Přejít na obsah


Fotka

GARMIN OREGON 300 - několik dotazů ohledně geocachingu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
25 odpovědí na toto téma

#1 Kitotik

Kitotik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2008 - 21:10

Jsem novým, zatím trochu nešťastným majitelem nové shora uvedené GPS. Trochu s ní bojuji a proto se táži. Vím, že zde existuje archiv, ale jelikož se v něm i v GPS technice moc neorientuji, tak bych potřeboval poradit, případně přímo navést na odpověď. 1. Do GPS lze nahrát jak jednotlivé body - keše z geocaching.com tak i třeba několik keší najednou? Jde to přímo z gc.com nebo na to musí být nějaký zvláštní program jako např. "mozigo" a pod.? 2. Když tam kešky nahraju jak je odstraním? V samotném přístroji jsem to nikde nenašel. Jak dostanu pryč ty nalezené? 3. Všude se píše, že se keš nahraje i s listingem - myšlen asi popis s nápovědou. V GPS ale vidím pouze část listingu, nápověď ale nikde. Špatně stahuji nebo kde je chyba? Díky za odpovědi či odkazy.
  • 0

#2 sekator

sekator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 137 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2008 - 21:33

Skupinu kesi nahrajes kdyz mas zaplac. pemium member nebo pres nejaky program.Odstranit primo v pristroji nejdou,pouze v PC.Cely listing nevidis prave proto,ze nejsi PM.
  • 0

#3 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6631 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2008 - 21:56

1. ano, nekolik, presneji do 200 gpx souboru celkem max 2000 kesi. Pokud budes Premium Member (PM), jde to primo (pres Pocket Query (PQ)), jinak musis pouzit nejaky program, ktery omezeni obchazi (nejcastejsi skrysotlac, GeoGet, MoZiGo). Rovnez je tam muzes nahravat jednotlive promo ze stranek gc.com z prislusne kesky, ale pak jsou to jen souradnice bez hintu, listingu, hvezdicek, ...) 2. neodstranis je jinak nez pripojenim k PC/NB 3. listing jen jako PM pres PQ nebo nejakym programem (viz 1), ovsem nikdy tam neuvidis obrazky.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#4 Kitotik

Kitotik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2008 - 21:57

Díky za info, jsem zase o kus dál. Přepokládám, že premium members je zbytečný platit, takže nezbývá než nějaký jednoduchý a šikovný program. Poradíš?
  • 0

#5 m.martin

m.martin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 99 příspěvků(y)

Publikováno 22 December 2008 - 23:28

Premium není zbytečné platit, ale není to nezbytné. Ony programy jsou již zmiňované skrysotlac, GeoGet, MoZiGo - hledej tady ne fóru nebo Google
  • 0

#6 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6631 příspěvků(y)

Publikováno 23 December 2008 - 7:08

Osobne pouzivam GeoGet (plus nejake pluginy=makra), Skrysotlac (=Cacheprinter, tak se ve skutenosti jmenuje jeho soubor a domovska stranka) a GeoJarry.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#7 Kitotik

Kitotik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 23 December 2008 - 7:25

Díky za odpovědi, takže abych mohl dostat do Oregona několik kešek najednou včetně kompletních listingů s nápovědí tak potřebuji : být zaregistrován na gc.com, mít odpovídající program, např. MoZiGo a to je vše nebo musím mít ještě nějaký jiný program? Dokáže tento program i případně odstranit z GPS najednou více nalezených kešek? Díky.
  • 0

#8 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6631 příspěvků(y)

Publikováno 23 December 2008 - 9:26

Po pripojen k PC/NB pres USB se GPS (jedna jeji cast) chova jako disk pripojeny pres USB. Pomoci programu (treba tebou zminovane MoZiGo) vytvoris GPX soubor a ten das do adresare GPX v GPS. Do adresare to muzes dat prostym kopirovanim nebo k tomu vyuzijes funkci toho programu, pokud ji ma. Upresneni: v tom adresari muzes mit vice souboru - az 200 - s priponou .gpx, ktere mohou obsahovat info o kesich. Pak tam jeste mohou byt dalsi *.gpx soubory treba se zaznamem prosle trasy, ... Mazani GPX souboru je na stejne urovni, tj. z pripojeneho disku (GPS) a adresare GPX vymazes prislusny soubor *.gpx.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#9 Kitotik

Kitotik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 23 December 2008 - 9:42

Díky za info, takže stačí pouze ten PG MoZiGo? Soubory ukládané ve tvaru *.gpx můžou mít asi libovolný název? Takže jeden poklad = rovná se jeden soubor *.gpx nebo do toho souboru *.gpx mohu dát více pokladů? Ď
  • 0

#10 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2948 příspěvků(y)

Publikováno 23 December 2008 - 10:56

Takze pokud bych to do GPS nahraval po jedne pres funkci "Send to GPS", tak se natahnou jen samotne souradnice ?
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#11 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6631 příspěvků(y)

Publikováno 23 December 2008 - 12:26

Kapsa: ano, je to jen loc soubor, tan obsahuje pouze souradnice.

Kito: Ne, jeden *.gpx soubor muze obsahovat libovolne mnozstvi kesek. Oregon muze zpracovat max. 200 gpx souboru a max 2000 kesek. "Zastavi" (rozumej: dalsi kesky nezpracuje) se pri prekroceni kterehokoli z techto dvou kriterii.

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#12 Kitotik

Kitotik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 23 December 2008 - 12:35

Všechny takto nahrané kešky jsou potom v Oregonu normálně vidět jako ty, které se nahrávají z gc.com? Díky za rady, ale začínám.
  • 0

#13 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2948 příspěvků(y)

Publikováno 23 December 2008 - 12:56

Gord: Dekuji za info - na me Oregon ceka zitra, tak budu aspon pripraven. ;) Snad jen jeste posledni dotaz - kdyz si tedy zaplatim PM, tak tou samou funkci "Send to GPS" natahnu uplne vsechny informace? I foto?
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#14 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1101 příspěvků(y)

Publikováno 23 December 2008 - 13:16

Foto, bohužel, není součástí GPX
  • 0

#15 Kitotik

Kitotik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 23 December 2008 - 21:04

GORD: ať dělám co dělám, tak tak se mi mnou uložený *.gpx soubor, vytvopřený v pg MoZigo, v OREGONU nezobrazuje, prostě jej v oregonu nevidím, tedy ty jednotlivý keše a to ať uložím jednu kešku nebo více kešek do jednoho souboru.
  • 0

#16 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6631 příspěvků(y)

Publikováno 24 December 2008 - 16:06

Lituji, s MoZiGem ti neporadim. Ten program je pro me tak neprehledny, ze jsem jeho pouzivani vzdal. Pouzivam GeoGet, pokud budes neco chtit k nemu, klidne pomohu.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#17 Kitotik

Kitotik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 24 December 2008 - 16:24

Díky, ale právě jsem asi prolomil program MoZigo a asi konečně pochopil co a jak. Díky za snahu pomoci, kdyby něco, dám vědět. Pěkné, nikým a ničím nerušené svátky. ;)
  • 0

#18 Dave017

Dave017

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 25 December 2008 - 23:28

Zdravím, připojím svůj dotaz sem.
Přes skrýšotlač vyexportuji GPX soubor obsahující cca 250 cache, ten potom nahraju do adresáře GPX v oregonu.
Proč tyto cache nevidím, přes menu Schránky s poklady> hledat poklad ?
Jediná cache, která je přes toto menu vidět, je cache mnou nalezená, jediná kterou jsem do gps stahoval přímo přes gc.com (send to gps).
Při zavolání Hladat poklad to hlásí Nebyly nalezeny žádné výsledky, zkuste upravit parametry pro vyhledávání

Díky moc

EdIT: chvilku jsem se tu s tím ještě trápil, cache, které jsem vygeneroval skrýšotlačem, vidím jako body přes Kam vést > trasové body včetně všech geoparkovišŤ atd. stále to ale neřeší můj problém, protože zde je vidět jen vzdálenost a souřadnice. Stále jsem nepřišel na to ja je dostat do menu Schránky s poklady. :@
  • 0

#19 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2948 příspěvků(y)

Publikováno 26 December 2008 - 23:01

Dave: Ja to vcera zkousel prvne v zivote a slapalo mi to uplne na pohodu, vcetne zobrazeni logu, hintu atd. Mam ale zase ten problem, ze u vsech kesi se mi zobrazuje obtiznost jako *****. :)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#20 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2948 příspěvků(y)

Publikováno 27 December 2008 - 0:19

Tak uz jsem na to asi prisel a ve Skrysotlaci je asi chybka. Pokud pouzijes tlacitko "Export do GPX" na liste, tak se to ulozi spatne. Pouzij postup : Soubor - Ulozit jako GPX (PQ). Pak se to ulozi spravne.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama