Přejít na obsah


Fotka

Pes věrný přítel geocachera !!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
47 odpovědí na toto téma

#1 Frody

Frody

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2008 - 16:10

Toto téma je věnované všem co mají psa a hlavně pro ty, kteří svého čtyřnohého přítele berou s sebou na lov za cachem. Zde můžete psát různé zážitky při výpravě s vaším psem,co je nezbytná výbava pro pochod se psem jak vybírat trasy a můžete ostatním poradit a napsat své poznatky. DĚKUJI!!! Já mám psa, který se absolutně na geocaching ,,nehodí" je to totiž malej bílej maltézák a důvodů je rovnou několik=BÍLÁ DLOUHÁ SRST,KRÁTKÉ NOHY,LÍNÝ A SPOLEČENSKÝ PES. No sice semnou jednou šel ale to bylo naposled,měl plno klíšťat a ty větvičky a bodláky a celý byl černý jak bota.:( Je to prostě pes který je nejraději doma v pelechu. Tak pište ;)
  • 0

#2 MadDogTeam

MadDogTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 357 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2008 - 16:23

Hehe :) mno neni moc kesi ktere bych dal bez psa, vzhledem k tomu ze me leze pomalu i do sprchy :) zavislacka :D Flat coated retriever - dlouha cerna srst, prilehaa, dlouhe nohy, vetvicky a klistata se nas nastesti moc nedrzi, hlina - mno sice radi hlinu, ale nastesti ma tzv. samocistici srst, takze uschne a oklepe se a je to OK, a co se tyka pelechu - mno tam by nejradsi nebyla vubec, me by taky nevadilo kdyby byla jinde, nebot za pelech si vybrala mou postel a jakmile to jen jde jsme venku :D
  • 0
Galaxy SII + search dogs Phalko a Ela :)

#3 Uza

Uza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 146 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2008 - 17:48

A umí hledat kešky? Chystáme se naučit našeho retrievra hledat. Podle mě se takový ten typ kešek v šíleném páchnoucím černém , tenkém, po jednom nálezu rozhadrovaném, igelitíku do odpadkových košů musí naučit hledat. Ten musí pes cítit na 100m ;)
  • 0

#4 lucky&spol

lucky&spol

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2008 - 18:15

Uza napsal/a:
A umí hledat kešky?

My bereme Lucky skoro na všechny kešky, absolvovala s námi i Delle Amazoni Salto (atribut pro psy nevhodné) a Velkou husí cestu se spaním pod širákem.
Zatím našla ale jenom jednu naši: byla u založení a pak jsme si sami dělali betatest a omylem jsme zadali do GPS souřadnice o 100m dál:o. Lucky ale neomylně zamířila na správné místo:p.
  • 0

#5 Sharteana

Sharteana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 89 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2008 - 18:33

Uza napsal/a:
A umí hledat kešky? Chystáme se naučit našeho retrievra hledat. Podle mě se takový ten typ kešek v šíleném páchnoucím černém , tenkém, po jednom nálezu rozhadrovaném, igelitíku do odpadkových košů musí naučit hledat. Ten musí pes cítit na 100m ;)

Jo retriever na hledani kesi je vybornej, jen jsem nekde udelala chybu ve vycviku - to moje jelito s oblibou vyhrabava kes pouze kdyz ji zpetne maskuju, jeden geoparez ktery mame na vychazkove trase chodi rozebirat takrka pravidelne :D Vlastni found it ma zatim jen jeden, takze skore nic moc :D
  • 0

#6 bella-donna

bella-donna

    z ZZ9 Plural Z Alpha

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2008 - 19:49

Jsem věrnou geospolečnicí čivavy Dikouše, který mi při odlovech bojovně vyčuhuje z kabelky. Myslela jsem, že mi alespoň bude na krku nosit Legenda, jenže ho to uzemnilo. :D
  • 0

#7 alicek

alicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2008 - 20:38

Nojo, nase jezevčice Silva (od silva, silvestris = les) me vlastne privedla ke geocachingu. To kvuli ní jsem si koupil prvni GPS abychom mohli chodit kam chce. A nyni tedy chodime na kešky. Vyhrabala jich jen pár z těch tisíce co u nich byla a mam podezření, že to bylo náhodou:). Jinak hrabe vehementne tam kde já, ale obvykle tam nic není:(. A potom samozrejme př maskování, to se do toho dá s vervou. A potom ji musím odhánět, když otevřu kešku, protože by okamžitě vyzvedla a rozkousala nějakou hračku. ;)
  • 0

#8 pawlick

pawlick

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2008 - 21:39

Nejlepší pro kačera je jednoznačně dobrman :D Jednak si na vás nějakej mudla nedovolí, můžete u kešky předstírat výcvik, to funguje velice dobře. JEdnak bezpečně pozná, že se blížíme ke keši a sama nás navádí. A pokud nás někdo předběhne a vyfoukne nám FTF, tak má tendeci ho ulízat k smrti. Lakus by mohl povídat :D Ale má velkou nevýhodu - při vyhrabávání keše nám vždycky sebere klacek z ruky :D Ale třeba v Cerekvi vytáhla odplavenou kešku z vody a zachránila nás tak od DNF. Prostě nejlepší pes na GC je dobrman :D
  • 0

#9 chipoliny

chipoliny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2008 - 15:39

Jo jo, dobrman je nejlepší :D
http://www.hugozdanova.blogspot.com/

  • 0
www.chipoliny.blogspot.com
podívejte se na geoprojekt K pramenům
http://chipoliny.blo.../k-pramenm.html

#10 pawlick

pawlick

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2008 - 15:55

Krásnej pes, já dobrmany miluju. Máš už dalšího? Mě když umřela loni čuba, tak jsem to vydržel týden a běžel jsem pro Greis :)
  • 0

#11 kareha

kareha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2008 - 17:41

Se psem chodím lovit ráda, ve městě se ním dá dobře maskovat odlov a v přírodě je zase přítomnost psa tak nějak povznášející, když můžu pozorvat jak si to zvíře užívá pohyb venku. Předchozí pes (flat coated retriever - zdravíme Phalíska :)) s námi prošel nějakou plus minus stovku kešek, jednou se mu podařilo keš najít, ale myslím si že to bylo spíš proto, že někde pod ní byla myšička.. ale chvilku jsem si myslela že mám opravdu geopsa. Bohužel se nám pravděpodobně při lovu kešky otrávil, takže jedno ponaučení pro ostatní - pokus vám pes něco venku sežere, nespoléhejte na to, že to zase bylo něco voňavého mazlavého a jděte to radši zkontrolovat. Jeho následnicí se stala fenečka, opět fcr. Pár kešek už s námi ulovila, zatím je nehledá, ale zato se na Medlově osvědčila jako výborný hledač a zloděj jídla... Co se plánování výletů se psem týče, protože flat je pes vodomilný a navíc je mu v létě vedro, snažíme se přes léto plánovat výlety pokud možno podél potoka nebo tak, abychom nějakou vodní plochu potkali často. Pokud se nezadaří, do výbavy musíme přibalit ještě flašku vody pro psa a to se občas pronese. Už aby byla psina dost velká a mohla si nosit vlastní batoh :).
  • 0

#12 chipoliny

chipoliny

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2008 - 18:49

pawlick napsal/a:
Krásnej pes, já dobrmany miluju. Máš už dalšího? Mě když umřela loni čuba, tak jsem to vydržel týden a běžel jsem pro Greis :)

Bohužel dalšího nemám. Pracuju na směny a byl by to teď problém, ale pravdou je, že po psovi pořád pošilhávám, protože to je prostě boží zvíře :-D
  • 0
www.chipoliny.blogspot.com
podívejte se na geoprojekt K pramenům
http://chipoliny.blo.../k-pramenm.html

#13 TerezaK

TerezaK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 76 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2008 - 20:40

Já mám teda NO, ale jako geopes se vůbec neosvědčila :-) Pravda, procházky se jí líbí, ale místo aby pomáhala hledat, tak raději trhá vodítkem a od kešky mě honí pryč :D Asi špatná geovýchova :D
  • 0

#14 DATaTEAM

DATaTEAM

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 141 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2008 - 20:59

Nase RTW je uz nejaky cas v duchodu, ale na lehci kesky ji bereme s sebou :-) Jen misto kesky lovime klacky a ztracene tenisaky:D:D Zasadne lovime jakekoli drevinate zalezitosti, kdyz panicka sleza mokry kopec a ma co delat, aby nejela po zadku:D jinak je pes uzasne maskovani pred mudlyB) Hlavne v Praze pri odlovu:)
  • 0
While the rest of the species is descended from apes, redheads are descended from cats.

#15 drobik

drobik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2008 - 13:09

Osobne kesujem bez psa, ale uz sa mi stalo ze pri jednej keske sa pohybovala osoba + pes, nakoniec z toho bola Arwen s akitou :)
  • 0

#16 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 753 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2008 - 14:23

Jo, kdyz nemam dite, mam sebou psa.. :) Zatim v pomeru ucasti vyhrava dite... ;) Preci jen, s obouma dohromady to moc nejde... Ale ze by byl ochoten ... ba schopny kesky sam najit.. to ne. Pokud stravim na jednom miste dele nez pikosekundu, je celej nervni ze deme dal...ze tady ho to nudi...nejradsi je, pokud jdu stale dopredu,a on kolem me muze rotovat v kruzich ... Minulou sobotu jsem se zdrzel na Sulikove skale (GC13CKA) ponekud dele i na me (asi hodinu, nebot jsem tam ztratil GPS BT modul a snazil se ho v tech hromadach listi - nad kotniky - najit...)... se divim, ze pri jeho hysterickem stekotu na me neprisel nakej ochrance zvirat... Jo, mam Kavalira King Charles spanela...
  • 0

Zítra je taky den!!! :)

Garmin Oregon 550 + OSM mapy // iPhone 4 + Geocaching / Alcatel OneTouch 997D Ultra + Geocaching + Locus Pro // ThinkPad R61i + GeoGet // nohy / MHD / Ford C-Max / Trek Fuel EX / koloběžka Bizon


#17 dusivka

dusivka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 106 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2008 - 21:37

Mel jsem 16let dobrmanku, uzasnej umazlenej pes.

Tato "nova" labradorka http://img.geocachin...123b4079068.jpg se sice nemazli, zato je to posuk vsech posuku. Zezere na co prijde, s oblibou nici kvetinace s hodnotnym obsahem a radosti se muze zblaznit z kohokoliv koho uvidi - vcetne nahodnych kolemjdoucich na prochazce. Take se velice rychle naucila obirat bezbrane sedici rybare, kteri maji okolo sebe rozlozene nadobky s cervy, kukurici, boilies atd.:) Nase vcerejsi prochazka na cache "Topol cerny" se stala nahanenim psa honiciho zajice:), ale k jejimu dobru ji musim priznat nalez cache Panaromixova skrejs.
  • 0

#18 E-quinnie-E

E-quinnie-E

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2008 - 1:35

Tak já se psem lovim - přijde mi to jako fajn spojení příjemného s užitečným a předpokládám, že můj retriever si to taky myslí:) Má rád dlouhé procházky a obzvlášť pokud je poblíž nějaká voda, stoka či bahno - to přímo miluje:D Nepohrdne ani teď na podzim všudy přítomným listím, obzvláště pokud je někde na kopci - to se pak spouští dolů hlavou napřed a packama nahoru - nechápu:D Zatím jsme spolu odlovili většinu kešek - hlavně v Plzeňském kraji a na Moravě, pražské lovim bohužel bez něho - teda zatím... Kešku našel jen jednu a to na Šumavě, ale za to vehementně škodí a znesnadňuje práci při ukládání kešek - už párkrát se stalo, že keš ukryju a jdu pryč, najednou se otočim a vidim psa, jak keš ke mně nese a má z toho hroznou radost - kdo zná retrievery dokáže si určitě představit jejich nadšení, když mají něco v tlamě a můžou to nosit:) Jinak se musim přiznat, že pokud mám k dispozici auto, plánuji výlety za keškami s ohledem na psa - takže nejraději nějaké multi, nebo tradi s dlouhou trasou :)
  • 0

#19 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2008 - 1:53

Hezký, nekonfliktní téma ;)

Zážitky z kešování se psem třeba tento:
http://www.geocachin...61-901cbd5d8e87
nebo tento:
http://www.geocachin...d5-83cf21c80c42

+ jedna historka výjimečně nezvěčněná v logu:

Opět lokalita Slavkovského lesa, kde i strouhy v lese nezapřou železitý minerální obsah... Náš labrador (krásná tmavě žlutá barva srsti) vešel do jedné takové strouhy, načež vylezl na druhé straně do poloviny těla - celý červený. Poté si to štrádoval pěkným bahníčkem, takže nohy pěkně až do dvou třetin celý černý. Pointa byla, když jsme se vynořili z lesa u Mariánek u decentního penzionku, kde si ho nadšení Němci začali fotit s výkřiky jako "echte Deutschhund!" apod. Skutečně vypadal jako chodící podoba německé vlajky :D
  • 0
Retired slowcacher

#20 MV

MV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 01 listopad 2008 - 3:48

TerezaK napsal/a:
Já mám teda NO, ale jako geopes se vůbec neosvědčila :-) Pravda, procházky se jí líbí, ale místo aby pomáhala hledat, tak raději trhá vodítkem a od kešky mě honí pryč :D Asi špatná geovýchova :D

To bude asi tím, že NO má IQ BB, a zajímají ho jen tři věci: 1. Co by sežral, 2. Co by sežral, 3. Co by sežral.
  • 0




3 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 3 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama