Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1966 odpovědí na toto téma

#1061 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 684 příspěvků(y)

Publikováno 11 February 2009 - 19:09

Ahojky. Nainstaloval jsem novou verzi Geogetu, která fachá dobre, svizne az na jeden nebo dva problemky. 1. Pri importu PQ at uz ze slozky nebo z postovního úctu (importuju z gmailu), geoget nacte import, zobrazí se okno "Vysledek importu" a pravidelne, tlacit. "Zobrazit" je podbarveno žlutě. Jakmile má tlacit. "Zobrazit zlutou barvu tak zatuhne celý Geoget a pomuze jedine ukoncení geogetu. V novém spusteni se toto jiz neopakuje a cely import probehne korektne. Tlacit. "Zobrazit" po druhém spuštění má nasedlou barvu. Nepomohlo ani přeinstalovani programu. Nedela vam to taky? 2. Po importu dat se zobrazí okno "Vysledek importu" a kliknu-li na tlacit. Zobrazit nebo Zobrazit pridané, vypada to ze se nic nedeje, opak je ale pravdou. Neslo by udelat aby geoget zahlasil ze pracuje nebo cekejte atd. 2. Kdyz chci importovat ze slozky do které si stahuji PQ, v Geogetu je implicitne nastavena pro import slozka "Import" v Docum. and Settings a nejde ji změnit na jinou. Neslo by s tím neco do budoucna udelat, abych si mohl zvolit svou složku ze které chci data importovat?Díky.
  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#1062 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 11 February 2009 - 19:15

ad. 1) Moc sjem z toho nepochopil, o co jde. Zadne zatuhnuti jsem tu nikdy nemel. To zluceni by mohlo byt snad oznacovani aktivniho prvku, na funkci to ale nema vubec zadny vliv. ad. 2) V soucasne dobe moc ne, musel bych toho hodne prekopat. puvodne tam ta tlacitka vubec nebyla a uzivatele si vyzadali toto pribastleni... Ad. 3) Me si to pamatuje posledni pouzity adresar... :o
  • 0

#1063 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7934 příspěvků(y)

Publikováno 11 February 2009 - 19:25

Dík za novou verzi a implementaci některých mých nápadů.. Narazil jsem na menší problém při importu keši. Když si dám zobrazit přidané, nic se nestane, jen se zavře okno a seznam se nezobrazí :-(
  • 0

#1064 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 684 příspěvků(y)

Publikováno 11 February 2009 - 19:28

HaLuMa napsal/a:
ad. 1) Moc sjem z toho nepochopil, o co jde. Zadne zatuhnuti jsem tu nikdy nemel. To zluceni by mohlo byt snad oznacovani aktivniho prvku, na funkci to ale nema vubec zadny vliv.

Ad. 3) Me si to pamatuje posledni pouzity adresar... :o


ad.1 Mam odzkoušeno, za po importu 5PQ do geogetu, tlacit. "Zobrazit" je zabarveno do zluta a s programem nejde dál pracovat az po restartu.

ad.3 pokazde musím nastavit tu svou slozku, posledni pouzity adresar si to nepamatuje
Zkusím nyní novou verzi.
  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#1065 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 11 February 2009 - 19:36

sobikovi napsal/a:
Dík za novou verzi a implementaci některých mých nápadů.. Narazil jsem na menší problém při importu keši. Když si dám zobrazit přidané, nic se nestane, jen se zavře okno a seznam se nezobrazí :-(


To opravdu nevim, protoze jsem to pouzil uz nekolikrat, bnaposledy pred chvili, a chodi to. Opravdu jsi tam mel pridane kese?
  • 0

#1066 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 11 February 2009 - 19:37

Archi1 napsal/a:
ad.1 Mam odzkoušeno, za po importu 5PQ do geogetu, tlacit. "Zobrazit" je zabarveno do zluta a s programem nejde dál pracovat az po restartu.


Po importu 5PQ to muze opravdu chvili trvat, nez se tam vsechno naleje... zvlast pokud nemas nejrychlejsi pocitac.
  • 0

#1067 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 684 příspěvků(y)

Publikováno 11 February 2009 - 19:55

HaLuMa napsal/a:

Archi1 napsal/a:
ad.1 Mam odzkoušeno, za po importu 5PQ do geogetu, tlacit. "Zobrazit" je zabarveno do zluta a s programem nejde dál pracovat az po restartu.


Po importu 5PQ to muze opravdu chvili trvat, nez se tam vsechno naleje... zvlast pokud nemas nejrychlejsi pocitac.


ad.1 Mozná mas pravdu, ze tech 5PQ muze chvili trvat, ale ne pul hodiny a stale se nic nedelo, kdyz jsem to odpoledne importoval. A v pocitaci bych rekl, ze to neni, (rok a pul stary).

ad.3 Po nové instalaci geogetu, jsem smazal soubor geoget.db3, importoval PQ po jedné a vzdy jsem musel nastavit slozku odkud chci provest import, novou si to nepamatovalo
Jinak pokud jsem importoval PQ po jednom geoget nezatuhnul, jen se přihodilo to same co psal sobikovi.
  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#1068 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 11 February 2009 - 20:02

No, ted mi prisly 4PQ, naimportovaly se, zal jsem 'Zobrazit'. Tri vteriny zamysleni a mam je tam! 1926 kesi...
  • 0

#1069 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 11 February 2009 - 20:03

Jinak pro ujasneni... mate opravdu verzi 2.1.4.431 vydanou dnes cca v 19 hodin? Abychom to opravdu zkouseli na te stejne verzi...
  • 0

#1070 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 684 příspěvků(y)

Publikováno 11 February 2009 - 20:14

HaLuMa napsal/a:
Jinak pro ujasneni... mate opravdu verzi 2.1.4.431 vydanou dnes cca v 19 hodin? Abychom to opravdu zkouseli na te stejne verzi...


Mám opravdu tu poslední vydanou 2.1.4.431, kterou jsem pred chvili nainstaloval.
Zkousel jsem to taky 4PQ a trvalo to 6vterin (inu starý pocitac. Myslim, ze to tuhnuti jakoby bylo zpusobene velkym počtem PQ-ček.
Chci jeste vyjadrit podekovani za novou verzi.
  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#1071 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7934 příspěvků(y)

Publikováno 11 February 2009 - 20:27

HaLuMa napsal/a:
No, ted mi prisly 4PQ, naimportovaly se, zal jsem 'Zobrazit'. Tri vteriny zamysleni a mam je tam! 1926 kesi...

Naimportoval jsi 1926 nových keší? Myslím, že je rozdíl mezi tím nové keše a updated keše... Updated jsou všechny v PQ (importu) a ty mne ani tak moc nezajímají jako ty nové, tedy add a to předpokládám, že dělá to tlačítko. Tedy když mi hlásí import, 8 nových keší, tak seznam bude mít 8 řádků....
  • 0

#1072 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 11 February 2009 - 20:32

sobikovi napsal/a:

HaLuMa napsal/a:
No, ted mi prisly 4PQ, naimportovaly se, zal jsem 'Zobrazit'. Tri vteriny zamysleni a mam je tam! 1926 kesi...

Naimportoval jsi 1926 nových keší? Myslím, že je rozdíl mezi tím nové keše a updated keše... Updated jsou všechny v PQ (importu) a ty mne ani tak moc nezajímají jako ty nové, tedy add a to předpokládám, že dělá to tlačítko. Tedy když mi hlásí import, 8 nových keší, tak seznam bude mít 8 řádků....


Ja jsem nekde rikal, ze jsem dal 'zobrazit nove'? :o Ja zobrazil vsechny modifiovane, protoze nove jsem tam nemel zrovna zadne. Nove (asi 30 kousku) jsem si nechal zobrazit asi pred hodinou s predchozi varkou PQ... a to chodilo!

Ano, pokud ti import hlasi, ze je tam novych 8 kesi, zobrazi se ti 8 radku. Tedy za predpokladu, ze jsi pred tim mel seznam prazny! Ono to totiz ve skutecnosti pridava ke stavajicimu seznamu...
  • 0

#1073 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 11 February 2009 - 20:34

Jinak pochopitelne ta technologie u aktualizovanych a novych kesi je uplne stejna. V prubehu importu se vytvari seznam novych a modifikovanych kesi, a pak se uplne stejnym zpusobem naleje do seznamu bud ten ci onen seznam. Kdyz funguje jedno, musi fungovat i to druhe. A oboje sjem vyzkousel a zadnou chybu ani problem nevidim, chyba se mi tu nijak neprojevuje.
  • 0

#1074 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7934 příspěvků(y)

Publikováno 11 February 2009 - 21:01

HaLuMa napsal/a:

sobikovi napsal/a:

HaLuMa napsal/a:
No, ted mi prisly 4PQ, naimportovaly se, zal jsem 'Zobrazit'. Tri vteriny zamysleni a mam je tam! 1926 kesi...

Naimportoval jsi 1926 nových keší? Myslím, že je rozdíl mezi tím nové keše a updated keše... Updated jsou všechny v PQ (importu) a ty mne ani tak moc nezajímají jako ty nové, tedy add a to předpokládám, že dělá to tlačítko. Tedy když mi hlásí import, 8 nových keší, tak seznam bude mít 8 řádků....


Ja jsem nekde rikal, ze jsem dal 'zobrazit nove'? :o Ja zobrazil vsechny modifiovane, protoze nove jsem tam nemel zrovna zadne. Nove (asi 30 kousku) jsem si nechal zobrazit asi pred hodinou s predchozi varkou PQ... a to chodilo!

Ano, pokud ti import hlasi, ze je tam novych 8 kesi, zobrazi se ti 8 radku. Tedy za predpokladu, ze jsi pred tim mel seznam prazny! Ono to totiz ve skutecnosti pridava ke stavajicimu seznamu...

Nj, tak to je ten problém... mám tam standardně nějaký seznam, dám importovat a když dám potom zobrazit nové, očekávám, že se mi zobrazí jen ty nové a ne že se "přidají" někam.... Takže mám jako před importem vyprázdnit seznam, začít import a pak dát zobrazit nové? To je ale hodně krkolomný...
  • 0

#1075 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 11 February 2009 - 21:13

Krkolomne je si nechavat zobrazit plny seznam, kdyz to nepotrebujes.
  • 0

#1076 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 11 February 2009 - 21:51

jeste jedna vec... pokud to udelas nad plnym seznamem, tak neni pravda, ze se nic nestane! Ony se ti totiz v tom otevrenem seznamu ty nove kesky oznaci do vyberu! :P
  • 0

#1077 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 684 příspěvků(y)

Publikováno 11 February 2009 - 22:00

sobikovi napsal/a:

HaLuMa napsal/a:

sobikovi napsal/a:

HaLuMa napsal/a:
No, ted mi prisly 4PQ, naimportovaly se, zal jsem 'Zobrazit'. Tri vteriny zamysleni a mam je tam! 1926 kesi...

Naimportoval jsi 1926 nových keší? Myslím, že je rozdíl mezi tím nové keše a updated keše... Updated jsou všechny v PQ (importu) a ty mne ani tak moc nezajímají jako ty nové, tedy add a to předpokládám, že dělá to tlačítko. Tedy když mi hlásí import, 8 nových keší, tak seznam bude mít 8 řádků....


Ja jsem nekde rikal, ze jsem dal 'zobrazit nove'? :o Ja zobrazil vsechny modifiovane, protoze nove jsem tam nemel zrovna zadne. Nove (asi 30 kousku) jsem si nechal zobrazit asi pred hodinou s predchozi varkou PQ... a to chodilo!

Ano, pokud ti import hlasi, ze je tam novych 8 kesi, zobrazi se ti 8 radku. Tedy za predpokladu, ze jsi pred tim mel seznam prazny! Ono to totiz ve skutecnosti pridava ke stavajicimu seznamu...

Nj, tak to je ten problém... mám tam standardně nějaký seznam, dám importovat a když dám potom zobrazit nové, očekávám, že se mi zobrazí jen ty nové a ne že se "přidají" někam.... Takže mám jako před importem vyprázdnit seznam, začít import a pak dát zobrazit nové? To je ale hodně krkolomný...


Ahojky.
HaLuMa, já se omlouvam, ale delal jsem to jak je tu vyse popsane, tzn. že jsem importoval do plného seznamu a proto to vypadalo ze geoget nepracuje. Ted jsem to odzkousel na prazdny seznam a to byl panecku fofr. Tak prosím prijmi omluvu.

Vyber Import slozky porad pretrvava, nepamatuje si posledni pouzity adresar.
  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#1078 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 11 February 2009 - 22:38

Ok, na ty adresare se podivam pri nejblizsi prilezitosti.
  • 0

#1079 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7934 příspěvků(y)

Publikováno 12 February 2009 - 7:12

HaLuMa napsal/a:
jeste jedna vec... pokud to udelas nad plnym seznamem, tak neni pravda, ze se nic nestane! Ony se ti totiz v tom otevrenem seznamu ty nove kesky oznaci do vyberu! :P

Toho označení jsem si nevšiml (označení je takový ten tmavší řádek, že jo?) v té barevné paletě seznamu... nicméně dneska jsem tedy nechal provést import do prázdného seznamu a vše funguje jak má. Díky za novou verzi.
  • 0

#1080 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7934 příspěvků(y)

Publikováno 12 February 2009 - 7:35

Když jsem tak přenastavoval GG, abych mohl využít nových vlastností, napadlo mne, zda by bylo možné: a) přidat na kartu práce s databází i fíčurku zálohování. Pokud si to vypnu při startu GG, tak vlastně není kde to pustit, ale zase nastavit při startu, restartovat GG atd. No a myslím si, že by to na té kartě práce s databází mohlo být... B) vyhodit z automatické instalace skript test resp. dát nějak možnost volby které skripty instalovat (defaultně jen při změně některého ze skriptů)
  • 0




5 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 5 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama