Přejít na obsah


Fotka

Logovani nalezu partou Hexenschussbrigade


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
249 odpovědí na toto téma

#101 Cejda

Cejda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2009 - 9:10

barbieteam napsal/a:

Cejda napsal/a:

barbieteam napsal/a:
Tak přátelé, než se tahle diskuze (jako ostatně všechny na tomto fóru) zvrhne někam úplně jinam: dnes zalogované "nálezy" Hexenschussu na našich keších mažeme.

Takže předpokládám, že si smáznete ty logy, kde jste nebyli oba;) jako tým:)


Ne, to dělat nebudeme. Tak nějak jsme předpokládali, že je to OK, když dva lidé kešují převážně spolu a někdy jede na keš jen jeden z nich. Už když jsme si zakládali nick na gc.com, pochopili jsme z profilu Dorcadion TEAMu (4 lidé :o) že je to běžná praxe. Pokud by si ctěná obec plkatelská na tomto fóru nebo kdekoli jinde odhlasovala, že to neplatí, těch 7 keší, které odlovila jen Barbie, klidně smažeme a ponecháme si ty, kde jsme byli oba nebo jen já.

PS: Předpokládáme, že i Čejda si uvědomuje rozdíl mezi kešováním "v týmu", kde se někdy neúčastní všichni členové, a kešováním "v týmu", který může v jednu chvíli lovit v osmi koutech republiky...

A ony někde pravidla udávají kolik musí mít team členů a v jakém procentním zastoupení musí team logovat? Tady si běžně logujete svoje krabice, při přeložení krabice duplicitní logy s tím, že máte nové zážitky a vysvětluje se zde, jak je to normální. Takže návštěva keše byť jedním členem jakkoliv velkého teamu je zcela legální a ,mazání logu není v souladu s pravidly. Takže souhlasím, že si nic mazat nemusíte, protože jste se ničeho protipravidlového nedopustili, ale na druhou stranu nepoškozujte jiné.
  • 0

#102 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2009 - 9:11

WAV napsal/a:
Doufám tedy, že ti "moralisté", kdeří si dodatečné logování HXB teamu berou osobně a cítí se tím ohroženi, si zároveň s mazáním logu HXB, smažou i vlastní logy na keších, které našli ve svém vlastním neúplném teamu, nebo v případech, kdy keš našli jako členové početného soutěžního teamu v kačerských závodech.
Ukažte mi prosím odkaz na pravidla geocachingu, kde se zakazuje současně logovat za sebe i za team, kterého jste členem.
Pravidla hry, kterou všichni hrajeme jsou závazná a daná jednoznačně.

Nevim jestli se radim mezi "moralisty", ale souhlasim s Lukasem$ (o jeden nad WAVem pokud neni log tymu v papirovem logbooku, nemel by byt logovan na netu (ja prece jako vlastnik nebudu zkoumat zda-li kacer je clenem tymu ABC). A pokud "kombajnery" zdrzi druhe tymove razitko do logbooku, tak doporucuji udelat razitko nove, kde bude TYM+clen tymu.

Tady ani tak nejde o to zda tam byl jeden clen tymu, nebo cely tym. To je mi uplne burt, i kdyz je moje predstava o tymovem kesovani asi trosku jina nez predstavuje tym Hexenschussbrigade.

Ale vlastne to tu bylo vysvetleno: Vzdyt jde jen o body
  • 0

#103 Dorcadion

Dorcadion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2009 - 9:39

barbieteam napsal/a:
....Předpokládáme, že i Čejda si uvědomuje rozdíl mezi kešováním "v týmu", kde se někdy neúčastní všichni členové, a kešováním "v týmu", který může v jednu chvíli lovit v osmi koutech republiky...


To asi čejda ví že tam rozdíl je, ale proti pravidlům geocachingu i tento typ teamového kešování není, ale to asi víš... Na moji otázku z předešlého příspěvku jsi Tome stále neodpověděl...

Osobně bych považoval vymazání logu i po tom, co je log teamu v logbooku (za předpokladu že jsi puntičkíář a nestačí Ti logy a razítka jednotlivých členů superteamu, což mne mrzí - ale hádat se nebudu...) za absolutní svévoli a začátek úplné anarchie v geocachingu na úrovni "mne se nelíbí, jak on (oni) kešují a tak je vymáznu". Považuju Tě za velmi inteligentního a rozumného člověka a předpokládám, že si uvědomuješ konsekvence takového mazání...

PS: Za necelých šest let co kešujeme a staráme se o poměrně dost keší mi mohlo přijít celkově přes 15 000 found logů od mnoha kačerů. Vymaźal jsem za tu dobu 2-3 logy z earthache, kde i po dlouhé době a žádostech nedodali fotku. Delete log je naprosto mimořádná "akce" a může snadno vyvolat protiakci, pokud se druhá strana domnívá, že je neoprávněne krácena na svých právech.

PPS: to kaote a "spam" - za těch pár let se v Česku měnilo složení poměrně dost teamů a došlo k mnoha zpětným logováním, také mnoho kačerů zpetně loguje své "trackables" a neodvažuji se to považovat za spam - je to prostě vedlejší produkt geocachingu. Až budeš mít více než 10-15 hodně navštěvovaných keší tak se zklidníš.
Mám ale intenzivní pocit, že Ti o to skutečně nejde, spam je pouze zástupný problém...

PPPS: Z některých příspěvků mám pocit, že někomu vadí obecně možný "teaming" při kešování, ale to by jste si měli stěžovat u Groundspeaku a požadovat jeho znemožnení v pravidlech... v zahraničí je to zcela běžné.
  • 0

#104 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2009 - 9:55

Mám ale intenzivní pocit, že Ti o to skutečně nejde, spam je pouze zástupný problém...


zastupny problem za co?


pokud na tvych kesich za kazdou svou navstevu vygeneruji n logu, pricemz kazdy dalsi krome prvniho bude prazdna hlaska bez jakekoliv pridane hodnoty, pri jakem n to budes povazovat za spam?
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#105 LukaDolar

LukaDolar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2009 - 9:56

Dorcadion nic proti tobe a ostatnim, ale pokud nick neni v logooku, tak nema pravo logovat na internetu. A je mi jedno zda to jednotlivec nebo team.

Takze radim vsem vlasnikum kesi zkontrolovat logooky a pokud tam neco nesouhlasi, tak klidne smazat.
  • 0
Luka$ ------- Delam to pouze pro prachy a ted nove i za kazdou 1000 jedno mrtve kotatko. Hlasim tri mrtve kotatka :)

#106 Dorcadion

Dorcadion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2009 - 10:00

kaote napsal/a:
pokud na tvych kesich za kazdou svou navstevu vygeneruji n logu, pricemz kazdy dalsi krome prvniho bude prazdna hlaska bez jakekoliv pridane hodnoty, pri jakem n to budes povazovat za spam?


Mohl by jsi mne ukázat n-logu vygenerovaných námi na Tvých keších ..? Nebo plkáš, jde o jeden log na 1 keš.
  • 0

#107 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2009 - 10:02

A vy jste logovali jen na me kesi? Nebo z jakeho duvodu se mam omezovat na tu svou? N logu to bude v okamziku, kdy se tak jako se chovate vy zacne chovat dalsich 5, 10, .. N tymu....
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#108 Olivin

Olivin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2009 - 10:06

Je to přece jasný, jde jen a pouze o body. Když to nedokážu sám, tak se to holt nějak musí ojeb..
  • 0

Garmin GPSMAP 60CSx, THL W100, c:geo, WhereYouGo


#109 Dorcadion

Dorcadion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2009 - 10:06

kaote napsal/a:
A vy jste logovali jen na me kesi? Nebo z jakeho duvodu se mam omezovat na tu svou? N logu to bude v okamziku, kdy se tak jako se chovate vy zacne chovat dalsich 5, 10, .. N tymu....


..aha , takže jsi se najmenoval dobrovolným ochráncem ostatních před spamem. Tak to jo.
  • 0

#110 Discovery Team

Discovery Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2009 - 10:08

To Dorcadion: Michale, myslím, že jste teď do Čech zanesli mizerný fenomén. Teď se budou dologovávat různé týmy a pseudotýmy a statistiky už definitivně nebudou k ničemu. Moje otázka na Vás zní: proč jste aspoň nelogovali za ten nový tým od jeho vzniku ?
  • 0

#111 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2009 - 10:14

Nejen ostatnich, ale predevsim sebe. Ja nectu logy jen na sve kesi. Asi to nejak souvisi s tim, ze nelitam od kese ke kesi jen abych je mel zalogovane v nejvyssim moznem poctui, ale rad si prectu listing, prohlednu si misto a okoli, prectu si, jak si to tam uzili ostatni...
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#112 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 683 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2009 - 10:15

Hmmmmmm. Napíšu sem takovou paralelu pro výhled do budoucna založenou na Klapzubově jedenáctce. KJ:Otec se rozhodl, že by chtěl být zakladatelem fotbalového týmu. GC:Dave Ulmer chtěl vytvořit zvůsob, jak dostat lidi od PC do terénu. KJ:Hráli zadarmo, hráli za svou čest, amatérsky. GC:Sbírali co chtěli, pro radost. KJ:Přičuchli ke komerci a rozhodli se, že aby byli lepší (honění ega), budou hrát profi. GC:Někoho napadlo, že by bylo dobré udělat statistiku (honění ega), založila se statistika. KJ:Dnes se kupují hráči (Robinho) za 1.000.000.000 Kč GC: ?????????!!!!!!!!!!!! Původním cílem fotbalu bylo protáhnout tělo, dnes jde jen a jen o komerci. Původním cílem geokešingu bylo vytáhnout lidi od moru jménem počítač do přírody, dnes (neumím to nazvat). Rozumím tomu, když jde někdo pro prachy přes mrtvoly, ale nrozumim tomu, proč se někdo honí za body v geokešngu. Tohle mi fakt uniká. Jen chcu poukázat na to, že někdo jako formu masturbace používá masturbaci, jiný holt statistiku geokešingu (z Dorcadionova logu vyplynulo, že jde čistě o body pro nějaké Švýcarsko). Jak americké!: víc, větší, lepší, vyšší, ...nejvyšší, nejlepší, HURÁ! Jak už tady bylo napsáno: dokud bude tahle parta fungovat jako jediná (ať se jí v její bohulibé aktivitě daří!), jsem ochotnej to tolerovat. Bojím se ale doby, kdy takových týmů bude 60, každý o 60 členech a z nich cca 500 lidí bude členem aspon 5ti týmů. To bude guláš, že keš navštíví fyzicky 30 lidí, ale bude zalogováno 30 lidí a 30 týmů. Až tahle doba nastane, hromadně zlikviduju veškeré svoje kešky, protože mi to bude lézt krkem. Už se z geokešingu zcela vytratilo původní kouzlo něco vidět a zažít, teď už jde jen o tu masturbaci u PC nad pořadím.
  • 0

#113 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 683 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2009 - 10:15

Hmmmmmm. Napíšu sem takovou paralelu pro výhled do budoucna založenou na Klapzubově jedenáctce. KJ: Otec se rozhodl, že by chtěl být zakladatelem fotbalového týmu. GC: Dave Ulmer chtěl vytvořit zvůsob, jak dostat lidi od PC do terénu. KJ: Hráli zadarmo, hráli za svou čest, amatérsky. GC: Sbírali co chtěli, pro radost. KJ: Přičuchli ke komerci a rozhodli se, že aby byli lepší (honění ega), budou hrát profi. GC: Někoho napadlo, že by bylo dobré udělat statistiku (honění ega), založila se statistika. KJ: Dnes se kupují hráči (Robinho) za 1.000.000.000 Kč GC: ?????????!!!!!!!!!!!! Původním cílem fotbalu bylo protáhnout tělo, dnes jde jen a jen o komerci. Původním cílem geokešingu bylo vytáhnout lidi od moru jménem počítač do přírody, dnes (neumím to nazvat). Rozumím tomu, když jde někdo pro prachy přes mrtvoly, ale nrozumim tomu, proč se někdo honí za body v geokešngu. Tohle mi fakt uniká. Jen chcu poukázat na to, že někdo jako formu masturbace používá masturbaci, jiný holt statistiku geokešingu (z Dorcadionova logu vyplynulo, že jde čistě o body pro nějaké Švýcarsko). Jak americké!: víc, větší, lepší, vyšší, ...nejvyšší, nejlepší, HURÁ! Jak už tady bylo napsáno: dokud bude tahle parta fungovat jako jediná (ať se jí v její bohulibé aktivitě daří!), jsem ochotnej to tolerovat. Bojím se ale doby, kdy takových týmů bude 60, každý o 60 členech a z nich cca 500 lidí bude členem aspon 5ti týmů. To bude guláš, že keš navštíví fyzicky 30 lidí, ale bude zalogováno 30 lidí a 30 týmů. Až tahle doba nastane, hromadně zlikviduju veškeré svoje kešky, protože mi to bude lézt krkem. Už se z geokešingu zcela vytratilo původní kouzlo něco vidět a zažít, teď už jde jen o tu masturbaci u PC nad pořadím.
  • 0

#114 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2009 - 10:16

duplicitni prispevek, server blbne...
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#115 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2009 - 10:17

Nevím co tu řešíte, pokud v logbooku není fyzicky od té partičky záznam, není důvod to logovat na interteru = nenalezeno = takový log mažu. Doufám že nebudu sám, i když je to opruz to mazání.. Dovedu si představit, že keš nadou dvá a zalogují pod společným nickem, ale je opravdu s podivem, když keš najde jeden člověk a loguje nicky dva... A to, že snad logujete keše až od vnizku ašustýmu a dřívější ne ? A jako proč, jakou to má logiku, člen týmu jin našel a to, jestli už v té době tým existoval nebo ne je přece úplně jedno. Pokud jde jen o boty, tak prostě běžte milí mazáci s takovým podvodným logováním do prd*le !!! Že vás hamba nefackuje.
  • 0

#116 LukaDolar

LukaDolar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2009 - 10:22

Autacek: true
  • 0
Luka$ ------- Delam to pouze pro prachy a ted nove i za kazdou 1000 jedno mrtve kotatko. Hlasim tri mrtve kotatka :)

#117 Cejda

Cejda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2009 - 10:31

Discovery Team napsal/a:
To Dorcadion:

Michale, myslím, že jste teď do Čech zanesli mizerný fenomén. Teď se budou dologovávat různé týmy a pseudotýmy a statistiky už definitivně nebudou k ničemu. Moje otázka na Vás zní: proč jste aspoň nelogovali za ten nový tým od jeho vzniku ?

Ale vzdyt my logujeme ode dne vzniku teamu, to jest od 16.09.2006, před tímto datem ani řádka. Co bychom logovali před tímto datem je proti pravidlům, neboť v této době team neexistoval a tak nemůže ani logovat.
  • 0

#118 Dpman

Dpman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 398 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2009 - 10:54

A proč si to prostě děcka znova neobejdete?
  • 0

#119 TechNick

TechNick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2009 - 10:55

Ahoj, přečtěte si prosím vás pravidla tohoto fóra a přestaňte používat vulgární výrazy a urážet jeden druhého. Spoustu příspěvků je tu zbytečných. Dorkadion tady již vše zdůvodnil. Komu chybí razítko v logboku, tomu přislíbil, že ho dodá. Tak proč mazat log ? Kontaktujte ho a někdo z týmu kešku navštíví znovu s razítkem hexenšus. Jaký mají ke svému logování důvod, je jejich věc a pokud jim to stojí za čas u počítače, tak proč ne ? Každý z nich má své bodové konto u svého nicku a tak víte, kolik toho navštívil. Kdyby se celý jejich geoživot točil jen kolem bodů, tak by těžko několik měsíců zakládali kešky v České Kanadě a připravovali v ČR organizačně nejnáročnější event. Stěžujete si, že pro vás nejsou dostatečným příkladem, svým chováním ? Pro mě jsou, posuzuji lidi, podle toho co udělali pro ostatní. Ti, jejichž příspěvky se tu objevují nejčastěji (kaote atd.) a jsou otravováni spamem, ti radši spamují na zdejším fóru a natahují vlákna do nesmyslných délek, než aby pro ostaní něco udělali. A odsoudit dvě miliardy křesťanů na celém světě a srovnat je s nacisty by si dovolil málokterý vzdělaný člověk, je to v rozporu s ústavou ČR a mezinárodní listinou lidských práv a svobod.
  • 0

#120 Krkovicka

Krkovicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 274 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2009 - 10:56

hauskaa napsal/a:
Jen chcu poukázat na to, že někdo jako formu masturbace používá masturbaci, jiný holt statistiku geokešingu. Jak americké!: víc, větší, lepší, vyšší, ...nejvyšší, nejlepší, HURÁ!

Už se z geokešingu zcela vytratilo původní kouzlo něco vidět a zažít, teď už jde jen o tu masturbaci u PC nad pořadím.


toto je kvalitní názor

jen mi není jasné, že zrovna ti "co se rádi nechávají jmenovat jako zasloužilí" se do něčeho tak ponižujícího pustili
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama