Přejít na obsah


Fotka

Max. velikost karty v 60 CSx


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
22 odpovědí na toto téma

#1 hrasek

hrasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 273 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2008 - 23:51

Vím že už se to tu řešilo, ale zajímá mě, zda-li je maximální použitelná velikost karty do Garmina 60CSx skutečně "jen" 2 GB. 4GB je údajně na nic protože mapy musí být v 1 img souboru a kvůli FAT omezení je zbytečné mít víc jak 2 GB kartu. Existuje způsob jak do 60 CSx dostat víc než 2GB map?
  • 0

#2 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2008 - 8:22

hrasek napsal/a:
Vím že už se to tu řešilo, ale zajímá mě, zda-li je maximální použitelná velikost karty do Garmina 60CSx skutečně "jen" 2 GB. 4GB je údajně na nic protože mapy musí být v 1 img souboru a kvůli FAT omezení je zbytečné mít víc jak 2 GB kartu.

Existuje způsob jak do 60 CSx dostat víc než 2GB map?


A existuje důvod?

Plánuješ cestu kolem světa bez zastávky na kafe ?
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#3 hrasek

hrasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 273 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2008 - 9:04

Důvod v podstatě nemám, jen jsem někde četl že to vezme i 4GB kartu a při dnešních cenách je rozdíl mezi 2GB a 4GB zanedbatelný. Pokud by tam ale nešlo nahrát víc než 2GB (uznávám zbytečnost) tak nemá cenu kupovat 4GB.
  • 0

#4 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2008 - 9:18

Ano, ctyrgigovou kartu to vezme, ale je pravda, ze vice jak 2GB map tam nenarves. Zbyvajici pamet muzes vyuzit treba tak, ze si budes ukladat tracklogy na kartu... a v duchodu si pak muzes prehrat, kudy jsi cely zivot chodil. :D
  • 0

#5 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2009 - 9:50

Máte někdo problémy, že i když má člověk 2 GB kartu, tak při nahrávání třeba 400 MB sady map tak MapSource napíše něco přibližně jako "Sada map má 400 MB, ale na kartě je jen 1,9 GB"?
  • 0

#6 garfield

garfield

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2009 - 13:11

Poslední firmware na 60csx podporuje více jak 2GB map.
  • 0

>>> Všechno jde, jen hadi se plazí <<<


#7 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2009 - 13:18

No, presne 4GB map. Nicmene nutno dodat, ze mapy jsou limitovany nejen celkovym objemem, ale take celkovym poctem mapovych regionu. Takze i kdyz by ses do objemu vesel, nemusi ti to ten mapset zbastit.
  • 0

#8 wendabr

wendabr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2009 - 19:07

Já jsem přes prázdniny opravoval naši 60CSx ( http://www.technika....ska-oprava.html ), takže jsem se rozhodnul vyzkoušet, co vydrží i z hlediska maximální kapacity karty. První na co jsem narazil, byl článek o 16GB kartě - http://www.asiteabou...et/g_60csx.html. Nejspíše to opravdu funguje, ale to jsem nemohl vyzkoušet, protože mám v PDA sice 32 GB, ale v provedení FULL, nikoli MICRO, co potřebuje 60CSX. Vyzkoušel jsem ale 8GB SDHC a jako disk jsem ji po připojení viděl. Podmínkou je použití FW v3.90. (Poslední verze je 4.00, verze 3.20 už pozná SDHC, nikoli jen SD karty, v3.90 překonává právě onu magickou hranici 2 GB ).
HaLuMa má samozřejmě pravdu - i když nahrajete novější FW, dovolí vám to překonat dříve "nepřekonatelnou" hranici 2GB, ale počet mapových dlaždic (tj. všech vybraných kousků mapy) v tom jednom mapovém souboru, odesílaném do GPS už ne - ten limitovaný (pokud se nemýlím) asi hodnotou 2025. Dám příklad - žena frčela v srpnu na karpatský okruh (z Brna - Morava, Slovensko, Polsko, Ukrajina. Já jsem měl v plánu hned po skončení této cesty odjet do Německa. Když jsem chtěl nahrát do CSx příslušné mapy (včetně CNEU kvůli autu), dostal jsem se lehce nad 4 GB. Problém byl právě v tom, že celkový počet mapových dlaždic překročil oněch 2025 kousků, takže jsem musel provést krácení zájmového území. Nicméně s pomocí jiné utility (zmíněné v druhém odkazu) mi to dneska funguje - v počítači mám uložené IMG obrazy jednotlivých území, spojím je výše uvedenou utilitou, pošlu do 60CSx a pokud nepřekročí celkem 2025 kousků, ať mají klidně i 4GB, ta 60CSx to opravdu zvládne.

Vložený obrázek

Samozřejmě platí, že procesor CSx se už trošku zadýchává, takže je dobré si mapy, které zrovna nepoužíváte, vypnout. (Menu - nastavení mapy - Menu, kurzorem a Entrem určit, které mapy vypnout a které nechat zapnuté).
  • 0
HP iPAQ 214 (32GB SDHC+32 GB CF), GPS - QStarz Q1000X, BeeLineGPS. OziExplorerCE. Při cyklotoulkách navíc Asus eee901 (256GB SSD). Manuál OziExplorerCE

#9 Brabenecz

Brabenecz

    Veterán geocachingu

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2009 - 21:09

Ještě bych upozornil na mé nedávné zjištění, že na kartu dokáže 60CSx uložit maximálně 255 tracklogů.
  • 0

#10 StanB99

StanB99

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2009 - 21:32

Brabenecz napsal/a:
Ještě bych upozornil na mé nedávné zjištění, že na kartu dokáže 60CSx uložit maximálně 255 tracklogů.

Dobře, a další traclogy to nezapisuje , nebo přepisuje ty nejstarší?
  • 0

#11 Brabenecz

Brabenecz

    Veterán geocachingu

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2009 - 0:22

StanB99 napsal/a:
Dobře, a další traclogy to nezapisuje , nebo přepisuje ty nejstarší?

Další to už nezapisuje.
  • 0

#12 VelkyVezir

VelkyVezir

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 101 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2009 - 20:37

Mam verzi 3.90 a zadne omezeni v poctu tracklogu jsem nezaznamenal - prave jsem si z SD karty stahnul 394 tracklogu o celkove velikosti cca 100 MB. Treba bude problem nekde jinde...
  • 0

#13 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 432 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2009 - 20:48

Brabenecz napsal/a:
Ještě bych upozornil na mé nedávné zjištění, že na kartu dokáže 60CSx uložit maximálně 255 tracklogů.


To bude asi dané omezením počtu položek v kořenovém adresáři FAT. Možná, že použitím FAT32 (to ale nevím, jestli 60ka umí) by se problém vyřešil.
  • 0

#14 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2009 - 21:18

SDHC standardne pouziva FAT32. Takze kdyz to umi zbastit SDHC karty, tak bych podporu FAT32 ocekaval.
  • 0

#15 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 985 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2011 - 15:42

Ahoj, zkousim 8GB kartu, ale nejaxe ji nechce, fw 4.0 a po zapnuti to zatuhne. Karta je v FAT32. Tusim spravne, ze je problem s FAT32? Diky.
  • 0

Zanikle vesnice/obce
KML soubor pro zobrazeni v maps.google.com nebo Google Earth


http://


#16 Tom007

Tom007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2011 - 16:04

Máš naistalovaný adresář Garmin na kartě? Já jsem si včera taky hrál, a problém byl v adresáři, případně zkus změnit značku karty .
  • 0

Garmin GPSmap 60CSx, Topo Czech, Nokia Lumia730 DS


#17 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 985 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2011 - 16:55

nemam, zkusim, diky
  • 0

Zanikle vesnice/obce
KML soubor pro zobrazeni v maps.google.com nebo Google Earth


http://


#18 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 985 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2011 - 17:22

vytvoreny addr garmin nepomohl mam Verbatom 8G SDHC
  • 0

Zanikle vesnice/obce
KML soubor pro zobrazeni v maps.google.com nebo Google Earth


http://


#19 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 985 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2011 - 18:02

zkusim vse na karte smazat a zkontrolovat a vlozit prazdnou pripadne pak jeste s addr garmin
  • 0

Zanikle vesnice/obce
KML soubor pro zobrazeni v maps.google.com nebo Google Earth


http://


#20 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 985 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2011 - 18:08

Uzzzz :D Nejaka asibka na karte, uz to jede. Uf :)
  • 0

Zanikle vesnice/obce
KML soubor pro zobrazeni v maps.google.com nebo Google Earth


http://





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama