stáhnutí map z českých serverů
#1
Publikováno 24 May 2008 - 22:09
#2
Publikováno 25 May 2008 - 0:45
#3
Publikováno 25 May 2008 - 12:24
#4
Publikováno 25 May 2008 - 12:41
kareha napsal/a:
A k čemu to chceš používat? Protože ať nad tím přemýšlím jak přemýšlím, přijde mi to jako dost zbytečná akce a pokud nepotřebuješ letecké snímky tak bude jednodušší koupit si papírovou mapu...
Nevím, jak kolega, ale my to používali jako podklad do programu GPS Tuner resp. kámoš i jinej (Beeline?). Hodí se to, pokud neznáš místo, kam jedeš kešovat nebo tak.
#5
Publikováno 25 May 2008 - 13:02
Jojo na cenii jsem kdysi měl javový udělátko, které stahovalo automaticky přesně tímhle způsobem, ale nikdy jsem to nedotáhnul úplně do konce a mazitím ještě nějak upravili formát, takže momentálně nefunguje. :-(frettie napsal/a:
Z tý cenie by to mohlo být lepší, dá se tam otevřít ten který obrázek a kouzlit s url obrázku, dá se nastavit velikost výsledného obrázku v px, dá se nastavit oblast pomocí S-JTSK souřadnic (myslím, že jsou to ony). Také se dá například vypnout měřítko a ordinovat s různými "vrstvami".
http://geoportal.cen...8989&scalebar=1
Tohle je mapa Brna, z map RMU 1:25000 a map ulic, výška 455 px, šířka 650 px, z trojúhelníku o souřadnic -599468:-1160357:-597513:-1158989 (levy horni-y,levy horni-x, pravy dolni-y, pravy dolni-x) (myslím, na JTSK jsou ty X a Y nějak proházený) a scalebar = 1 znamená, že bude zobrazeno měřítko.
Souřadnice jsou opravdu S-JTSK.
edit: Já to používal v OZIm a občas jsem některé výřezy i tisknul. Mapy jsou to mnohem podrobnější než turistické papírové.
Řekl bych ale, že teď už je zbytečné cokoliv stahovat přímo od zdroje... stačí se trošku pohrabat na netu a dá se to sehnat dokonce už zkalibrované pro různé programy.
#6
Publikováno 25 May 2008 - 15:04
#7
Publikováno 25 May 2008 - 17:05
alkes napsal/a:
Jojo na cenii jsem kdysi měl javový udělátko, které stahovalo automaticky přesně tímhle způsobem, ale nikdy jsem to nedotáhnul úplně do konce a mazitím ještě nějak upravili formát, takže momentálně nefunguje. :-(frettie napsal/a:
Z tý cenie by to mohlo být lepší, dá se tam otevřít ten který obrázek a kouzlit s url obrázku, dá se nastavit velikost výsledného obrázku v px, dá se nastavit oblast pomocí S-JTSK souřadnic (myslím, že jsou to ony). Také se dá například vypnout měřítko a ordinovat s různými "vrstvami".
http://geoportal.cen...8989&scalebar=1
Tohle je mapa Brna, z map RMU 1:25000 a map ulic, výška 455 px, šířka 650 px, z trojúhelníku o souřadnic -599468:-1160357:-597513:-1158989 (levy horni-y,levy horni-x, pravy dolni-y, pravy dolni-x) (myslím, na JTSK jsou ty X a Y nějak proházený) a scalebar = 1 znamená, že bude zobrazeno měřítko.
Souřadnice jsou opravdu S-JTSK.
edit: Já to používal v OZIm a občas jsem některé výřezy i tisknul. Mapy jsou to mnohem podrobnější než turistické papírové.
Řekl bych ale, že teď už je zbytečné cokoliv stahovat přímo od zdroje... stačí se trošku pohrabat na netu a dá se to sehnat dokonce už zkalibrované pro různé programy.
A máš nějaké zdroje nebo se mám raději ptát google, celkem by se mi třeba takové brno hodilo. Jsem totiž línej si pro tu papírovou mapu zajít a navíc jsou ty stáhnuté mapy podrobnější.
#8
Publikováno 25 May 2008 - 21:02
#9
Publikováno 25 May 2008 - 21:32
Těch 5 verzí pokrytí ČR (ZM10, ZM25, turistické mapy a 2*ortofoto) má dohromady asi 43 GB
#10
Publikováno 25 May 2008 - 21:32
Sám jsem hledal pro účely GC totéž až jsem narazil na tento prográmek. Stačí vymezit "okno" které má snímat a nastavit mapu na potřebný zoom. Pak nechat prográmek snímat a slepovat screenshoty obrazovky jeden po druhém. s úspěchem to používám pro tvorbu mapek pro PathAway
#11
Publikováno 26 May 2008 - 15:04
#12
Publikováno 26 May 2008 - 22:39
#13
Publikováno 27 May 2008 - 7:47
#14
Publikováno 27 May 2008 - 21:03
Sodobar napsal/a:
Tak jsem si "nagraboval" požadované území, ale mám trochu problém s kalibrací. Stále nejsem spokojený s přesností...
Našel by se nějaký ochotný odborník, co by mi s tím píchnul?
Jseš schopný získat přesne souřadnice v souřadném systému toho z čeho si graboval?
Jestli jo, tak pak už to není problém a rád pomůžu. Pokud ne, je to horší. Nejhorší by bylo nevědět ten souřadný systém. Osy jsou kolmé, rovnoběžné s hranami obrázku a rovné pouze u originálního souřadného systému.
#15
Publikováno 27 May 2008 - 21:31
edit: A nebo si odečíst z webové podoby mapy souřadnice několika jasně rozlišitelných bodů, přepočíst a ručně zkalibrovat podle nich.
edit2: Hmm a třeba na mapě RETM25, 50,... je zobrazen rastr S42, takže ta by šla taky zkalibrovat v pohodě.
edit3:
Hahá a tady je RZM10 i s křízky v S-JTSK. A já se bál, že už ji stáhli z oběhu... i když kvalita taky bývala lepší. Teď to má takový vyblitý barvy.
#16
Publikováno 28 May 2008 - 8:04
#17
Publikováno 28 May 2008 - 9:03
Takze si hod vyznamnej bod do levyho dolniho rohu a prvni dve hausnumera budou presny souradnice v S-42 pro kalibraci.
Pak pri kalibraci vyber spravny parametry pro S-42, to se da najit na
http://gpsweb.cz/ozi_kalib.htm, (s tim Map datum je to trochu
slozitejsi: 'S42' neumel OziExplorerCE 1.x, OziCE 2.x uz ho snad umi - jinak bude ustrelenej o par set metru. OziCE 1.x (a i 2.x) umi Pulkovo (nevim z hlavy ktere z tech dvou) ktere ma parametry hodne podobne jako S-42. Dalsi variantou je 'S42' OziCE naucit, to se da pomoci nejakeho .dat souboru.
#18
Publikováno 28 May 2008 - 10:21
1 uživatel(ů) prochází toto téma
0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů