Přejít na obsah


Fotka

hledam aplikaci (lepsi HG)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
16 odpovědí na toto téma

#1 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2009 - 18:03

rad bych nasel aplikaci ve stylu Handy Geocachingu, ktera by ale umela: a) (volitelne) zobrazovat kompletni listingy i s obrazky atd (nektere kese bez obrazku nevyresime, viz deer moat letterbox v praze, kde jsem na tento problem prave narazil...) B) nacitat offline data z sd karty vyexportovana (v otevrenem formatu) z nejake gsakoidni aplikace - kompletni listingy kesi atd a volitelne je umet aktualizovat pres wifi/gprs c) psat a ukladat si jednoduche poznamky o kesich v terenu, ktere by umela zpetne synchronizovat s gsakoidni aplikaci, a/nebo primo z terenu logovat d) lepsi navigace . v HG sipka obcas blbne, i kdyz dostava kvalitni data z GPSr vsechno by to melo bezet na obycejnem "hloupem" telefonu, tedy telefonu za par tisic s mobilni javou, interni nebo bluetooth GPSkou, bez operacniho systemu..., tedy jako HG. data by se dala ukladat na karty existuje neco takoveho? pokud ne, nechtel by nekdo neco takoveho napsat? ja bych to i zkusil, ale o jave vim prd, takze bych byl ochoten treba spolupracovat s nejakym zkusenym javistou a ucit se za pochodu (zvladam c, python...)
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#2 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2009 - 18:36

Právě, že neexistuje, kdyby ano, bylo by to známé stejně jako HG ;) Tak nedávno se tu někdo vyptával, co by podle nás měla umět nějaká takováhle aplikace (vypadalo to, že ji snad chce vytvořit), ale teď je ticho po pěšině :|
  • 0

#3 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2009 - 18:47

Ten se ale ptal spíš na aplikaci pro Windows Mobile (PDA apod.). Nejsem odborník, ale obávám se, že ty "hloupé" telefony mají dost omezené možnosti, takže ne každé přání na nich lze realizovat.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#4 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2009 - 18:55

na tom mem hloupem telefonu bezi webovy prohlizec a spousta dalsich pomerne komplexnich aplikaci, v tom bych nevidel sebemensi problem - a) c) a d) je z hlediska schopnosti hardware/telefonu trivialni, jedine kde by mozna mohl byt problem je bod B), pokud bude dat hodne, ale i to by snad melo jit v pohode windows mobile ani symbian nechci, jednak jsou ty pristroje moc drahe (a telefon je u me tezka spotrebka, ztracim ci nicim ho casto, nechci za nej davat velke penize), druhak na ne kazdy kdo je v mem okoli ma nadava (ne opravdu nechci restartovat system abych si mohl zavolat atd). neco pro linuxovou motorolu by asi bylo v pohode a asi bych si to umel napsat i sam, ale to by z aplikace delalo reseni jen pro par lidi pokud ale nekdo nenapise tu javovou mrchu, nakonec to asi tak i dopadne
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#5 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2009 - 19:14

"Hloupé" telefony toho umí docela dost... jen jim to očas trvá.
Důkazem velice zajímavé a dobře použitelné javové aplikace je TrekBuddy. Offline listingy z PQ gpx zvládá, jen to zvlášť u těch dlouhých není zrovna nejpohodlnější. Jestli i obrázky, nevím. Jsou vůbec v PQ uloženy?
  • 0

#6 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2009 - 19:16

nejsou, ale stacilo by, aby si je telefon stahnul na vyzadanií z netu, a nebo aby byly pritomne v tom exportu z nejakeho "gsaku" (napriklad bych si nastavil, ze chci obrazky jen u mysterek atd, kde je urcita pravdepodobnost, ze je clovek bude potrebovat, a zbyte bych si pripadne natahal az v terenu - nebo bych si jen oznacil kese, u kterych bych chtel obrazky mit vyexportovane)
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#7 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2009 - 19:23

V podstatě by stačil i webový prohlížeč, který zvládá rozsáhlé proindexované html stránky. Při uložení ze skrýšotlače se takové vytvoří (i s obrázky), ale na SE w810 se mi zobrazí vždy jen část. :(
  • 0

#8 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2009 - 19:25

jenze webovy prohlizec zas neumi ten zbytek, propojeni s GPS, vyhledani nejblizsi kese, navigaci... a problem vetsiny hloupych telefonu je, ze nemaji multitasking, takze skakat z HG do prohlizece a zpet (coz v nouzi delam nyni) je PITA
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#9 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2009 - 19:29

Jo to je fakt. Autor TrekBuddy aplikaci pořád vylepšuje, tak by možná stálo za to, poprosit ho o rozumné úpravy i tímhle směrem... nějak zpřístupnit odkazy na obrázky v listinzích. Jenom se obávám, že to pravděpodobně nebude jeho priorita.
  • 0

#10 berda

berda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 249 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2009 - 20:10

To určitě nebude jeho priorita-otázky na listingy ve fóru k TB padaly a Kruch jakožto autor TB se na to rozhodně netvářil. TB je prioritně navigační aplikace, nikoli aplikace pro geocaching, tak to se pak není čemu divit. Každopádně s rozumným telefonem se dá spousta z požadavků zvládnout. Multitasking sice není u každého hloupého telefonu, ale starší SonyEricssony (K790/K800) ho zvládají perfektně a kombinace vestavěného prohlížeče s html exportem z GSAKu (či GeoGetu, aby se tu někdo necítil méněcenný ;) ) a právě TrekBuddyho se mi osvědčuje už nějaký ten měsíc. A přitom minimalizování či "znovuzviditelnění" aplikace je otázkou dvou zmáčknutí tlačítek. Pravda, synchronizace s databází v některém "externím" zařízení či přímé připojení na web tahle kombinace také nemá.
  • 0
Berda

#11 PetrX

PetrX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2009 - 20:50

Tak já jako dlouhodobý uživatel TrekBuddy musím říci, že se na geocaching hodí výborně. PQ čte většinou v pohodě, ale obrázky myslám nezvládá (to by jsme toho chtěli už moc). Krásně má ovšem vyřešení ukrytí hintu, který je skrytý a zobrazí se až když ho opravdu potřebuji to je velké plus ;). Teď když vydal novou verzi, která umí řadit body (nejen) podle vzdálenosti a umí i zobrazit zaznamenanou trasu, už pro mne není jiná volba než TrekBuddy na K800i a už jsem s tím odlovil něco keší.
  • 0

#12 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2009 - 21:09

a umi si stahnou z netu aktualizace dat? lovit podle starych offline dat muze byt neprijemne, na druhou stranu, presto ze mam twistovy pseudopausal na brouzdani, vsude se pripojit nemuzu, treba v lese bez signalu ci v nemecku, kde mi za to operator uctuje krestanske palky. takze bych chtel mit data offline k dispozici, ale zaroven mit moznost si je v pripade potreby aktualizovat pres gprs nebo nejaky wifi hotspot, kdyz na nej narazim. at uz globalne, nebo pro vybrane kese s tim nemeckem me to pali obzvlast, za tyden tam na 14 dnu jedu, i kdyz casu na loveni asi moc nebude :(
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#13 berda

berda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 249 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2009 - 21:13

jak jsem řekl, tohle neumí. co locify, zkoušel jsi?
  • 0
Berda

#14 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2009 - 21:17

zkousel ale to je cely nejaky nedomrly, navic tohle asi taky neumi (kdyz jsem ho zkousel, jeste jsem to neresil)
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#15 berda

berda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 249 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2009 - 21:24

Já se přiznám, že taky nevím, narozdíl od HG mi Locify k srdci ani trochu nepřirostlo. Na druhou stranu když už jedeš do zahraničí-na to stačí nějaký den předem vygenerovat pocket query (jestli tedy tušíš alespoň oblast, kam jedeš) a tu nacpat třeba do Trekbuddyho. Listing si přečteš, pravda, o obrázky budeš ochuzen. V případě, že si nebudeš jistý, jestli není keš třeba ztracená v době mezi generováním gpx a vlastním lovením, asi ti nezbyde nic než HG nebo opera mini...
  • 0
Berda

#16 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2009 - 21:30

proste pres ucho, jako vzdycky :) ta aplikace by byla treba jako sul
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#17 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2009 - 11:36

Zprava smazana, netrefil jsem spravnou zalozku. ;)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama