Přejít na obsah


Fotka

Bubble, bubble - Podvodnickej event na ostrově?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
22 odpovědí na toto téma

#1 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2008 - 15:24

Zduřte!

po čase potřebný geoodmlky se zase hlásím, tentokrát s nabídkou kvalitního...

... podvodnickýho eventu.

Potápníků mezi náma až zas tak moc nejni, takže počítám s tím, že bychom začali první tejden kurzíkem a kdo se neutopí, dostane podvodnickej glejt do 18m a zůstane dalších pár dní a třeba i další tejden, aby se náležitě prosolil a něco si z těch bublinek užil.

Kde: N43 17.385 E16 52.370
Kdy: zatím není stanoveno, cca 2/2 července-srpen 09
Jak: autem až na místo / nebo letadlem do Splitu-Sumartinu a pak si vás vyzvednu

Za kolik: ubytování ve stanech (2000 Kc/osobotejden), v karavanech s 230V za 2500 Kc/osobotejden nebo dražší varianty (penziony či hotýlek s polopenzí za cca 3,5-7K/osobotejden) pro choulostivější a jejich rodinky.

Event by byl pro všechny, gdo dorazej na souřadnice aspoň se šnorchlem v ruce. Přístrojový potápění a kurzík už samo není zadarmo, stejně jako potápnický výpravy na lodi. Ceny zatím neřešte, něco s náčelníkem potápnický báze dohodnu. Orientačně a beze slev přijde začátečnickej kurz SSI OWD na 7000 Kc. K tomu ještě náklady na dopravu, ubytování a placený ponory po skončení kurzu pro ty, gdo se stanou certifikovanejma podvodníkama a budou chtít.

K dispozici bychom měli potápnický instruktory fpotřebným počtu, pučovnu potápnickýho matroše, loď s kapitánem pro max. 20 kousků, camp mezi olivovníky, ohniště a rožniště, improvizovaný letní kino, no a vo srandu se snad už postaráme sami.

Koho život pod vodou nebere, může si dobře zalízt na stěnách a koho jo (jako mě), nechť zkontroluje lokality No a estli se nás sejde pár, gdo se nebojí v jeskyních a ještě k tomu s vodou, pak možná bude překvápko ;)

Takže...Zkontrolujte svoje prasátka, přestaňte luxovat pochcaný městský mikrošky a dejte mi zatím přes fórum vědět, jestli mám připravit i ňákou tu pixlu, kerou si jen tak někdo nezaloguje B)
  • 0

#2 hobler

hobler

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2008 - 15:41

No to zni velmi pekne!
  • 0

#3 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 648 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2008 - 15:58

Vypadá to velmi zajímavě. Přednesu to soudružce manažerce. Jak velcí georobotci se mohou této kratochvíle zúčastnit?
  • 0

#4 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2008 - 16:43

mtauf napsal/a:
Jak velcí georobotci se mohou této kratochvíle zúčastnit?

Na velikosti nezáleží. Do kurzu potápění se ale může přihlásit jen kdokoli:
1) zdravý (NE po infarktu, mrtvici, epilepsii a trvale neprůchodných dutinách. Klaustrofobici na vlastní uvážení.)
2) starší 15 let (nemohl by dostat plný certifikát, neunese výstroj a olověná závaží ničí nevyvinutou páteř)
  • 0

#5 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2008 - 17:01

Tak to zní hodně zajímavě, ale bohužel je to moc dlouhá doba dopředu. Chápu, že jinak to nejde, ale nemůžu slíbit (o to tady asi až tak nejde). Mno takže jinak. Je to opravdu zajímavé a pokud by nevyšlo nic jiného, tak by tohle byla luxusní náhrada. ;-)
  • 0

#6 vancosi

vancosi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2008 - 17:10

Zajímavé, budu o tom uvažovat. Mohl by to být další splněnej dětskej sen.
  • 0

#7 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2008 - 17:21

dandra napsal/a:
Do kurzu potápění se ale může přihlásit jen kdokoli:
1) zdravý (NE po infarktu, mrtvici, epilepsii a trvale neprůchodných dutinách. Klaustrofobici na vlastní uvážení.)


mnjo kazdy rano to vypada, ze jsem po infarktu, mrtvice me rani vzdycky pri ceste do prace, zachvat mivam pravidelne pred obedem a nepruchodny dutiny uz od narozeni. ale pry nic z toho jsem neprodelal, tak nevim, asi bych se tam jel kochat olivovym hajem :D
  • 0

#8 mtauf

mtauf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 648 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2008 - 18:49

dandra napsal/a:
2) starší 15 let


Přesně na to jsem se ptal. Škoda, juniorovi bude teprve 13. Takže ikdyž mě to hodně láká, asi ne.
  • 0

#9 javla

javla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2008 - 20:05

mtauf napsal/a:

dandra napsal/a:
2) starší 15 let


Přesně na to jsem se ptal. Škoda, juniorovi bude teprve 13. Takže ikdyž mě to hodně láká, asi ne.


Tak mu cvakneš nějaký "turistický" ponor do menší hloubky a bude mít zážitek i bez papírů kdoví jakej - papíry si může udělat kdykoliv.

My to absolvovali s 11-ti letým v Tunisu. Bylo to do maximálně 7-mi metrů, asi na 10 minut. Olova jsme dostávali až ve vodě (držíce se motorového člunu) stejně jako zbývající výstroj a každý měl osobního profíka pěkně celou dobu za ruku. Moc hezký zážitek. A mladej aby netáhl bombu (možná mu jen nechtěli přenastavovat jacket), tak jel na společnou bombu s instruktorem. Nicméně předtím v bazénu v hlouce asi metr kde jsme absolvovali tréningově jedno předváděcí kolečko ji měl a unesl - i když s ním pěkně mávala :)

Ještě obrázek (po vynoření)
Vložený obrázek
  • 0
Jana a Vlasta (JaVla) (PDA FS Loox N560)

#10 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2008 - 20:17

javla napsal/a:
A mladej aby netáhl bombu (možná mu jen nechtěli přenastavovat jacket), tak jel na společnou bombu s instruktorem.

Bomba je to, co používají teroristi. Potápěč saje z láhve, čili flašky.

Ale vážně: Na Manjaně je všechno všem úplně volný kromě jediný věci: bezpečnosti při potápění. Nikdo z instruktorů si tam netroufne porušit bezpečnostní pravidla, a to, co popisuješ, je první řádek z černý kroniky. Sorry, takhle to tam nefunguje.

Potápění pro děti není vyloučený, ale zatím nelze slibovat. Jsou k dispozici 1-2 malý komplet cajky i malý flašky. Pokud nás bude dost, že zaměstnáme 2 instruktory, pak jim zbude čas i na legrácky pro děti.
  • 0

#11 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2008 - 20:47

Velice lákavé, asi upravím rozpočtový výhled na příští rok, abych na tuhle srandu měl. Ještě prokonzultuji s kamarádem potápníkem (není sice cacher, ale jeho manželka ano :-))
  • 0

#12 kareha

kareha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2008 - 22:23

To je nabídka která se neodmítá :).
  • 0

#13 bor.uvka

bor.uvka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2008 - 7:06

Sem řikala že jo, že sem pro každou srandu takže začínám špárovat a když mě neporazí metro (hih stejně s nim nejezdim :-)) tak se tam potkáme. Zn. Šnorchl a masku mám B). Snad to nějak s Kacabou skloubíme, já se každopádně moc těším.
  • 0

#14 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2008 - 11:50

Tak nad tímhle bych zauvažoval i já. Pokud bych sehnal nějakýho magora z východu, tak se určitě rád zůčastním!
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#15 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2008 - 12:55

Vzhledem k tomu, že zkraje července se pořádají dětské tábory, termín asi posuneme na druhou polovinu měsíce. Přemýšlejte o tom jako o hlavní dovolený na Jadranu, kde se naučíte potápět a po kurzu budeme hlavně vyrážet na podvodnický výpravy na lodi. Na celém Brači je 5 pixel, takže pro bodohonce to fakt není. Užijou si ale i všichni lezci, horští kolojezdci i šnorchlaři. Trajektem se dá na pevninu a zmáknout na kole třeba 0->1762m z Makarský na Sv. Juru. Večer se vždycky srazíme v campu a urožníme, co den dá. Co s dětmi, když budete cvičit pod vodou? No, žádná školka tam není. Pokud se ve více lidech nedomluvíte, že někdo zůstane na břehu, pak lze jen spoléhat na to, že v zátoce, kde výcvik probíhá, je aspoň na kraji mělko ;) Při výpravách na lodi budou mít přednost potápěči. Nepotápníci budou bráni jako doplněk do naplnění kapacity lodi. Jeden den v týdnu ale určitě vyjde pauza, kdy se dá uspořádat "námořní" výprava pro děti. Je to komerční akce? Jo a ne. Event si zalogujou všichni, kdo se zjeví na souřadnicích v daný den. Bydlení a potápění samozřejmě zadarmo není, stejně jako kdekoli jinde. Co z toho mám? Slevu na kurzovném pro vás, pokud se mi podaří do rozumného termínu nashromáždit dostatečný počet lidí. Výše slevy bude závislá na počtu platících potápníků. Proč to dělám? Protože jsem tam loni prožil super dovolenou, poznal svéráznýho náčelníka - majitele báze a campu a věřím, že s bandou pošahanejch krabičkářů, který si nenechaj ujít jakoukoli příležitost k úpravě hladinky adrenalinu, bude ta příští ještě lepší B)
  • 0

#16 Selmice

Selmice

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 146 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2008 - 19:40

Sakryš nechcete to udělat od 2.8? Ze bychom si z toho udelali fain svatebni cetu ;) Mě s michajlem se to moooc libi!
  • 0
JUST HUNT IT!!!!

#17 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2008 - 17:47

Selmice napsal/a:
Sakryš nechcete to udělat od 2.8? Ze bychom si z toho udelali fain svatebni cetu ;) Mě s michajlem se to moooc libi!

Termín ještě není stanovený. Teď je jisté, že to nebude prvních 14 dní v červenci, kdy jsou Lakomcovy a jiné tábory. Srpen mi přijde trochu horší kvůli peklu na dálnicích (Němci, Italové).

Ale druhá svatba pod vodou? Proč ne... Jen to šampaňský se bude muset pít z cykloflašky :D:D:D

Takže registruju pádný důvod pro srpen. Nějaké další preference?
  • 0

#18 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2009 - 8:42

Zdar, už se musíme vyžvejknout s termínem a taky bych potřeboval dojednat podmínky včetně slev. Takže prosím, napiště mi via mail, kdo může přijet:

Báze Manjana v Sumartinu na ostrově Brač

Termín: 17.7.-24.7.
Kurs potápění SSI OWD: [počet kousků]
Potápění z lodi bez kursu (jen glejtovaní potápěči): [počet kousků]
Ubytování:
- vlastní auto/stan v campu
- pronajatý karavan v campu
- penzion u campu
- hotýlek s polopenzí

Termín: 24.7.-31.7.
Kurs potápění SSI OWD: [počet kousků]
Potápění z lodi bez kursu (jen glejtovaní potápěči): [počet kousků]
Ubytování:
- vlastní auto/stan v campu
- pronajatý karavan v campu
- penzion u campu
- hotýlek s polopenzí

Zde je odkaz na ceník

Pro rodiny s dětmi doporučuju zvolit některý z penzionů. Centrum dění je sice v campu, ale penziony jsou v docházkové vzdálenosti do campu jen 5-15 minut, jsou jen o 1000,- na osobu dražší a dá se tam na noc lépe ukrýt před vedrem a letním hmyzem.

Event bude samozřejmě pro všechny, kdo dorazí i za jinými aktivitami (lezení / MTB ), tj. bez ohledu na potápění. Takže piště!
  • 0

#19 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 753 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2009 - 13:31

Muj OT: Jo, ja bych jel hned... ale nejak to letost nezvaldame, navic dcerka moc mala...:o) Ac nejsem potapec.. rad bych na Brac s MTB. Jen mala perlicka: v campu Manjana sme byli s zenou pred ... asi 8 lety na prvni spolecny dovoleny, akorat tenkrat byla majitelkou (pry) jedna podniktelka z Prahy spolecne s kolegy z Brna... Doporucuju vsem... :o) Ale az bude mozne, radi se sem vratime!
  • 0

Zítra je taky den!!! :)

Garmin Oregon 550 + OSM mapy // iPhone 4 + Geocaching / Alcatel OneTouch 997D Ultra + Geocaching + Locus Pro // ThinkPad R61i + GeoGet // nohy / MHD / Ford C-Max / Trek Fuel EX / koloběžka Bizon


#20 honzahais

honzahais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2009 - 15:22

papíry OWD mám v plánu si někdy udělat už dlouho alt tento rok to už bohužel nedopadne.. :(
  • 0
GPSmap60CSx+topo czech 3PRO /+nokia N73/na delší výpravy HP COMPAQ 6530b




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama