Přejít na obsah


Fotka

Z čeho všeho lze keš vyrobit


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
29 odpovědí na toto téma

#1 Van-Direk

Van-Direk

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2008 - 10:45

Zdravím všechny. Když jsem začal s GC pozoroval jsem funkčnost materiálů cache. Pak jsem chtěl tu svou nějak odlišit a vymyslet originálně a aby splňovala odolnost. Chápu, že originalitu jednotlivých kačerů a keší nemusí prozrazovat tímto tématem. Může to být také téma jak se vyvarovat chyb začínajících nebo naopak perličky při návštěvě zahraničních keší anebo jen tak pro zábavu. Nedávno jsem našel měkkou krabičku od salátu Boneco jako náhradu po 3 měsících disable. Dík.
  • 0

#2 Dpman

Dpman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 398 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2008 - 13:55

Zřejmě ownerovi saláty Boneco obzvláště chutnají B)
  • 0

#3 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2008 - 16:06

Onehdá jsem uvítal že na jedné small keši v provedení "krabice na rozvod elektriky", byla použita ta moderní voděodolná s gumovým víkem. Když jsem tam potřeboval narvat TB tak se víko prostě jenom vypoulilo a krabice byla furt vodotěsná.
  • 0

#4 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2008 - 16:11

Jo a chtěl jsem ještě napsat, že nezáleží jen na materiálech. Pokud strčíš plastovou krabici do hromádky kamenů, tak máš padesát na padesát, že praskne, protože na ní neopatrný kačer jeden z těch kamenů hodí z výšky, eventuelně se ten šutr bude snažit zapasovat celou svou vahou. Uvažoval jsem vo kovovejch, ale poměr výkon/cena vychází pro plastovky právě díky nízké ceně a snadnému sehnání.
  • 0

#5 Dpman

Dpman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 398 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2008 - 20:36

A nebo se do kešky bude Ebik snažit narvat TB a víčko se nevypoulí ale krabice praskne, že. :|
  • 0

#6 Adrian_S

Adrian_S

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 318 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2008 - 20:43

Nejlepší krabičky jsou L&L (Lock & Lock), které jsou vodotěsné a více vydrží. Pak můžeš kdyžtak použít například krabičky od chlóru z bazénů apod.. Jen co nedoporučuji tak jsou sklenice od zavařovaček, přesnídávek a jiné a hlavně tzv. Polárkáče (krabičky od polárkového dortu a jiných pochoutek, např. od salátů), protože ty nic nevydží.. Když pořídíš kvalitní krabičku, tak si piš, že ostatní cacheři budou aspoň na 50 % spokojeni.;)
  • 0

#7 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2008 - 21:48

Nepíšeš o jakou velikost keší se ti jedná, ale jednoznačně mohu doporučit Lock Lock, které jsou dostupné v dostatečné paletě velikostí i tvarů. Při volbě krabičky hodně záleží na tom, zda uložení je na suchém a vodotěsném místě nebo prostě někde v přírodě atd. Rozhodně ne sklo, tenké plasty bez pevného okraje krabičky.
  • 0

#8 Sylvia999

Sylvia999

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 538 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2008 - 7:57

Kov je sice dobrý, ale ve vlhku rezne, na to je také třeba pamatovat.
  • 0
Sylvia999

#9 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 101 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2008 - 8:46

Jestli chceš vědět z čeho se dají vyrobit kešky, koukni sem: http://forums.ground...hl=ccc pictures
  • 0

#10 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2008 - 9:43

Hmm, to je sila. Tak to bych si ani neskrtl.
  • 0

#11 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2008 - 10:12

gord napsal/a:
Hmm, to je sila. Tak to bych si ani neskrtl.


no tak nepodcenujme se - nasli to amici, nasli bysme to taky :) napr ta siska je na tisu - horsi by byla smrkova nahore na smrku. :D

a myslim, ze vafaci nasli nekde v nemecku kes, ktera se nakonec ukazala byt ukryta chorosi a v lesiku bylo 50 rozhrabanych parezu a na kazdym stromu 30 chorosu a hint nebyl. :)
  • 0

#12 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2008 - 10:36

njn, to jsou ty vymazlený krabičky ;)
  • 0

#13 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2008 - 10:49

Dain & Olik napsal/a:

gord napsal/a:
Hmm, to je sila. Tak to bych si ani neskrtl.


no tak nepodcenujme se - nasli to amici, nasli bysme to taky :) napr ta siska je na tisu - horsi by byla smrkova nahore na smrku. :D

a myslim, ze vafaci nasli nekde v nemecku kes, ktera se nakonec ukazala byt ukryta chorosi a v lesiku bylo 50 rozhrabanych parezu a na kazdym stromu 30 chorosu a hint nebyl. :)


Ja vyjadroval svuj nazor na sve schopnosti, ne obecny predpoklad. Kdyz si uvedomim, ze mam resty na 1/1 a podivam se na tohle ...
  • 0

#14 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2008 - 11:36

ja to myslel tak, aby ses nepodcenoval. neni vetsi zaloudnosti nez kes 1/1 ;), tyjhle vymazleny se hledaji mnohem lip
  • 0

#15 Sylvia999

Sylvia999

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 538 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2008 - 12:13

Jo a taky doporučuji najít nějakou mtaufovu meteorologickou kešku. To je dobrá inspirace
  • 0
Sylvia999

#16 Jitka_F

Jitka_F

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2008 - 14:03

Dain & Olik napsal/a:
ja to myslel tak, aby ses nepodcenoval. neni vetsi zaloudnosti nez kes 1/1 ;), tyjhle vymazleny se hledaji mnohem lip


A to je prosím velká pravda. Třeba keška Telč-Oslednice splňuje 1/1 obtížnost aji terén, nicméně se mi ani napotřetí nepodařilo najít žádný pravděpodobný úkryt....A skoro všici říkaj, jak to bylo snadný najít.
  • 0

#17 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2008 - 14:07

No co se tyce te Telce tak kdyz sem ji lovil ja tak kousek od ni cekaly na dece dve decka. Zjevne o kesi vedeli a cekali kdo ji prijde hledat. Nastesti nas bylo vic nez jich takze jsme je chytrymi presuny mezi rozhlednou a kesi natolik zmatli ze odlov i ukryti bylo bez jejich asistence :) Takze mozne je to ze tahle kes ma pohyblive souradnice :)
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#18 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2008 - 14:47

Jitka_F napsal/a:

1/1 obtížnost aji terén, nicméně se mi ani napotřetí nepodařilo najít žádný pravděpodobný úkryt....A skoro všici říkaj, jak to bylo snadný najít.


jooo, to obzvlast miluju, kdyz nekde saskuju, nevim uz co by, hledam spasu v logach a tam se doctu - found: "na prvni sahnuti" "ihned" "jen jsem pribrzdil" "nasla nase babicka" "snadnejsi nalez jsem v zivote nezazil"....:D
  • 0

#19 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2008 - 15:14

Dain & Olik napsal/a:

Jitka_F napsal/a:

1/1 obtížnost aji terén, nicméně se mi ani napotřetí nepodařilo najít žádný pravděpodobný úkryt....A skoro všici říkaj, jak to bylo snadný najít.


jooo, to obzvlast miluju, kdyz nekde saskuju, nevim uz co by, hledam spasu v logach a tam se doctu - found: "na prvni sahnuti" "ihned" "jen jsem pribrzdil" "nasla nase babicka" "snadnejsi nalez jsem v zivote nezazil"....:D

Jsme trochu sice mimo téma, ale v mém případě heslo: "Co najde slepý vozíčkář, nenajdu já" platí dokonale ;).
  • 0

#20 hrabosek

hrabosek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 356 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2008 - 8:59

to mi pripomina jak sem asi 8krat byl v olomouci na fortu v tynecku... pokazde sem tam saskoval asi hodinu a pul... nakoec kdyz si s mnou jedna geokamaradka zahrala "zima, prihoriva, hori" tak jsem ji objevil... když jsem ji tam hledal předtim, tak sem si na ni pokaždé aspoň jednou šahl... takže geoslepota forever! :)
  • 0
a to je (asi) vše přátelé... :D




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama