Přejít na obsah


Fotka

kalibrace kompasu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
20 odpovědí na toto téma

#1 plsik

plsik

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2008 - 15:54

Používám Garmin 60CSx a dost často musím i dvakrát po sobě zkalibrovat kompas, než začne šipka ukazovat správným směrem (její pohyb při chůzi je přitom správný). Teď jsem se dočetl ve vlákně "COLORADO chyba v určování pozice", že s tím má někdo problém i u této GPS. Občas jsem na toto postesknutí ve vláknech narazil, ale nevím, jestli se došlo k nějakému závěru. V čem může být problém? Ne že by se bez toho nedalo žít, ale přesto... Díky za odpověď nebo za navedení na vlákno, kde se to řešilo.
  • 0

#2 JarMar

JarMar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 419 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2008 - 15:59

Asi jsou jen dvě možnosti, buď kompas nepoužívat, nebo často kalibrovat. Já často kalibruju a už si na to pomalu zvykám. Navíc je to dobré divadlo pro neznalé kolemjdoucí, když tak soustředěně někdo točí "telefonem"
  • 0

#3 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2008 - 16:10

Já to na CSx nepoužívám, protože bych to neustále zapomínal kalibrovat a akorát bych se divil, co mi to ukazuje za kraviny. Párkrát do roka kompas zapnu, ale první, co udělám, je kalibrace a až zjistím, co potřebuju, tak ro zase rychle vypínám.
  • 0

#4 BAFteam

BAFteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 249 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2008 - 15:58

Prekvapilo me, ze je treba kalibrovat i kdyz je C. stale zapnute... Je to fakt hlina, kdyz lidi koukaj, jak tocim mobilem...:D Nevim ale, jestli neni lepsi kompas vypnout, byla jsem bez nej u 60Cx docela dobre ziva...
  • 0

#5 DDX

DDX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2008 - 21:12

Ja na Viste HCx kompas pouzivam temer vzdycky (vypinam ho jen pri jizde autem), a kalibruju ho maximalne jednou tydne... Nevim cim to muze byt, ale ukazuje spravne a ja jsem spokojen :P
  • 0
Mám nízké IQ, počítejte s tím při komunikaci se mnou.

#6 Caster

Caster

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2008 - 23:31

Hm jak to tady ctu tak se divim, mel jsem dojem ze kompas ma byt vyhoda (sam ho nemam tak nevim) a ne obtiz navic kterou je nejlepe vypnout. Tak aspon me nemusi mrzet ze ho nemam :)
  • 0
Garmin Oregon 300 + Topo CZ 3 Pro; Nokia 5800, SmartcomGPS, SmartGPX, Nokia Maps, Google Maps; Gentoo Linux + Wine + GeoGet

#7 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2008 - 5:46

VYbíráš si z napsaných reakcí jen ty negativní. Já bych bez kompasu v GPS už lovit nechtěl. Funguje skvěle a neměl jsem s ním žádné problémy, ani na Coloradu, ani na předchozí 60Csx.

Caster napsal/a:
... Tak aspon me nemusi mrzet ze ho nemam :)


  • 0

#8 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2008 - 6:17

I ja se musim pripojit k lidem, kteri si lov bez kompasu neumi predstavit. V zasade chodim JEN podle kompasu a mapu pri kesovani pouzivam pouze vyjimecne. Je pravda, ze jsem ho drive musel casto kalibrovat, ale to opravil firmware 3.60. Od te doby funguje bezvadne.
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#9 mysakf

mysakf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2008 - 7:58

Na Coloradu jsem si zkusil najít jednu keš se zapnutým kompasem a ještě než jsem došel k pixle, tak jsem to vypnul. Ač byl čerstvě zkalibrovaný, šipka se chovala divně. Naprosto mi stačí šipka co se počítá z družic (byl jsem na ni zvyklý z Legenda) a zatím nemám důvod se s elektronickým kompasem zabývat. Docela bych uvítal, kdyby v nějaké další verzi GPS integrovali něco co by nepotřebovalo kalibrační tanečky. V normální buzole to přeci taky jde :). Pak zas vyzkouším.
  • 0

#10 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2008 - 8:07

Panove, ja vam teda nevim co s tim kompasem vyvadite... ;) Uz i na stare Viste se kompas da konfigurovat. Da se tam nastavit, ze kdyz je rychlsot nizsi nez X km/h, tak se pouzije kompas, jinak se pouzije smer podle GPS. Defaultne je ta hranice na 15km/h. Kdyz si nastavite tuto hranicni rychlost treba na 1 ci 2km/h, pak i pri normalni chuzi bude smer pocitany podle GPS a kompas se uplatni jen kdyz se zastavite. Tohle ty moderni vykriky GPS techniky nastavovat uz neumi? Pripominam, ze kompas bude vzdy ukazovat bludy, pokud jej nebudete drzet spravne vodorovne.
  • 0

#11 Mufon&Pufon

Mufon&Pufon

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2008 - 10:13

Na Colradu jsem takove nastaveni nenasel. Treba je, opravdu, prilis moderni :D , nebo ja slepej.
  • 0

#12 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 676 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2008 - 10:20

Na Vistě HCx to jde, mám tam nastaveno pod 1km/hod a je to v pohodě. S tou šipkou jsem taky chvíli zápasil, ale stačí občas kalibrovat a GPS používat s rozmyslem /nelítat a netočit se jako šílenec/. edit: tak pokud to na Coloradu opravdu nejde /jak se píše níže/, tak to je další důvod proč o něm zatím neuvažovat :(
  • 0

#13 Mikecood

Mikecood

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 91 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2008 - 10:22

Na Coloradu to bohužel se stávající verzí FW nejde...viz: C4.) In "auto" mode can I configure when the compass turns on/off? No. In auto mode the compass will turn off if you are moving faster than 10mph (16km/hr) and turn on if you are moving slower than 10mph (16km/hr) for 30 sec.
  • 0

#14 algy64

algy64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 73 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2008 - 17:41

Já kompas na 60CSx používám hodně často, tahle funkce by mě asi dost chyběla. Fw 3.60 prý odstarnil nutnost časté kalibrace, to se mě osobně teda nezdá, ale nevadí mě zkalibrovat ho zhruba každý druhý den provozu.
  • 0

#15 BAFteam

BAFteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 249 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2008 - 12:48

algy64 napsal/a:
... ale nevadí mě zkalibrovat ho zhruba každý druhý den provozu.


No jo, ale kdyz mezi kesema popojizdis autem, je to horsi...
Ono chce vic spolehat na rozum a geoinstinkt než na šipku...:|
  • 0

#16 algy64

algy64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 73 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2008 - 21:40

A co je jako horší? Zkalibruju, když se mě zdá že ukazuje bludy nebo kdykoliv jindy, já s tím nemám problém :-)
  • 0

#17 BAFteam

BAFteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 249 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2008 - 21:46

algy64 napsal/a:
A co je jako horší? Zkalibruju...:-)


Horší je to, že je třeba častěji kalibrovat. Nejlépe při každém vystoupení z auta... Pak mi mapa ukazuje špatně, šipka na druhou stranu - za mě :), jen metry mi paradoxně při chůzi v před ubývají..:o
Pak se to většinou chytne.
Ale pokud jsem v nějakém horším přír. terénu (jeden geopařez vedle druhého :D), tak raději tatrankou zatočím :@
  • 0

#18 algy64

algy64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 73 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2008 - 22:01

Mám 4 dny colorado, s přesností (určení polohy) jsem zatím spokojený stejně jako u 60CSx, akorát je to se mě zdá citlivější na vodorovné držení při použití kompasu. A asi se bude muset častěji kalibrovat, než 60CSx. Ale co bysme neudělali pro bezpečné dohledání krabičky??
  • 0

#19 wlfmann

wlfmann

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2008 - 22:07

Kompas vubec nezapinam prave kvuli te kalibraci a narokum na vodorovnost... v nejhorsi nouzi (spatnej signal, vic jak 20 minut hledani ;))vyndam z kapsy klasickou buzolu a je vymalovano..B)
  • 0

#20 Bukci

Bukci

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2008 - 3:45

Nejdriv jsme u "Viti" HCx kompas pouzivali, ale kalibrovat chtel dost casto (obcas i dvakrat za hodinu, po kazdem zapnuti) a porad tocit strojem nas tak trochu otravilo. Takze zijeme se sipkou a mapou a ted mne zas stve, ze tam neustale vyskakuje napoveda, ze lze pouzit kompas (a nenasel jsem kde tuhle napovedu vypnout :( ). Mozna zalezi na firmware, jak casto je nutno kalibrovat..
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama