Přejít na obsah


Fotka

Problém začátečníka s GC


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
16 odpovědí na toto téma

#1 kemo87

kemo87

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2009 - 19:06

Zdar kačeři, mám problém. Hru hraju pár dní,pravidla jsem si přečetl a chápu je. Dnes jsem v jedné kešce našel Travel Lizard Geocoin, ale vypadá trochu jinak než jsem myslel. GC je na řetízku a na tom řetízku je ještě CWG (fiksíci) a štítek s vyobrazením dvou stop. Patří tyhle věci k GC? Mám to vše přemístit do jiné cache, nebo to nemělo být spolu? Doufám že jsem neštípnul něco co jsem neměl. V případě zájmu hodím foto. Díky moc za odpověď.
  • 0

#2 kemo87

kemo87

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2009 - 19:13

Vyřešeno.:P Jsem blbej...:D
  • 0

#3 cinca2008

cinca2008

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 381 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2009 - 19:16

Už jsem začal psát odpověď :)
  • 0

#4 kemo87

kemo87

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2009 - 19:31

No jo mě nenapadlo se mrknout na stránku týhle GC. Byla tam vyfocená :). Akorát mě trošku zarazila jedna věc. -v kešce mělo být 1xtravelbug a 2x geocoin. Nalezena pouze jedna Geocoin. Druhou geocoin (brno Mafia), někdo drze vyměnil za kartičku (napsáno v logbooku) a travel bug zmizel beze stopy. :(
  • 0

#5 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 101 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2009 - 20:23

kemo87 napsal/a:
No jo mě nenapadlo se mrknout na stránku týhle GC. Byla tam vyfocená :). Akorát mě trošku zarazila jedna věc. -v kešce mělo být 1xtravelbug a 2x geocoin. Nalezena pouze jedna Geocoin. Druhou geocoin (brno Mafia), někdo drze vyměnil za kartičku (napsáno v logbooku) a travel bug zmizel beze stopy. :(

GC a TB nejsou klasické věci k tradování. Tzn. že za ně nemusíš měnit jinou věc, jejich hlavní úkol je cestovat.
TB nemusel zmizet beze stopy. Ne každý má možnost logovat okamžitě (to platí především v době svátků a dovolených). viz: http://www.geocachin...ort=&rowstart=0
  • 0

#6 kemo87

kemo87

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2009 - 20:25

PLAJ family napsal/a:

kemo87 napsal/a:
No jo mě nenapadlo se mrknout na stránku týhle GC. Byla tam vyfocená :). Akorát mě trošku zarazila jedna věc. -v kešce mělo být 1xtravelbug a 2x geocoin. Nalezena pouze jedna Geocoin. Druhou geocoin (brno Mafia), někdo drze vyměnil za kartičku (napsáno v logbooku) a travel bug zmizel beze stopy. :(

GC a TB nejsou klasické věci k tradování. Tzn. že za ně nemusíš měnit jinou věc, jejich hlavní úkol je cestovat.
TB nemusel zmizet beze stopy. Ne každý má možnost logovat okamžitě (to platí především v době svátků a dovolených). viz: http://www.geocachin...ort=&rowstart=0

Jasně. Já to chápu. Jde o to že někdo si myslel že si ten Brno Mafia Geocoin může vyměnit a vzal si ho. Není zapsán a navíc je to už déle.
  • 0

#7 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 101 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2009 - 20:35

kemo87 napsal/a:
Jasně. Já to chápu. Jde o to že někdo si myslel že si ten Brno Mafia Geocoin může vyměnit a vzal si ho. Není zapsán a navíc je to už déle.

Co je to déle?
Ano, také se mohl ztratit. I to se stává. :(:(
  • 0

#8 geba & marcana

geba & marcana

    geba:)

  • Members
  • PipPipPip
  • 342 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2009 - 20:36

Kemo, prosím Tě, jak můžeš vědět co si ten člověk myslel? Občas když bereme z keše GC nebo TB tak tam také něco necháme a neznamená to že si GC chceme nechat. Jinak ten coin tam byl vložen 16.1 což není tak dávno;) Myslím když by někdo chtěl coin vzít a nechat si ho, nepsal by to do logbooku. Ps. A ještě k tomu plašíš majitele coinu. Myslím že na takovéto poznámky na stránce coinu je opravdu dost brzy!
  • 0

#9 kemo87

kemo87

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2009 - 7:35

geba & marcana napsal/a:
Kemo, prosím Tě, jak můžeš vědět co si ten člověk myslel? Občas když bereme z keše GC nebo TB tak tam také něco necháme a neznamená to že si GC chceme nechat. Jinak ten coin tam byl vložen 16.1 což není tak dávno;) Myslím když by někdo chtěl coin vzít a nechat si ho, nepsal by to do logbooku.

Ps. A ještě k tomu plašíš majitele coinu. Myslím že na takovéto poznámky na stránce coinu je opravdu dost brzy!

OK. Sorry asi moc plašim no...:o
  • 0

#10 Damleth

Damleth

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2009 - 23:02

Mam takovy maly dotaz. Mam US geocoin, ktery jsem vzal ve vseboricich, ale vsechny kese v okoli mam odlovene. Muzu ho vlozot do vlastni kesky?
  • 0

#11 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2009 - 23:04

Damleth napsal/a:
Mam takovy maly dotaz. Mam US geocoin, ktery jsem vzal ve vseboricich, ale vsechny kese v okoli mam odlovene. Muzu ho vlozot do vlastni kesky?


Samozřejmě :)
  • 0

#12 Radimecek

Radimecek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 149 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2009 - 23:07

geba & marcana napsal/a:
Kemo, prosím Tě, jak můžeš vědět co si ten člověk myslel? Občas když bereme z keše GC nebo TB tak tam také něco necháme a neznamená to že si GC chceme nechat. Jinak ten coin tam byl vložen 16.1 což není tak dávno;) Myslím když by někdo chtěl coin vzít a nechat si ho, nepsal by to do logbooku.

Ps. A ještě k tomu plašíš majitele coinu. Myslím že na takovéto poznámky na stránce coinu je opravdu dost brzy!


No nevim, zacatecnici nekdy (a to ne vyjimecne) z neznalosti GC a TB meni v domeni, ze jde o normalni predmety, ale jinak souhlas, jeste je casu dost. :-)
  • 0
Není keš jako keš...

#13 geba & marcana

geba & marcana

    geba:)

  • Members
  • PipPipPip
  • 342 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2009 - 23:15

Samozřejmě je možné že ho někdo ukradl (vyměnil) a kemo má pravdu, ale přišlo mi, že uběhlo málo času na takovéto závěry. Jinak nic ve zlém. Hádek je na tomto fóru v poslední době dost.
  • 0

#14 keksik

keksik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 42 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2009 - 8:10

Ve čtvrtek jsem na kešce Sue Ryder v Praze - Michli (GC1KNP0) našel moc pěkný geocoin (ernies - "I Love Geocaching") který, jak jsem doma při logování zjistil není aktivovaný na Groundspeaku. Podle všeho to vypadá, že jde o začátečnickou chybu - v sáčku s GC byl vzkaz na papírku "putovní predmet - prenést do jiné keše". GC mám zatím u sebe (bez aktivačního kódu s ním nejde nic dělat). Proto žádám toho, kdo jej vložil aby se mi ozval pres profil, nebo na adresu: keksik.cz@gmail.com.
  • 0
Make the world a more interesting place with caching.
Garmin Dakota 20+Topo Czech 3.1 Pro, Nokia 700 + HG Arcao

#15 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2009 - 10:08

kemo87 napsal/a:

geba & marcana napsal/a:
Kemo, prosím Tě, jak můžeš vědět co si ten člověk myslel? Občas když bereme z keše GC nebo TB tak tam také něco necháme a neznamená to že si GC chceme nechat. Jinak ten coin tam byl vložen 16.1 což není tak dávno;) Myslím když by někdo chtěl coin vzít a nechat si ho, nepsal by to do logbooku.

Ps. A ještě k tomu plašíš majitele coinu. Myslím že na takovéto poznámky na stránce coinu je opravdu dost brzy!

OK. Sorry asi moc plašim no...:o


Hele, lepší je dát vědět dřív, než vůbec, později na to akorát člověk zapomene. Pokud předchozí nálezce napsal že coin vzal, nic se nestane když dáš majiteli coinu, či TB vědět, že ho vzal ten a ten, ono se to po měsíci, dvou, či půl roce, docela blbě dohledává, obzvlášť když to není keš, kde by si třeba logbook mohl prolistovat sám majitel TB, protože tu kešku nemá za humny... A řada kačerů tam TB či GC vůbec nehledá, protože jeho existenci v GPSce zaznačenou nemají, případně ani dodatečně vědět nedají, že tam TB už není, nebo nebyl, případně napíšou do logu kešky, že ho tam nenašli, ale již nepátrali tak důkladně v logbooku, kam zmizel... a jen málo kdy dají vědět přímo majiteli TB vědět.
  • 0

#16 Damleth

Damleth

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2009 - 21:43

Ahoj. Chtel jsem se zeptat, jetli omezeni 161m plati, i kdy zakladam multi kes a nektery z waypointu je blizko nejake jine kese. Dekuju za odpoved
  • 0

#17 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 434 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2009 - 22:41

Damleth napsal/a:
Ahoj. Chtel jsem se zeptat, jetli omezeni 161m plati, i kdy zakladam multi kes a nektery z waypointu je blizko nejake jine kese. Dekuju za odpoved


U multiny toto omezení neplatí, ale jen v případě, pokud náš stage nastavenu jako Question to Answer, to znamená, pokud např. budeš počitat okna či něco podobného. Pokud ovšem na místě ukryješ jakýkoli předmět např. i destičku s napsanými souřadnicemi, musíš ji označit jako Stages of a Multicache a pak platí minimální vzdálenost od všech okolních keší i pokud by v okolí bylo finále nějaké mysterky, kterou na mapě nevidíš.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama