Přejít na obsah


Fotka

PS Geocoin a jiné sběratelsky zajímavé věci v cache


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
10 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2005 - 0:26

Zdravím všechny. Celkem rád si z cache odnáším něco na památku a tak jsem stále přemýšlel, co zajímavého do cache dávat, aby si to člověk schoval, nebo to začal sbírat a měl z geocachingu a hledání cache další radost.
Začal jsem do cache co jsme zakládali dávat geopohlednice...dokonce pohlednice speciálně pro FTF....no, ty FTFkové se moc nechytli, ale přesto si v okolí Plzně našli své příznivce :-)...
V Poník teamu se snažíme dodržovat pravidlo dávat do cache na památku naší návštěvy něco z koňskou nebo geo tématikou, takže byly přívěšky z hlavou koně a kompasy, nicméně stále to nebylo ono. Jednoho dne jsem zabrousil na tuto stránku a byl jsem nadšenej. To je přeně ono! Začal jsem přemýšlet jak to udělat a hlavně, jak to udělat levně. Svěřil jsem se se svým problémem Honzovi JPAgeo, on byl nápadem také nadšenej a tak nás na řešení bylo víc. Nebudu vás napínat, povedlo se a máme ohromnou radost. Výsledek našeho snažení si můžete prohlédnout zde. Pro ty, co se jim naše geocoiny líbí a chtěli by si je také vyrobit, mám tyto informace: Celkové náklady byly 22kč za kus. Kolečka jsou tzv. sukovníky o průměru 35mm. Jsou k mání v každé truhlárně popřípadě v obchodu s potřebami pro truhláře za cca 1-2kč. Použitý návrh je dělán v Corelu a pro toho, kdo by chtěl v sérii s námi pokračovat, je jako šablona k dispozici via e-mail. Motiv je na sukovníky přenesen gravírováním laserem...cca 10kč strana...Celá realizace proběhla v Plzni, takže cacheři nebo teamy v Plzni a okolí nás můžou kontaktovat, dáme jim přesné informace kdo a kde. Budem moc rádi, když se k nám někdo přidá, aby bylo co sbírat.
Když už jste dočetli na konec....spousty hledačů a teamů má krásná razítka, navštívenky a tak....pochlubte se nám:-)
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2005 - 8:56

Parada, nadhera.
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2005 - 9:03

Ahoj, ja som rozmyslal podobne pred takmer dvoma rokmi a tak vznikli moje sosovky http://geolens.bilak.sk ktorych niekolko kusov koluje aj po Cechach. Podarilo sa mi ich dostat aj na spominanu stranku Fisur teamu. Okrem toho su spolu s inymi peknymi "signature items" dostupne aj na http://www.sigitem.com . Je to sklenena sosovka s priemerom 6cm a nulovou dioptriou na ktorej je pieskovane logo a jedinecne cislo pouzite na trackovanie. Tu by som doporucil Vase drevene tokeny tiez cislovat, boli by jedinecne potom. Budem rad, ked nejaky casom najdem. Co sa tyka nakladov, sosovka je drahsia vec, momentalne s kozenym puzdrom sa da ledva urobit pod 100 Sk, tak ze neide do kazdej cache, ale len do vynimocnych alebo FTF atd...
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2005 - 18:40

Výsledek našeho snažení si můžete prohlédnout target="_blank">zde.

Moc pekne, uz se tesim, az nejake dorazi do me Koda Wooden Coin Exchange - zatim jsou tam jen TZ a Toniczechova geoplacka z historicky prvniho ceskeho eventu.
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2005 - 11:26

Zdravím všechny. Celkem rád si z cache odnáším něco na památku a tak jsem stále přemýšlel, co zajímavého do cache dávat, aby si to člověk schoval, nebo to začal sbírat a měl z geocachingu a hledání cache další radost.....

Velmi dobry napad, tez o tom uvazuji, jen jsem to zatim nedotahl do faze realizace. Dik za pekny napad, sam uvazuji o velikosti kolecka Turisticke znamky.
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2005 - 21:48

Ahoj, ja som rozmyslal podobne pred takmer dvoma rokmi a tak vznikli moje sosovky http://geolens.bilak.sk ktorych niekolko kusov koluje aj po Cechach. Podarilo sa mi ich dostat aj na spominanu stranku Fisur teamu. Okrem toho su spolu s inymi peknymi "signature items" dostupne aj na http://www.sigitem.com . Je to sklenena sosovka s priemerom 6cm a nulovou dioptriou na ktorej je pieskovane logo a jedinecne cislo pouzite na trackovanie. Tu by som doporucil Vase drevene tokeny tiez cislovat, boli by jedinecne potom. Budem rad, ked nejaky casom najdem. Co sa tyka nakladov, sosovka je drahsia vec, momentalne s kozenym puzdrom sa da ledva urobit pod 100 Sk, tak ze neide do kazdej cache, ale len do vynimocnych alebo FTF atd...


Týjo, máš krásnou geočocku :-) super nápad, jen bych se bál, že se může rozbít. Ten nápad s tím číslováním je skvělej. Taky jsme o tom uvažovali, ale zatím nevím jak na to ...výrobu by to prodražovalo, takže by musela být čísla na kolečka malována nějak dodatečně. Popřípadě by musela být očíslovaná kartička v obalu s geocoinem. Asi touto cestou bychom se vydali. Pak je třeba vyrobit nejaké ty stránky a tak, bylo by krásné, kdyby něco podobného jako je http://www.sigitem.com vzniklo i v rámci webu geocaching.cz To by bylo něco...Co vy ostatní na to? I když bych měl asi říci co Honzo na to :-) ale věřím, že by se dalo něco vytvořit společně.

Moc krásné trackování svých geocoinů má Moun10bike...dokonce tam má i mapky. To už je hodně vychytaný.
Jinak by mě zajímalo jak si se na stránky sigitem dostal...to ses tam nějak se svými čočkami přihlásil nebo jak to funguje?
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2005 - 21:33

Moc pekne, uz se tesim, az nejake dorazi do me Koda Wooden Coin Exchange - zatim jsou tam jen TZ a Toniczechova geoplacka z historicky prvniho ceskeho eventu.

Víme o ní a už se na ní tešíme, už při výrobě jsme si říkali, že možná to vydržíme a náš první Geocoin pustíme do světa právě tam :-)
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2005 - 22:06

Velmi dobry napad, tez o tom uvazuji, jen jsem to zatim nedotahl do faze realizace. Dik za pekny napad, sam uvazuji o velikosti kolecka Turisticke znamky.

Nápad to není špatný, ale solim mne přivedl ještě na jeden nápad - co zkusit vyrobit skutečnou TZ ? Kontakty na výrobce mám, myslím, že za určitých okolností by se to dalo realizovat. Jaký je váš náhled na tuto věc ? V každém případě by to něco stálo, ale výtěžek lze věnovat rozvoji gc.cz nebo podobně.
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2005 - 10:42

Velmi dobry napad, tez o tom uvazuji, jen jsem to zatim nedotahl do faze realizace. Dik za pekny napad, sam uvazuji o velikosti kolecka Turisticke znamky.


Jo o tom jsem taky uvažoval...ale pak jsem to opustil, TZ se mi zdá zbytečně velká a tlustá....zase by to limitovalo použití např. ve small cache. Nebyl to, ale jedinej důvod, sukovníky jsou vyráběny sériově a proto mají takovou zajímavou cenu. Já osobně chtěl pro našeho poníka kolečko větší....uvažoval jsem o polovině TZ, přece jen má poník víc detailů a na větším kolečku by mu to slušelo víc, ale problém, jednak soustruh....ten jsem vyřešil a jednak materiál a ten problém jsem nevyřešil.....byly nějaké pokusy z násadou od lopaty ...pokusy koupit hranol atd....
Pak se to samo dá vyřešit zakázkou, ale tam už bych se nevešel do našeho rozpočtu max.35kč za kus. Kolečko průměr 40mm stojí 7 kč bez DPH. A celkově se po prodražovalo i gravírování stojí víc a tak by mě při 100 kusech vyšlo jedno na cca 45 kč a to bych si polepšil v průměru jen o 5mm....myslím, že to za to už nestálo. Pokud by ovšem byl někdo schopen sehnat někde kolečka větší za cenu třeba 3kč za kus a levnější gravírování....možná by se dalo uvažovat....každopádně by se nám mohl pochlubit. :-)
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2005 - 11:16

Víme o ní a už se na ní tešíme, už při výrobě jsme si říkali, že možná to vydržíme a náš první Geocoin pustíme do světa právě tam :-)

je to krasna vecicka, co ste vyrobili, ale nevolal by som to geocoin, skor geowoodencoin :) Minca je predsa len z kovu.
BTW co tak urobit oficialnu cesku geocoin trackovatelnu na gc.com? Pecka kedysi zistoval naklady na vyrobu, musel by som sa ho spytat, jak to vyzeralo. Boli tam aj dost vysoke poplatky groundspeaku, ale teraz je velky boom trackovatelnych geocoinov na gc.com, aj s poplatkami je to mozno ine a cast produkcie by sme mohli predat aj do zahranicia - hlavne amici to dost zbieraju. Pripadny vytazok by mohol ist na prevadzku stranky gc.cz, co Vy na to?
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2005 - 10:56

Nápad to není špatný, ale solim mne přivedl ještě na jeden nápad - co zkusit vyrobit skutečnou TZ ? Kontakty na výrobce mám, myslím, že za určitých okolností by se to dalo realizovat. Jaký je váš náhled na tuto věc ? V každém případě by to něco stálo, ale výtěžek lze věnovat rozvoji gc.cz nebo podobně.


Pokud by se do toho mělo jít nějak společně tak bych byl spíš pro pamětníka.... ( http://www.pametnik.wz.cz/uvod.php ) přece jen pamětník je mince ....stojí sice o 25kč víc než TZ, ale kvalita je naprosto jiná a i velikost je příjemnější. Pravda i o pamětníku jsme uvažovali, ale cena za raznici je šílená ....někde bych to našel, ale je to přes 3000 určitě.
Určitě jsem pro jakoukoliv podporu gc.cz.....třeba by se dalo pak v rámci těhto stránek mince trackovat a tak....provda je, že pokud bychom do toho šli společně, byla by to mince jen jedna a nebyla by taková druhová rozmanitost, vhodná pro sbírání.
Tím myslím to, že jak u TZ tak u pamětníku je při jakékoliv změně (číslo, název teamu, cachera)nutno vyrobit a zaplatit novou síto/raznici .....tam by se dalo ušetřit jen na tom, že by byly zadní strany třeba stejné jako je to v našem případě ...ale předky by si stejnak musel zaplatit každý sám.
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama