Přejít na obsah


Fotka

Podekovani za kesky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
57 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2005 - 13:41

Minuly tyden tomu bylo presne rok, co jsem nasel svou prvni kesku. Uplne si to vybavuji, kterak jsme s Robertem vyrazili a nevedeli jsme, co vlastne hledame... ;) Za ten rok jsme poznali hodne novych mist, nekolik naprosto uzasnych mist a zazili spoustu neopakovatelnych zazitku. Diky geocachingu ted cestujeme mnohem vice po Cechach nez v zahranici a mame zazitky tak rikajic "na dosah ruky" :o) Za cely nas tym bych chtel podekovat vsem zakladatelum kesi, neb bez Vas by nebylo co hledat.

Pitr, Jita a Lucka

P.S. Loni v lete bylo v CR nejakych 280 kesi a dnes je jich pres 800. Tomu se fakt rika expanze ;)
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2005 - 15:08

Minuly tyden tomu bylo presne rok, co jsem nasel svou prvni kesku. Uplne si to vybavuji, kterak jsme s Robertem vyrazili a nevedeli jsme, co vlastne hledame... ;) Za ten rok jsme poznali hodne novych mist, nekolik naprosto uzasnych mist a zazili spoustu neopakovatelnych zazitku. Diky geocachingu ted cestujeme mnohem vice po Cechach nez v zahranici a mame zazitky tak rikajic "na dosah ruky" :o) Za cely nas tym bych chtel podekovat vsem zakladatelum kesi, neb bez Vas by nebylo co hledat.

Pitr, Jita a Lucka

P.S. Loni v lete bylo v CR nejakych 280 kesi a dnes je jich pres 800. Tomu se fakt rika expanze ;)



Ahoj, i mi trebaze novacci, se pripojujeme k podekovani za vsechny "kesky" (zatim jsme teda nasli jen 20). Geocaching nam docela slusne zmenil zivotni styl. To cestovani po Cechach dostalo smysl i pro deti, takze take moc dekujeme vsem kteri zasadili a zasazuji nove cahe na zajimavych mistech, o kterych bychom jinak nevedeli. Je to perfektni

Vlkos, Krystof, Terka, Elena
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2005 - 15:41

I já se připojím s poděkováním za cache, zejména ty v Jihomoravském kraji.
Vivat: Dape, Jakr, Umbalakajda, Toníček (za první brněnskou), Kura, Jedla a další!!!

Díky všem a jen víc a houšť!
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2005 - 16:02

I ja se pridavam k dikum za cahce. Jak za ty zalozene, tak za nalezene. Kazdy zaklada cache svym individualnim zpusobem na mistech, pro ktera ma nejaky duvod. Diky geocachingu jsem se dostal na tolik zajimavych mist, kam by me nikdy jindy ani nenapadlo jit. A zazitky s tim spojene - vec, ktera je neocenitelna. Na druhou stranu me take vzdy zajima, jak si kdo uzil hledani mych cache, jak se mu libilo, ci nelibilo misto a provedeni. Budu se dal snazit zakladat cache tak, aby se vsem libily a aby vsichni na ne radi vzpominali. Geocaching je proste zabava, kterou sami spoluvytvarime. Jeste jednou, diky Vam vsem!
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2005 - 16:20

Nedá mi to. I já se musím přidat ke stovkám děkovných dopisů. :-) Jsem také nováček, ačkoli GPS mám již 3 roky. Geocacherem jsem se stal ihned po přečtení článku v magazínu HN. Zábava je to vynikající, a jak říkali předchozí hlavně pro děti již nejsou výlety takovým vopruzem a i já sám bych se v životě na většinu míst nepodíval, nebo jejich návštěvu odkládám již několik let, i když se kolem nich pohybuji dost často. Právě vymýšlím místa pro ukrytí vlastních keší, zatím mám jen jednu, abych k té expanzi také trochu přispěl. Takže díky všem tvůrcům i nálezcům.
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2005 - 16:56

Také se připojujeme k poděkování za kešky. Za měsíc budeme mít výročí 1 rok s geocachingem a je pravda, že snad za celý život jsme nenavštívili tolik zajímavých míst jako za poslední rok. Také si vzpomínáme, když tenkrát přišel Michal s tím, že máme blízko bydliště ukrytý jeden z pokladů, a po světě jsou další, nikdo jsme mu nevěřili. Pak se ho pokoušeli hledat bez GPS, jen podle fotek. Když se jim to nezdařilo, půjčili jsme si GPS a po nalezení nám nejbližší cache, nás geocaching naprosto uchvátil. Ještě jednou díky.
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2005 - 19:51

Take se pripojuji k podekovani vsem co ukryvaji i loguji :-) Zacinal jsem obdobne asi pred rokem a bylo spousty bilych mist. Je pekne kdyz ted nekam cestuji a pritom lovim kesky v okoli. Ale nespeme na vavrinech a ukryvejme o 106. Mista je tu stale dost pro vsechny !
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2005 - 20:49

Take dekuji za spoustu krasnych kesi a mnoho krasnych mist, kam bych se normalne asi nepodival. Je tu ovsem take ALE ....
Asi se na me sesype spousta kritiky, ale je to muj nazor a ten snad prezentovat mohu. (mozna budu rad, ze mi ho vyvratite) ... takze k tomu ALE ... Jak jsem jiz psal, videl sem krasna mista, ale take mista, ktera bych rozhodne videt nemusel. Pripada mi, ze, co se tyce umistovani novych kesi, zacina prevysovat kvantita nad kvalitou. Mozna je to nejaka moda, ale vypada to, ze lide praskaji kese kde se da, jen aby meli dalsi carku. Priprava takove kese navic trva maximalne ctvrt hodiny (koupit krabici, vytlacit par papiru, ktere si stahnu z netu) a hup s tim kamkoliv kde se da. Statistiky kesi hovori jasne .... nepletu-li se, je to nejakych 500+ novych kesi za posledni rok. Nejak mi zacina chybet (ted nevim, jak to rici) "zajimavost a ruznorodost" kesi. Jedna je jak druha ... vim, ze zajimavych mist neni nekonecne mnozstvi, takze by mozna nebylo od veci zkusit do GC vlozit tu "zajimavost" jinym zpusobem. Ano, mam na mysli napr. multikese, unknown kese, kese ktere maji svuj pribeh apod. Take jsme uvazovali o zalozeni vlastni kese, ale jen "nekam placnout krabici" nam pripadalo takove nezajimave ... proto jsme udelali Operaci Anthracit, snad se nam podarila alespon trochu "jina" kes (priprava trvala asi 14 dni) ... Ja vim, ze ted si rikate "no jiste, vychvaluje si tady svoji kes a dela vlny ..." Tak jsem to nemyslel, bral jsem to jako priklad a takovych zajimavych kesi je samozrejme mnohem vice (Fabian, Tram cache ... nemam jeste moc logu, urcite je spousta dalsich, na ktere se urcite v budoucnosti rad podivam) ... Ale tyhle kese jsou proste zajimave, jine ... ne jen krabice na "nejakem" miste s cachelogem. Samozrejme toto neplati o kesich na vyjimecnych, krasnych mistech, ale pripada mi, ze se kese cim dal tim vic davaji na mista nezajimava. Jen aby byla krabice v zemi a dalsi carka ve statistikach u jmena.
Jsem zacatecnik, mozna nemam pravo takto kritizovat, tak me prosim nekamenujte, ale ja to tak proste citim.

BLooDiK, Opevneni.cz Team
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2005 - 9:19

Vše bylo již napsáno, ale slušnost mi velí připojit se k ocenění ukladačů. Díky GC mi už procházky s kočárkem nepřipadají tak málo dynamické a má polovička už také konečně ocenila, že vybrané přemisťovadlo pro potomka zvládá téměř každý terén (slaňování zatím odkládáme). Děkujeme všem, kdo vymyslel, vyrobil a uložil jakoukoli cache, je jen na nás, jak s jeho výzvou naložíme. My rádi poznáváme pro nás doposud skrytá místa. Schyluje se k uložení naší první cache, proto trochu chápu úvahy bloodika, pečlivě zvažujeme možnosti (a zatím nás na námi vybraných místech postupně předbíháte :o). Kacířská myšlenka na závěr, když každý z nás udělá alespoň 1 parádní, máme i tak co hledat... Děkujeme.
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2005 - 13:10

I já se připojím s poděkováním za cache, zejména ty v Jihomoravském kraji.
Vivat: Dape, Jakr, Umbalakajda, Toníček (za první brněnskou), Kura, Jedla a další!!!

Díky všem a jen víc a houšť!

Já taky děkuju za všechny uložený poklady. To je samozřejmý :-) co mi ale příde docela vtipný je to, že Brňáci čekali na svou první cache až na Toniczecha, kteřížto sídlí v nejmenovaný vesničce kousek od Kladna :-))))))))
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2005 - 21:25

Samozrejme toto neplati o kesich na vyjimecnych, krasnych mistech, ale pripada mi, ze se kese cim dal tim vic davaji na mista nezajimava.


Muzes byt konkretni?
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2005 - 9:20

Tak jsem si to pres noc prebral a prece jen bych rad jeste neco k tematu.
Z odpovedi, ktere jsem dostal docela dost couha, ze jsou preferovany kese, ktere se daji ulovit celkem rychle, a to at uz z duvodu bodu ci nedostatku casu (no flame!). Je toto skutecne vetsinovy pristup ke GC v Cechach ? Trosku me to totiz tim padem odrazuje investovat dalsich X dni (tydnu) do vyroby dalsi (jedne) kese, kdyz o ty slozitejsi spise zajem neni. Jak to vidite vy ?
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2005 - 19:59

Ja jsem tuto polemiku zacal takze je asi na me ji take ukoncit. Ujasnil jsem si ze kazda keska si sveho cachera najde a neni treba je tedy nijak "rozlisovat", protoze zajem je o vsechny variace. Diky vsem za odpovedi. Je mozne (i kdyz netvrdim, ze to tak bude), ze i na zaklade teto diskuse se treba, rikam treba, nekdo zamysli jeste vice nad tim, kam svoji kes chce umistit. A treba taky ne ... :-) ... Dik vsem.

Zaroven bych chtel timto JARRYho pozvat k nam na diskusni forum.opevneni.cz, kde se klidne muze zeptat na cokoliv okolo cs.opevneni a zarucuji mu, ze ho nikdo nebude nutit 'zmlknout', a to i presto, ze se sam nestara o nektery z objektu naseho predvalecneho opevneni a dokonce ani kvuli tomu, ze mozna jeste treba zadny ani nevidel.

SysOpa bych asi poprosil aby (pokud to jde) tuto cast threadu presunul na 'vhodnejsi' misto nebo aby ho proste smazal.

BLooDiK, Opevneni.cz
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2005 - 23:26

Take dekuji za spoustu krasnych kesi a mnoho krasnych mist, kam bych se normalne asi nepodival. Je tu ovsem take ALE ....
Asi se na me sesype spousta kritiky, ale je to muj nazor a ten snad prezentovat mohu. (mozna budu rad, ze mi ho vyvratite) ... takze k tomu ALE ... Jak jsem jiz psal, videl sem krasna mista, ale take mista, ktera bych rozhodne videt nemusel. Pripada mi, ze, co se tyce umistovani novych kesi, zacina prevysovat kvantita nad kvalitou. Mozna je to nejaka moda, ale vypada to, ze lide praskaji kese kde se da, jen aby meli dalsi carku. Priprava takove kese navic trva maximalne ctvrt hodiny (koupit krabici, vytlacit par papiru, ktere si stahnu z netu) a hup s tim kamkoliv kde se da. Statistiky kesi hovori jasne .... nepletu-li se, je to nejakych 500+ novych kesi za posledni rok. Nejak mi zacina chybet (ted nevim, jak to rici) "zajimavost a ruznorodost" kesi. Jedna je jak druha ... vim, ze zajimavych mist neni nekonecne mnozstvi, takze by mozna nebylo od veci zkusit do GC vlozit tu "zajimavost" jinym zpusobem. Ano, mam na mysli napr. multikese, unknown kese, kese ktere maji svuj pribeh apod. Take jsme uvazovali o zalozeni vlastni kese, ale jen "nekam placnout krabici" nam pripadalo takove nezajimave ... proto jsme udelali Operaci Anthracit, snad se nam podarila alespon trochu "jina" kes (priprava trvala asi 14 dni) ... Ja vim, ze ted si rikate "no jiste, vychvaluje si tady svoji kes a dela vlny ..." Tak jsem to nemyslel, bral jsem to jako priklad a takovych zajimavych kesi je samozrejme mnohem vice (Fabian, Tram cache ... nemam jeste moc logu, urcite je spousta dalsich, na ktere se urcite v budoucnosti rad podivam) ... Ale tyhle kese jsou proste zajimave, jine ... ne jen krabice na "nejakem" miste s cachelogem. Samozrejme toto neplati o kesich na vyjimecnych, krasnych mistech, ale pripada mi, ze se kese cim dal tim vic davaji na mista nezajimava. Jen aby byla krabice v zemi a dalsi carka ve statistikach u jmena.
Jsem zacatecnik, mozna nemam pravo takto kritizovat, tak me prosim nekamenujte, ale ja to tak proste citim.

BLooDiK, Opevneni.cz Team


Na zajímavosti, či nudnosti kešky se podílejí vždy oba!!! Jak zakladatel, tak i hledač. I z na první pohled jednoduché cache se dá udělat vcelku zajímavý zážitek. Chce to jen i trochu té invence na straně nálezce. Proč ke zdolávání dané kóty používat příjezdových silnic, či cest, kde míjím maminky s kočárky. Vždyť mnohdy se tam dá vylézt mimo značené cesty, probrodit to močálem kolem potoka a pod. Příklad za všechny. Včera jsme se zcela náhodou zastavili na cache "Skalka". Vcelku nenáročná keška, když k přístupu k ní se použije cesty, kudy k ní jezdí i auta, nebo druhou cestou, kde chodí i důchodkyně. Ovšem já jsem zvolil cestu mimo těchto značených cest a můžu říci, že na to určitě nadosmrti nezapomenu (a hlavně moje manželka). Jeden můj přítel říká: Na světě nejní ošklivých žen, jen do některých se musí více investovat. A to platí i zde. Nejní špatných kešek, jen i nálezce musí trochu investovat toho svého pohodlí v přemýšlení a pro něj tu zdánlivě nudnou kešku si třeba zpestřit náročnějším výstupem a pod. Pro mě je keška povětšinou tak zajímavá, jak chci aby zajímavá byla. Jinak i já děkuji všem, kdo cache zakládají, ať už jsou to microcache, či multi, či všechny ostatní. DÍKY MOC !!!!!!!!!
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2005 - 14:39

Schyluje se k uložení naší první cache, proto trochu chápu úvahy bloodika, pečlivě zvažujeme možnosti (a zatím nás na námi vybraných místech postupně předbíháte......

Taky děkuju všem autorům. Teď nebudu hodnotit kvalitu, protože tak jak říkají předchozí, každý má jinou touhu, vše se nepovede, někdo má pro sázení supercaches supervlohy a věříme všem, že se snažili něčím zaujmout. Ale ke kvantitě, a to teď použiju ne jako útok, ale jako pochvalu sazečům a výmluvu sám pro sebe: jsem na tom jako DJ-team. Chtěl jsem vybrat všechny cache ve svém okolí řekněme tak do hodinky vzdálené, na nich se naučit a začít sázet. Od dubna pilně sbírám a rád už něco zasadím, ale to okolí nejsem díky expanzi caches schopen dobrat a za chvíli nebude kam sázet! Sleduju i návštěvnost svého okolí a rozhodně si nemůže nikdo stěžovat, že "tu nemá kam jít".

  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2005 - 14:37

Já taky děkuju za všechny uložený poklady. To je samozřejmý :-) co mi ale příde docela vtipný je to, že Brňáci čekali na svou první cache až na Toniczecha, kteřížto sídlí v nejmenovaný vesničce kousek od Kladna :-))))))))


My prazaci jsme zase cekali az nas "pokryjou" Amici :)
  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2005 - 21:37

Muzes byt konkretni?


Muzu byt konkretni, ale neprijde mi to fer k majitelum danych kesi. To co jsem napsal bylo mysleno tak nejak obecne, k zamysleni, ne jako odsuzujici kritika konkretnich kesi.
  • 0

#18 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2005 - 9:57

... investovat dalsich X dni (tydnu) do vyroby dalsi (jedne) kese, kdyz o ty slozitejsi spise zajem neni. Jak to vidite vy ?

Ja mam take obcas chute na "body", ale rozhodne to neni duvod abych litoval casu venovaneho hledani multikesi. Mozna i proto jsem jiz 2x neuspesne vyrazil do Kladna na multicache Okolo kolem a urcite budu v pokusech pokracovat do nalezeni nebo zaarchivovani kese. (misto ni jsem nalezl vzdy neco jineho-jednodussiho a to potesi protoze kdo z nas se rad vraci domu s prazdnou?)
Z nalezeni jedne slozitejsi kese mam pak asi stejnou radost jako z peti jednoduchych.

  • 0

#19 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2005 - 10:10

Ja bych nad tim takhle fakt nebadal. Nema to smysl. To ze ted napriklad tenhle rok nemam na lov prilis casu vubec neznamena, ze se to v budoucnu nezmeni. Kdyz to jde, moc rad vyrazim na mnohahodinovy pochod za keskami. Opravdu jsem vdecny za to, ze je velka rozmanitost v kesich a ze si mohu vybirat. To ze ty jednodussi prevladaji nad slozitejsimi, mi prijde logicke a nema podle mne smysl resit, zda je to dobre, nebo ne... Nechme toho.
  • 0

#20 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 srpen 2005 - 20:18

Bloodiku, ptas se, jestli ma vubec smysl investovat mnoho casu do pripravy podobne slozite cache, jako je Operace Anthracite. Myslim, ze nejlepsi odpovedi jsou vsechny ty logy na netu v listingu cache - ne jen muj, Pitruv nebo PC-Romea... myslim, ze ze vsech logu pod touto kesi jasne vyplyva, ze byli lide nadseni... Takze nepropadej takovym naladam, precti si logy u Operace Anthracite jeste jednou a svou pristi cache udelej po svem, tak jak ji chces mit Ty! Minimalne ja osobne Ti muzu slibit, ze si ji nenecham ujit, protoze po Operaci Anthracite se uz tesim na dalsi kesku od teamu Opevneni.cz !! Diky, Who
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama