Přejít na obsah


Fotka

"Soutěž pro rodiny s dětmi - hledání lesních pokladů"


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
25 odpovědí na toto téma

#1 AgentJ

AgentJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2008 - 22:04

Vcelku zajimava verejna zakazka

pokud mate nekdo blizsi inormace o vitezi nebo o jiz hotovem webovem portalu, sem s nimi. docela me zajima, co z toho vznikne :)
  • 0

#2 vsa

vsa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 501 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2008 - 22:13

To je nejspis neprime pokracovani teto akce:
http://www.ar20.cz/i...008-sportujeme-
s-mapou-na-stribrnem-rybniku
  • 0
VSA

#3 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2008 - 22:34

Ano, je to asi trochu kontra produktivní vůči kačerům, ale díky za každou rozumnou aktivitu, která dostane rodiny s dětmi z nákupních center do přírody, k aktivnímu pohybu, vzbudí v nich zájem o českou krajinu, kulturu. Od rodin s dětmi se nedá čekat, že následně začnou plenit městské a okolní keše...
  • 0

#4 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2008 - 0:07

A co tam přihlásit tenhle náš portálek a udělat na to jen poddoménu. Není tam náhodou už keší dost?
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#5 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2008 - 8:42

kolombo napsal/a:
A co tam přihlásit tenhle náš portálek a udělat na to jen poddoménu.
Není tam náhodou už keší dost?

Asi by to taky šlo, udělat jeho jednodušší klon pro tuto potřebu, ale zpřístupnit hned všechny keše se mi moc nezdá a hlavně tady by asi mělo jít o to, aby byly doporučeny určité keše vhodné pro rodiny s dětmi..
  • 0

#6 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2008 - 8:55

Jen aby to nedopadlo typicky po česku - "spřátelená" fima vytvoří "portálek", kam zkopíruje bez vědomí ownerů data o vhodných keších (tj. ty co leží v lese a mají nízkou obtížnost) a je hotovo a vyděláno.
  • 0
Retired slowcacher

#7 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2008 - 9:57

No abych pravdu rekl, tak mne trochu polilo horko, kdyz jsem si precetl tu smlouvu s Lesy CR. Trochu je mi smutno, kdyz si uvedomim, ze iniciativa mnoha nadsencu bude prezentovana komercne pod hlavickou Lesu CR. No ale asi meni casy a z geocachingu se stava masova zabava a uz to neni zabava jen par lidi o kterych nikdo nic nevi. Ted uz jen cekam, jak se postupne budou ozyvat jednotlive obce, ze maji svuj vlastni portal o geocachingu a o umisteni cache bude rozhodovat starosta dane obce. Pak uz jen zbyva odelat obecne zavaznou vyhlasku o pokutach a odmenach pri sprave cache a jeji hledani. No nic, uvidime co z toho bude.
  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#8 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 101 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2008 - 10:03

Myslím, že pak přijde na řadu mnohými zatracovaný Groundspeak a jeho Terms of use.
  • 0

#9 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2008 - 10:17

PLAJ family napsal/a:
Myslím, že pak přijde na řadu mnohými zatracovaný Groundspeak a jeho Terms of use.

terms of use se týkají použití stránek gc.com. Pokud si budou kešky zakládat sami (píše se tam jen "založena na obdobě geocachingu" a propagační geocache, takže asi jimi založná), tak se jich to netýká.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#10 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 101 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2008 - 10:33

pepa.z.pocernic napsal/a:
terms of use se týkají použití stránek gc.com. Pokud si budou kešky zakládat sami (píše se tam jen "založena na obdobě geocachingu" a propagační geocache, takže asi jimi založná), tak se jich to netýká.

Já reagoval na WMH: kam zkopíruje bez vědomí ownerů data o vhodných keších (tj. ty co leží v lese a mají nízkou obtížnost) a je hotovo a vyděláno
  • 0

#11 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2008 - 10:42

sobikovi napsal/a:

kolombo napsal/a:
A co tam přihlásit tenhle náš portálek a udělat na to jen poddoménu.
Není tam náhodou už keší dost?

Asi by to taky šlo, udělat jeho jednodušší klon pro tuto potřebu, ale zpřístupnit hned všechny keše se mi moc nezdá a hlavně tady by asi mělo jít o to, aby byly doporučeny určité keše vhodné pro rodiny s dětmi..


Asi by bylo vhodnější založit účelové keše mimo GC.COM, ale to je na dalším jednání a řešení.

Ale otázka zní: má to dělat někdo jiný a nebo Ti, co se tím baví a znají to?
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#12 mwh

mwh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2008 - 11:11

Mě jako ownera by dost štvalo že by někdo měl vydělávat na mé kešce. Zakládám pro ostatní kačery za účelem pozvat na netradiční místa a ne pro svůj ani pro cizí finanční zisk.
  • 0
Já si cestu nevybírám cesta si vybírá mě Kam s kolem nedojedu tam ho donesu

#13 ladabohac

ladabohac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 228 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2008 - 11:27

už vidím , že někde na obalu cache vyčtu: trade sponzoruje firma ...... :(
  • 0

#14 AgentJ

AgentJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2008 - 11:37

mwh napsal/a:
Mě jako ownera by dost štvalo že by někdo měl vydělávat na mé kešce. Zakládám pro ostatní kačery za účelem pozvat na netradiční místa a ne pro svůj ani pro cizí finanční zisk.


to verim, ale jak to souvisi s timto vlaknem v sekci "Ostatni | Temata mimo geocaching"?

koukam, ze jedinej Pepa pochopil smysl toho tendru:|

geocaching je proste proflaklej pojem. budete muset se s tim smirit :)

ale ta myslenka, kterou geocaching dneska prezentuje, nebyla preci vymyslena jen lidmi z Groundspeaku. ta se musela a musi honit hlavou kazdymu, kdo chce nejakym zpusobem publikovat nejake pekne mistecko. tak by preci nikdy nevznikly stranky jako Jizerske pomnicky apod.
sam jsem se o podobnem projektu kdysi davno premyslel, jednu jestedskou domenu zaregistroval a dlouho predlouho premyslel o tom, jestli tak poklesnu a poridim si GPS..... jenze s koupi GPSky jsem byl naverbovan do gc.com a tim moje snahy skoncily:D

a protoze Groundspeak tuhle myslenku (kombinace prirodnich kras a Internetu) dovedl po zpresneni souradnic jako prvni k dokonalosti tim, ze se lidi mohli logovat a tim se verejne delit a zaroven chlubit se svymi zazitky;), rikame tomu dnes geocaching.
  • 0

#15 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2008 - 11:39

Já bych to také chápal tak, že "obdoba geocachingu" znamená stejný princip, jiné krabičky. Zvláště když tam píší "propagační geocache". Těžko by mohli zařídit aby stávající schránky v rámci Geocachingu propagovaly něco jiného (Lesy ČR,...) než chce owner. Takže myslím, že na panika není prozatím na místě.
  • 0

#16 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2008 - 12:11

AgentJ napsal/a:

mwh napsal/a:
Mě jako ownera by dost štvalo že by někdo měl vydělávat na mé kešce. Zakládám pro ostatní kačery za účelem pozvat na netradiční místa a ne pro svůj ani pro cizí finanční zisk.


to verim, ale jak to souvisi s timto vlaknem v sekci "Ostatni | Temata mimo geocaching"?

koukam, ze jedinej Pepa pochopil smysl toho tendru:|

geocaching je proste proflaklej pojem. budete muset se s tim smirit :)

ale ta myslenka, kterou geocaching dneska prezentuje, nebyla preci vymyslena jen lidmi z Groundspeaku. ta se musela a musi honit hlavou kazdymu, kdo chce nejakym zpusobem publikovat nejake pekne mistecko. tak by preci nikdy nevznikly stranky jako Jizerske pomnicky apod.
sam jsem se o podobnem projektu kdysi davno premyslel, jednu jestedskou domenu zaregistroval a dlouho predlouho premyslel o tom, jestli tak poklesnu a poridim si GPS..... jenze s koupi GPSky jsem byl naverbovan do gc.com a tim moje snahy skoncily:D

a protoze Groundspeak tuhle myslenku (kombinace prirodnich kras a Internetu) dovedl po zpresneni souradnic jako prvni k dokonalosti tim, ze se lidi mohli logovat a tim se verejne delit a zaroven chlubit se svymi zazitky;), rikame tomu dnes geocaching.


Což o o to, smysl tendru "SOUTĚŽ PRO RODINY S DĚTMI - HLEDÁNÍ LESNÍCH POKLADŮ" jsem pochopil, ale ve svém příspěvku jsem vyjádřil svůj aktuální hluboký pesimismus s "tendry" a "portály" vůbec.

O tom, že je to obdoba geocachingu píšou koneckonců hned v první větě ;)
Jenom jsem si představil scénář:
1/přijde "pan podnikatel" a vytvoří efektní portál s designem borových větviček (který si patřičně nafakturuje)
2/vloží souřadnice již založených tradicionálek s textem - zde na vás čeká propagační krabička!
3/rodinka s dětmi, co o geocachingu nemá ani páru a hraje tuto obdobu najde "propagační krabičku", kupodivu i (občas) s pěknou hračkou či zajímavými mincemi a napíše na stránky portálu pochvalný "log": krabička se nám líbila, procházka v lese taky a děti byly nadšené z těch krásných barevných mincí, hrajou si s nimi pořád...
4/zadavatel bude spokojen, jaký má pěkný živý portál s patřičnou propagací

Samozřejmě - je to za vlasy přitažená blbost pramenící z mé dnešní blbé nálady, ale v ČR jeden nikdy neví...

PS: Konečně jsme se s mwh setkali v jednom vlákně, takže pay attention! - aby vaše reakce na mé depresivní výlevy směřovaly správně :)
  • 0
Retired slowcacher

#17 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2008 - 12:21

Sodobar napsal/a:
Já bych to také chápal tak, že "obdoba geocachingu" znamená stejný princip, jiné krabičky. Zvláště když tam píší "propagační geocache". Těžko by mohli zařídit aby stávající schránky v rámci Geocachingu propagovaly něco jiného (Lesy ČR,...) než chce owner.
Takže myslím, že na panika není prozatím na místě.

Taky si myslím, že to nebude tak horké. Vždyť "paralelní geocaching" už existuje v podobě opencaching.cz. A někteří owneři směle registrují na obou webech. Stejně na tom může být i nová aktivita. A jestli budou keše registrované i tam, to záleží na ownerech = na nás.
A jestli ta výzva vypadá tak jak vypadá, myslím, že si zadavatel dá pozor na nějaká kradená data.
Jen mi není jasné, kdo jim ty keše bude zakládat. Jestli jsem to v rychlosti prohlédl správně, zaplatí jen portál.
  • 0

#18 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2008 - 12:33

gerdik napsal/a:
Jen mi není jasné, kdo jim ty keše bude zakládat.

Výherce veřejné zakázky by si pak za úplatu mohl najímat profesionály z našich řad. 500 za tradicionálku, 2000 za multinu dlouhou alespoň 5 km,... :-)
  • 0

#19 kladina

kladina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2008 - 13:59

Myslim, ze termin poklady lesa je treba brat trochu jinak, nez je mezi nami kacery chapano. Kdyz vemu v minulosti pouzite motto Lesu CR: Vstupte bez klepani, ktere vyzyvalo k vetsi navstevnosti lesa, tak zrejme i zde pujde o zviditelneni nabidky v podobe navstevy lesa. Uz navsteva hezkeho lesa muze byt pokladem, necim co nam muze prinest neco necekaneho, prijemneho, obohacujiciho o zazitek se spolecneho prozitku s rodinnou v lese.
My samozrejme vime, ze navstevou lesnich porostu ziskame poklady (a hlavne body), ale ruku na srdce, casto je to take lov zazitku. Aspon ja GC tak chapu.
  • 0
at se dari

#20 Krkovicka

Krkovicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 274 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2008 - 14:50

No nic, uvidime co z toho bude.


Nebude z toho nic, Lesy CR jako owner kesi, spravce portalu a profilu lesokaceru, takovy maly opencaching za 2 miliony danovych poplatniku.
Nekdo si namasti kapsu tvorbou mrtveho webu a ty hledace pokladu nalakaji jak? To v tehle zakazce neni reseno a taky to bude neco stát. Kdyz komerce tak reklama, kdyz reklama tak dalsi vyhozene penize...
Kdyby radsi spravili ty cesty co je tezbou nici!
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama