi kaceri obvykle casto nechtene stejne mohou porusit, tak treba pridat tu informaci o majiteli do tech vypisu jako postfix?
  • 0

#35 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 18 August 2005 - 10:10

Ano, dobre, jsem vul, uznavam to a omlouvam se za svuj vylev.Nicmene nedalo by se s tim tedy delat neco z opacne strany? Nez vytvaret nejaka nepsana pravidla o vytvareni nazvu kesek, ktere novi kaceri obvykle casto nechtene stejne mohou porusit, tak treba pridat tu informaci o majiteli do tech vypisu jako postfix?


Řešení bych viděl dvojí:
A: buďto zavedeme geocaching v ČR jako výběrovou a organizovanou zábavu, u které bude muset adept složit před registrací na gc.com složit zkoušku ze znalostí pravidel podobně jako nějaký pípák nebo letec....
B: nebo budeme trošku tolerantnější.
Osobně mi duplicity v názvech nevadí, moje IQ i software si s tím ještě poradí. U svých cache se snažím být originální v rozumné míře a volit unikátní název, u cizích se zbytečně neprudím a šetřím si energii na lepší příležitost ;-)
Problémy s duplicitou zpravidla zmizí v okamžiku, kdy jednu z duplicitních cache najdu - v GPS si už nalezené cache nenosím a v ttqv jsem nalezeným cache vyhradil extra adresář. Tož tak.
  • 0

#36 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 19 August 2005 - 11:26

[quote]
Řešení bych viděl dvojí:
A: buďto zavedeme geocaching v ČR jako výběrovou a organizovanou zábavu, u které bude muset adept složit před registrací na gc.com složit zkoušku ze znalostí pravidel podobně jako nějaký pípák nebo letec....
B: nebo budeme trošku tolerantnější.
Osobně mi duplicity v názvech nevadí[/quote][/quote]Je to jako v tom vtipu: "To jsou pane Kohn jenom takovy reci." :-) Staci lehke upozorneni zacinajicim zakladatelum kesi. Kdyz jsme to pochopili my s nasim IQ a ty dokonce s TTQV :-), tak i oni pochopi ze originalni nazev je vhodnejsi, i kdyz ne zivotne nutny.BTW: Tolerance je smireni se s necim, co ti vadi nebo te zbytecne zatezuje. Kdyz ti neco nevadi, tak tolerance neni zapotrebi.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama