Přejít na obsah


Fotka

kešovadlo - průzkum


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
22 odpovědí na toto téma

#1 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2623 příspěvků(y)

Publikováno 10 February 2009 - 15:54

vzhledem k tomu, že kromě řešení problémů nemám skoro žádnou zpětnou vazbu a nevím tedy, jestli má smysl se zaměřovat na uživatele, bych si rád udělal malý průzkum.
Prosím ty, kteří kešovadlo začali používat (tím nemyslím zkusit jestli to něco dělá), aby mi napsali a uvedli, jestli používají GSAK, GG, nebo jiný nástroj pro PC, ze kterého dělají do kešovadla export. A jestli používají speciality nad rámec standardního obsahu GPX, tedy různé poznámky, tagy,...
Toto vlákno je určeno pouze pro tento průzkum a cokoliv jiného budu nemilostrně mazat.

Edit: fakt mě nezajímá, jestli někdo používá GSAK a exportuje do gps. Zajímá mě, kdo používá kešovadlo a teprve jestli jo, tak jestli ho používá ve spolupráci s GSAK (nebo jiným podobným sw)
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#2 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 10 February 2009 - 16:20

Takze moje zhodnoceni: Kesovadlo pouzivam jako skvely doplnek k Oregonu. Oboje laduju daty z GSAKu. U Oregonu narazim na problem v tom, ze v listingu nejsou obrazky a nekdy je listing rozsypany nebo neuplny (Limit v Oregonu je tusim cca 8000 znaku). Tady mam vzdycky moznost kontroly. Dalsi vec je ze kdyz resim multinu, ktera ma predem dane zastavky a ma je ve waypointech tak ty waypointy prehledne vidim na jedne strance a muzu si je postupne zadavat do GPS. Do Oregonu totiz child waypointy neladuju protoze mam ve waypointech rad prehled. Dlasi vec co souvisi s multinama je, ze kdyz jedu s Oregonem tak tim, ze neni moznost menit prubezne souradnice tak porad prepinam mezi navigaci na souradnice a listingem abych si precetl dalsi cast listingu. Ted mam listing na PDA a Oregonem naviguju. Co se tyce specialit tak pouzivam v GSAKu User notes.
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#3 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 10 February 2009 - 16:59

data vyrábím v GSAKu, používám fintu Corrected coordinates - v kešovadle ale nepoznám, jestli souřadnice jsou u mysterky původní nebo upravené (nestěžuju si, prostě konstatuju) používám i user notes - exportuju jako první log
  • 0

#4 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 10 February 2009 - 19:04

Kešovadlo používám a exportuji do něj z Geogetu. Hlavní důvod proč ho používám je, že při velkém množství keší v BeeLine se program stává poněkup pomalí,což se u kešovadla neděje a navíc veškeré informace jsou uživatelsky komfortnější než v Bee.Jediné co mi při exportu z Geogetu chybí jsou obrázky, ale dá se bez toho žít
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#5 RaRaTeam

RaRaTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 10 February 2009 - 19:45

Na hledání používám obvykle 5 let staré PDAčko (díky stáří mě tak netrápí to, že přeci jen trochu trpí v terénu) s OziCE a řadou různých map (auto, turistické, orto, topo ...). Na listingy jsem používal GeoScout, ale pro větší množství (>~250) je nepoužitelný. Kešovadlo ho skvěle nahradilo a po propojení s OziCE (ještě jednou díky za úpravy) to nemá chybu. Zdroj dat GSAK, mám jak db s cache celé ČR, tak si dělám menší oblasti kterou potřebuji (stejně tak to dělám s wpt pro Oziho). Velké databáze se hodí když se vyskytnu někde neplánovaně, menší mají výhodu v rychlosti a přehlednosti (a také se u velkých ukončuje kešovadlo při spuštění Oziho a opačně kvůli nedostatku paměti, u malých je to bez problémů). V GSAKu používám corrected coordinates a user notes, obojí mi vyhovuje jak to funguje nyní.
  • 0

#6 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 10 February 2009 - 20:04

U mě také Kešovadlo nahradilo občas až neuvěřitelně pomalý GeoScout. Gpx připravuji Gsakem. Používám otevírání listingů z Oziho. Obrázky neimportuji - nepotřebuji, user notes jakbysmet. Celkově jsem absolutně spokojený. Snad jen ta příkazová řádka mi moc nevyhovuje, ale až se pořádně naštvu, tak si vyrobím nějaký ten "baťák" :-)
  • 0

#7 mitah

mitah

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 11 February 2009 - 8:56

Ano, Kešovadlo používám (i když díky počasí méně, než bych si přál ;) ), data generuju z GeoGetu. Jak už pravil kolega předřečník, jediné, co mi chybí jsou obrázky, ale věřím, že to se časem pořeší. A protože jsem ještě nepoděkoval, tak alespoň tady: Děkuju :) Zapoměl jsem dodat, že ho používám na pomalém Mio P350 (procesor 200MHz a neskutečně málo paměti) a přesto je program VELMI použitelný.
  • 0
-- Mitah Team --

#8 pospecom

pospecom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 117 příspěvků(y)

Publikováno 11 February 2009 - 14:36

Mě Kešovadlo také nahradilo těžkopádný GeoScout. Samozřejmě i mě v listingu vadí nepřítomnost obrázků, ale to doufám autor brzo vyřeší. Sice Klama už toto vyřešil a ve vlákně popsal, ale mě se to nějak nedaří zprovoznit... :( Jo a Kešovadlo krmím z MoZiGa...dvě kliknutí a mám tam vše co potřebuji. ;) A to vše běží na HTC Kaiser.
  • 0

#9 Zhabza

Zhabza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 25 May 2009 - 17:50

Zaprvé, díky ti za perfektní program. Když se mi ho podařilo a rozjet a zevrubně odzkoušet jsem skoro úplně spokojený. Jednoduchý export z GeoGetu a otvírání listingu z oziho to vše poměrně nenáročně na paměť. Jediné co mi chybí jsou obrázky. Pro mě i mé h4150 idealní.
  • 0

#10 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 26 May 2009 - 16:41

Tak jsem to po ruznych peripetiich rozchodil a musim rict, ze jsem spokojeny. Je to takovy mobilni GSAK. Neplanujes nahodou pridelat funkci field notes? Pak uz bych byl uplne spokojen.
  • 0

#11 jakamil

jakamil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 27 May 2009 - 7:32

Ahoj, neni mi jasne jak nastavit obsah v souboru kesovadlo.exe.config podle umístění databáze. Je mi jasne ze musim udelat edit souboru a vlozit cestu, ale kam mezi jiz pritomny text v souboru mi neni jasne. Mozna by stalo za to to v navodu na instalaci, lepe popsat, pro lidi, kterym to neni hned jasne, kam adresu vlozit. Dik moc za radu.
  • 0

#12 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 753 příspěvků(y)

Publikováno 27 May 2009 - 7:43

Kesovadlo pouzivam na iPaq hw6915. Data pripravuju pres GeoGet a exportni makro od Medwyn_cz. Prace v pohode, rychla. Obrazky bych opravdu ocenil. Pouzivam ho ve spojeni s Legendem - a na kesovani v momente ze mi nekde vyjde cas, a Legend neni po ruce. DIKY ZA NEJ!
  • 0

Zítra je taky den!!! :)

Garmin Oregon 550 + OSM mapy // iPhone 4 + Geocaching / Alcatel OneTouch 997D Ultra + Geocaching + Locus Pro // ThinkPad R61i + GeoGet // nohy / MHD / Ford C-Max / Trek Fuel EX / koloběžka Bizon


#13 Hupydup

Hupydup

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 30 May 2009 - 17:35

Kešovadlo jsem začal používat asi před měsícem. Do té doby jsem vždy exportoval z GSAKu do HTML, které jsem prohlížel na PDA. Tento způsob byl ale vzhledem k narůstajícímu počtu kešek při prohlížení až neúnosně pomalý. A to nemluvím o pomalém nahrávání velkého množství malých souborů v HTML. Kešovadlo používá jediný databázový soubor, rychleji se tak exporuje do PDA, a v terénu je s ním také rychlejší práce. Jediné co mi zatím vadí je, že nemohu použít externí GPS modul k načtení souřadnic, podle kterých by se mi vše srovnalo. Takhle totiž musím souřadnice zadat ručně. Takže kešovadlo mi slouží dost dobře pro listingy, které takto nemusím tisknout, což je výhoda, když se někde ocitnu neplánovaně a chci odlovit.
  • 0

#14 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 01 June 2009 - 8:32

pepa.z.pocernic napsal/a:
aby mi napsali a uvedli, jestli používají GSAK, GG, nebo jiný nástroj pro PC, ze kterého dělají do kešovadla export. A jestli používají speciality nad rámec standardního obsahu GPX, tedy různé poznámky, tagy,...

Pepo, objevil jsem to teprve před 2 týdny, a kdybych o tom věděl dřív, tak si nepořizuju ten oregonskej krám místo 60CSx v opravě.
Exportuju z GSAK a rád bych tam svoje "notes", které sice jsou v exportovaném GPX, ale po přechroustání do DB3 je už nemůžu najít. Buď dělám někde školáckou chybu, nebo to nefunguje, jak by možná mělo. Dále, pokud by to moc nezvětšilo objem a nezpomalilo rychlost databáze, pak bych v Kešovadle uvítal možnost odškrtnout cache jako nalezenou, napsat log a ten pak naimportovat na GC.com, nebo alternativně vytvořit ke cachi každé cachi TXT označený GC, datem a časem, odkud se dá copypastovat.
  • 0

#15 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2623 příspěvků(y)

Publikováno 01 June 2009 - 8:43

maaaca napsal/a:
Neplanujes nahodou pridelat funkci field notes? Pak uz bych byl uplne spokojen.

Plánuju, ale bohužel zrovna neni kdy.

jakamil napsal/a:
Je mi jasne ze musim udelat edit souboru a vlozit cestu, ale kam mezi jiz pritomny text v souboru mi neni jasne.

Pokud není v konfiguraci soubor, měl by se otevřít při startu dialog pro výběr souboru a po výběru se to do konfigu zapíše

Hupydup napsal/a:
Jediné co mi zatím vadí je, že nemohu použít externí GPS modul k načtení souřadnic, podle kterých by se mi vše srovnalo. Takhle totiž musím souřadnice zadat ručně.

Využívá se standardní podpora gps ve WMx. Takže pokud máš WMx, zkus jestli se dá nastavit i na externí gps. Plánuju lepší možnost konfigurace gps, ale neni čas.

dandra napsal/a:
Exportuju z GSAK a rád bych tam svoje "notes", které sice jsou v exportovaném GPX, ale po přechroustání do DB3 je už nemůžu najít.

Pokud nemáš zaškrtnuto, zkus zaškrtnout volbu: Nabídka > Nastavení > Detail > Zobraz GSAK. Na záložce GSAK by se "notes" mělo objevit, pokud oba myslíme to samé.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#16 Brunoos

Brunoos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 300 příspěvků(y)

Publikováno 01 June 2009 - 19:24

Kešovadlo použivam na MIO P560 na WM6 a jsem naprosto spokojeny, no skoro naprosto ;). jenom dvě věci mě tak malinkato trapi 1. problemy s obrázky - u některych kešek obrazky mam u některych ne 2. kdyby tak šlo že v kešovadle si vyberu kešku a po jednom kliknuti na něco by se mi otevřel ozi a zobrazil mi kešku na mapě - přitom by bylo ale třeba vkešovadle odpojit gps-ku - jinak ozi se na gps-ku nepřipoji tod vše jinak super programek díky
  • 0

#17 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 416 příspěvků(y)

Publikováno 08 July 2009 - 22:06

Kešovadlo se mně podařilo v pohodě zprovoznit (i s offline/grabbed obrázky). Nepochopil jsem však pokyn -> 'Pokud chcete, aby kešovadlo zobrazovalo offline obrázky, vymažte obsah souboru \sablony\nahrady_popis.txt'. Obsah souboru jsem nemazal a obrázky se stejně zobrazují :o Měl bych ještě tyto dotazy: 1) k parametru '-nahradit' ... ten provede 'globální' náhradu nad celým vstupním GPX souborem? 2) obsah souborů 'nahrady*.txt' se uplatní pro 'on thy fly' náhrady při prezentaci obsahu databáze kešovadla v PPC zařízení? 3) lze i v těchto náhradách použit regulární výrazy? 4) soubory náhrad jsou dva - jaký mají rozsah/obor uplatnění? Jinak prográmek je skvělý, díky moc autorovi.
  • 0

#18 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1185 příspěvků(y)

Publikováno 11 July 2009 - 14:01

Takze nejdriv velke diky Pepovi za vytvoreni Kesovadla. Pouzivam ho na postarsim MDA Variu. Rozjeti na nem nebylo nic sloziteho. Horsi to bylo s casti kesovadlocmd.exe. Jelikoz pouzivam Linux, tak mam vsechno slozitejsi, nicmene s pomoci internetu se povedlo :) Jen bych se chtel zeptat autora na nasledujici: Kesovadlocmd.exe musim spoustet pomoci prikazu "mono kesovadlocmd.exe", coz bez problemu funguje z prikazove radky. Ikona v GG bohuzel vyhodi chybu "Nebyl nalezen soubor kesovadlocmd.exe". Problem je dle meho prave v nutnosti pouzivat MONO. Je mozne upravit makro tak, aby volalo potrebny .exe soubor ve formatu "mono kesovadlocmd.exe"? Nevim jestli jsem to popsal srozumitelne, snad jo :) P.S. : MONO je projekt, ktery umoznuje pod Linuxem spoustet aplikace psane v .NET.
  • 0

Garmin 60csx, Linux Mint 17 + Wine + Geoget 2.8.X

www.lukabike.com


#19 mamut88

mamut88

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 22 July 2009 - 21:49

Já se přiznám, že jsem kešovadlo ještě nerozchodil :( Do PDA jsem nainstaloval bez problémů (Asus My A696), při spuštění si vyžádá cestu k databázovému souboru, což je správně... Ale co se týká "kesovadlo.cmd" nespustím ho, jen problikne okno příkazového řádku a toť vše. Je dost pravděpodobný, že prostě jen dělám něco blbě, ale prosím o radu co. :) Díky
  • 0

#20 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1185 příspěvků(y)

Publikováno 23 July 2009 - 15:51

Mas v compu .NET 3.5?
  • 0

Garmin 60csx, Linux Mint 17 + Wine + Geoget 2.8.X

www.lukabike.com





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama