Přejít na obsah


Fotka

Změny v zadáni cache!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
21 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2005 - 0:12

PROSÍM autory cache,aby když se změní podstatně zadání souřadnic,nebo výpočtů u multicache,aby to oznámili ve foru.Dnes jsem byl hledat THE TOWER GCQD45.Papír se souřadnicemi jsem si vytiskl v den zveřejnění(2.9),a dnes (8.9)jsem se konečně dostal,abych ji našel.Hledal jsem úplně jinde,neboť souřadnice byly změněny!Nenapadlo mne,že se souřadnice tak brzy změnily!Kdyby to bylo ve foru,tak bych to zaregistroval(čtu ho pravidelně)Na změnu souřadnic u cache,o kterých jsem neveděl,jsem "shořel" již několikrát! DÍK! P.S.Navrhuji ,aby byla založena samostatná rubrika ZMĚNY V CACHE,aby bylo hned vidět,co se kde změnilo,a nezapadlo by to někde mezi příspěvky v oznámení!
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2005 - 9:58

Stejně si myslím, že nejspolehlivější je kontrola přímo na GC.COM. Ač jsem na tuhle keš ještě nevyrazil, změnu souřadnic jsem zjistil už před několika dny, aniž bych k tomu potřeboval fórum. Dokonce i na sv.Vaclav keši jsem o nových souřadnicích věděl, ale vlastní nepozorností jsem si stáhl staré z GC.CZ. Ale byla to jen moje chyba.
Pokud jsi týden po vytisknutí souřadnic u nové cache šel podle starého papíru, je třeba s takovým rizikem počítat a večer předem si zkontrolovat souřadnice. Tolik práce to zase není, je to otázka jedné minuty. Když už vážíš mnoho desítek minut, případně několik hodin času na lov keše, vyplatí se obětovat chvilinku zkontrolovat aktuálnost souřadnic plánovaných keší. třeba i přes WAP, pokud nejsem zrovna doma.
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2005 - 12:21

Na to lze namítnout, že ne každý čte/používá/zná toto fórum.
Řešením pro tebe může být zapsání cache, kterou plánuješ někdy v budoucnosti navštívit na watch list. Pak ti bude každá změna nebo log chodit emailem.
Je dobré, pokud autor cache oznámí provedenou změnu formou poznámky (bohužel to není pravidlem). Kontrola na gc.com před akcí, případně přes wap na místě v případě pochybností je asi nutností.
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2005 - 10:17

Server MČ Praha Zbraslav změnil svoji adresu a umístění snímků z kamery. Zadání GCPDPE bylo proto aktualizovano na správné odkazy k archivním snímkům.
Konec hlášení! :-)

  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2005 - 14:44

Cache RETEZOVY MOST - GCQ7WR - je přesunuta do míst s lepším signálem (cca 9m) a měla by být tudíž lépe odlovitelná. Nová nápověda hovoří velmi jasně.
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2005 - 15:03

Honza na tyhle zpravy udelal nove forum, kam lze psat se subjectem odpovidajicim jmenu+waypointu cache, netreba pokracovat v tomto threadu.
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2005 - 10:18

Ten wap, to je fakt zázrak. Po hodině hledání cache je jako nouzovka, pro ověření správnosti zadání/souřadnic, k nezaplacení. Je to první smysluplné využití této technologie, kterého jsem svědkem.
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2005 - 12:35

Na to lze namítnout, že ne každý čte/používá/zná toto fórum.
Řešením pro tebe může být zapsání cache, kterou plánuješ někdy v budoucnosti navštívit na watch list. Pak ti bude každá změna nebo log chodit emailem.
Je dobré, pokud autor cache oznámí provedenou změnu formou poznámky (bohužel to není pravidlem). Kontrola na gc.com před akcí, případně přes wap na místě v případě pochybností je asi nutností.

Já myslím, že je to hlavně na zodpovědnosti tvůrců cache, aby ji udělali tak, že je trvanlivá a stabilní svou polohou.

  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2005 - 19:11

Řešením pro tebe může být zapsání cache, kterou plánuješ někdy v budoucnosti navštívit na watch list. Pak ti bude každá změna nebo log chodit emailem.



Jen technická poznámka k watchlistu - nevím, možná jsem jediný takový blázen, ale měl jsem zvyk, že jsem si každou nalezenou keš dával do watchlistu, abych věděl, co se kolem geocachingu děje.. :-)) Jenže když jsem překonal stovkovou hranici a ukládal jsem svou 101. keš do watchlistu, napsalo mi to, že nejsem premium member a tudíže mám možnost si nacpat do svého watchlistu maximálně 100 keší... :-)) No, stejně mě ty mraky e-mailů každý den už začínaly trochu unavovat.. :-)))

Who:-)
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2005 - 22:59

Na to lze namítnout, že ne každý čte/používá/zná toto fórum.
Řešením pro tebe může být zapsání cache, kterou plánuješ někdy v budoucnosti navštívit na watch list. Pak ti bude každá změna nebo log chodit emailem.
Je dobré, pokud autor cache oznámí provedenou změnu formou poznámky (bohužel to není pravidlem). Kontrola na gc.com před akcí, případně přes wap na místě v případě pochybností je asi nutností.

Nechci mít ve watchlistu všechny cache!Já si většinou cache vybírám podle toho,kam mne pracovní proces odvane.A to se dozvím až v práci,Wap nemám a v práci internet také ne!Takže ráno před odchodem zkouknu forum,a kdyby byla ta rubrika"Změny cache",tak bych hned věděl o změnách a mohl si je operativně opravit!A argument"Na to lze namítnout, že ne každý čte/používá/zná toto fórum. "je jednoduchá odpověď,koho to zajímá,ten se k této rubrice dostane.
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2005 - 10:29

Ja tedna nevim, me wap v posledni dobe nejak odmita chodit, stale mi to hlasi server aplication error:(
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2005 - 22:18

To opravdu vypadá jako úlet ;-)
Na watchlist si davam kese, na ktere se bezprostredne chystam a take ty, ktere jsem zrovna navstivil, abych vedel, zda ji po mne nekdo nasel a zda se neztratila. Po tydnu od objeveni dalsim geokacerem obvykle danou kesku z watchlistu smaznu. Zatim jsem se nedostal pres cca 25 soucasne hlidanych kesek :-)
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2005 - 16:53

Jen technická poznámka k watchlistu - nevím, možná jsem jediný takový blázen, ale měl jsem zvyk, že jsem si každou nalezenou keš dával do watchlistu, abych věděl, co se kolem geocachingu děje.. :-))

Uff, uz jsem myslel ze jsem jedinej blázen ... Me to slouzi na pripomenuti tech mnohdy krasnych mist.

Jenže když jsem překonal stovkovou hranici a ukládal jsem svou 101. keš do watchlistu, napsalo mi to, že nejsem premium member a tudíže mám možnost si nacpat do svého watchlistu maximálně 100 keší... :-))

Tak az se prehoupnu pres 100, zacnu uvazovat o PM

No, stejně mě ty mraky e-mailů každý den už začínaly trochu unavovat.. :-)))

No, kdyby to tak byl jedinej spam, co dostavamMedcin
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2005 - 19:14

Na vedomost se dava docasna uprava STAGE 2 u multikesky [GCMCZH] DOBRY DEN / GOOD DAY do konecne opravy kasny na namesti. Pocitejte s tim, predejdete tak zbytecnym diskuzim :-))
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2005 - 21:50


[... Wap nemám a v práci internet také ne!Takže ráno před odchodem zkouknu forum... ]

Wap ma dnes kazdy mobil a operator, a ten na kontrolu opravdu bohate staci. Telefon, ktery wap neumi, se snad dnes neda sehnat ani v bazaru. Podle mne obetovat tech par korun za hardware a vlastni prenos dat pro kontrolu kesky, kam se chystam, vyjde (nejen financne) lepe, nez nasledny straveny cas na chybnem miste s naslednou spatnou naladou a psani pozadavku do fora s mnoha vykricniky. A to kvuli neuspesnemu hledani na chybnych souradnicich, ktere navic byly opraveny na GC.COM vice jak dva dny predtim (Mam dojem, ze to je dokonce skoro ctyri dny :-)) Navic i kontrola fora rano pred vyjezdem nemusi byt vubec aktualni, takze i ta neni 100%ni. WAP uz mne minimalne 3x vytahl z bryndy, a to nejen kvuli spatnym souradnicim.
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2005 - 19:48

Cache Mariastock premistena do bezpeci, pote co trampove a pionyri spalili puvodni ukryt. Zadosti plzenskych pionyru v logbooku "hoďte sem cíga, příště si je vemem" nevyhoveno.
  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2005 - 10:40

Ja tedna nevim, me wap v posledni dobe nejak odmita chodit, stale mi to hlasi server aplication error:(

Je treba vyuzivat sluzeb http://rtr.ca/geo - tento server je dostupny prakticky nepretrzite, nejede jen, kdyz je provadena maintenance GC.COM.
  • 0

#18 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2005 - 20:10

Na vědomost se zároveň dává, že má cache Akinorev (u Říčan) je v současné době disablovaná, jelikož mi z ní volal adp., že se prý lesníci v místě cache rozhodli udělat z toho krásného kusu lesa paseku.. :-( Příští týden to dojedu zkontrolovat a najdu pro cache jiné místo. Díky za pochopení, Who
  • 0

#19 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 září 2005 - 13:26

" Navic i kontrola fora rano pred vyjezdem nemusi byt vubec aktualni, takze i ta neni 100%ni."
Proc by to nebylo 100%ni?To by musel autor cache zmenit souradnice behem tehoz dne dopoledne,coz se vetsinou nestane(mozna vyjimecne).Proc budu "zivit"mobil.operatory pres WAP,kdyz uz autor meni souradnice,tak je jeste napise do jine rubriky.Ve forech se pise o kazde "kravine",tak proc by tu nemohla byt tato rubrika,ktera by urcite pomohla nejen me,ale zajiste i Tobe i jinym.
  • 0

#20 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2005 - 10:47

Super!!! diky, slape pekne.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama