Přejít na obsah


O GeogetuFotka

Papírová mapa

Příspěvek od HaLuMa , 10 prosinec 2013 - * * * * * · 1 379 Zobrazení
geoget
Žijeme v době digitálních map. Máme je v počítačích i v mobilech. Máme je i v GPS přijímačích. Máme mapy na internetu, kdejaká internetová stránka používá něco z digitálních map. Ale je to jako s knihami. Ačkoliv jsou e-knihy všude kolem nás, papírové knihy pořád existují. A podobně existují i papírové mapy!

A funguje to tak i u kačerů. Jistě se i mezi v...


Fotka

Mapa keší

Příspěvek od HaLuMa , 09 prosinec 2013 - * * * * * · 19 586 Zobrazení
geoget
Všichni ji asi znáte - mapu keší na geocaching.com webu. Je užitečná hlavně tehdy, když se chcete podívat na nějakou neznámou oblast. Bez ní byste neměli tušení, kde jsou jaké kešky, aniž byste si dopředu tu oblast stáhli. To je nezpochybnitelný přínos!

Někteří z vás ale tuto mapu používají i pro podrobnou přípravu výletu. Abych se přiznal, nechápu to....


Fotka

Jak nakrmit Geoget?

Příspěvek od HaLuMa , 07 prosinec 2013 - * * * * * · 1 137 Zobrazení
geoget
Geoget je program, který razí strategii sysla. Nashromáždit spousty informací do jeho databáze, a pak si z ní jednoduše filtrovat právě ta data, o které máte zrovna zájem. Proto je potřeba do databáze data neustále dodávat a aktualizovat je. Tím zajistíte, že se koukáte na data úplná a čerstvá. Jak na to? Jak doplníte nová data do databáze?

Import Pocket...


Fotka

Řopíkatý Geoget II.

Příspěvek od HaLuMa , 05 prosinec 2013 - * * * * * · 1 758 Zobrazení
geoget
Před dvěma dny jsem Vám vyprávěl, jakou mám databázi ŘOPíků , ale že nevím, jestli ji mohu zveřejnit. Věci nabraly rychlý spád, slovo dalo slovo, a už dnes si můžete tu databázi stáhnout do svého Geogetu . Děkuji všem, kteří to umožnili!

http://geoget.ararat...user:skript:rop

Stačí nainstalovat balíček, restartovat Geoget, a přepnout se do ho...


Fotka

Proč?

Příspěvek od HaLuMa , 04 prosinec 2013 - * * * * * · 1 043 Zobrazení
geoget
Ono se to pořád opakuje. Každou chvíli se někdo na fóru diví, proč by měl používat Geoget? (Ale dá se to aplikovat i na jiné programy na správu kešek.) Proč? K ničemu to přeci nepotřebuje! Zkusme si připomenout, k čemu se takový program může hodit.

Proč bych si měl stahovat do počítače kešky? Vždyť jsou na internetu! Ale pak má server jednou výpadek, a...


Fotka

Řopíkatý Geoget

Příspěvek od HaLuMa , 03 prosinec 2013 - * * * * * · 1 557 Zobrazení
geoget
Už jsem tu povídal, že pomocí falešných PocketQuery je možné do Geogetu dostat databáze libovolných bodů. První databáze, kterou jsem si takto vytvořil, je databáze ŘOPíků, tedy bunkrů lehkého opevnění. Dnes nám poslouží jako názorná ukázka.

První problém je, kde získat data? Existuje web http://www.ropiky.net , kde je seznam všech bunkrů i se souřadnic...


Fotka

POI v Basecampu

Příspěvek od HaLuMa , 01 prosinec 2013 - * * * * * · 1 021 Zobrazení
garmin, geoget
Garmin Basecamp vám v počítači nakreslí mapu, stejně jako ji vidíte v GPS. Stejný vzhled mapy, trasové body, stopy, trasy... Ale k dokonalosti něco chybí. Tím chybějícím článkem jsou POI body. Mapu v GPSce můžete vylepšovat svými vlastními POI body, kterým si můžete přiřadit libovolné ikonky a popisky. Nahrajete je tam pomocí programu POILoader, ale do Ba...


Fotka

Falešné PocketQuery

Příspěvek od HaLuMa , 29 listopad 2013 - * * * * * · 911 Zobrazení
geoget
Nic naplat, Geoget je databáze stavěná pro kešky. Tomu odpovídají i uchovávaná data. Když importujete PocketQuery GPX, v podstatě se berou údaje z jednotlivých políček vstupního souboru a ukládají se do databáze. Jednoduché! Jenže, co když byste si chtěli v Geogetu vést databázi nějakých jiných bodů, které vůbec nejsou kešky? Jak je tam dostanete?

Řešení...


Fotka

Keše ve schránce

Příspěvek od HaLuMa , 28 listopad 2013 - * * * * * · 1 117 Zobrazení
geoget
V jaké schránce? V Ammoboxu? Kdepak, je myšlena schránka Windows, tedy Clipboard. To je to, čím kopírujete třeba text pomocí klávesových zkratek CTRL+C a CTRL+V. Už jste se chytli? Víte, že schránka vám usnadní i hledání keší v databázi?

Spuštěný Geoget totiž monitoruje obsah schránky. A jakmile v ní zahlédne něco, co vypadá jako URL odkaz na kešku, nahl...


Fotka

Co že jsme to našli?

Příspěvek od HaLuMa , 26 listopad 2013 - * * * * * · 969 Zobrazení
geoget
Mnoho lidí začne pracovat s databází kešek možná jen proto, aby si mohli udělat nějakou tu statistiku. Proto potřebují vědět, co všechno nalezli. Ale jak ty nálezy do té své databáze dostat?

Někteří odpoví, že pomocí Geojarry. Vždyť to všude píšou a všichni radí! Jenže lidi to radí ze setrvačnosti a návody jsou zastaralé. Už dlouho existuje cesta jiná. C...


Červenec 2024

P Ú S Č P S N
1234567
891011121314
151617181920 21
22232425262728
293031    

Poslední příspěvky

Poslední komentáře

prohlíží si 0 uživatelů

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Hledat na mém blogu

Reklama