Přejít na obsah


Fotka

GARMIN OREGON 300 Výdrž baterie


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
28 odpovědí na toto téma

#1 Errnie

Errnie

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2009 - 20:31

Musím se podělit o své nedobré zkušenosti s výdrží bateríí v Garmin Oregon 300.Výrobce uvádí výdrž bateríí až 15h realita je však jiná.Přístroj jsem koupil před vánoci a od té doby ho testuji.Za teplejšího počasí mi baterie "duracelky" vydrží cca 4h,jakmile ale trochu mrzne je konec.Dnes bylo -5C a úplně nové baterie Varta Superlive v kapse u bundy vydrželi přesně 40min.Několikrát už mě baterie zradili těsně u cíle /kešky/.Nevím jestli neni přístroj vadný baterie kupuji kvalitní,prodlevu podsvícení mám nastavenou na 30s.Napište mi vaše zkušenosti s tímto problémem. Dík ERRNIE:(:(
  • 0

#2 bob&bobek

bob&bobek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2009 - 21:21

Pro tohoto žrouta doporučuji pouze dobijecí baterie 2200 - 2700 mAh, Sanyo nebo které mám já GP, pak je výdrž okolo 15 hod. Na některé levnější ho třeba ani nezapneš....
  • 0

#3 Agent.

Agent.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2009 - 21:30

též se přikláním k názoru bobka.. používám GP NiMH 2700mAh a vydrží dost dlouho. ale je fakt že když mrzne a je třeba -5°C tak po chvilce používání i u plně nabitých baterií ukazatel na stavu obeví že jsou nabité jen zpoloviny. po zahřátí a odpočinutí přez noc v teple domova jsou zase ready :)
  • 0
Mazel: Garmin Oregon 300
Mapset: TOPO Czech 2011 PRO a další
SW: GSAK 8.x.x.x. + Garmin MapSource 6.1x.x.

#4 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2009 - 21:31

Mam sice Colorado, ale bude to obdobne, s NiMh 2100mAh cca 10-12h zpravidla bez podsviceni. Delsi cas je pravdepodobne pri pouziti alkalickych. Pouzivam GP 2100 a 2700, ale jako dost dobre se mi jevi posledni dobou jevi Panasonic Infinium 2100mAh
  • 0

#5 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 668 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2009 - 21:43

Mám Oregon 300, používám baterie GP2700, Panasonic 2100 i Conrad Energy 2500, a i při -10 stupních v pohodě celý sbírací den, tj. určitě pře 8h, spíše těch 11h. Navigaci mám zapnutou pořád skrze tracklog.
  • 0

#6 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2009 - 21:50

Taky bych rekl, ze nema smysl pouzivat jine nez dobijeci baterky a to minimalne o kapacite 2000mAh. Navic v tehle kose jeste aspon jedny nahradni v kapse (v teple), teplota je totiz pro baterky fakt dost podstatna ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#7 Pechy-Tce

Pechy-Tce

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2009 - 22:33

JJ taky mam dobijeci SONY 2500 a na jedny vydrzim křečkovat :-) od 11 ...tutovka do 20h, podsviceni je neco nad pulkou a porad zapnute
  • 0
PDA HTC TYTN BT Qstarz - BeeLineGPS ; GCZ II OREGON 300 mapa TOPO3 PRO

#8 sekator

sekator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 137 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2009 - 23:40

Kdyz jsem si koupil Oregano a nemel jsem u sebe svoje beterky,tak jsem si koupil obyc.a dostal se presne na ten cas co pises Errnie.A to i po prepnuti na alkalicke.Na dobijeci jedu tak 12hod.Mam Varta acu 2100 a Energizer 2650 a rozdil v nich nepozoruji.;)
  • 0

#9 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2009 - 2:41

Errnie napsal/a:
Musím se podělit o své nedobré zkušenosti s výdrží bateríí v Garmin Oregon 300.


AgentJ má poněkud jiné zkušenosti, tak asi jako většina uživatelů Oregona... Jseš si jistý, že máš správně nastavený typ baterií? (nastavení / systém / typ baterií). Jinak 100% platí to co se píše v příspěvcích nade mnou, jiné než nabíjecí baterie nebrat, obyčejné jen na cestách v případě nouze nejvyšší... B)
  • 0

#10 JarMar

JarMar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 419 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2009 - 7:14

Podobné zkušenosti jako autor vlákna mám také s levnýma baterkama ze supermarketu. Potom jsem pořídil nabíjecí SANYO a od té doby je pokoj. Fungují bezvadně.
  • 0

#11 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2009 - 11:55

Ja pouzivam bezne Ansmanny 2850mAh, ve vlakne se zkusenostma z Oregonem jsem popisoval jak jsem behem 3 tydnu na tyhle baterky prokesoval 11,5h coz je na to, ze se behem tech trech tydnu urcite i samovybily paradni vysledek. Moje bezna praxe je takova, ze v Oregonu mam tyhle baterky a sebou mam jeste Sanyo Eneloop. Ty se samy nevybiji takze kdyz nahodou dojdou ansmanny tak je proste prehodim a doma je zas vymenim.
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#12 Caster

Caster

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2009 - 12:22

Errnie napsal/a:
Musím se podělit o své nedobré zkušenosti s výdrží bateríí v Garmin Oregon 300.Výrobce uvádí výdrž bateríí až 15h realita je však jiná.Přístroj jsem koupil před vánoci a od té doby ho testuji.Za teplejšího počasí mi baterie "duracelky" vydrží cca 4h,jakmile ale trochu mrzne je konec.Dnes bylo -5C a úplně nové baterie Varta Superlive v kapse u bundy vydrželi přesně 40min.Několikrát už mě baterie zradili těsně u cíle /kešky/.Nevím jestli neni přístroj vadný baterie kupuji kvalitní,prodlevu podsvícení mám nastavenou na 30s.Napište mi vaše zkušenosti s tímto problémem.

Dík ERRNIE:(:(


Varta superlive asi nebude alkalicka co? To bych tam ani nezkousel. Ale ty duracell snad alkalicky byly? To by pak ta vydrz nebyla nic moc teda, cekal bych ze alkalicky vydrzi dyl nez NiMh nabijeci... leda ze by jim vic vadila zima?
  • 0
Garmin Oregon 300 + Topo CZ 3 Pro; Nokia 5800, SmartcomGPS, SmartGPX, Nokia Maps, Google Maps; Gentoo Linux + Wine + GeoGet

#13 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2009 - 12:49

Errnie napsal/a:
Musím se podělit o své nedobré zkušenosti s výdrží bateríí v Garmin Oregon 300.


Zkus mrknout na toto forum. Verim, ze ti hodne pomuze pri vyberu vhodneho napajeni navigace. ;)

http://www.geocachin...ort=&rowstart=0

Ja pouzivam pro napajeni 60CSx Sanyo 2700 NiMH a v kapse mam Sanyo Eneloop do rezervy. Nabijim nabijeckou Voltcraft IPC-1. Vydrz v mrazu s podsvicenim nebo bez neni potreba moc resit, nijak mne neomezuje.

Pokud by nepomohly ani vysocekapacitni NiMH clanky ve spojeni s kvalitni nabijeckou, tak pak uz je chyba pouze v navigaci.:(
  • 0

#14 TantalCZ

TantalCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 110 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2009 - 14:22

Jako spokojený vlastník Oregona potvrzuji výborné zkušenosti s nabíjecími GP2700 a GP2500. Baterky za solidní cenu a s dvojicí náhradních prokešuju bez problémů celý víkend s 75% podsvícením. Testoval jsem i nový šetřící režim, který navíc protáhne životnost tak o 2 hodiny.
  • 0

#15 HONZA.CZ

HONZA.CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 120 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2009 - 18:07

Mohu potvrdit. Základem je spolehlivý zdroj energie. Začal jsem s mobilem a gelovou 12V baterií s nabíječkou do auta. Dobré ale těžké. Pak přišlo PDA s výdrží cca 3 hodiny. Tady přišlo ke slovu pouzdro na 4 ks akumulátorů. Perfektní, výdrž plus 7 hodin, ale kabel, který překáží. Teď nový Oregon a osvědčené Eneloopy. Stačí dvě náhradní sady do kapsy a je klid. Nejdůležitější je ale kvalitní nabíječka. Po delším hledání jsem skončil u IPC 1 od Conrada. Má mimo jiné i měření kapacity článků. Umožňuje to párovat články se stejnou kapacitou. Cena ve srovnání s Oregonem není tak velká a vybitá GPS 50m před keškou opravdu nepotěší. To platí i o vybité čelovce.
  • 0

#16 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2009 - 20:58

...osvědčené Eneloopy.

Ja bych jen pokud mohu poznamenal, ze vyhodou Sanyo Eneloop je jejich nizke samovybijeni. Nevyhodou pak mensi kapacita 2000mAh. Pokud nekdo kesuje denne nebo casto, vyuzije lepe klasicke NiMH clanky o vyssi kapacite pres 2700mAh. Eneloopy nebo jim podobne baterie pak muze mit jako zalozni a nosit je v kapse klidne rok bez nabiti, protoze jak uvadeji vyrobci i po roce skladovani maji jeste pres 80% kapacity.
  • 0

#17 HONZA.CZ

HONZA.CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 120 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2009 - 21:04

Jo, souhlas, ale jsem línej stále hlídat nabití. Měl jsem GP2700 ve foťáku a v kritické situaci baterie vybité. Tak raději o dva kousky víc a jistotu.
  • 0

#18 albatros

albatros

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2009 - 0:13

Musím souhlasit s tím, že pokud jsou dobré baterie tak není problém, ano výdrž jako u Legenda se tady čekat skutečně nedá.
  • 0

#19 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2009 - 6:49

Mam dve sany Sanyo 2700 a k tomu jedny Enelopy a resit vyrdz nemusim.
  • 0

#20 ditka

ditka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2009 - 10:41

Na výdrž baterií má též velký vliv zapnutý elektromagnetický kompas. Při jeho vypnutí výdrž baterek stoupá o desítky %. Další podstatná věc je kvalitní nabíječka. Levnější nabíječky většinou nejsou schopné nabít baterky na jejich plnou kapacitu. Bohužel jsem to zjistil až po koupi nabíječky ( Philips cca za 300,-) se kterou moje baterky o kapacitě 2700mAh nabouchám maximálně na 2000mAh.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama