Konverze souřadnic pomoc
#1
Publikováno 26 červen 2008 - 1:08
#2
Publikováno 26 červen 2008 - 6:31
Miroslav Kolombo, k.t.
Garmin Oregon 600
N50 45.701 E015 05.508
ICQ: 343-044-770
kolombo@kolombo.cz
#3
Publikováno 26 červen 2008 - 6:50
DIY napsal/a:
Ta konverze mě dává pořádně zabrat.Prosím zkuste poradit nováčkovi.
šel jsem na svoji 1 multicache a vyšly mi souřadnice na N 50° 28.027 a E 015° 10.731. POMOOC!!!KDyž to chci zadat do Handygeocache tak ten má ku*va o číso víc a když to chci dát do GPS data v nokii E51 tak tam to chce zase o cislo min Laboroval jsem a konvervoval podle vzorečků na http://geowiki.hidde...rmát_souřadnice tak i na http://www.geocachin...pt/Default.aspx a VUBEC nic mi tam nevychazi.
Použil jsem tenhle vzorec--
Převod Stupně° Minuty' (D° M.mmm' ) na Stupně° Minuty' Vteřiny" (D° M' S" )
D° M' S" = D° M' (0.mmm * 60)"
aby mi vyšla souřednice pro tu nokia navigaci ktera chce souradnice ve tvaru 50°**** --proste 4 cisla.Ten vzorec by mel bejt primo na to ne?
Díky
Taky moc nechápu tvůj dotaz, v podstatě by ti měl stačit odkaz co jsi již uvedl, http://www.geocachin...pt/Default.aspx nebo i s příkladem:
http://www.geocachin....6302&detail=1]
Spíš bych hledal prolbém někde jinde, co kam píšeš...
#4
Publikováno 26 červen 2008 - 6:56
#5
Publikováno 26 červen 2008 - 7:02
DIY napsal/a:
Ta konverze mě dává pořádně zabrat.Prosím zkuste poradit nováčkovi.
šel jsem na svoji 1 multicache a vyšly mi souřadnice na N 50° 28.027 a E 015° 10.731. POMOOC!!!KDyž to chci zadat do Handygeocache tak ten má ku*va o číso víc a když to chci dát do GPS data v nokii E51 tak tam to chce zase o cislo min Laboroval jsem a konvervoval podle vzorečků na http://geowiki.hidde...rmát_souřadnice tak i na http://www.geocachin...pt/Default.aspx a VUBEC nic mi tam nevychazi.
Použil jsem tenhle vzorec--
Převod Stupně° Minuty' (D° M.mmm' ) na Stupně° Minuty' Vteřiny" (D° M' S" )
D° M' S" = D° M' (0.mmm * 60)"
aby mi vyšla souřednice pro tu nokia navigaci ktera chce souradnice ve tvaru 50°**** --proste 4 cisla.Ten vzorec by mel bejt primo na to ne?
Díky
Ano, převod chápeš správně. Spíš hledej chybu ve formátu zápisu do tvého programu - není potřeba zadat desetinou tečku místo desetinné čárky, mezeru mezi číslama ... ?
#6
Publikováno 27 červen 2008 - 5:01
#7
Publikováno 27 červen 2008 - 6:05
DIY napsal/a:
Tak jsem to popsal asi nepochopitelně.Na geocaching.com jsou souřadnice ve formátu N **° a 5 čísel. Když chci ručně zadat souřednice do Handy geocaching tak to chce N **° a 6 čísel a když to chci dát do Orientačních bodů v nokii tak to chce N **° a jen 4 čísla.Takže bych chtěl mít z 5 čísel 6 čísel pro Handy geo a 4 čísla pro Orientační body v nokii.Takže nějaký konvertování musí bejt ne?Nebo se to nějak zaokrouhluje?škoda že si v těch programech nemůžu vybrat v jakým formátu to zadat.
V Handy Geocaching prostě zadej souřadnice na tři desetinná místa, nevidím v tom žádný problém.
Například:
N 49° 10.123
E 016° 35.123
vlastiksk.blogspot.com
#8
Publikováno 27 červen 2008 - 6:15
vlastik7 napsal/a:
DIY napsal/a:
Tak jsem to popsal asi nepochopitelně.Na geocaching.com jsou souřadnice ve formátu N **° a 5 čísel. Když chci ručně zadat souřednice do Handy geocaching tak to chce N **° a 6 čísel a když to chci dát do Orientačních bodů v nokii tak to chce N **° a jen 4 čísla.Takže bych chtěl mít z 5 čísel 6 čísel pro Handy geo a 4 čísla pro Orientační body v nokii.Takže nějaký konvertování musí bejt ne?Nebo se to nějak zaokrouhluje?škoda že si v těch programech nemůžu vybrat v jakým formátu to zadat.
V Handy Geocaching prostě zadej souřadnice na tři desetinná místa, nevidím v tom žádný problém.
Například:
N 49° 10.123
E 016° 35.123
Přesnost takto zadaných souřadnic je zhruba 1,8 metru na jednu tisícinu minuty, takže větší počet desetinných míst už moc nedává smysl.
Miroslav Kolombo, k.t.
Garmin Oregon 600
N50 45.701 E015 05.508
ICQ: 343-044-770
kolombo@kolombo.cz
#9
Publikováno 27 červen 2008 - 13:13
#10
Publikováno 08 červenec 2008 - 14:14
1 uživatel(ů) prochází toto téma
0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů