Přejít na obsah


Fotka

Doxina - Česká Evince


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
18 odpovědí na toto téma

#1 DDX

DDX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2008 - 13:36

Konečně. Hotovo.
Před několika dny mě napadlo udělat českou verzi Evince. Něco, co změní život každého kačera, nebo tak něco:D

Originál Evince mi vadí, protože má podle mě úplně obyčejný, až negativní design, s angličtinou se sice vypořádám, ale čeština mi je příjemnější. Největší problém ale je, že délka je v základu nastavená na západní!

Tak jsem tedy naprogramoval Doxinu, která řeší výše zmíněné problémy a přidává jednu feature navíc - stažení .LOC souboru po správném zadání souřadnic! Zatím nepodporuje kontrolu souřadnic v okruhu X metrů, ale v nejbližší době tuhle funkci doprogramuji.

Takže Doxina se nachází na adrese http://doxina.filipruzicka.net/ a všichni si ji můžete plně vyzkoušet. Vítám nahlašování bugů a nesrovnalostí.

Jo a hádání souřadnic si vyzkoušejte třeba na téhle vymyšlené keši: http://doxina.filipr...cache.php?id=40. Její souřadnice jsou N99° 99.999 E99° 99.999
  • 0
Mám nízké IQ, počítejte s tím při komunikaci se mnou.

#2 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 736 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2008 - 16:12

Pokud vím, tak jakási "česká evince" už dost dlouho funguje na
http://www.geohelping.com/
  • 0

#3 DDX

DDX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2008 - 16:26

Aaaa, sakra :D no nic hehe, tak snad alespon nekomu Doxina poslouzi...
  • 0
Mám nízké IQ, počítejte s tím při komunikaci se mnou.

#4 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2008 - 17:09

DaddyDoxxx napsal/a:
Aaaa, sakra :D no nic hehe, tak snad alespon nekomu Doxina poslouzi...


Dobrá práce, máš tam taky desetiminutové omezení znovu zkoušení?
  • 0
:)

#5 DDX

DDX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2008 - 18:52

Jojo, je tam vše, co by mělo být, včetně těch deseti minut... Jo ještě jsem zapomněl zmínit, že to není jen laciný cheat, podle kterého bych zjistil souřadnice keše i s waypointem přímo do GPS, všechny souřadnice jsou zašifrované tak, že je nikdo určitě nepřečte, ani já... Ale sakra, ten Geohelping jsem předtím neviděl, je to hodně zajímavý a komplexní nápad... No co, třeba někdy do Doxiny implementuju nějakou killer feature a bude lepší ;)
  • 0
Mám nízké IQ, počítejte s tím při komunikaci se mnou.

#6 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2008 - 20:38

JJ, killer fičury jsou fajn :D Nečekal jsem, že přijdu na tvoji pravou identitu podle názvu webu, určitě Doxinu využiju - počítám, že takhle programovat tě Čestmír nenaučil :)
  • 0

#7 DDX

DDX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2008 - 21:55

Nečekal jsem, že přijdu na tvoji pravou identitu podle názvu webu


Hehe, to jsem nevěděl, že mě vůbec znáš:D.
Tvoji identitu jsem prokoukl hned, chodím do třídy s
Matesem168, ale to je trochu OT.
  • 0
Mám nízké IQ, počítejte s tím při komunikaci se mnou.

#8 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2008 - 22:17

DaddyDoxxx napsal/a:

Nečekal jsem, že přijdu na tvoji pravou identitu podle názvu webu


Hehe, to jsem nevěděl, že mě vůbec znáš:D.
Tvoji identitu jsem prokoukl hned, chodím do třídy s
Matesem168, ale to je trochu OT.

Tjn, když jsem s tím začal, tak jsem byl na škole jediný a všichni si ťukali na čelo, teď už si jich ťuká méně (mimochodem - už byl párkrát návrh ti ten auťák odnést do rybníka, doporučuju vevnitř zatěžovat :D)
  • 0

#9 DDX

DDX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2008 - 22:35

No oni už nejen ťukají (viz tento thread).
Náhodou, je to skvělá věc na drive-in;), a už se chystám na první půlnoční FTF hunt :D Ale teď už se to opravdu netýká Doxiny.
  • 0
Mám nízké IQ, počítejte s tím při komunikaci se mnou.

#10 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2008 - 0:14

DaddyDoxxx napsal/a:
Jojo, je tam vše, co by mělo být, včetně těch deseti minut... Jo ještě jsem zapomněl zmínit, že to není jen laciný cheat, podle kterého bych zjistil souřadnice keše i s waypointem přímo do GPS, všechny souřadnice jsou zašifrované tak, že je nikdo určitě nepřečte, ani já...
Ale sakra, ten Geohelping jsem předtím neviděl, je to hodně zajímavý a komplexní nápad... No co, třeba někdy do Doxiny implementuju nějakou killer feature a bude lepší ;)


Jako, taky mě to napadlo, víš co, když jsou šifrované, tak budou asi šifrované nějakou sifrou, kterou, která je i zpětně rozšifrovatelná, já jen, že na to tak narážíš? :)
  • 0
:)

#11 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2008 - 0:49

rsc_cz napsal/a:
Pokud vím, tak jakási "česká evince" už dost dlouho funguje na
http://www.geohelping.com/

Tento výtvor jsem před nějakým časem vyzkoušel a bylo to velmi slabé. Jako největší chybu si pamatuji, že to činilo rozdíl mezi "13" a "013" stupňů. To je dost tristní :-(
  • 0

#12 DDX

DDX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2008 - 7:23

Jako, taky mě to napadlo, víš co, když jsou šifrované, tak budou asi šifrované nějakou sifrou, kterou, která je i zpětně rozšifrovatelná, já jen, že na to tak narážíš?

Právě že ne - šifrováno je to do MD5 hashe, který se dá rozšifrovat jen stěží

Tento výtvor jsem před nějakým časem vyzkoušel a bylo to velmi slabé. Jako největší chybu si pamatuji, že to činilo rozdíl mezi "13" a "013" stupňů. To je dost tristní :-(

Aha, tak koukám, že budu muset doplnit Doxinu, tuhle chybu obsahuje taky :D
  • 0
Mám nízké IQ, počítejte s tím při komunikaci se mnou.

#13 xpj

xpj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2008 - 8:02

DaddyDoxxx napsal/a:

Jako, taky mě to napadlo, víš co, když jsou šifrované, tak budou asi šifrované nějakou sifrou, kterou, která je i zpětně rozšifrovatelná, já jen, že na to tak narážíš?

Právě že ne - šifrováno je to do MD5 hashe, který se dá rozšifrovat jen stěží

Tento výtvor jsem před nějakým časem vyzkoušel a bylo to velmi slabé. Jako největší chybu si pamatuji, že to činilo rozdíl mezi "13" a "013" stupňů. To je dost tristní :-(

Aha, tak koukám, že budu muset doplnit Doxinu, tuhle chybu obsahuje taky :D


A to je problém toho, že používáte MD5 hash :-) Což není šifra, ale otisk, a vtip spočívá v tom, že se porovnávají dva otisky... :-)

Jinak to ale vypadá dobře...
  • 0
Garmin GPSMAP 60CSx + Topo Czech 1.2
Sony Ericsson K750i + Opera Mini 4.1beta + Handy Geocaching 3.2.5
Apple iPod Nano + Pocket Queries as VCards (via GPSBabel :-)

#14 LiborH

LiborH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 334 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2008 - 9:05

Zajímavé, doteď jsem znal jen Evince a najednou další dvě alternativy :). Kromě uživatelsky přítulného a nedobytného GUI je ale stěžejní, na jakém hostingu a jak často zálohovaném to běží. Protože častá nedostupnost nebo dokonce ztráta databáze by byla pro takovýhle nástroj smrtelná. Ale jsem rád, že se tu rodí takovéhle projekty - je to přínosem pro celou komunitu. Díky
  • 0

#15 DDX

DDX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2008 - 20:05

Tak dnes jsem na Doxině zapracoval a výsledkem je opravný balíček Doxina 1.1. Teď by měla být kompletně spamu- a hackuvzdorná a konečně podporuje kontrolu souřadnic v jiných formátech (zní to moc komplikovaně, ale převádí "014°" na "14°"), bohužel to teď bude dělat neplechu se starými kešemi, takže prosím ty, kteří si do Doxiny vložili vlastní keše: uložte je ještě jednou a pozměňte listing, s velkou pravděpodobností vaše staré souřadnice nejspíš teď nikdo neuhodne =).
  • 0
Mám nízké IQ, počítejte s tím při komunikaci se mnou.

#16 ondrasek leader

ondrasek leader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2008 - 7:11

Moc se mi tato aplikace líbí. Dík. Funguje např. zde GC1D0W0.
  • 0

#17 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2008 - 13:07

Zajímavé čtení... chtěl jsem použít na své nové kešce, která čeká na schválení a od reviewera jsem dostal zajímavou odpověď. Snad se nebude zlobit, že jsem ji sem vložil, myslím že je to zajímavé vyjádření z druhé strany...

Diky listingu jsem se dozvedel, ze existuje nejake overovani souradnic Doxima, zajimave. Osobne tedy verim jen eVince z prosteho duvodu: autor je reviewer :-) a do databaze eVince se souradnice nijak neukladaji, nejsou tedy zneuzitelne, souradnice se primo koduji do retezce URL sifrovacim algoritmem. U ostatnich (Geochecker a ted ta Doxima) je to zjevne tak, ze se do vnitrni databaze serveru udaje ukladaji, rpoto u techto oberovacu je videt i jmeno overovane kese a autor,a to je dle meho zneuzitelne do budoucna, tot muj nazor :-).
  • 0

#18 Caster

Caster

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2008 - 13:32

To ze je autor reviewer je IMHO lepsi zaruka nez neukladani souradnic. Pro provozovatele databaze udelat bruteforce na souradnice nebude takovy problem, obvykle rozsahy souradnic finalek nebudou daleko od pocatecnich souradnic kese v listingu :) (proto je tam ostatne captcha a casovy limit). Ostatne co znamena zneuziti? Ze mysterku najde nekdo kdo ji nevylustil? To je jen jeho problem nikoho tim neohromi :)
  • 0
Garmin Oregon 300 + Topo CZ 3 Pro; Nokia 5800, SmartcomGPS, SmartGPX, Nokia Maps, Google Maps; Gentoo Linux + Wine + GeoGet

#19 mwh

mwh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2008 - 7:19

to jestli někdo má nutkavou touhu prolamovat nějáký kod je docela jeho boj já osobně se raději vrátím několikrát na stejné místo a nebo napíšu autorovy s prosbou o radu (udělal jsem to jednou )
  • 0
Já si cestu nevybírám cesta si vybírá mě Kam s kolem nedojedu tam ho donesu




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama