Přejít na obsah


Fotka

Návštěva již nalezené keš


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
23 odpovědí na toto téma

#1 MausX

MausX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2008 - 12:42

Dobrý den, chtěl bych se zeptat. Buď sem špatně hledal, nebo sem slepy, ale nikde sem nenašel jestli můžu navštívit již mnou nalezenou keš a vložit do ni Geocoin který mám ted u sebe. Majitel si přeje určitý cíl a pro splněni musím teda jít na místo kde sem už byl. Neporušuje to pravidla nebo nějakou etiku??
  • 0

#2 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2008 - 12:47

Ahoj. Není to vůbec nic proti ničemu. Jen se už neloguj pomocí "Found it", ale coin vlož přes "Write a note".
  • 0

#3 czcharlie

czcharlie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 292 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2008 - 12:51

MausX napsal/a:
Dobrý den, chtěl bych se zeptat. Buď sem špatně hledal, nebo sem slepy, ale nikde sem nenašel jestli můžu navštívit již mnou nalezenou keš a vložit do ni Geocoin který mám ted u sebe. Majitel si přeje určitý cíl a pro splněni musím teda jít na místo kde sem už byl. Neporušuje to pravidla nebo nějakou etiku??

Na tom neni nic spatneho, nelogujes ale jako Found it nybrz Write note a do logu zapises duvod navstevy.
  • 0

#4 czcharlie

czcharlie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 292 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2008 - 12:52

alkes napsal/a:
Ahoj. Není to vůbec nic proti ničemu. Jen se už neloguj pomocí "Found it", ale coin vlož přes "Write a note".

Kurna Alkes, to nemuzes chvili pockat nez se my pomalejsi rozhoupeme? :D:D:D
  • 0

#5 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2008 - 13:03

B):):)
  • 0

#6 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2008 - 13:06

Já jak viděl, že je alkes online, ani jsem nereagoval ;):):)
  • 0

#7 rr

rr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2008 - 13:31

MausX napsal/a:
Dobrý den, chtěl bych se zeptat. Buď sem špatně hledal, nebo sem slepy, ale nikde sem nenašel jestli můžu navštívit již mnou nalezenou keš a vložit do ni Geocoin který mám ted u sebe. Majitel si přeje určitý cíl a pro splněni musím teda jít na místo kde sem už byl. Neporušuje to pravidla nebo nějakou etiku??


Pokud autor zásadně změní listing, např. přesune kešku na nové místo a změní indicie či udělá z jednoduché kešky multinu apod., myslím, že nové nalezení se může logovat jako Found It.

Jinak s Write note se nic nezkazí :)
  • 0

#8 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2008 - 13:35

rr napsal/a:

Pokud autor zásadně změní listing, např. přesune kešku na nové místo a změní indicie či udělá z jednoduché kešky multinu apod., myslím, že nové nalezení se může logovat jako Found It.


tak tohle zalezi ciste na autorovi. vetsina uznava jedno GC, jeden log. takze zadne automaticke nove found it. a uz vubec ne, kvuli zmenam indicii :D
  • 0

#9 MausX

MausX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2008 - 14:03

Díky moc všem, toto sem otřeboval vědět ;)
  • 0

#10 rr

rr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2008 - 14:30

Dain & Olik napsal/a:

rr napsal/a:

Pokud autor zásadně změní listing, např. přesune kešku na nové místo a změní indicie či udělá z jednoduché kešky multinu apod., myslím, že nové nalezení se může logovat jako Found It.


tak tohle zalezi ciste na autorovi. vetsina uznava jedno GC, jeden log. takze zadne automaticke nove found it. a uz vubec ne, kvuli zmenam indicii :D


Nepsal jsem automaticky, ale může.. ;)
Jistě, pokud se změní jen indiicie a keška zůstane na tom samém místě, není co řešit. Při změně finálky a změně indicií = v podstatě jde o novou kešku se starým názvem bych nebyl tak rezolutní. Samozřejmě, owner je kešky pán a stojí za to se ho na jeho názor zeptat dopředu.
  • 0

#11 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2008 - 15:02

Pokud někdo udělá z tradiční multinu, změní indicie a prostě celou kešku tak, že by ji mělo smysl znovu hledat, tak ať raději udělá kešku novou a můžeme ji jít znovu hledat a logovat Found It. Ale to závisí na tom, co chtěl keškou říci, pokud ukázat místo, je to něco jiného než když jde o šifru nebo když jde o provedení.
  • 0

#12 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2008 - 15:15

rr: no nemůže ;) (teda nemuze.... klidne si to muze logovat do aleluja :D) ale mne z tvych textu prijde, zes ten predpoklad trochu otocil, ono to neni jak si psal: pokud autor zmeni > muze se logovat - paradigma zni: nekteri autori pri zmene povoli dalsi logovani. vyjimkou je tech par vyjimek, kteri to vyslovne pisou v listingu :). (a dalsich par, kteri takovehle blbiny neresi a nehodlaji si kazit naladu mazanim logu a pripadnym dohadovanim, kdyz presunou skrys tradicky o 20 metru kvuli kradezi a bodožhavci si ji zaloguji znovu :D). ale treba se paradigma v blizke dobe razantne posune a bude se vsechno logovat 30krat, protoze autor automaticky kazdych 14 dni zmeni umisteni, by bylo vic bodiku ... :D jinak jak je videt, povazuju dalsi logovani za blbost. kes jsem odlovil a pokud se zmeni umisteni a misto zazdenych oken na baraku se pocitaji sprusle na zebriku na pudu, nevidim duvod, proc bych si ji mel jit logovat znovu ... proste jedno GC, jeden nalez. a zase jsem z toho pomohl udelat absolutni offtopic, pak nemaj byt reci, ze diskuze je zmatena a zpetne se neda nic najit, kdyz tu dristam picoviny o uplne necem jinym. :D
  • 0

#13 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 648 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2008 - 15:36

Tak nějak žasnu. Logovat dvakrát tutéž keš - proč bych to dělal? To, co mi keška měla dát, ať už to byl bod, ukázání pěkného místa, potrápení závitů nebo cokoliv jiného, mi už dala, tak proč bych se k ní vracel? Samozřejmě, že netvrdím, že jsem v životě neudělal nic kvůli bodu, ale tohle mě ještě nenapadlo. Navíc jsem si doteď naivně myslel, že dokud má keš stejný identifikátor waypointu, tak můžu logovat kolikrát chci a bod mi zůstane jen jeden. Lidi, pojďme zase dělat geocaching pro radost !!!! (taky si uvědomuju, že původní dotaz byl trošku o něčem úplně jiném ;))
  • 0

#14 Tacmud

Tacmud

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2008 - 16:13

mtauf napsal/a:
Tak nějak žasnu. Logovat dvakrát tutéž keš - proč bych to dělal? To, co mi keška měla dát, ať už to byl bod, ukázání pěkného místa, potrápení závitů nebo cokoliv jiného, mi už dala, tak proč bych se k ní vracel?
...
Lidi, pojďme zase dělat geocaching pro radost !!!!
(taky si uvědomuju, že původní dotaz byl trošku o něčem úplně jiném ;))


Třeba může být kačer tak zapomětlivej, že sice má zapsáno že už tam byl a našel, ale vůbec si nepamatuje kde byla a jak to tam vypadalo! Pak je to vlastně úplně novej nález :D :D :D
  • 0
Lidé o mě říkají, že jsem flegmatik, mě je to ale jedno!

#15 czcharlie

czcharlie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 292 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2008 - 16:39

Smarja tak uz toho nechte, puvodni dotaz byl vyresen, tak proc dal diskutovat ve stejnem vlakne o necem uplne jinem (a v podstate o nicem)?
  • 0

#16 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2008 - 16:44

A ono snad jde změnit tradicional na multi apod. během jejího života??? :) Pro zajímavost jsem to zkusil a co myslíte? Mno nejde. :) Resp. jde to, ale jen přes výpomoc reviewra, který to může za určitých okolností udělat, ale zatím jsem to viděl jen jednou a to za předpokladu, že danou cache ještě nikdo nenašel a nebo ji nalezlo jen několik málo lidí a zjsitili se nějaké nedostatky (kolize s jinou keší apod). A že budu počítat něco jiného, nebo že místo jedné zastávky na multi půjdu po dvaceti dalších je mě jedno. Prostě jsem ji jednou odlovil a basta. :) Osobně jsem, ale tuto vyjímku na nějaký čas učinil na jedné své tradicional, kde jsem ale učinil zásadnější změnu v podobě cache a tudíž se změnila obtížnost z 1,5 na 3. Z toho důvodu, aby si lidi mohli najít i novou verzi jsem dal do listingu upozornění na možný opětovný log. Nicméně tohoto faktu nevyužil nikdo i přes to, že se na tu cache pár kačerů vydalo znovu. :)
  • 0

#17 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2008 - 17:23

chemic77 napsal/a:
A ono snad jde změnit tradicional na multi apod. během jejího života??? :)

Například: GC1E1W6 jsem lovil jako tradičku.

Mimochodem - WriteNote můžu dát kamkoli, nic neříká o tom, že jsem u keše byl. Od seznamu logů čekám, že tam najdu, kdy jsem kde byl. Co máte furt s nějakejma bodama? Co je to "bod"? Když je DT=11, i když je DT=55, tradička nebo složitá multimystery, vždy je to "jeden bod". Tedy posuzovat cokoli podle bodů je slabomyslnost. Vykašlete se na body a uživejte si výlety. (ale to už jsem psal tolikrát...)
  • 0

#18 Iluvator

Iluvator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2008 - 21:59

Nebudu promazávat - přesun
  • 0
Oregon 300
Tak do toho šlápni ať vidíš kousek světa.....

#19 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 18:52

Asi se sem hodí nejvíc toto téma. Zajímalo by mě, co byste udělali být na našem místě. Jedná se o čerstvě založenou kešku OBROK 09 GC1Q9EK. Jedná se o mysterku s cílem v podzemních chodbách. Bohužel krátce po zveřejnění, po necelém měsíci, se stalo to, že vchod, který byl otevřený po mnoho desítek let, byl zazděn, takže místo, kde byla keška původně je nepřístupné. Máme teď 3 možnosti: 1) Zrušit kešku, což nechci 2) Změnit umístění kešky o více jak 1 km a jen trochu změnit výpočet, ale tím pádem už vlastně ochudím ty, co už viděli jinou část podzemí tím, že se o tom třeba nedozví. 3) Změnit umístění kešky a částečně indície k výpočtu (část výpočtu by zůstala stejná, část šifry by byla změněná a založit tuto kešku jako novou a tu starou na starém místě archivovat, protože přece jen ukážeme zase jiné pěkné místo a napadl mě i trochu jiný způsob hledání. Samozřejmě je tu i možnost, že to dopadne dle bodu 1), protože nenajdu vhodné místo, ale to bych zrovná já sám osobně dělal moc nerad. Co si myslíte o podobné situaci - zrušit původní kešku a udělat novou o trochu jinou a trochu jinde jako 3), nebo předělat a nechat pod původním kódem, i když bych nyní udělal třeba i trochu jiný postup hledání a částečně i počítání?
  • 0

#20 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 19:24

Ja bych postupoval asi podle podle bodu 2. Presto ze ji mam nalezenou, nejspis bych se stavil i na te nove verzi, protoze se me tyhle podzemi hrozne libej (no vlastne podle bodu 3 by to bylo za novej bodik, tudiz jeste lakavejsi :D)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama