Přejít na obsah


Fotka

VIRTUÁLNÍ CACHE - uznání logu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
21 odpovědí na toto téma

#1 spuzva

spuzva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 623 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2009 - 13:20

Chci se zde české kačerské veřejnosti dotázat na jeden problém. Najdu - li si např. v USA či Mexiku jakoukoliv virtuální cache, jež nemá v podmínce zaslat ownerovi fotografii z místa, pouze odpověď na nějakou otázku, a odpovím-li na tuto otázku správně, mohu si tuto keš zalogovat, nebo bych měl správně v té zemi a na tom místě být???? Prosím, uvítám co nejvíce vašich názorů. Díky Spužva
  • 0

#2 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2009 - 13:39

spuzva napsal/a:
Chci se zde české kačerské veřejnosti dotázat na jeden problém. Najdu - li si např. v USA či Mexiku jakoukoliv virtuální cache, jež nemá v podmínce zaslat ownerovi fotografii z místa, pouze odpověď na nějakou otázku, a odpovím-li na tuto otázku správně, mohu si tuto keš zalogovat, nebo bych měl správně v té zemi a na tom místě být???? Prosím, uvítám co nejvíce vašich názorů. Díky Spužva


Některé keše jsou právě tak postavené, že se s návštěvou nepočítá.

Třeba GCAE60, GCF55A, GCD0FE a další.

Ale u jiné se mi stalo, že po zodpovězení otázky mi přišlo popřání příjemné cesty do USA a tu jsem tedy nelogoval.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#3 hoblik

hoblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2009 - 13:56

Já myslím, že název virtuální znamená, že keš nemá fyzickou skrýš, nikoliv, že se má navštěvovat virtuálně. ;-) Viz třeba komentář ke keši GCCFD9: "From the guidelines. The owner will assume the responsibility of quality control of logged “finds” for the cache, and will agree to delete any “find” logs that appear to be bogus, counterfeit, off topic, or not within the stated requirements. armchair logs are bogus." http://www.geocachin...85-aa9411d29ab6 Ale Kolombo má pravdu, některé keše jsou tak postavené. Za sebe dodávám - bohužel.
  • 0

#4 swenney

swenney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 405 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2009 - 14:07

ja jsem si kdysi zalogoval Four windows....ale nakonec jsem log smazal....kdyz jsem tam nebyl tak tam log nechci
  • 0

#5 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2009 - 14:08

swenney napsal/a:
ja jsem si kdysi zalogoval Four windows....ale nakonec jsem log smazal....kdyz jsem tam nebyl tak tam log nechci

Souhlas. Virtuální keše mi připadají podivné. Geocaching má lidi přivést na zajímavá místa a ne luštit kvizy apod. Snad kdyby se nepočítaly tyhle virtuálky do navštívených zemí, ale to počítají, takže díky, nechci.
  • 0

#6 spuzva

spuzva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 623 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2009 - 14:53

kolombo napsal/a:

spuzva napsal/a:
Chci se zde české kačerské veřejnosti dotázat na jeden problém. Najdu - li si např. v USA či Mexiku jakoukoliv virtuální cache, jež nemá v podmínce zaslat ownerovi fotografii z místa, pouze odpověď na nějakou otázku, a odpovím-li na tuto otázku správně, mohu si tuto keš zalogovat, nebo bych měl správně v té zemi a na tom místě být???? Prosím, uvítám co nejvíce vašich názorů. Díky Spužva


Některé keše jsou právě tak postavené, že se s návštěvou nepočítá.

Třeba GCAE60, GCF55A, GCD0FE a další.

Ale u jiné se mi stalo, že po zodpovězení otázky mi přišlo popřání příjemné cesty do USA a tu jsem tedy nelogoval.


To Colombo: já myslím, že zrovna ta prvě uvedená kešu s návštěvou počítá.. viz:
Take a picture of a house 'Inside Glass'.

Your goal is to find a building for living that's inside a frame of glass. Take a picture of the object and note the place where you found it, LAT/LON and with your GPS in the picture. Only one log per object, only one log per geocacher
  • 0

#7 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2009 - 14:56

swenney napsal/a:
ja jsem si kdysi zalogoval Four windows....ale nakonec jsem log smazal....kdyz jsem tam nebyl tak tam log nechci


:-)

Zrovna tahle je přece nastavená tak, že by ji zalogoval opravdu jen málokdo. Začíná i končí na dost nepřístupných místech ...

A co virtuálky, kde musíš najít podobný objekt ve svojem okolí a poslat souřadnice a foto?

Děláte z toho moc velkou vědu.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#8 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2009 - 15:00

spuzva napsal/a:
To Colombo: já myslím, že zrovna ta prvě uvedená kešu s návštěvou počítá.. viz:
Take a picture of a house 'Inside Glass'.

Your goal is to find a building for living that's inside a frame of glass. Take a picture of the object and note the place where you found it, LAT/LON and with your GPS in the picture. Only one log per object, only one log per geocacher


Jasně, však ho tam taky mám :-)
On nechce to na výchozích souřadnicích, ale nějaký jiný objekt, co si najdeš sám !!!

Jo, a píšu se s K.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#9 spuzva

spuzva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 623 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2009 - 15:08

to Colombo: nene, já z toho nechci dělat žádnou vědu, jen jsem včera potkal známé kačery na eventu "Odstřel komína", pokecal jsem s nima, a dneska jsem se mrknul na jejich profil a viděl jejich X nově logovaných kešu na jiném kontinentu. Tak jsem chtěl vědět váš názor. Patřím mezi ty kačery, kteří si radši občas zajdou na nějaký pěkný místo, než bodování z tepla obýváku..
  • 0

#10 spuzva

spuzva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 623 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2009 - 15:09

To Kolombo - sorry za Colombo :-)
  • 0

#11 kamen

kamen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2009 - 15:24

Když už se tady diskutuje o virtuálkách, měl bych jeden dotaz. Před několika lety, když jsem ještě neměl o cachingu ani páru, jsem navštívil Greenwich a egyptské pyramidy (k oboum místům se vztahují virtual cache). Náhodou jsem na fotkách vyfocen tak, že splňují podmínku. Chtěl bych vědět váš názor, jestli je košer si kešky zalogovat, když jsem je navštívil ještě před datem registrace na GC.com.
  • 0

Cache non verba


#12 spuzva

spuzva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 623 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2009 - 15:45

to je přesně to, o čem je řeč. Já myslím, že u těch pyramid ještě potřebuješ souřadnice rohů nebo ten track log, ne?? Já znám jednu kešu - earthku - viz GC17WY5, kde je úplně divná podmínka logu - udat nadmořskou výšku jednoho z ples... Byl jsem tam prvně v roce 1984 a z toho roku mám taky fotku (to ještě nebyly GPS), ale pak jsem tam bykl nesčíslněkrát, ovšem od jara 2007 ne... A taky neloguju, i když bych tu černobílou fotku našel :-) je to věc názoru..
  • 0

#13 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 712 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2009 - 15:51

kamen napsal:
Když už se tady diskutuje o virtuálkách, měl bych jeden dotaz. Před několika lety, když jsem ještě neměl o cachingu ani páru, jsem navštívil Greenwich a egyptské pyramidy (k oboum místům se vztahují virtual cache). Náhodou jsem na fotkách vyfocen tak, že splňují podmínku. Chtěl bych vědět váš názor, jestli je košer si kešky zalogovat, když jsem je navštívil ještě před datem registrace na GC.com.

Jedná-li se o GCK7HH (Royal Observatory Greenwich Cache), tak nemůžeš, protože to není jediná podmínka. Musel bys najít odpověď na otázku, proč ti GPS na Poledníku nenaměří přesné nuly (což není tak jednoduché, protože jsem to nikde nevyčetl a musel se až zeptat průvodce) a hlavně máš připsat, kolik ti GPS na Poledníku ukazovala. Jasně, můžeš si to vycucat z prstu, ale...
  • 0

#14 kamen

kamen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2009 - 16:00

to dan-sam: Je to už delší doba, co jsem na tuhle keš koukal, takže mi nějak ta poslední podmínka vypadla z hlavy:) Snad se na tohle místo ještě dostanu a poštěstí se. Díky za postřeh.
  • 0

Cache non verba


#15 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 712 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2009 - 16:03

kamen napsal:
to dan-sam: Je to už delší doba, co jsem na tuhle keš koukal, takže mi nějak ta poslední podmínka vypadla z hlavy:) Snad se na tohle místo ještě dostanu a poštěstí se. Díky za postřeh.

Budu ti to přát - opravdu stojí za to ;)

Edit: + Kdyby byla podmínka jen fotka, kterou máš z dřívejška, tak mě, pokud bych byl autor, by to nevadilo.
  • 0

#16 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2009 - 16:20

spuzva napsal/a:
to Colombo: nene, já z toho nechci dělat žádnou vědu, jen jsem včera potkal známé kačery na eventu "Odstřel komína", pokecal jsem s nima, a dneska jsem se mrknul na jejich profil a viděl jejich X nově logovaných kešu na jiném kontinentu. Tak jsem chtěl vědět váš názor. Patřím mezi ty kačery, kteří si radši občas zajdou na nějaký pěkný místo, než bodování z tepla obýváku..


Tak, jasně, že je lepší lovit někde kešky na kole, ale teď je zima a tak počítám mystérky a lovím i takhle :-)

Občas je zajímavé zjistit, co po Tobě vlastně autor chce a vyřešit otázku :-)
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#17 AgentJ

AgentJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2009 - 10:32

kolombo napsal/a:

Některé keše jsou právě tak postavené, že se s návštěvou nepočítá.

Třeba GCAE60, GCF55A, GCD0FE a další.

Ale u jiné se mi stalo, že po zodpovězení otázky mi přišlo popřání příjemné cesty do USA a tu jsem tedy nelogoval.


Trosku jsi mi nahral na smec:D, tak se toho chytim.

Pozor, GCF55A a GCD0FE jsou ve skutecnosti locationless kese. to je neco jineho nez napr. virtualka v rezervaci, kde neni krabka jen proto, ze to zakon neumoznuje.
bohuzel, kategorie locationless kesi uz taky neexistuje :( a pro geocaching je to rozhodne skoda. chapu obecne duvody, proc se tak gc.com rozhodl - jejich pouzivani bylo stejne jako i virtualek postupne vic a vic zneuzivano na gaucove kese a jine ulety. na druhou stranu, gc.com je benevolentni v poctu nalezu (=Found It logu) na jedne fyzicke kesi, takze je mozne "regulerni" locationless kes vytvorit i nyni - viz GC14AQ7.
tys druhy bod ne stejne kesi odmitl, coz respektuju. je to tvoje volba;)
ale co je vic ? logovat virtualku, kde jsem nikdy nebyl, nebo zalogovat jednu kes 2x, kde jsem byl a kde jsem nasledne splnil i doplnkovy ukol, ktery vsak s navstevou kese primarne ani casove vubec nesouvisi - fotku muzes poridit klidne za rok treba z Boleslavi nebo z Trosek.

ano, mohl jsem tam dat dalsi pixlu...no jo ale kam? kdyz se predmetna podminka logu neustale meni:)
  • 0

#18 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2009 - 10:40

AgentJ napsal/a:

ale co je vic ? logovat virtualku, kde jsem nikdy nebyl, nebo zalogovat jednu kes 2x, kde jsem byl a kde jsem nasledne splnil i doplnkovy ukol


nejvic je to, ze jste se oba zabavili. tecka. vykricnik. konec. ;)
  • 0

#19 ilca12

ilca12

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 106 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2009 - 10:43

dan-sam napsal/a:

kamen napsal:
Když už se tady diskutuje o virtuálkách, měl bych jeden dotaz. Před několika lety, když jsem ještě neměl o cachingu ani páru, jsem navštívil Greenwich a egyptské pyramidy (k oboum místům se vztahují virtual cache). Náhodou jsem na fotkách vyfocen tak, že splňují podmínku. Chtěl bych vědět váš názor, jestli je košer si kešky zalogovat, když jsem je navštívil ještě před datem registrace na GC.com.

Jedná-li se o GCK7HH (Royal Observatory Greenwich Cache), tak nemůžeš, protože to není jediná podmínka. Musel bys najít odpověď na otázku, proč ti GPS na Poledníku nenaměří přesné nuly (což není tak jednoduché, protože jsem to nikde nevyčetl a musel se až zeptat průvodce) a hlavně máš připsat, kolik ti GPS na Poledníku ukazovala. Jasně, můžeš si to vycucat z prstu, ale...


Na Greenwichi jsme byli na podzim a taky jsme se snažili o uznání logu a nic. Četla jsem, hledala na wiki, cucala z prstu a pořád to nebylo ono, co chtěl owner slyšet. /Ještě v Aj./ Kdyby chtěl někdo pomoci, tak mi na to hoďte odpověď na mail.
  • 0

#20 LaLu Team

LaLu Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 364 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2009 - 12:14

Mě by osobně štvalo, že bych měl ve statistikách místo, kde jsme nebyl a asi ani nebudu. O těch pár bodů nejde, když se kačer rozhodne může bez problémů udělat v ČR desítky bodů za pár hodin. Ale statistika by se mi tím natolik rozhodila, že by mě to štvalo a stejně bych ten virtual log smazal. Takže můj osobní názor je virtual logovat jen tam kde jsem byl :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama