Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1966 odpovědí na toto téma

#1601 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 668 příspěvků(y)

Publikováno 08 September 2009 - 20:22

Trauma_Zero napsal/a:
SRTM je jen pro česko ? Jak zjistím výšku u mých 30 nalezených slovenských keší ? Chci to vše pro export do statistiky a dá se říct že to dělám poněkolikáté ale pokaždé s tím maturuji....

přečti si povídání na stránkách o Geogetu - je to dobře popsané, z názvu jednotlivých souborů poznáš strukturu a které další SRTM si máš ještě stáhnout - mám tak i Chorvatsko a funguje ;)
  • 0

#1602 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 08 September 2009 - 20:32

já už nemám dnes sil....to je odvěký boj....právě zjištuji proč po stažení GeoJarrym je opět 30 archivovaných keší bez souřadnic a statistika je avizuje že jsou na severním polu... B) pracovně to pojmenovávám "večery s geogetem"
  • 0

#1603 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 08 September 2009 - 21:05

Trauma_Zero napsal/a:
SRTM je jen pro česko ? Jak zjistím výšku u mých 30 nalezených slovenských keší ? Chci to vše pro export do statistiky a dá se říct že to dělám poněkolikáté ale pokaždé s tím maturuji....


SRTM pokryva neco pres 80% zemskeho povrchu. Co si stahnes, to budes mit.

Ale aby kazdy z nas nemusel hledat, ktere ze to ctverce potrebuje stahnout a po jednom to rucne tahal, tak jsem pripravil ZIP, do ktereho jsem pripravil varku dat pokryvajici Cechy. Tot vse.
  • 0

#1604 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6631 příspěvků(y)

Publikováno 10 September 2009 - 6:10

Presun sloupce v seznamu je docasna zalezitost. Pri nasledujicim spusteni je sloupec zase na "puvodnim" miste. Je to umysl nebo opomenuti? Presouvani sloupcu pomoci nastroje na manipulaci se sloupci je celkem ocistec, takze tato cesta by se mi moc libila, kdyby byla trvala.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#1605 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6631 příspěvků(y)

Publikováno 11 September 2009 - 6:25

Zjistil jsem, ze mam v databazi nektere logy s gs_logid=NULL. Pokud si stahnu znovu logy, vytvori se nova veta s nastavenou hodnotou a tim dostanu 2 nalezy na teze kesi, ackoli na gc.com je jen jediny. Nevim, jak (cim, odkud, kdy) jsem tyto zaznamy poridil, ale bezny uzivatel to asi zkontrolovat nedokaze, protoze v GG neni zadny nastroj pro praci s logy. Bylo by vhodne, aby GG zaznamy s gs_logid=NULL nahradil nove importovanymi.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#1606 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 658 příspěvků(y)

Publikováno 11 September 2009 - 9:38

Chtěl bych se zeptat, zda se už našlo nějaké řešení s chybně funkčním seznamem příloh. Po dvojkliku na ikonu přílohy se nic nestane. Při použití pravého tlačítka se vybraná příloha jen "odvybere" a nic víc se nestane. V současné době musím postupovat tak, že se dvěma "oddělenými kliky" dostanu do režimu změny názvu přílohy, ten název si odtud šoupnu do schránky a pak ho dám vyhledat TotalCommanderu, abych ji mohl otevřít - a to není jistě optimální postup :-)
  • 0

#1607 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 11 September 2009 - 10:35

_Tom napsal/a:
Chtěl bych se zeptat, zda se už našlo nějaké řešení s chybně funkčním seznamem příloh. Po dvojkliku na ikonu přílohy se nic nestane. Při použití pravého tlačítka se vybraná příloha jen "odvybere" a nic víc se nestane.


Problem je ten, ze ani pres moji nejvetsi snahu se mi tento problem nikdy nepodarilo nejak nasimulovat, a to jak na WinXP, tak i na Vistach. :(

Hod mi, prosim, do posty co nejvice ifnormaci o tvem operacnim systemu a vsechno co te napadne, ze je na tvem pocitaci nejak jinak nez je obvykle, zvlaste kolem Exploreru.

A ostatni prosim, pokud se jim to deje take, tak se mi ozvete. Rad bych to chytil za pacesy.

Ve vsech pripadech predpokladam, ze se bavime o aktualni verzi 2.2.0.
  • 0

#1608 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 11 September 2009 - 10:41

gord napsal/a:
Presun sloupce v seznamu je docasna zalezitost. Pri nasledujicim spusteni je sloupec zase na "puvodnim" miste. Je to umysl nebo opomenuti? Presouvani sloupcu pomoci nastroje na manipulaci se sloupci je celkem ocistec, takze tato cesta by se mi moc libila, kdyby byla trvala.


Hm, to se pri rucnim presunu neulozi do konfigurace. Poznamenano k realizaci.
  • 0

#1609 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 11 September 2009 - 11:10

gord napsal/a:
Zjistil jsem, ze mam v databazi nektere logy s gs_logid=NULL. Pokud si stahnu znovu logy, vytvori se nova veta s nastavenou hodnotou a tim dostanu 2 nalezy na teze kesi, ackoli na gc.com je jen jediny. Nevim, jak (cim, odkud, kdy) jsem tyto zaznamy poridil, ale bezny uzivatel to asi zkontrolovat nedokaze, protoze v GG neni zadny nastroj pro praci s logy.

Bylo by vhodne, aby GG zaznamy s gs_logid=NULL nahradil nove importovanymi.


Ma se to tak:

Drive se s logy pracovalo tak, ze se pri importu u kese vsecno logy smazaly a vlozily se tam vsechny, ktere byly prave importovany. K duplicite logu tak nemohlo dojit.

Od nejake doby se s logy pracuje jinak. logy se ke stavajiicm v databazi pridavaji a prochazi ji pak proces cisteni, ktery se stara o odmazavani starych logu vcetne pravidel, ktere logy tam maji zustat.

Pro tento proces je ale nezbytne umet poznat duplicitu. Tu ale poznam jen podle toho Logid. kdyz jej v databazi u zaznamu nemas, jedna se o stary zaznam a neni sila spolehlive poznat, ze se jedna o duplicitu, maximalne ze by to 'mozna mohla byt' duplicuta. ;)

Normalne sjem tento stav neresi, potoze tyto stare logy bez logid byly postupem casu uklizecim procesem odstraneny.

Vyjimkou mohou byt prave tvoje vlastni logy, protoze ty se neuklizi, ale v databazi zustavaji. A to je tvuj problem.

Protoze ale takoveto logy bez logid by nemely uz vznikat, je to jen pozustatek starych dat, da se to jednou a pro vzdy opravit rucne. Vyfiltruji si mnou nalezene kese, smazu u nich listingy a naimportuji tyto kese znova. (MyFindsPQ nebo GJ)
  • 0

#1610 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6631 příspěvků(y)

Publikováno 11 September 2009 - 11:41

Ja si to nasel a opravil, me spis slo o ostatni. Novemu nacteni listingu nalezenych kesi se zuby nechty branim. Dokud nebude zamykani, potencialne si tim prepisu typ, obtiznost ... kese. Nezajima me, na co to pozdeji autor zmenil, zajima me, co jsem nasel.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#1611 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 14 September 2009 - 8:43

Můžete mi někdo poradit jak ošetřit v makru při převodu textu na bez diakritiky (pomocí funkce UtfToAscii) znak stupně "°". Pokud použiji zmíněnou funkci tak se vždy změní v otazník. Víte někdo co s tím. Předem díky
  • 0

#1612 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 14 September 2009 - 8:46

tento znak nema ekvivalent v ascii, ani nema nadefinovanou nejakou transkripci, proto se zmeni na otazni. (tedy za predpokladu, ze jej mas skutecne v UTF-8 a ne v necem jinem - z Geogetu tohle obvykle leze ve CP1250...) Resenim je provest nahradu pres StringReplace, kde nahradis ten znak nejakym jinym, ktery si sam zvolis.
  • 0

#1613 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 14 September 2009 - 8:50

Díky za bleskovou reakci. N2co podobného jsem čekal, ale raději jsem se zeptal co kdyby :).
  • 0

#1614 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 14 September 2009 - 9:56

HaLuMa napsal/a:
Protoze ale takoveto logy bez logid by nemely uz vznikat, je to jen pozustatek starych dat, da se to jednou a pro vzdy opravit rucne. Vyfiltruji si mnou nalezene kese, smazu u nich listingy a naimportuji tyto kese znova. (MyFindsPQ nebo GJ)

Jak smazu listing (aniz bych prisel o uzivatelske poznamky, wpt k dane kesce) ?
  • 0

#1615 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 14 September 2009 - 12:26

bodlak napsal/a:
Jak smazu listing (aniz bych prisel o uzivatelske poznamky, wpt k dane kesce) ?


Mazani listingu se poznamek ani waypoint netyka, ba i zakladni informace o kesce zustanou. Smaze se jen short a long description, hint a logy.

Mas na to volbu v okne se zobrazenym listingem.
  • 0

#1616 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 14 September 2009 - 12:30

ANo, pro les nevidim stromy. Diky za navedeni, nicmene jsem chtel hromadne pro oznacene kesky. Ale vyresim to jinak, pres SQL (snad)
  • 0

#1617 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 14 September 2009 - 12:32

Koukam na to, ze to hromadne nejde. :( Ale pres SQL si s tim poradis. Melo by stacit smazat ty logy z tabulky geolog.
  • 0

#1618 Animuk

Animuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 17 September 2009 - 12:25

Mám novou GPS Oregona 550. Uspěšně jsem:
- rozchodil skrýšotlač.
- načetl do skrýšotlače kešky a vybral část proexport
- vyexportoval jsem xml
- naistaloval GeoGet 2.2.0.496
- naimporoval do něj xml

Export do Oregona mě však nejde. Buď není v ní nic vidět nebo je vidět jedna keška (ale v ni nejde rozbalit listing.) Export z geocaching.com mě jde v pohodě.

Je mě jasné, je to někde popsané, ale ve velkém početu příspěvků 1616 jsem se totálně ztratil.

Co chci?
-Upravovat si "listingy" na základní informace (zejména u multin)
-U mnou vyluštěných mysterek zadat finální souřadnice.
-Možnost přečíst v nesnázích HINT
-Taky moc nechápu jak se pouštějí scripty z řádku.

Pokud bude mít se mnou nějaký odborník trpělivost rád mu pošlu moje CWG poštou jako symbolickou odměnu.
  • 0
Nepropadejte panice!

#1619 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6631 příspěvků(y)

Publikováno 17 September 2009 - 12:30

Upravu listingu geoget (a pokud vim ani jiny program) neumoznuje. Ostatni by nemel byt problem. Muzeme se dohodnout na nejake konverzaci treba pres ICQ. Ale nejdriv zitra, pokud to vydrzi t\do te doby. EDIT: jsem z Prahy, tak by to mozna slo i osobne, ale nevim jak budeme hledat spolecny volny cas, moc ho nemam, berou mi ho kesky :)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#1620 Animuk

Animuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 17 September 2009 - 12:38

gord napsal/a:
Upravu listingu geoget (a pokud vim ani jiny program) neumoznuje. Ostatni by nemel byt problem. Muzeme se dohodnout na nejake konverzaci treba pres ICQ. Ale nejdriv zitra, pokud to vydrzi t\do te doby.

EDIT: jsem z Prahy, tak by to mozna slo i osobne, ale nevim jak budeme hledat spolecny volny cas, moc ho nemam, berou mi ho kesky :)


To by bylo fajn. Jsme taky pražák. Nespěchá to. Mužu třeba vzít někam noťas a GPS (například někde u piva). Není problém někam přijet.
  • 0
Nepropadejte panice!




6 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 6 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama