Přejít na obsah


Fotka

Oregon a cache


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
23 odpovědí na toto téma

#1 Lukyn_CZ

Lukyn_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2008 - 19:37

Koupil jsem oregona, nejsem PM a nevyznam se v GSAK ani MoZiGo. Jsou tu hrozne dlouhy vlakna a nevyznam se v nich, mohl by me jednoduse poradit jak nahrat cache do Oregona i s listingem?? Dekuji. Pripadne icq 326-165-877, at se nezaklada dalsi vlaknou...
  • 0

#2 cztweety

cztweety

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2008 - 20:36

Pokud nejsi PM, tak to mas docela smulu, to k listingu nemas pristup. Jako BM si muzes stahovat pouze LOC a ty listingy neobsahujou. Jedine ze by ti je posilal nekdo kdo je PM ( format GPX je obsahuje ) ;) Jinak staci nebejt linej a precist si diskuze B)
  • 0
Jára Cimrman - otec GPS aneb „Gde Proboha Sem ?“

GEOPERNIKARI

#3 CykloDav

CykloDav

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 367 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2008 - 20:39

Nauč se MoZiGo i jako PM jsem ho používal pro optimalizaci originál PQ.
  • 0
Kolo jede

#4 Lukyn_CZ

Lukyn_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2008 - 20:43

k MoZiGO, stve me tam ta slovenstina :D neprehledny...
  • 0

#5 CykloDav

CykloDav

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 367 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2008 - 20:51

Lukyn_CZ napsal/a:
k MoZiGO, stve me tam ta slovenstina :D neprehledny...

No tak to se v mně moc nehrabal, Klama tam dal češtinu už dávno.:D
  • 0
Kolo jede

#6 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2008 - 21:02

Nez ti nekdo napise, ze mas hledat, tak...Pokud nejsi PM, tak 100% MoZiGo (stahne ti vybrane kesky i s komplet listingem do jedineho .gpx ktery potom jenom prekopirujes do adresare gps), s nastavenim jsem bojoval dost, ale nakonec uspesne zdolal alespon zaklady...musis se registrovat na strankach http://mozigo.zubor.net/ , stahnout si instalacni verzi a posledni update (ten se dost casto meni). kterym preplacnes nainstalovany soubor. Postupuj podle pruvodce - tim vyplnis hlavne prihlasovaci udaje na stranku gc.com). Pak je v programu potreba vyplnit v zalozce jazyk registracni kod, ktery ziskas ve svem profilu na strankach MoZiGo. V nastaveni je nedulezitejsi vyplnit "muj vychozi bod" ve formatu, jaky je prednastaven, pak vybrat "pravidla tvorby jmena pro GPX" pripadne jestli se ti napoveda (hint) ulozi do listingu pozpatku :-) a zaskrtnout "při startu programu automaticky prihlas na gc.com". Nakonec nastaveni ulozit stisknutim "zapis do INI" .V zalozce pomucky geokesera je dulezite! vyplnit znovu domaci souradnice - tzn. "merici bod" (dulezite je, co je v zelenem ramecku - napr. se tam udaj prekopiruje a nasledne zmackne ctverecek nebo se prevede z horniho boxu z formatu dec. degreese ). No a ted teprve to hlavni ... princip je ten, ze si kesky v pozadovane oblasti musis na mape (nebo jinak) vybrat, potom stahnout cele jejich listingy fyzicky do pocitace a pote je teprv muzes exportovat do tebou zvoleneho formatu (nebo vkladat statistiku na gc.com). Mrkni v helpu Moziga na videa a precti si na strankach Moziga "Postup pri tvorbe štatistík" ...tohle je uz spis o metode pokus-omyl, k vysledku se da dobrat nekolika zpusobama a kazdej si musi vybrat co mu vyhovuje vic... tak snad jsem alespon trochu pomoh ...
  • 0

#7 Lukyn_CZ

Lukyn_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2008 - 21:06

HuntBehind napsal/a:
Nez ti nekdo napise, ze mas hledat, tak...Pokud nejsi PM, tak 100% MoZiGo (stahne ti vybrane kesky i s komplet listingem do jedineho .gpx ktery potom jenom prekopirujes do adresare gps), s nastavenim jsem bojoval dost, ale nakonec uspesne zdolal alespon zaklady...musis se registrovat na strankach http://mozigo.zubor.net/ , stahnout si instalacni verzi a posledni update (ten se dost casto meni). kterym preplacnes nainstalovany soubor. Postupuj podle pruvodce - tim vyplnis hlavne prihlasovaci udaje na stranku gc.com). Pak je v programu potreba vyplnit v zalozce jazyk registracni kod, ktery ziskas ve svem profilu na strankach MoZiGo. V nastaveni je nedulezitejsi vyplnit "muj vychozi bod" ve formatu, jaky je prednastaven, pak vybrat "pravidla tvorby jmena pro GPX" pripadne jestli se ti napoveda (hint) ulozi do listingu pozpatku :-) a zaskrtnout "při startu programu automaticky prihlas na gc.com". Nakonec nastaveni ulozit stisknutim "zapis do INI" .V zalozce pomucky geokesera je dulezite! vyplnit znovu domaci souradnice - tzn. "merici bod" (dulezite je, co je v zelenem ramecku - napr. se tam udaj prekopiruje a nasledne zmackne ctverecek nebo se prevede z horniho boxu z formatu dec. degreese ). No a ted teprve to hlavni ... princip je ten, ze si musis vybrat kesky, ktere chces vybrat, stahnout jejich listingy fyzicky do pocitace a pote je teprv muzes exportovat do tebou zvoleneho formatu (nebo vkladat statistiku na gc.com). Mrkni v helpu na videa a precti si na strankach moziga "Postup pri tvorbe štatistík" ...tohle je uz spis o metode pokus-omyl, k vysledku se da dobrat nekolika zpusobama a kazdej si musi vybrat co mu vyhovuje vic... tak snad jsem alespon trochu pomoh ...


Moc dekuju, cestinu jsem tam uz dal,zaregistrovanej jsem byl ... ted se tim prokousat ;)
  • 0

#8 jaryn

jaryn

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2008 - 7:12

Zkus skrýšotlač,také nejsem PM a mám přes něj komplet listing.Vše šlape naprosto bez problémů.
  • 0

#9 TantalCZ

TantalCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 110 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2008 - 9:15

jaryn napsal/a:
Zkus skrýšotlač,také nejsem PM a mám přes něj komplet listing.Vše šlape naprosto bez problémů.


Vážně ten skrýšotlač generuje GPX použitelné naprosto bez problémů v Oregonu?
Ptám se proto, že ho spokojeně používám ke generování waypointů do svého Legenda Cx a do lépe vypadajících papírových listingů. Ovšem teď hodlám přejít právě na Oregon a bylo by ideální zůstat u stejného programu, díky.
  • 0

#10 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2008 - 9:20

pred par tydny o vikendu melo PQ zpozdeni, tak jsem vygeneroval okruh narychlo skrysotlacem - v coloradu bez problemu, ve dvojceti oregon to bude stejny.
  • 0

#11 krutizlab

krutizlab

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2008 - 11:34

Používám skrýšotlač na generování GPX do Oregonu, kde se zobrazuje vše včetně hintu a posledních logů naprosto bez problémů, jenom se občas musí provést upgrade skrýšotlače.
  • 0

#12 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2008 - 11:58

No já nevím, tu java věc (čti skrýšotlač) jsem taky zkoušel, přišlo mi to jednoduché a přívětivé, až do chvíle, kdy jsem se s tím pokusil něco dělat :D a zaseklo se mi to několikrát u stahování asi čtvrtého listingu a dál nic ... vážně s ním dokážete stáhnout do Oregonu najednou okolí třeba 40 km nebo získat kešky podél trasy, vygenerovat statistiku ... atd.? S MoZiGo to jde a je super! Ale to je jedno, vůbec to sem nepatří ... každý ať si používá co chce ... Lukyn_CZ nepoložil otázku co kdo používá, ale jak to používá ... ?
  • 0

#13 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2008 - 12:06

No okolí 40 km je už v dnešní době trochu přehnaný nárok- jestli je to v praze, tak 40 km zahrnuje dobrých 2000 keší,což skrýšotlačem nestáhneš ani náhodou. Stahuj po dávkách cca 200 keší a půjde to...
  • 0

#14 tomasCR

tomasCR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2008 - 13:04

HuntBehind napsal/a:
No já nevím, tu java věc (čti skrýšotlač) jsem taky zkoušel, přišlo mi to jednoduché a přívětivé, až do chvíle, kdy jsem se s tím pokusil něco dělat :D a zaseklo se mi to několikrát u stahování asi čtvrtého listingu a dál nic ...

No Skrýšotlač mi příjde opravdu nejjednodušší. Jen je potřeba ho spouštět s parametrem pro nastavení větší virtuální paměti pro javu:
"java -Xms32m -Xmx1024m -jar cacheprinter.jar"
do přílohy jsem dal soubor Cacheprinter.bat, který nakopíruj do složky kde máš soubor cacheprinter.jar a spouštěj ho přes ten bat soubor. Mě pak Skrýšotlač stáhne i 800 keší.
  • 0

#15 TantalCZ

TantalCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 110 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2008 - 13:20

tomasCR napsal/a:
No Skrýšotlač mi příjde opravdu nejjednodušší. Jen je potřeba ho spouštět s parametrem pro nastavení větší virtuální paměti pro javu:
"java -Xms32m -Xmx1024m -jar cacheprinter.jar"
do přílohy jsem dal soubor Cacheprinter.bat, který nakopíruj do složky kde máš soubor cacheprinter.jar a spouštěj ho přes ten bat soubor. Mě pak Skrýšotlač stáhne i 800 keší.


A já proč se mi to po pár desítkách tak seká, díky za radu!
  • 0

#16 jaryn

jaryn

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2008 - 13:30

Používám skrýšotlač vždy pro danou oblast na ktrerou se chystám vyrazit.Nevím pro koho má smysl tahat 200 a více keší,které stejně z časových důvodů nelze odlovit.
  • 0

#17 tomasCR

tomasCR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2008 - 13:37

jaryn napsal/a:
Používám skrýšotlač vždy pro danou oblast na ktrerou se chystám vyrazit.Nevím pro koho má smysl tahat 200 a více keší,které stejně z časových důvodů nelze odlovit.

To je sice pravda, ale já mám v gps okolí 40~50 km furt připravené a dopředu nemusím přemýšlet kam mě osud zavane ať už služebně nebo soukromě. Většinou se rozuhoduju až na místě a plánuju podle aktuální situace takže mi to tak vyhovuje. Žádná příprava jen vzít kolouše a někam vyrazit ;)
  • 0

#18 jaryn

jaryn

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2008 - 13:46

Tak to je samozřejmě také možnost to už záleží na každém co je pro něj nejpohodlnější.
  • 0

#19 chodak

chodak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2009 - 8:11

krutizlab napsal/a:
Používám skrýšotlač na generování GPX do Oregonu, kde se zobrazuje vše včetně hintu a posledních logů naprosto bez problémů, jenom se občas musí provést upgrade skrýšotlače.


Mohu se tedy zeptat na podrobný návod jak dostat keše do Oregonu s listingem, hintem a logem přes skrýšotlač a to aby se zobrazovaly jako poklady (a ne ve waipontech), ale v geocahcingu. Oregon mám od pondělí a stále se jen učím.
Moc děkuji
  • 0

#20 sekator

sekator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 137 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2009 - 8:41

Oficialne musis byt PREMIUM MEMBER,nebo neoficialne nejaky program ktery to umi bez PM.Treba MOZIGO(je v cestine).
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama