Přejít na obsah


Fotka

Geoscout 2.xx.xx


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
887 odpovědí na toto téma

#121 jirifno

jirifno

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 188 příspěvků(y)

Publikováno 29 April 2009 - 21:48

Pátrač napsal/a:

jirifno napsal/a:
Zdravím.
Chci se zeptat jestli je nějaká možnost nechat v tomto programu zapnuté podsvícení jako např. v programu RichesseGPS? Já mám např. nastavené podsvícení na jednu minutu, takže to rychle zhasíná. Zatím to řeším současným zapnutím RichesseGPS a GeoScouta. Děkuji.

Já tedy netuším co máš za přístroj ale u mého PDA o tom rozhudeje to co je nastaveno u podsvícení v PDA ne Geoscout..;)

Já myslel jestli je možné v GS nastavit, aby se nevypínalo podsvícení po dobu používání. RichesseGPS má možnost nastavení a jmenuje se to "Prevent suspend mode" a pokud se tato volba zaškrtne, zůstává podsvícení zapnuto po dobu spuštění tohoto programu. Po vypnutí funguje vše podle nastavení v PDA. Jinak používám HTC Touch Cruise.
  • 0

#122 dendy83

dendy83

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 29 April 2009 - 22:47

super, díky, teď už to počítá, ale asi mám blbě zadané data :), protože u jednoho to spočítá a u druhého to hodí minus a vyhodí chybu. Musim prohledat forum jaké data se mohou dávat za jednotlivá písmena a kde je získat, jeslti nemám chybu tam. Díky moc.
  • 0

#123 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1771 příspěvků(y)

Publikováno 30 April 2009 - 6:09

Nevím, zda ti rozumím, ale za písmena se přece dosazují čísla, která získáš podle pokynů v listingu během lovu keše. Nebo to děláš nějak jinak?
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#124 lubik

lubik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 30 April 2009 - 7:47

Uz jsem to tu jednou psal, figl je v tom, ze kazda cislice ze souradnic musi byt v samostatne hranate zavorce, tedy:

priklad:

50º 14.[A][B][C]

nebo

50º 14.[A+B][C-D+A][F*G]

nebo treba:

50º 14.[A+(5*C)][10-D+(C*2)][1]

JENZE!!!! Ted jsem zjistil, ze v te posledni verzi Geoscouta je nejaka chyba a souradnice to sice spocita, ale hodi to chybu a souradnice se neprepisou dolu do te radky Position!!!
Takze pro spocitani se to da pouzit, nicmene jelikoz se neda vytvorit Wpt tak je to v podstate nepouzitelny.
  • 0
Nas team: Lubik, Peta a Lubik junior Nase pristrojecky: Garmin Oregon 300 FW 4.20, Samsung Galaxy Y + a: drake, c:geo, Geocaching from GS, PC + Geoget

#125 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1771 příspěvků(y)

Publikováno 30 April 2009 - 7:59

Trošku bych to upřesnil.
Každé písmeno musí být samostatně, pokud je ve vzorci AB, musí se zapsat jako [A][B] ne jako [AB], tomu by GS nerozumněl.
Za písmeno lze dosadit číslo, tj. jednu i více číslic. Bude fungovat
A = 12
B =3

Ověřeno v GS 2.0.14
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#126 dendy83

dendy83

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 30 April 2009 - 8:14

Mám verzi 2.0.15, abych zbytečně nemátl ostatní, tak se přiznám, že nevím jeslti tam zadávám data (čísla z listingu) dobře, to muže být důvod proč mi to nepočítá dobře. Nikdy jsem takovou mysterku neluštil, ale když jsem na ní narazil poprvé, snažil jsem se to vyluštit a už před tím jsemv GeoScoutu našel puzzle resolver a nevěděl jsem na co to vůbec slouží. Až po přečtení tohoto vlákna ve foru jsem zjistil, že tato funkce Geoscoutu se aplikuje právě na takovéto mysterky, tak to zkouším, ale zatím marně. Pro ilustraci je to tato GCZMFJ, zvolil jsem právě jednu z těch nejlehčích (diff 1,5) a stejně tápu, protože v listingu není zřejmé co kam dosazovat, natož to pak dát správně do Geoscoutu a ještě do správných závorek a určit, které závorky by měly správně vyjadřovat jednotlivá čísla :o Kdyby někdo měl radu a nectěl ji zveřejňovat veřejně,nechť použije prosím i SZ, díky moc. Jde o to, abych pochopil jak to má fungovat pro příští použití :)
  • 0

#127 lubik

lubik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 30 April 2009 - 8:28

No asi takhle, nemuzu ti rict, jestli to tam zadavas dobre nebo spatne, ale chyba tam v te verzi 2.0.15. urcite je. Zkousel jsem tam pro jistotu zadat i presne to co je v manualu ke Geoscoutu, ale proste to hodi tu chybu. Pokud mas ale dobre zadany vzorec, program vyhodi sice chybovou hlasku, ale ty souradnice v ni jsou spocitany dobre, takze napr: Error calculating latitude: Calculation ´14.1123´ does not resolve to numeric value. Takze ty souradnice tam vlastne spocitany jsou, ale musis si je pak opsat pac se neprepisou do te radky Position a nejde vytvorit Wpt.
  • 0
Nas team: Lubik, Peta a Lubik junior Nase pristrojecky: Garmin Oregon 300 FW 4.20, Samsung Galaxy Y + a: drake, c:geo, Geocaching from GS, PC + Geoget

#128 dendy83

dendy83

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 30 April 2009 - 9:04

No čoveče, mě to teda spočítá lat špatně, protože jak jsem popsal výše tam asi zadávám špatná čísla, ale long vyjde akceptovatleně pro program a hodí mi to normál dolu do kolonky position. Mám tam tečky a při první startu programu jsem myslim něco měnil v nastavení vlastností (tečku jsem nahrazoval za čárku či naopak v lokálních nastaveních), tak to mužeš mít tím, ne? Prootže mě to na 2.0.15 částečně jede.
  • 0

#129 lubik

lubik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 30 April 2009 - 10:28

Ja tam musim mit tecku ( s carkou mi to vyhodi jen chybu a nespocita to) to uz mam vyzkouseny, ale v predchozi verzi mi to fungovalo bez problemu a v teto se stejnym zapisem to hodi tu chybu.Snad to bude v dalsi verzi opravene.Zajimave je, ze jednou mi to dokonce i do te radky Position naskocilo, ale od te doby to tam nemuzu dostat at s tim delam cokoliv, dokonce i kdyz tam doplnim jen jednoduche znaky bez vzorce tak to nechodi.
  • 0
Nas team: Lubik, Peta a Lubik junior Nase pristrojecky: Garmin Oregon 300 FW 4.20, Samsung Galaxy Y + a: drake, c:geo, Geocaching from GS, PC + Geoget

#130 dendy83

dendy83

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 04 May 2009 - 6:02

Dále mi celkem na GeoScoutu chybí, že u cache a jejího popisu není datum, kdy byla přivedena na svět :) nebo jsem tento údaj nenašel?
  • 0

#131 miroslav.turek

miroslav.turek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 04 May 2009 - 6:38

sowda: určitě jich mám momentálně víc jak 1500 a filtruju je. První co používám je Category, což je jakási náhrada adresářů. Ty mám udělané dle místa odkud lovím. V některých kategoriích kám jen pár desítek keší, ale jinde třeba taky skoro 1000 (např. Category Praha). Dál mám třeba kategorii Moje keše a found keše, kam si dávám nalezené keše z nějaké série, kterou ještě nemám hotovou, nebo pro větší série používám speciální kategorii (Smajlík, D1). No a zásadní filtr, který potom omezí počet na zhruba 100 je filtr dle polohy. Samozřejmě, že některé malé kategorie nemusím podle polohy ani filtrovat. Už jsem uvažoval, že bych třeba databázi promázl, ale je to dost pohodlné, když třeba v Praze se okamžitě kouknu, co je kolem, i když jsem si nedělal přípravu. Jediné co mažu, jsou již nalezené keše, které nepatří do rozpracované série.
  • 0

#132 miroslav.turek

miroslav.turek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 04 May 2009 - 6:42

dendy83: tato vlastnost tam skutečně chybí a bude v nové verzi (2.1, nebo možná už v 2.0.16, nejsem si jistý)
  • 0

#133 miroslav.turek

miroslav.turek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 04 May 2009 - 6:53

Mě puzzle resolver funguje bez problémů a to jak při zadání [A][B], tak také při [AB], jediné co neumí, je pokud v jedné závorce vyjde třeba 012, tak mi dosadí 120... Už dlouho jsem neměl jinou chybu, než právě toto a to ho používám hodně často (verze 2.0.15).
  • 0

#134 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1771 příspěvků(y)

Publikováno 04 May 2009 - 7:00

miroslav_turek napsal/a:
Mě puzzle resolver funguje bez problémů a to jak při zadání [A][B], tak také při [AB]


Nojo, máš pravdu, 2.0.14 to už také umí. Zkoušel jsem to kdysi na starší verzi, tam to nešlo a později jsem s tím už neexperimentoval.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#135 miroslav.turek

miroslav.turek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 04 May 2009 - 7:07

lubik: tečka nebo čárka se řídí nastavením lokalizace v PDAčku. Já mám české nastavení, tak používám čárku.
  • 0

#136 Pitrus

Pitrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 04 May 2009 - 8:21

Ahoj, je jiz v techto poslednich verzich mozne zadat novy bod a vyplnit jeho souradnice bud vypsanim nebo primym odectem polohy GPS?
  • 0

#137 miroslav.turek

miroslav.turek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 04 May 2009 - 8:29

Nejsem si jistý, ale to snad fungovalo vždy, pokud byla zaplá GPSka, tak se u nového WPT objeví aktuální poloha. Nechce se mi to jít zkusit, ale jsem o tom přesvědčený...
  • 0

#138 Pitrus

Pitrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 04 May 2009 - 8:47

Ja myslim ze to obecne neslo. Slo to pouze u waypointu pro stavajici GC bod. Rozhodne neslo ulozit zprumerovane souradnice u funkce "zamereni bodu" a nebylo taky bohuzel mozny zadat alespon nejak jednoduse novy bod na zaklade zapisu (napr. kdyz neni v dosahu pripojeni na net). Ani nebylo mozny sejmout si polohu napr. zaparkovanyho auta u lesa pro stastny navrat z kesovani ;-) To byla jedna z mala veci co me na tomto programku moc chybala...
  • 0

#139 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1771 příspěvků(y)

Publikováno 04 May 2009 - 8:53

Zprůměrovaných bodů si můžeš uložit libovolný počet, ale je to jediná možnost zapsání waypointu bez předem naimportované cache. Obávám se, že k takto uloženému bodu nelze navigovat. GeoScout je v první řadě nástroj pro kešování, ne navigační aplikace. Jde to obejít tím, že si doma připravíš nějakou virtuální keěku GC0000 a vytvářené WP si uložíš k ní. Jiná finta mě nenapadá. Jinak miroslav_turek má pravdu, pokud je zapnutá GPS tak se nově zakládaný WP přednastaví na aktuální pozici.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#140 miroslav.turek

miroslav.turek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 04 May 2009 - 8:58

Jinak v budoucí verzi bude možno uložit zprůměrované body i jako WPT.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama