Přejít na obsah


Fotka

Zdraví především


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
20 odpovědí na toto téma

#1 Jakub_GEO

Jakub_GEO

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2008 - 22:14

Ahoj. Nedalo mi to abych nenapsal jednu svojí příhodu která se mi stala právě minulý týden. Chtěl jsem jenom poukázat na fakt, že i nepříjemné zážitky mohou nastat při vyhledávání keší. Můj příběh. Již v práci jsem se těšil jak si findnu jednu keš kousek od místa bydliště, jelikož jsem začátečník tak raději volím keše v okolí. Tato slibovala výlet i na místo ne tolik vzdálené, ale neméně zajmavé a navíc jsem tam docela dlouho nebyl. Jedná se o keš GCVT8M Žumberk. Vyrazil jsem z práce domů s tím, že se bude jednat o krátkou zajíždku na které naberu ženu a splečně keš najdem. Nakonec žena odmítala jet tak jsem se vypravil sám. Za cca hodinu bych byl spátky kdyby vše šlo jak má. Nuže pominu cestu na zříceninu, a vrhnu se přímo k tématu, GPS mi ukazovala nějakých 10m od místa nálezu. Skrze svojí horlivost jsem si neuvědomoval, že terén je dosti náročný a já nebyl vybaven botami co mám na chození. Když GPS ukazovala 2m od místa určení, bůh ví jestli jsem nešel zbytečně náročným terénem já. Tak jsem se prodíral houštím a lezl po kamenech stále nahoru. Jak tomu tak bývá mi na jednom místě podjela noha a jen tak tak jem to ustál, ještě jsem se tomu já bláhový člověk zasmál a zbrocený potem a obalený komáry a klíšťaty jsem sondoval okolí. S vidinou místa kde by keš mohla být jsem se začal drápat po strmém mensím skalním útvaru když v tom mi podjela noha podruhé a to fatálně. Pak si již jen pamatuji jak se kutálím po kamenech dolů, zastavil mně až strom. Vyražený dech si pamatuji jako první, když jsem se z toho "vysípal". Tak jsem se pokoušel vzpamatovat, v mrákotách, odněkud mi tekla krev po obličeji, koukám na mikinu a pod krkem cákanec od krve. Pořezala mě klíčenka na které jsem měl GPS pověšenou na krku a to festově. Hrozná bolest na krční páteři nevěstila nic dobrého a fakt, že jsem byl celý od krve také ne. Dále nesnesitelný tlak a tah v koleni, levém boku a hýždích. Samo sebou se mi povedlo ztratit při pádu brýle (mám cca 4.5 dioptrií) takže jsem kulové viděl. Sáhnu si do kapsy u kalhot a ta byla roztržená a nebyli v ní ani klíče od auta. Propadl jsem zoufalství, lezl neurčitý čas po 4 a snažil se najít alespoň ty klíčové brýle, bohužel nenašel. Vytáhnu mobila a signál žádný. V mimoze, potu a krvi. slepotě jsem se nějak dostal na hrad kde mi naběhl signál a já zburcoval rodiče aby zajeli k nám domů, vyzvedli klíče od auta a někdo mě odvezl. Doktor na chirurgii na mě koukal jak na válečného veterána. Zrentgenovali mě, že jsem nabyl pocitu, že moje moč musí zákonitě po tom světélkovat. Tak, odnesla to krční páteř a to rozštípnutým krčním obratlem, dále koleno ze kterého mě ještě v ordinaci na ambulanci doktor hned vytáhl jehlou jak na slona vodu s krví, dále jsem byl sedřený..no raději nechtělte vidět. Poutko z GPS na krku mě skalpovalo flák kůže až do masa na krku, mám naraženou kostrč a celkově jsem jako kdyby mě porazil náklaďák s betonem. Ztratil jsem brýle, klíče od všeho s dálkovým ovládáním od vrat doma, totálně odřel až na display který je netknutý (čemuž se velice divím) moji GPS. Chtěl jsem napsat tento přízpěvek proto aby sjte na to mysleli při hledání a dávali an sebe taky pozor. Hlavně pokud možno nechodit v jednom člověku. PS: ty klíče kdyby tam někdo našel, tak mi je schovejte nebo napište na mail. Byl bych vděčný neb se tam jistý čas nedostanu znova a ovladačka od vrat je drahá věc. Děkuji Jakub
  • 0

#2 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2008 - 22:43

A našels? :) No jo, geocaching je outdoorová aktivita a člověk musí počítat s tím, že ne vždy z toho vyjde úplně v plném zdraví. U mně to zatím naštěstí zůstalo vždy jen u oděrek a naraženin.
  • 0

#3 Jakub_GEO

Jakub_GEO

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2008 - 22:53

Nenašel, byl jsem někde u ní. Když jsem se zřítil, ale vrátím se. Byla to moje blbost a zase si musím říct, že se outdoorovým aktivitám různého rázu věnuji celý život a nic tak vážného charakteru jako toto se mi nestalo. Tak mám snad vybráno.
  • 0

#4 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2008 - 6:24

Ano, takový úraz se může stát při jakémkoliv pohybu venku a přírodě, mít v ruce GPSku a řídit se pouze šipkou nebývá mnohdy to nejlepší, alespoň co mohu hodnotit z vlastní zkušenosti. Obzvlášť jak autor píše, že GPS ukazovala 2metry, při této informaci je možno GPS již rovnou vypnout a koukat spíš očima kolem sebe, a mimo jiné i též kam šlapu, než čekat, že GPS ukáže přímo na místo schovky s přesností 1cm. Zrovna tak není od věci, než se hnát přímo za šipkou do kopce a trním, podívat se jestli nevede k místu určení nějaká schůdnější cesta, byť oklikou, ať již do mapy, či na místě samotném obhlídnutím terénu, no a v neposlední řadě, kešky na které nemám potřebné vybavení, zkušenosti, či schopnosti prostě odlovím až tehdy, kdy na tom budu lépe, nebo nás na to bude víc. Jinak faktem je, že při GC se těch úrazů může stát mnohem více než když se pohybujete pouze po chodnících a turisticky značených cestách, ale to už je holt risk a buďme rádi, že jsi přežil, neb jinak by z toho byl pouze jen další bulvární plátek v novinách odsuzující tuto naši hezkou zábavu.
  • 0

#5 vsa

vsa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 501 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2008 - 7:45

Tak to je vazne drsny:(. Ale zaroven to ukazuje, ze je dobre pred lovem kouknout na listing a nebo alespon na pocet hvezdicek za teren!!! Ona GPS sice ukazuje 2m, ale muze diky spatnemu signalu kecat i o desitky metru. V tomto pripade Jakub urcite nehledal v terenu 1.5*
  • 0
VSA

#6 rubick

rubick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2008 - 8:31

Teda, to je fakt síla... Mě se zatím při pádu podařilo odrovnat jenom GPS nárazem displeje o špičatý kámen. Mělo to podobný průběh jako popisuje Jakub. Nejdřív jsem spadl, GPS šla do šutru a koukám - praský kryt displeje. Haha, říkám si, mohlo to dopadnout hůř, kryt je otázka 150 Kč, výměna na počkání, že. V ten moment mi kopýtka podjela podruhé a tentokrát šel kámen až do displeje... I když jsem to v tu chvíli vnímal samozřejmě trochu jinak, je to jenom věc. Jak se říká, hlavně zdraví! Drž se a přeju ať brzký návrat ke hledání krabiček! Zatím máš asi spoustu času na louskání mysterek...;)
  • 0

#7 rowing

rowing

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2008 - 20:24

jo jo je potřeba dávat pozor ale někdy ty krabičky brání sama příroda. Viz o víkendu moje nalezená keš čtyřlístek#3. sice jednodušší ale pořezanej od trávy a obilí jsem nakonec přece jen našel :)
  • 0

#8 Hurw-ice

Hurw-ice

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2008 - 22:16

Jojo svatá pravda, Zdraví je nejdůležitější. Já vždy když mi GPS ukazuje 5m předemě GPS vypínám a hledám bez ní jen s geoinstinktem. Dávejte na sebe pozor jednou se přece jeden člověk při hledání cache zřítil ze skály... Tak bacha tady de vo kejhák :)
  • 0

#9 JarMar

JarMar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 419 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2008 - 22:41

Jakube, přeji brzké uzdravení a dík že jsi se podělil o tento nepříjemný zážitek. Určitě je to pro ostatní (včetně mě) poučné.
  • 0

#10 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 25 červen 2008 - 6:38

Jakub napsal/a:
Ahoj.

Nedalo mi to abych nenapsal jednu svojí příhodu která se mi stala právě minulý týden.

Chtěl jsem jenom poukázat na fakt, že i nepříjemné zážitky mohou nastat při vyhledávání keší.

Můj příběh.
Již v práci jsem se těšil jak si findnu jednu keš kousek od místa bydliště, jelikož jsem začátečník tak raději volím keše v okolí.
Tato slibovala výlet i na místo ne tolik vzdálené, ale neméně zajmavé a navíc jsem tam docela dlouho nebyl.

Jedná se o keš GCVT8M Žumberk.


Žumberk má 1,5/1,5, takže chodecký terén. Byl jsem tam na kole a našel jsem ji, pokud vím, bez problémů v místech, kde se dalo normálně chodit.

Ale třeba na nedaleký Skrovad GCVT8M, když jsem zjistil o co jde, jsem raději rezignoval.

Asi je lepší, když máš někde pocit, že tam takhle nemůžeš lézt, tak tam prostě nelézt a pak následně nepadat.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#11 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2011 - 10:52

http://www.novinky.c...il-chlapec.html. Tentokrát zřejmě opravdu jde o spadlého kačera při odlovu GC15HJK.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#12 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2011 - 11:12

Minimálně by se měl každý řídit zdravým rozumem a znát své schopnosti. Ve výsledku není umění vylézt "nějak" na strom, ale pak se z něj dostat... například. Jestli chlapec vyzvoní, že byl na odlovu cache na té věži, tak ji promptně strhnou, aby nedošlo k podobné události, předpokládám.
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#13 Lindik

Lindik

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2011 - 12:04

on uz to stejne vcera vyzvonil nejaky diskuter - teda vlastne napsal svou domnenku..:( http://havirovsky.de....html?diskuse=1
  • 0

#14 barenst

barenst

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2013 - 9:05

Věž je stržena
  • 0

#15 petula.boruvka

petula.boruvka

    petula.boruvka

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2013 - 11:56

Mě zas jedna keš zavedla k nádherné vyhlídce, ovšem ke skrýši se muselo jít ještě kousek stranou do místa, kde je jen úzká cestička s drobnými kamínky a šiškami a když vám tu uklozne noha, tak vás dole ani nemusej sbírat, protože se proletíte cca 40 metrů ze svahu. Když jsem pro keš šla, tak jsem byla strachy po... =) Jak tohle řešíte? Napadá mě jen koupit si sedák a lano a přivázat se k nějakému blízkému stromu - kdyby mi to ujelo, abych nesletěla až dolu. PS: uznávám, jsem v tomhle trochu sralbotka, co jsem četla logy ostatních u téhle keše, tak s tím problém neměli.
  • 0

#16 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2013 - 12:04

Trhac napsal/a:
http://www.novinky.c...il-chlapec.html. Tentokrát zřejmě opravdu jde o spadlého kačera při odlovu GC15HJK.

To se mi nezdá, dle těch logů byla věž stržena na zem o několik dnů dříve než ke zranění došlo.
  • 0

#17 pavlisp

pavlisp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2013 - 12:23

shaman3 napsal/a:

Trhac napsal/a:
http://www.novinky.c...il-chlapec.html. Tentokrát zřejmě opravdu jde o spadlého kačera při odlovu GC15HJK.

To se mi nezdá, dle těch logů byla věž stržena na zem o několik dnů dříve než ke zranění došlo.


Chce to číst pořádně. Ten klučina spadl v roce 2011.
  • 0

#18 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2013 - 12:51

Co je v tomhle vlákně asi nejpodstatnější je pár let starý příspěvěk od Autacek - s takovým uvažováním většiny by úrazů u jakékoliv činnosti, nejen u GC, bylo méně. Radši svoje schopnosti lehce podcenit a něco vzdát třeba zbytečně než se jednou přecenit a špatně dopadnout. I v GC by stejně jako na silnici mělo platit pravidlo "šťastného návratu". Takže petulo.boruvko nekoukej co ostatní ( třeba se báli víc než ty ), pokud TY máš pocit, že je něco nebezpečné a považuješ jištění za rozumnou věc, neriskuj a zajisti se. Osobně taky nemusím být všude a názory mám totožné s Autacek. Ale samozřejmě jako všichni občas dělám blbosti - byť třeba jen takové, že z auta do terénu ke keši zabraná do navigace vyhopkám bez přezutí ve vysokých podpatcích a upozorní mě až podivné pohledy někoho obutého do trekovek.:o
  • 0

#19 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 567 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2013 - 15:52

pavlisp napsal/a:

shaman3 napsal/a:

Trhac napsal/a:
http://www.novinky.c...il-chlapec.html. Tentokrát zřejmě opravdu jde o spadlého kačera při odlovu GC15HJK.

To se mi nezdá, dle těch logů byla věž stržena na zem o několik dnů dříve než ke zranění došlo.


Chce to číst pořádně. Ten klučina spadl v roce 2011.

To bylo, shaman3, srandiček, když jsem se nedávno s aprílem sekl o den. Ty to vezmeš hákem rovnou o dva roky :D
  • 0
Vložený obrázek

#20 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2013 - 18:29

zvedavkanocni napsal/a:
... Ale samozřejmě jako všichni občas dělám blbosti - byť třeba jen takové, že z auta do terénu ke keši zabraná do navigace vyhopkám bez přezutí ve vysokých podpatcích a upozorní mě až podivné pohledy někoho obutého do trekovek.:o

No ja doufam, ze v tom i neridis.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama