Přejít na obsah


Fotka

Vyroba stojanu na CWG


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
11 odpovědí na toto téma

#1 Marty206-12286

Marty206-12286

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2008 - 17:02

Uz se mi doma seslo par CWGcek a jen tak se vali v supliku.Chtel jsem na ne koupit nejakej stojan,ale prijde mi to zbytecny,kdyz se da levne vyrobit svepomoci.Jen mi vrta hlavou cim mam vyvrtat diry na CWGcka.Poradte mi prosim.
  • 0

#2 Raden of Pilsen

Raden of Pilsen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2008 - 17:36

To je jednoduché. Vrtákem zvaným sukovák ve vhodném průměru... ;)
  • 0

#3 Raden of Pilsen

Raden of Pilsen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2008 - 17:52

Jo, oficiální název zní: "sukovník", neboli čelní fréza.
  • 0

#4 CykloDav

CykloDav

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 367 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2008 - 18:50

Raden of Pilsen napsal/a:
To je jednoduché. Vrtákem zvaným sukovák ve vhodném průměru... ;)

Ještě ho upozorni na to, že potřebuje stojanovou vrtačku a přípravek na rozteče, jinak to vypadá, jak když pes ščije a samozřejmě vyvrtá menší průměr a suky bude muset naklepnout.:D
  • 0
Kolo jede

#5 hrabosek

hrabosek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 356 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2008 - 22:38

CykloDav napsal/a:

Raden of Pilsen napsal/a:
To je jednoduché. Vrtákem zvaným sukovák ve vhodném průměru... ;)

Ještě ho upozorni na to, že potřebuje stojanovou vrtačku a přípravek na rozteče, jinak to vypadá, jak když pes ščije a samozřejmě vyvrtá menší průměr a suky bude muset naklepnout.:D

pokud je hodne zrucny a ma kvalitni stroje a za predpokladu vynikajiciho upnuti presneho nastroje, by to zvladl krasne i v rukach :D mno ale myslim si, ze jednodussi bude desticka s drazkou ;)
  • 0
a to je (asi) vše přátelé... :D

#6 Sumak.cz

Sumak.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2008 - 22:53

diru mensi dlat nemusi na ty suky jsou presne vrtaky, ale moh by to udelat i obycejnou rucni frezkou s loziskem vyvrta si do MDF diry (sablona) a pres lozisko pak mraky desticek za chvilku. A kdyz pouzije ostrou frezku bude to i ciste :)
  • 0

#7 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 841 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2008 - 8:21

Ja to vrtal plochým (kopinatým) vrtákem. Nejprve jsem si predvrtal v namerenem rastru dirky normalnim vrtakem a pak vrtal diry pro CWG timhle. Slo to v pohode i rucni vrtackou, bez stojanu, sablon a upinacu... Ale odbornik na drevo nejsem.. ;)
  • 0

#8 xeri

xeri

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2008 - 9:27

Ja to delal obycejnym vykruzovakem. Nejdriv jsem rozmeril, pak vrtakem 2 predvrtal, pak 4 jeste vic predvrtal a nakonec vykruzovakem 38. Diry jsou presne, prave o chloupek vetsi (aby do nich padl i o chloupek vetsi CWG) a je to jako od profesionala.
  • 0

#9 CykloDav

CykloDav

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 367 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2008 - 18:41

xeri napsal/a:
Ja to delal obycejnym vykruzovakem. Nejdriv jsem rozmeril, pak vrtakem 2 predvrtal, pak 4 jeste vic predvrtal a nakonec vykruzovakem 38. Diry jsou presne, prave o chloupek vetsi (aby do nich padl i o chloupek vetsi CWG) a je to jako od profesionala.

Jak jsem tohle uviděl tak mne napadlo vyrýt na velké lamino -dýha- desce hranice ČR a vrtat díry třeba podle místa nálezu.
  • 0
Kolo jede

#10 Fantazy Tob

Fantazy Tob

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 46 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2008 - 19:05

CykloDav napsal/a:

xeri napsal/a:
Ja to delal obycejnym vykruzovakem. Nejdriv jsem rozmeril, pak vrtakem 2 predvrtal, pak 4 jeste vic predvrtal a nakonec vykruzovakem 38. Diry jsou presne, prave o chloupek vetsi (aby do nich padl i o chloupek vetsi CWG) a je to jako od profesionala.

Jak jsem tohle uviděl tak mne napadlo vyrýt na velké lamino -dýha- desce hranice ČR a vrtat díry třeba podle místa nálezu.


Pěkný nápad, jenom by me zajimalo, jak bys resil eventy...:)
  • 0

#11 CykloDav

CykloDav

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 367 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2008 - 19:40

Fantazy Tob napsal/a:

CykloDav napsal/a:

xeri napsal/a:
Ja to delal obycejnym vykruzovakem. Nejdriv jsem rozmeril, pak vrtakem 2 predvrtal, pak 4 jeste vic predvrtal a nakonec vykruzovakem 38. Diry jsou presne, prave o chloupek vetsi (aby do nich padl i o chloupek vetsi CWG) a je to jako od profesionala.

Jak jsem tohle uviděl tak mne napadlo vyrýt na velké lamino -dýha- desce hranice ČR a vrtat díry třeba podle místa nálezu.


Pěkný nápad, jenom by me zajimalo, jak bys resil eventy...:)

Jenom myšlenka, možná je praktičtější podle bydliště kačera a jelikož mám CWG pouze z eventů tak prostě na místě konání. Jinak mne včil napadla plovoucí podlaha v obýváku, akorát by to část rodiny asi nerozdýchala. :D
  • 0
Kolo jede

#12 Marty206-12286

Marty206-12286

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2008 - 14:33

Tak jsem to zvladl i bez stojanovky.Koupil jsem si na to vrtak na suky a drevo mi darovala kamaradova postel.Narysovany jsem to mel hned a vyvrtany taky.Zena chce jeste stojan namorit. Vypada dobre a za par korun.
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama