Přejít na obsah


Fotka

GPS do auta a na kolo


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
5 odpovědí na toto téma

#1 edheldil

edheldil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2008 - 13:48

Ahoj, muzete mi nekdo doporucit GPSku pouzitelnou jako autonavigace i na kolo? Mj. by mela mit hlasovou navigaci ...
  • 0

#2 Mikecood

Mikecood

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 91 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2008 - 19:33

Obávám se, že nic takového není...Colorado a Oregon nemají hlas, GPS s hlasem zas na kole moc neobstojí kvůli velikosti, spotřebě a odolnosti...takže buď každou zvlášť nebo něco oželet...
  • 0

#3 StanB99

StanB99

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2008 - 20:23

Používám Garmin Quest 2, ..... to co požaduješ splňuje, ale byla před výprodejem hříšně drahá a dnes už ji asi mimo bazar neseženeš. Ještě pozn: český hlas jsem si tam musel doinstalovat sám, ale soubor mám schovaný a pokud by byl zájem poskytnu.
  • 0

#4 czcharlie

czcharlie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 292 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2008 - 23:34

Musim souhlasit. Outdoorove navigace dokazi v aute specializovane pristroje jako je MIO nebo TomTom a dalsi jen velmi tezko nahradit. Prestoze mapove pristroje treba od Garmina routovani a navigovani po silnicich umi ani zdaleka to neni to prave orechove (a to ani s jinak skoro dokonalou "sedesatkou"). No a autonavigace prestoze valna cast z nich podporuje pouzivani treba OziExploreru a dalsich aplikaci neni na kolo zrovna nejvhodnejsi. Sam sice pouzivam bud MIO C710 nebo Asus MyPal 696 a najezdil jsem s nimi par tisic kilometru na kole, ale musim konstatovat, ze na kole je to tak na dobre upravene cesty (a i tak mam o ne neustaly strach). Vydrz na baterie je kapitola sama pro sebe - pokud pouziju externi zdroj (krabicka na 4 akumulatory AA s vypinacem a konektorem USB - http://www.pselectro...02fb40e0572d14a ) tak je vydrz MIO C710 cca 12h, Asus jeste o par hodin vic. Ale zadne univerzalni reseni asi neexistuje.
  • 0

#5 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2008 - 13:28

no ja si teda nemyslim, ze by routovaci garmin nahrazoval autonavigaci jen velmi tezko. naviguju s tim bez problemu. velke tezkosti si predstavuju, ze z 5ti pokusu 1x nedojedu do cile a na každý treti krizovatce to nechce ukazovat. (mam i tt v mda a hlavni rozdil je v tom, ze ti pan miroslav nerika 40x za den "az to bude mozne, otocte se" :), ale jen to na tebe pipa - takze kdo ma obsesi, nepokeca si s tim a neposle pana M. do prd... :D) autonavigace v coloradu a oregonu uz se vzhledove velmi blizi garminu nuvu. navíc ten oregon se k autu blizi i dotykovym displejem. je to samozrejme do auta kompromis, ale zadnej problem to není. ovšem pokud hodlas jet na kole 2x rocne, jinak preferujes auto, kup autonavigaci a cernobilyho legenda. jediny hybrid, by mohl byt magellan mobile mapper 6 (nebo kolik je to cislo). podle popisu mi to prislo, ze je to takovy outdoorovy pda s gpskou. mělo by to byt odolne a rvou se do toho 2 tuzkovky. ma to wm, takze by nemel byt problem nainstalovat na auto třeba tt a na kolo ozi explorer. jen jsem to nikdy nemel v ruce, takze praxi neznam. zkus pohledat nejake recenze. myslim, ze na navigovat.cz před casem byla.
  • 0

#6 jaryn

jaryn

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2008 - 15:57

Já používám Oregona jak v autě tak na kole a v obou případech jsem neměl větších problémů.Při používání na kole se celkem dobře ovládá pomocí displeje i na nerovných cestách.Navíc si myslím že hlasový výstup není potřeba,zvlášt při cestách kolmo.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama