Přejít na obsah


Fotka

Vista HCx - Active log


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
5 odpovědí na toto téma

#1 waliz

waliz

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2008 - 22:59

Ahoj, jen jsem se chtel zeptat, jestli se da nejakym zpusobem vypnout automaticke generovani prosle trasy, ktere je pak v Mapsource oznaceno jako Active Log, pripadne jak tyto trasy nadobro ze zarizeni vymazat. Neustale se mi stahuji stare logy a nevim, jak se jich zbavit. Chtel bych, aby to logovalo, jen kdyz to zapnu v menu a ne aby to delalo automaticky. Je na to, prosim, nejaky postup? Dekuji...
  • 0

#2 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2008 - 23:04

Automatické ? Mně se to zaznamenává jen když to zapnu v menu... Máš tam poslední firmware ? Sice nevím že by se něco takového někomu dělo, a ani že by to nějaký FW opravoval. Ale je možné, že to jen nebylo v popisu oprav, oni tam dost často nepíší všechno... Vymazání track logů je přímo v obrazovce kde je zapínání/vypínaní záznamu prošlé trasy.
  • 0

#3 waliz

waliz

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2008 - 23:31

Nejak jsem porad nemohl pochopit, ani z manualu, jak to poradne funguje se zaznamem, ulozenim a vymazanim tras. Nejak jsem porad nevidel rozdil v ulozit a zaznamenat. Navic jsem myslel, ze smazat v menu "prosle trasy" je to same jako smazat ulozene prosle trasy, ale ono to tak neni. Je to, podle meho, cela zavadejici a matouci. Po vasi odpovedi, jsem si uvedomil, ze to cele asi nejak spatne chapu a zacal si stim vice hrat a nakonec jsem na to prisel... Dekuji, asi jsem potreboval trochu nakopnout...
  • 0

#4 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2008 - 1:04

Ono je to dost zmatené, to je fakt... Hlavně pak se vyznat ve výrazech "trasa" a "stopa" :) Jinak se ale tracklog, alias prošlá trasa alias "stopa" ukládá do vnitřní paměti přístroje, a pokud je to povoleno, tak i na paměťovou kartu do .GPX souboru (pro každý den jeden, pojmenovaný podle aktuálního datumu). Obojí obsahuje veškeré údaje o prošlé trase, tzn. čas + pozici + nadmořskou výšku. Tohle vše se zaznamenává podle nastavení, takže taková "stopa" může mít až 10000 (defaultně je nastaveno 3000, tak pozor, třeba na celodenní výlet, 10 a více hodin, na kole to určitě nestačí) jednotlivých zaznamenaných bodů. Zaplněnost paměti takovými údaji je vidět opět na té obrazovce se zapínáním/vypínáním záznamu prošlé trasy, to je ten ukazatel v % nahoře. Pokud ale použiješ Uložení prošlé trasy, tak se to sice uloží pod volitelným názvem, ale přijdeš jak o časy, tak i nadmořské výšky jednotlivých bodů, včetně toho, že se celý záznam zredukuje na pouhých 500 (nebo možná 750, teď si nejsem jist, zatím jsem to nikdy nepoužil, záznamy potřebuji kompletní) bodů. Takovýto uložený záznam se dá pak použít leda tak na případnou pozdější navigaci po stejné trase, kdy po ní GPS dokáže navádět, nebo pro hodně hrubý nástin kudy se asi tak šlo/jelo. Pak třeba když by ses chtěl o ten záznam podělit, někomu ho poslat a on si mohl natáhnout do své GPS. Určitě to ale není použitelné pro nějakou hlubší analýzu prošlé trasy, je to moc hrubé. Další věc je, že po plnohodnotné "stopě" navigovat neumí, ono to zjistíš už jen pokusem, když ji zkusíš poslat zpět do GPS... Zobrazí jen těch prvních 500/750 bodů a ostatní už ignoruje... Uff, omlouvám se za takový dlouhý elaborát B)
  • 0

#5 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2008 - 7:29

waliz napsal/a:
Ahoj, jen jsem se chtel zeptat, jestli se da nejakym zpusobem vypnout automaticke generovani prosle trasy, ktere je pak v Mapsource oznaceno jako Active Log, pripadne jak tyto trasy nadobro ze zarizeni vymazat. Neustale se mi stahuji stare logy a nevim, jak se jich zbavit. Chtel bych, aby to logovalo, jen kdyz to zapnu v menu a ne aby to delalo automaticky. Je na to, prosim, nejaky postup? Dekuji...


A co se tak naučit smazat GPS na začátku výletu ???

V POČITADLE je jedna z voleb MENU určitě vymazat ....
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#6 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 11 červen 2008 - 7:46

EDIT: Původní příspěvek jsem smazal, protože to byl nesmysl... Kolombo má pravdu, dá se to mazat i v "Trasovém počítači".
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama