Přejít na obsah


Fotka

Colorado - orientace mapy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
21 odpovědí na toto téma

#1 Babule

Babule

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2008 - 16:14

Ahoj vsem. V soucasne dobe jsou majitelkou colorada 300, akorat nemuzu rict, ze uplne stastnou. S kolousem uz jsme narazili na radu problemu jako je zobrazeni kesi v zalozce pokladu (dodnes resim tak, ze nahraju PQ a pote smazu waipointy, bo jinak jakoby waipoint prekryje kes a neni pak videt kes jako kes ale pouze jako bod) to by ani tak nevadilo, smaznout waipointy neboli a kese ted vidim jak mam vcetne listingu (zkracena verze listingu se take obevila, zatim jen na jednom geovyletu od te doby nic, taky bych az tak neresila). Problem s nepresnym zamerenim vyresen zda se. V soucasne dobe mam verzi FW 2.51 Beta a vypada, ze se celkem s kolousem domluvime co potrebujeme. NEVYRESENY PROBLEM je ale jeden a ten me teda fakt stve pomerne vyrazne. Kolousovi jsem nastavila mapu jako orientace trasa nahore. Cekala bcyh tedy podobne jako u 60tky, ze cil ke kteremu smeruji je v horni casti displeje a gps me povede kam mam jit. Misto toho musim gps zorientovat podle silnice bo koleje bo neceho podobneho, protoze gps se proste chova skoro jako papirova mapa a ja pak jak trubka tocim gps v ruce, abych vedela kam jit. Neumim to poradne popsat, ale kamarad s 60tkou me upozornoval,z e to skutecne neni normalni chovani gps. Zahledla jsem ze se s tim nekdo setkal, ale nezahladla uz jsem odpoved na tema. Doresil to nejak autor puvodni informace, bo nekdo jiny? Priznavam, ze jsem z kolouse dost na rozpacich celkove. myslela jsem ze rada problemu vznika mezi klavesnici a zidli, ale zjistuju, ze to neni tak zcela pravda. Premyslim, jestli kolous byl dobry napad. prosim poradte, zacinam byt bezradana. Diky predem
  • 0

#2 JarMar

JarMar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 419 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2008 - 16:25

Babule napsal/a:
ja pak jak trubka tocim gps v ruce, abych vedela kam jit

Moc jsem tvůj dotaz nepochopil, ale pokud nastavíš orientaci ve směru trasy tak se ti mapa vždycky otáčí podle skutečnosti a pokud máš zkalibrovaný kompas tak i na místě. V tomto snad Colorado problém nemá. ;)
  • 0

#3 Iluvator

Iluvator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2008 - 18:00

Přesouvám téma do Garminu. Poradna je více méně určena pro nováčky a rychlou orientaci. Toto je technický dotaz Garmin


  • 0
Oregon 300
Tak do toho šlápni ať vidíš kousek světa.....

#4 Babule

Babule

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2008 - 19:22

Bohuzel i kdyz nastavim orientaci mapy na trasu, tak se neotaci, v tom je ta fligna, ktera me dost stve.:(
  • 0

#5 JarMar

JarMar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 419 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2008 - 19:32

Babule napsal/a:
Bohuzel i kdyz nastavim orientaci mapy na trasu, tak se neotaci, v tom je ta fligna, ktera me dost stve.:(

Do e-mailu co máš uvedený na GC jsem ti poslal soubor profilu který používám pro hledání a normálně mi funguje. Nahraj si ho do profilů v Colorádu, vyber ho aby byl aktivní a zkust to znovu.
Nenapadá mě nic jiného v čem by mohl být problém.
  • 0

#6 Babule

Babule

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2008 - 19:50

Diky moc nacpu to tam a zkusim, snad to nejak dopadne, uz sem z kolouska nestastna a uvazuju o prodeji, paac tech problemu je nejak moc na muj vkus.
  • 0

#7 Mufon&Pufon

Mufon&Pufon

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2008 - 20:17

Babule napsal/a:
Diky moc nacpu to tam a zkusim, snad to nejak dopadne, uz sem z kolouska nestastna a uvazuju o prodeji, paac tech problemu je nejak moc na muj vkus.


Neklesej na mysli, dalsi firmware to urcite opravi.
  • 0

#8 hopa

hopa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 152 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2008 - 20:37

Mám pocit, že jsem měl ten stejný, případně hodně podobný problém. Když jsem se řídil podle čáry směřující ke kešce, šel jsem směrem někam kde keš rozhodně nebyla. Tudíž jsem musel s navigací otáčet a chytat směr ulic abych mohl nabrat alespoň nějaký reálný směr. Vyřešilo se to ale jednoduše. Stačilo kalibrovat kompas. Kalibraci dělám teď vždy před první keší. a zatím to funguje. Doufám, že ti to pomůže.;)
  • 0

#9 coluberT

coluberT

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2008 - 20:44

Já mám zkušenost, že se zkalibrovaným kompasem a nastavením mapy "ve směru trasy" vše funguje v pohodě, ale čas od času se mi mapa sama od sebe přepně do orientace "na sever". Nestává se to moc často, ale setkali jste se s tím někdo?
  • 0

#10 Petr1868

Petr1868

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2008 - 22:36

coluberT napsal/a:
Já mám zkušenost, že se zkalibrovaným kompasem a nastavením mapy "ve směru trasy" vše funguje v pohodě, ale čas od času se mi mapa sama od sebe přepně do orientace "na sever".
Nestává se to moc často, ale setkali jste se s tím někdo?

zrovna minulý týden se mi to stalo a nebyl jsem si vědom, že bych orientaci mapy přepnul
  • 0

#11 tomasCR

tomasCR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2008 - 9:50

Petr1868 napsal/a:

coluberT napsal/a:
Já mám zkušenost, že se zkalibrovaným kompasem a nastavením mapy "ve směru trasy" vše funguje v pohodě, ale čas od času se mi mapa sama od sebe přepně do orientace "na sever".
Nestává se to moc často, ale setkali jste se s tím někdo?

zrovna minulý týden se mi to stalo a nebyl jsem si vědom, že bych orientaci mapy přepnul


Stává se mi to ne často, ale občas a mám pocit že se to stává když při navigaci k nějakému bodu přepínám profily. Z auto na geocaching kde v profilu geocaching mám nastaveno "ve směru trasy" a když se do něho vrátím z profilu auto tak mi to nastaví "sever nahoře". Moc se mi to nelíbí ale učím se s tím žít a těším se na nový firmware :-)
  • 0

#12 BAFteam

BAFteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 249 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2008 - 14:25

To jsem taky slyšela - když si to v autě přepneš na "autový" profil, pak když přepneš na GC, tak musíš ZAROVEŇ ZMĚNIT i orientaci mapy!!! Automaticky se to na "směr trasy" nezmění (zůstává to severem nahoru)!!! :o
  • 0

#13 JarMar

JarMar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 419 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2008 - 14:29

BAFteam napsal/a:
To jsem taky slyšela - když si to v autě přepneš na "autový" profil, pak když přepneš na GC, tak musíš ZAROVEŇ ZMĚNIT i orientaci mapy!!! Automaticky se to na "směr trasy" nezmění (zůstává to severem nahoru)!!! :o

To se mi nezdá, běžně to tak používám a žádný problém. Snad to dělal starší firmware, ale 2.51 normálně fachčí.
  • 0

#14 tomasCR

tomasCR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2008 - 14:50

JarMar napsal/a:
To se mi nezdá, běžně to tak používám a žádný problém. Snad to dělal starší firmware, ale 2.51 normálně fachčí.

no já mám taky 2.51 a občas se mi to stane, ale nedokážu vypozorovat žádnou další souvislost :-(
  • 0

#15 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2008 - 6:18

Přepínám často mezi auto a GC profilem a orientace mapy se mi vždy pečlivě a správně přepnula. Ale pozor, zapnutí a vypnutí kompasu nelze (zatím?) uložit do profilu, takže nejde bohužel po Koloušovi se stávajícím fw chtít, aby v jednom profilu kompas používal a v druhém ne. Což je "závada", která mne asi poslední dobou zlobí nejvíc, protože jsem od 60CSxka zvýklý kompas používat.
  • 0

#16 BAFteam

BAFteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 249 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2008 - 7:24

Mione, ty používáš kompas jen při geocachingu? Při autonavigaci máš kompas vypnutý??? Je to tak lepší?
  • 0

#17 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2008 - 8:32

Určitě je lepší v autě kompas vypnout - protože ten může fungovat jen přesně ve vodorovné poloze a navíc v plechovém autě nemůže ukazovat správně, i kdyby chtěl ;)
On se tedy kompas vypíná při rychlejší jízdě nad 12-14km/h sám, takže zrovna v okamžiku, kdy, couvám, rozjíždím se, popojíždím a hledám parking či přístupovou trasu, tak se zapnutým kompasem GPSka ukazuje nesmysly a není pak snadné se pomocí jinak natočené mapy a ve větším přiblížení orientovat. Mapa je natočena zcela nesmyslně a šipka ukazuje jinam, než jedu.
Takže po přepnutí do autoprofilu přepínám ještě kompas z "automaticky" do "vypnuto".

BAFteam napsal/a:
Mione, ty používáš kompas jen při geocachingu?
Při autonavigaci máš kompas vypnutý??? Je to tak lepší?


  • 0

#18 Babule

Babule

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2008 - 10:55

Tak me kolous tvrdil, ye je orientovan trasa na sever, ale proste to nebyla pravda, orientoval se ani ne na sever proste nejak naprosto zmatene nekam uplne jinam. A to mam 2.51 betu. Kazdopadne se zda, ze mi pomohl profil, kterz mi poslal kolega kacer odtud s fora, timto mu moc dekuji. Vcera jsem byla lovit a gps se orientovala spravne. Posilani profilu evidentne muze bzt pro nektere problemy resenim. Jeste jednou moc diky za poslanz profil.
  • 0

#19 Luckyn

Luckyn

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2008 - 12:14

Taktez mam problem s nastavenim orientace mapy. Taky jsem tu nekde cetl ze to dela ve chvili kdyz je zapnuta navigace na bod v auto profilu a preskoci se do profilu geocaching bez mezikroku stop navigace. A v jinem profilu zas dat navigovat na bod. Je to o krok na vic, rekl jsem si ze to neni zas tak hrozne. Ale pravdou je ze se to i tak stava dal. Mozna mene casteji, coz vsak muze mit za nasledek novy FW. Pred tim jsem mel 2.40 nyni 2.51 beta.
  • 0

#20 JarMar

JarMar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 419 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2008 - 12:25

Babule napsal/a:
Tak me kolous tvrdil, ye je orientovan trasa na sever, ale proste to nebyla pravda, orientoval se ani ne na sever proste nejak naprosto zmatene nekam uplne jinam.

Nezapomeň že je potřeba často kalibrovat, to je taková nectnost Colorada. Já to pro jistotu udělám vždycky než jdu na další keš.
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama