Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1966 odpovědí na toto téma

#1641 jarda3066

jarda3066

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2009 - 20:41

Ahoj Halumo, během posledního týdne se mi vynořily dva docela zásadní problémy s Geogetem (aniž bych během té doby cokoli měnil v nastavení nebo instaloval). používám GG verze 2.2.0.496 a k tomu Geožeryka verze 18. Problém 1: nestahuje mi to nové kešky. Pozoroval jsem to u několika nedávno založených keší. Jeden příklad za všechny GC1XW5V. Zkoušel jsem to přes Download update i Download all, nastavoval jsem do Žeryka Středočeský kraj, potom pro jistotu i Prahu, ale po refreshi F5 nové kešky v seznamu pořád nebyly. Zkusil jsem tedy některé přidat ručně podle GC kódu. Po aktivování Download listing u těchto keší se mi k nim vyplnilo jméno, ale místo souřadnic otazníky. Když jsem pak dal Download update a refresh F5, kešky ze seznamu zase zmizely. Celé jsem to zopakoval a souřadnice dopsal ručně. Kešky tentokrát v seznamu vydržely i po refreshi. Problém 2: souvisí možná s prvním. Když si chci aktualizovat seznam svých nalezených keší (přes Download My Found Caches), tak mi to neukáže keše, které jsem nasbíral za poslední týden. Když si dám po tomto importu Zobrazit, tak v seznamu jsou sice všechny nalezené kešky, ale u těch za poslední týden chybí zatržítko a datum nálezu, takže GeoGet je považuje za nenalezené. Co může být špatně? Předem díky za každou radu, Jarda
  • 0

#1642 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2009 - 20:48

Zjistil jsem, že mě se od nějaké blíže neurčené doby nenačítají náhledové mapky z mapy.cz. Zkusil jsem stáhnout novou verzi Geogetu a pořád nic. Kde může být zakopaný pes, když to před cca měsícem ještě fungovalo a nic jsem s tím snad nedělal?
  • 0

#1643 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 668 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2009 - 20:59

to jarda3066: divné, makro "download update" používám každý den a bez problémů. Zmiňovaná keš má normální datum publikace (tj. není několik měsíců zpátky) a je tedy vidět v seznamu několika posledních keší. když tak prosím uveď obsah souboru geojarry-downupdate.ggp.pas, část gjini := gjini + 'stateid=' + gjstateid + CRLF; gjini := gjini + 'maxcount=20' + CRLF; a část souboru geojarry.ini, případně geojarry.config.pas, části countryid=56 stateid=-1 a gjCountryID = '56'; gjStateID = '-1'; jestli není chyba právě v části StateID (nevyplněná hodnota)
  • 0

#1644 jarda3066

jarda3066

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2009 - 21:20

pozorjed napsal/a:
to jarda3066:
divné, makro "download update" používám každý den a bez problémů. Zmiňovaná keš má normální datum publikace (tj. není několik měsíců zpátky) a je tedy vidět v seznamu několika posledních keší.
když tak prosím uveď obsah souboru geojarry-downupdate.ggp.pas, část
gjini := gjini + 'stateid=' + gjstateid + CRLF;
gjini := gjini + 'maxcount=20' + CRLF;

a část souboru geojarry.ini, případně geojarry.config.pas, části
countryid=56
stateid=-1
a
gjCountryID = '56';
gjStateID = '-1';

jestli není chyba právě v části StateID (nevyplněná hodnota)


Ahoj, u mě to vypadá takhle:
gjini := gjini + 'stateid=' + gjstateid + CRLF;
gjini := gjini + 'maxcount=15' + CRLF;

tak nevím , jestli ta 15ka místo 20ky může hrát nějakou roli. Každopádně jsem nikde nic neměnil a předtím to fungovalo.

U countryid mám 56 a stateid dávám buď 286 jako Praha nebo 282 Střední Čechy atd. Když mi to načítá celé Česko, tak to strašně trvá.
Nicméně zkusil jsem teď Download Update i s tím "-1", ale efekt žádný :-(
Ještě jeden poznatek: Jak už jsem říkal, v tom seznamu mnou nalezených keší jsou ty za poslední týden bez zatržítka a data nalezení, a ty z nich, které jsou ještě k tomu nedávno založené (GC1PF21), mají místo souřadnic otazníky.
  • 0

#1645 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2009 - 21:24

jarda3066 napsal/a:
Ahoj Halumo, během posledního týdne se mi vynořily dva docela zásadní problémy s Geogetem (aniž bych během té doby cokoli měnil v nastavení nebo instaloval). používám GG verze 2.2.0.496 a k tomu Geožeryka verze 18.


Stahovani pres GJ jsem ted schvalne vyzkousel, a zda se mi to v poradku. Dokonce jsem si zkusil stahnout ten tebou zmineny listing a nekolik dalsich, a zkusil jsem import, jestli se neco nezmenilo na strukture webove stranky. Ale vsechno dopadlo dobre, i souradnice se z listingu spravne nacetly.

Z toho soudim, ze bys mohl mit spatne nastavene prihlasovaci jmeno a heslo pro GJ. (V takovem pripade ti to stahne treba listing bez souradnic, atd.)
  • 0

#1646 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2009 - 21:27

Mimochodem, pri zkouseni jsme si vsimnul zajimave veci. Bud je to jen chyba, nebo zamer... Kdyz ve FF zkusim ulozit zobrazeny listing, tak se mi na disk ulozi v neprihlasenem stavu. (Tedy ocesany...) Obdobne kdyz chci ve FF zobrazit zdrojovy kod stranky. Pri techto operacich si FF stahne novou verzi stranky, a tak je proste odhlasena. :o Zkusil jsem MSIE8, a tam je to v poradku.
  • 0

#1647 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2009 - 21:29

jarda3066 napsal/a:
U countryid mám 56 a stateid dávám buď 286 jako Praha nebo 282 Střední Čechy atd. Když mi to načítá celé Česko, tak to strašně trvá.


No, jestli to trva mimo jine proto, ze na te konzoli GJ vidis, jak se te to porad snazi prihlasovat, pak mas na 100% spatne prihlasovaci jmeno a heslo! Prihlasovat ke gc.co by se to melo jen jednou na zacatku a pak uz to jede...
  • 0

#1648 jarda3066

jarda3066

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2009 - 21:38

HaLuMa napsal/a:

jarda3066 napsal/a:
U countryid mám 56 a stateid dávám buď 286 jako Praha nebo 282 Střední Čechy atd. Když mi to načítá celé Česko, tak to strašně trvá.


No, jestli to trva mimo jine proto, ze na te konzoli GJ vidis, jak se te to porad snazi prihlasovat, pak mas na 100% spatne prihlasovaci jmeno a heslo! Prihlasovat ke gc.co by se to melo jen jednou na zacatku a pak uz to jede...


Nene, přihlašování je určitě OK, protože při stahování keší mi to hlásí, že stahuje stránku 1/37 ... 2/37 atd. přičemž ten celkový počet stránek (20 keší na stránku, jestli se nepletu) přesně odpovídá aktuálnímu počtu keší, včetně těch nově nalezených - bez nich by to bylo jen 36. Je také zajímavé, že keška GC1PF21, která mezi těmi staženými je s otazníky místo souřadnic, po refreshi F5 zmizí i z celého seznamu.
Znovu také zdůrazňuji, že jsem nikde nic neměnil, notabene přihlašovací údaje.
  • 0

#1649 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2009 - 21:44

To co tvrdis neni vubec dukaz, ze jsi spravne prihlaseny! I bez jakehokoliv prihlaseni totiz muzes prochazet a ukladat seznam kesi, jen neni mozne zaroven ukladat LOC soubory se souradnicemi. Tedy, stale si myslim, ze mas spatne prihlasovaci udaje v konfiguraci geojarry. Symptomy tomu napovidaji. Ostatne, zkus si stahnout nejaky listing, a pak se podivej do adresare GJTEMP v datovem adresari. Mel by tam byt ten stazeny soubor k videni. Zkus si jej zobrazit v prohlizeci a podivej se, jestli jej mas ulozenu v prihlasenem stavu se souradnicemi...
  • 0

#1650 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2009 - 21:48

LudaL napsal/a:
Zjistil jsem, že mě se od nějaké blíže neurčené doby nenačítají náhledové mapky z mapy.cz. Zkusil jsem stáhnout novou verzi Geogetu a pořád nic. Kde může být zakopaný pes, když to před cca měsícem ještě fungovalo a nic jsem s tím snad nedělal?


Prave vyzkouseno, funguje.

Takze bud mas mapy vypnute v konfiguraci Geogetu, nebo mas tamtez spatne nastavenou HTTP proxy.
  • 0

#1651 jarda3066

jarda3066

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2009 - 21:54

HaLuMa napsal/a:
To co tvrdis neni vubec dukaz, ze jsi spravne prihlaseny! I bez jakehokoliv prihlaseni totiz muzes prochazet a ukladat seznam kesi, jen neni mozne zaroven ukladat LOC soubory se souradnicemi.

Tedy, stale si myslim, ze mas spatne prihlasovaci udaje v konfiguraci geojarry. Symptomy tomu napovidaji.

Ostatne, zkus si stahnout nejaky listing, a pak se podivej do adresare GJTEMP v datovem adresari. Mel by tam byt ten stazeny soubor k videni. Zkus si jej zobrazit v prohlizeci a podivej se, jestli jej mas ulozenu v prihlasenem stavu se souradnicemi...


Tak jsi měl pravdu. Zkusil jsem pro jistotu vymazat hvězdičky v hesle a naťukat ho znova, a zdá se, že to už funguje. Nevím, jak se to mohlo změnit, ale to je teď fuk.
Znamená to tedy, že mohu stahovat svoje nalezené kešky (nebo vlastně nalezené kešky kohokoli, u koho znám nick), aniž bych byl přihlášen? Myslel jsem, že mohu jen svoje, když jsem řádně přihlášen.

Díky moc za pomoc,
Jarda
  • 0

#1652 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2009 - 22:05

Ano, seznam kesek dokazes ziskat, aniz bys byl prihlasen. Prihlaseni je potreba k ziskani souradnic a k ziskani listingu v takovem formatu, aby jej Geoget dokazal spravne a uplne naimportovat. ;)
  • 0

#1653 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2009 - 20:18

HaLuMa napsal/a:
Takze bud mas mapy vypnute v konfiguraci Geogetu, nebo mas tamtez spatne nastavenou HTTP proxy.

Kde všude se můžou ty mapy vypnout? V nastaveni, karta Náhledové mapy mám zaškrtnuté Generování náhledových map a pro Mapy.cz mám zaškrtnuto Povolit. Je ještě někde jinde možnost to pohnojit?
S HTTP proxy jsem nic nedělal, nic tam nemám, nemám ji zapnutou.
Google maps se mě na vyžádání načtou.
  • 0

#1654 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2009 - 20:42

Nemas nahodou prepnuto do offline rezimu? Natroje - prepnout offline rezim
  • 0

#1655 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2009 - 21:23

JOOO, to bylo vono, díky!!!!!!! Ještě prosím někde tu byly napsány parametry pro tyhle seznamácký náhledový mapy, nemůžu je najít. Něco tam bylo napsáno defaultně a já to v rámci laborování smazal...
  • 0

#1656 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2009 - 7:12

Měl bych malou prosbu... Nešlo by info okno po importu PQ mírně upravit? Jedná se mi především o to, že v okně jsou nečitelné informace o naplněných PQ. Nedalo by se okno zprava přesunout dolů, aby bylo širší a vypsat do něj všechny importované PQ s počtem keší (pro kontrolu) a ty přetažené vypsat červeně?
  • 0

#1657 bobrb

bobrb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2009 - 15:42

Jak vytvorim vyber kesi 20 km kolem domova? Mam nastaveny filtr, ktery tohle dela ale jen v pripade, ze v "Ref:" mam nastaveny domov. Pokud je tam neco jineho dela to ten kruh kolem toho jineho bonu --> lze nastavit takovy fltr, ktery mi udela nejdrive kruh kolem domova a pak kruh kolem prace aniz bych rucne menil "Ref" bod? Nebo jak ho zmenim prikazem pro skript Combine?
  • 0

#1658 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2009 - 18:17

bobrb napsal/a:
Jak vytvorim vyber kesi 20 km kolem domova?
Mam nastaveny filtr, ktery tohle dela ale jen v pripade, ze v "Ref:" mam nastaveny domov. Pokud je tam neco jineho dela to ten kruh kolem toho jineho bonu --> lze nastavit takovy fltr, ktery mi udela nejdrive kruh kolem domova a pak kruh kolem prace aniz bych rucne menil "Ref" bod? Nebo jak ho zmenim prikazem pro skript Combine?


Já bych použil referenční bod a pak bych ty dva výběry sečetl.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#1659 bobrb

bobrb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2009 - 18:54

kolombo napsal/a:
Já bych použil referenční bod a pak bych ty dva výběry sečetl.

A jeste jednou a pro Bobry by to neslo? ;o)
Normalne vyberu referencni bod a provedu na nem filtr a vyhledam kese v okoli. Pak bych musel rucne vybrat jiny referencni bod a filtrovany vyber pricist k tomu predchozimu vysledku. Me so prave to o abych ten referencni bod nemusel menit rucne...
  • 0

#1660 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2009 - 18:57

V kolika vlaknech to budeme resit? Ne, nejde to. Ano, pujde to.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama